Tressa Angle -
11th Grade |
100 Meters | 14.54cPR | Mar 14 | B'ham Jamboree |
200 Meters | 30.24c | Mar 19 | Bellingham and Meridian at Ferndale |
Long Jump | 14' 11.5 | Apr 16 | Bellingham, Squalicum, Sehome |
Triple Jump | 35' 1.25PR | May 7 | NWC 2A Sub-District day 1 |
|
Amanda Armstrong -
12th Grade |
Shot Put - 4kg | 28' 2.5 | Apr 23 | Anacortes/Lynden/Bellignham |
Discus - 1kg | 78' 5 | Apr 16 | Bellingham, Squalicum, Sehome |
Long Jump | 10' 11.5PR | Mar 14 | B'ham Jamboree |
|
Cory Brown -
9th Grade |
1600 Meters | 6:15.9h | Apr 19 | Bellevue Invite |
3200 Meters | 14:15.52 | May 7 | NWC 2A Sub-District day 1 |
|
Celeste Cassidy -
12th Grade |
400 Meters - Relay Split | 1:01.1hPR | May 16 | District 1 2A Championships Day 2 |
800 Meters | 2:20.88PR | May 16 | District 1 2A Championships Day 2 |
1500 Meters | 4:58.71PR | Apr 26 | 32nd Lake Washington Invitational |
1600 Meters | 5:27.09PR | May 9 | NWC 2A Sub-District day 2 |
|
Jane Clark -
10th Grade |
Pole Vault | 7' 0 | Apr 23 | Anacortes/Lynden/Bellignham |
|
Natasha Couture -
9th Grade |
1600 Meters | 6:42.2hPR | Apr 30 | B-E/Mt. Baker/Bellingham |
|
Savannah Cutbill -
10th Grade |
100 Meters | 12.50 (3.1)PR | May 24 | 2A State Championships Day 2 |
200 Meters | 26.83PR | May 16 | District 1 2A Championships Day 2 |
|
Ashley Dalton -
12th Grade |
1600 Meters | 6:28.9h | Apr 23 | Anacortes/Lynden/Bellignham |
3200 Meters | 12:40.32 | May 7 | NWC 2A Sub-District day 1 |
|
Linden Figgie -
11th Grade |
100 Meters | 15.24cPR | Mar 19 | Bellingham and Meridian at Ferndale |
100m Hurdles - 33" | 18.94cPR | Apr 30 | B-E/Mt. Baker/Bellingham |
300m Hurdles - 30" | 52.74cPR | Apr 30 | B-E/Mt. Baker/Bellingham |
|
Becca Friday -
11th Grade |
400 Meters | 58.54 | Apr 16 | Bellingham, Squalicum, Sehome |
400 Meters - Relay Split | 58.0h | May 24 | 2A State Championships Day 2 |
800 Meters | 2:13.49 | Apr 26 | 32nd Lake Washington Invitational |
1500 Meters | 4:34.64PR | Apr 26 | 32nd Lake Washington Invitational |
1600 Meters | 4:53.6hPR | Apr 26 | 32nd Lake Washington Invitational |
|
Naomi Gibson -
9th Grade |
800 Meters | 2:51.90PR | Apr 2 | LC/ Bellingham/ Blaine |
1600 Meters | 5:56.05PR | May 9 | NWC 2A Sub-District day 2 |
3200 Meters | 12:57.34PR | May 3 | Stanwood Invitational |
|
Meghan Griffin -
11th Grade |
Shot Put - 4kg | 35' 6.5PR | Apr 30 | B-E/Mt. Baker/Bellingham |
Discus - 1kg | 93' 0PR | Apr 8 | Bill Harris Invitational |
|
Abigail Hobart -
9th Grade |
100 Meters | 15.34cPR | Mar 19 | Bellingham and Meridian at Ferndale |
Pole Vault | 8' 0PR | Apr 2 | LC/ Bellingham/ Blaine |
|
Brynn Hubbard -
12th Grade |
Pole Vault | 9' 9PR | May 16 | District 1 2A Championships Day 2 |
|
Miranda Hyldahl -
11th Grade |
800 Meters | 3:11.2h | Mar 14 | B'ham Jamboree |
1600 Meters | 6:36.0h | Apr 2 | LC/ Bellingham/ Blaine |
|
Claire Janigo -
10th Grade |
Pole Vault | 8' 0 | May 7 | NWC 2A Sub-District day 1 |
|
Hannah Jensen -
12th Grade |
400 Meters | 1:02.34cPR | Apr 23 | Anacortes/Lynden/Bellignham |
400 Meters - Relay Split | 59.4hPR | May 24 | 2A State Championships Day 2 |
800 Meters | 2:21.29 | May 16 | District 1 2A Championships Day 2 |
1500 Meters | 4:59.12PR | Apr 26 | 32nd Lake Washington Invitational |
1600 Meters | 5:16.57 | May 24 | 2A State Championships Day 2 |
3200 Meters | 12:45.8h | Apr 23 | Anacortes/Lynden/Bellignham |
|
Morgan Keys -
12th Grade |
Shot Put - 4kg | 29' 0 | Apr 8 | Bill Harris Invitational |
Discus - 1kg | 116' 7PR | Apr 19 | Pasco Invitational Track Meet |
|
Jasmine Larson -
12th Grade |
100 Meters | 14.74cPR | Apr 23 | Anacortes/Lynden/Bellignham |
200 Meters | 30.34cPR | Apr 23 | Anacortes/Lynden/Bellignham |
Long Jump | 14' 5.25PR | Apr 16 | Bellingham, Squalicum, Sehome |
Triple Jump | 32' 11.5 | May 16 | District 1 2A Championships Day 2 |
|
Claire Leischner -
10th Grade |
800 Meters | 2:34.7hPR | Apr 23 | Anacortes/Lynden/Bellignham |
1600 Meters | 6:17.2h | Apr 30 | B-E/Mt. Baker/Bellingham |
|
Sara Magena -
9th Grade |
Shot Put - 4kg | 27' 4.5 | Apr 30 | B-E/Mt. Baker/Bellingham |
Discus - 1kg | 63' 7PR | Apr 23 | Anacortes/Lynden/Bellignham |
|
Alex Mullarky -
12th Grade |
100 Meters | 13.47PR | May 16 | District 1 2A Championships Day 2 |
200 Meters | 28.54cPR | Apr 30 | B-E/Mt. Baker/Bellingham |
Long Jump | 14' 7.75 | Mar 14 | B'ham Jamboree |
Triple Jump | 28' 5 | Mar 19 | Bellingham and Meridian at Ferndale |
|
Devin Pearsall -
10th Grade |
100 Meters | 13.91PR | May 3 | Stanwood Invitational |
200 Meters | 28.94cPR | Apr 30 | B-E/Mt. Baker/Bellingham |
High Jump | 4' 4PR | Mar 14 | B'ham Jamboree |
|
Erin Peterson -
11th Grade |
200 Meters | 31.04PR | Apr 16 | Bellingham, Squalicum, Sehome |
High Jump | 5' 0 | Apr 19 | Bellevue Invite |
|
Chantel Petty -
11th Grade |
Shot Put - 4kg | 29' 2PR | May 7 | NWC 2A Sub-District day 1 |
Discus - 1kg | 88' 6PR | May 9 | NWC 2A Sub-District day 2 |
|
Elizabeth Read-Romito -
11th Grade |
800 Meters | 3:10.00 | Apr 2 | LC/ Bellingham/ Blaine |
1600 Meters | 6:41.9h | Apr 19 | Bellevue Invite |
3200 Meters | 14:40.0hPR | Apr 23 | Anacortes/Lynden/Bellignham |
|
Allie Reynolds -
9th Grade |
800 Meters | 2:38.3h | Apr 8 | Bill Harris Invitational |
1600 Meters | 5:38.93 | May 16 | District 1 2A Championships Day 2 |
3200 Meters | 12:06.88 | May 16 | District 1 2A Championships Day 2 |
|
Sierra Rivers -
11th Grade |
200 Meters | 28.64cPR | Apr 23 | Anacortes/Lynden/Bellignham |
400 Meters - Relay Split | 1:01.9hPR | May 24 | 2A State Championships Day 2 |
High Jump | 4' 10PR | Apr 16 | Bellingham, Squalicum, Sehome |
Long Jump | 14' 2.25PR | Apr 2 | LC/ Bellingham/ Blaine |
Triple Jump | 30' 10.75PR | Apr 2 | LC/ Bellingham/ Blaine |
|
Rachel Sager -
11th Grade |
100 Meters | 14.23PR | Apr 2 | LC/ Bellingham/ Blaine |
200 Meters | 28.74cPR | Apr 30 | B-E/Mt. Baker/Bellingham |
400 Meters | 1:04.65PR | May 16 | District 1 2A Championships Day 2 |
|
Mara Short-Miller -
10th Grade |
100 Meters | 14.14c | Apr 30 | B-E/Mt. Baker/Bellingham |
200 Meters | 29.14c | Apr 23 | Anacortes/Lynden/Bellignham |
400 Meters | 1:03.05PR | May 16 | District 1 2A Championships Day 2 |
400 Meters - Relay Split | 1:03.0hPR | May 9 | NWC 2A Sub-District day 2 |
|
Breck Smith -
9th Grade |
1600 Meters | 6:06.2hPR | Apr 30 | B-E/Mt. Baker/Bellingham |
3200 Meters | 12:27.29PR | May 16 | District 1 2A Championships Day 2 |
|
Kelsey Thomas -
10th Grade |
800 Meters | 2:43.9hPR | Apr 23 | Anacortes/Lynden/Bellignham |
1600 Meters | 5:57.08 | May 9 | NWC 2A Sub-District day 2 |
3200 Meters | 12:26.6h | Apr 19 | Bellevue Invite |
|
Katelyn Tse -
11th Grade |
Pole Vault | 6' 0 | Apr 16 | Bellingham, Squalicum, Sehome |
|
Emma Wayerski -
9th Grade |
100 Meters | 13.79PR | May 7 | NWC 2A Sub-District day 1 |
200 Meters | 28.10PR | May 16 | District 1 2A Championships Day 2 |
|
Rachel Wilkins -
9th Grade |
Shot Put - 4kg | 22' 5.5PR | Apr 16 | Bellingham, Squalicum, Sehome |
Discus - 1kg | 55' 1 | Apr 23 | Anacortes/Lynden/Bellignham |
|