Team Results Management
Team Mascot

Ilwaco HS

    Fishermen - Ilwaco, WA

Athlete Records

Highlighter is active: an entry to show highlight options.

Mens

Cooper Belisle - 9th Grade
200 Meters24.64cMar 24Ilwaco Home Meet
400 Meters63.14cMar 31Naselle Meet
 
David Casper - 10th Grade
200 Meters25.11aMar 26Rainier Ice Breaker
400 Meters54.29aMay 20District 4 1A Subdistrict Meet
400 Meters - Relay Split57.40Apr 30Chehalis Invite
High Jump5' 8.00May 12005 PR's
 
Scott Fagerland - 11th Grade
800 Meters2:24.55aMay 5Napavine Meet
1500 Meters4:56.00Apr 11Daily Astorian Invitational
1600 Meters4:55.00May 20District 4 1A Subdistrict Meet
3200 Meters10:52.00May 13Southwest WA T&F Classic
 
Joe Goelz - 11th Grade
110m Hurdles - 39"21.74cApr 14Ilwaco Home Meet
Discus - 1.6kg114' 4.00May 20District 4 1A Subdistrict Meet
Javelin - 800g128' 10.00May 5Napavine Meet
 
John Hayes - 11th Grade
400 Meters - Relay Split57.60Apr 30Chehalis Invite
800 Meters2:07.30Apr 14Ilwaco Home Meet
1500 Meters4:28.70Apr 11Daily Astorian Invitational
1600 Meters4:43.00Mar 31Naselle Meet
3000 Meters9:50.00Apr 11Daily Astorian Invitational
3200 Meters10:28.86aMar 26Rainier Ice Breaker
 
Geoff Hylton - ?
Discus - 1.6kg89' 5.00Apr 14Ilwaco Home Meet
 
Carl Jackson - 9th Grade
800 Meters2:26.00Apr 14Ilwaco Home Meet
1600 Meters5:10.67aMay 5Napavine Meet
3000 Meters10:51.90Apr 11Daily Astorian Invitational
3200 Meters10:46.00May 13Southwest WA T&F Classic
 
Luke Jensen - 10th Grade
800 Meters2:31.89aMay 5Napavine Meet
1600 Meters5:27.30May 12South Bend Meet
 
Matt Kaino - 9th Grade
200 Meters25.47aMay 5Napavine Meet
400 Meters55.73aMay 20District 4 1A Subdistrict Meet
400 Meters - Relay Split54.30May 13Southwest WA T&F Classic
 
Eddie Knick - 9th Grade
100 Meters12.34cMar 24Ilwaco Home Meet
200 Meters25.95aMar 26Rainier Ice Breaker
400 Meters57.94cApr 21Wahkiakum Meet
400 Meters - Relay Split56.70May 13Southwest WA T&F Classic
Long Jump16' 11.00Apr 14Ilwaco Home Meet
 
Keith Knutzen - 11th Grade
400 Meters59.53aMay 20District 4 1A Subdistrict Meet
High Jump5' 4.00May 27District 4 1A Championships
 
Nick Morrison - 9th Grade
100 Meters13.74cMar 31Naselle Meet
 
Robert O'Brien - 9th Grade
Long Jump17' 9.00May 20District 4 1A Subdistrict Meet
 
Shane Persinger - 10th Grade
200 Meters30.78aMay 20District 4 1A Subdistrict Meet
 
Jacob Peterson - ?
Pole Vault8' 0.00Apr 14Ilwaco Home Meet
 
Shaun Peterson - 11th Grade
1600 Meters4:59.00May 20District 4 1A Subdistrict Meet
3000 Meters10:38.10Apr 11Daily Astorian Invitational
3200 Meters10:56.43aMay 20District 4 1A Subdistrict Meet
300m Hurdles - 36"47.14cApr 14Ilwaco Home Meet
Pole Vault10' 0.00May 12005 PR's
Triple Jump33' 10.25May 5Napavine Meet
 
Jordan Williams - 11th Grade
200 Meters24.49aMay 5Napavine Meet
400 Meters54.86aMay 5Napavine Meet
400 Meters - Relay Split54.50May 13Southwest WA T&F Classic
800 Meters2:01.94aMay 12005 PR's
1500 Meters4:37.00Apr 11Daily Astorian Invitational
1600 Meters4:53.70Apr 14Ilwaco Home Meet
 
Dylan Wirkkala - 11th Grade
400 Meters56.74aMar 26Rainier Ice Breaker
400 Meters - Relay Split55.30May 13Southwest WA T&F Classic
800 Meters2:02.38aMay 12005 PR's
1600 Meters4:54.90Apr 14Ilwaco Home Meet
300m Hurdles - 36"48.12aMay 5Napavine Meet
Javelin - 800g122' 6.00Apr 21Wahkiakum Meet
 

Womens

Andrea Becken - 12th Grade
Shot Put - 4kg31' 9.50Mar 26Rainier Ice Breaker
Discus - 1kg87' 4.00May 27District 4 1A Championships
Javelin - 600g103' 5.00May 12005 PR's
 
Tatiana Bullock - 10th Grade
100 Meters13.79aApr 30Chehalis Invite
200 Meters27.85aMay 27District 4 1A Championships
400 Meters66.14cMar 31Naselle Meet
400 Meters - Relay Split66.20Apr 30Chehalis Invite
Long Jump13' 11.00Mar 24Ilwaco Home Meet
Triple Jump28' 4.00May 5Napavine Meet
 
Katie Freese - 11th Grade
100 Meters13.68aMay 5Napavine Meet
200 Meters29.44cApr 11Daily Astorian Invitational
400 Meters63.47aJun 21A State Track Meet
400 Meters - Relay Split64.00Apr 30Chehalis Invite
800 Meters2:36.36aMay 5Napavine Meet
 
Gwen Gerke - 10th Grade
300m Hurdles - 30"73.14cApr 21Wahkiakum Meet
Discus - 1kg64' 10.00May 12South Bend Meet
 
Jillian Guelfi - 12th Grade
100m Hurdles - 33"20.64cApr 14Ilwaco Home Meet
Pole Vault9' 6.00Apr 30Chehalis Invite
Triple Jump31' 8.00Apr 21Wahkiakum Meet
 
Meredith Jensen - 11th Grade
800 Meters3:03.7aMar 24Ilwaco Home Meet
1600 Meters6:40.00May 20District 4 1A Subdistrict Meet
3200 Meters14:28.19aJun 21A State Track Meet
Triple Jump27' 10.50May 20District 4 1A Subdistrict Meet
 
Erin Knick - 12th Grade
100 Meters13.99aMay 5Napavine Meet
200 Meters29.62aMar 26Rainier Ice Breaker
400 Meters66.14cMar 31Naselle Meet
400 Meters - Relay Split62.50May 13Southwest WA T&F Classic
800 Meters2:36.06aMay 5Napavine Meet
 
Monica Millner - 9th Grade
1600 Meters7:14.00Mar 24Ilwaco Home Meet
3000 Meters13:59.70Apr 11Daily Astorian Invitational
3200 Meters14:44.08aMay 20District 4 1A Subdistrict Meet
300m Hurdles - 30"71.14cApr 21Wahkiakum Meet
Triple Jump22' 9.00May 12South Bend Meet
 
Kathleen Oja - 9th Grade
100 Meters16.54cMay 12South Bend Meet
400 Meters79.37aMay 5Napavine Meet
800 Meters3:08.00Mar 31Naselle Meet
300m Hurdles - 30"72.14cMay 12South Bend Meet
High Jump4' 2.00May 12South Bend Meet
 
Bonnie Perez - 10th Grade
400 Meters - Relay Split66.10Apr 30Chehalis Invite
1500 Meters5:51.50Apr 11Daily Astorian Invitational
1600 Meters6:15.00Mar 31Naselle Meet
300m Hurdles - 30"55.54cApr 14Ilwaco Home Meet
Javelin - 600g103' 0.00Apr 21Wahkiakum Meet
 
Kylie Plato - 10th Grade
High Jump4' 6.00May 20District 4 1A Subdistrict Meet
Long Jump12' 0.00Apr 14Ilwaco Home Meet
 
Precilla Powers - ?
200 Meters35.34cApr 28Willapa Valley Meet
300m Hurdles - 30"60.94cApr 28Willapa Valley Meet
Pole Vault8' 0.00Apr 14Ilwaco Home Meet