Season:
2013 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2024
2023
2019
2017
2016
2013
2012
2011
2010
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Ryan Agnew
- 10th Grade
100 Meters
12.16
PR
Mar 28
Wylie Pirate Relays
200 Meters
23.53
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
Charlie Ahner
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
39' 11
Apr 11
District 4-5A Finals
Discus - 1.6kg
120' 0
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Brent Aydon
- 11th Grade
1600 Meters
4:35.05
Apr 11
District 4-5A Finals
3200 Meters
10:06.33
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Paul Baker
- 12th Grade
800 Meters
2:15.1h
PR
Feb 16
Trojan Invitational
1600 Meters
4:55.80
PR
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Steven Bergmark
- 11th Grade
100 Meters
11.64c
PR
Feb 16
Trojan Invitational
Carter Bishop
- 11th Grade
400 Meters
55.45
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
Tristan Bond
- 9th Grade
110m Hurdles - 39"
18.78
PR
Feb 23
Legacy Bronco Relays
300m Hurdles - 36"
44.94c
PR
Feb 16
Trojan Invitational
CJ Bryan
- 10th Grade
100 Meters
11.84
Feb 23
Legacy Bronco Relays
Elijah Canal
- 10th Grade
1600 Meters
4:31.16
Feb 23
Legacy Bronco Relays
3200 Meters
9:44.8h
Feb 16
Trojan Invitational
Matt Carson
- 12th Grade
1600 Meters
4:49.76
PR
Feb 23
Legacy Bronco Relays
3200 Meters
10:49.88
PR
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Connor Chase
- ?
Discus - 1.6kg
155' 5
PR
Apr 27
UIL Region I-5A Finals
Andrew Chelf
- 10th Grade
100 Meters
11.66
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
Long Jump
17' 5.5
PR
Feb 23
Legacy Bronco Relays
Evan Clary
- 9th Grade
400 Meters
54.44
Apr 11
District 4-5A Finals
Jacob Copeland
- 11th Grade
100 Meters
11.04c
PR
Feb 16
Trojan Invitational
200 Meters
22.17
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
Connor Curnow
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
32' 8.5
PR
Feb 16
Trojan Invitational
Kameron Duhon
- 9th Grade
300m Hurdles - 36"
45.00
Apr 11
District 4-5A Finals
High Jump
5' 0
PR
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Keaton Duhon
- 11th Grade
200 Meters
22.64
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
Long Jump
19' 10
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
Obi Eboh
- 9th Grade
100 Meters
12.23
Feb 23
Legacy Bronco Relays
AJ Ezzard
- 11th Grade
100 Meters
11.96
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Zach Farrar
- 9th Grade
200 Meters
23.15
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
Parker Fentriss
- 10th Grade
200 Meters
23.74c
PR
Feb 16
Trojan Invitational
400 Meters
52.80
PR
Feb 23
Legacy Bronco Relays
Triple Jump
35' 6.5
PR
Feb 23
Legacy Bronco Relays
Kale Foss
- 10th Grade
Discus - 1.6kg
118' 1
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Trevor Gilley
- 12th Grade
800 Meters
1:52.9h
PR
Feb 16
Trojan Invitational
1600 Meters
4:09.24
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
3200 Meters
8:56.07
PR
Apr 6
Arcadia Invitational
Tariq Gordon
- 10th Grade
100 Meters
11.42
(4.2)
PR
Mar 16
TCU Invitational
200 Meters
23.34
Feb 23
Legacy Bronco Relays
Triple Jump
40' 3
PR
Feb 23
Legacy Bronco Relays
Chase Haddock
- 9th Grade
1600 Meters
5:04.19
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Regen Hatcher
- 12th Grade
800 Meters
1:59.15
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
1600 Meters
4:37.46
Mar 2
Justin Northwest Texan Relays
3200 Meters
10:03.92
PR
Mar 2
Justin Northwest Texan Relays
Tyler Henderson
- 12th Grade
100 Meters
11.38
PR
Mar 28
Wylie Pirate Relays
200 Meters
23.31
(5.1)
PR
Mar 16
TCU Invitational
Long Jump
18' 6.5
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
Connor Hendrickson
- 11th Grade
800 Meters
2:02.49
PR
Feb 23
Legacy Bronco Relays
1600 Meters
4:17.10
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
3200 Meters
9:10.77
PR
Mar 27
Texas Relays
Aaron Hoagland
- 12th Grade
400 Meters
50.04
PR
Apr 20
UIL District 3&4 Area Championships
Chris Hogan
- 11th Grade
400 Meters
52.63
PR
Mar 16
TCU Invitational
Taylor Holder
- 10th Grade
400 Meters
56.21
PR
Mar 28
Wylie Pirate Relays
300m Hurdles - 36"
46.71
PR
Feb 23
Legacy Bronco Relays
Landon Howard
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
43' 11.75
Apr 11
District 4-5A Finals
Discus - 1.6kg
115' 7
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Devontae Humphrey
- 10th Grade
200 Meters
23.90
Apr 11
District 4-5A Finals
400 Meters
57.14
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Long Jump
19' 5
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
Alex Johnston
- 10th Grade
100 Meters
11.21
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
200 Meters
22.85
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
Eric Karl II
- 9th Grade
1600 Meters
5:02.4h
Feb 16
Trojan Invitational
3200 Meters
10:29.09
Feb 23
Legacy Bronco Relays
Karson Keith
- 10th Grade
High Jump
5' 4
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Johnny Kemps
- 10th Grade
800 Meters
2:01.2h
Feb 16
Trojan Invitational
1600 Meters
4:29.26
Apr 11
District 4-5A Finals
Luke Kissick
- 11th Grade
100 Meters
11.14c
Feb 16
Trojan Invitational
200 Meters
23.28
PR
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Long Jump
22' 1.25
PR
Apr 27
UIL Region I-5A Finals
Luke Lanham
- 10th Grade
1600 Meters
4:34.93
Apr 11
District 4-5A Finals
3200 Meters
9:55.8h
Feb 16
Trojan Invitational
Grant McFarlin
- 9th Grade
100 Meters
11.67
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
200 Meters
23.81
PR
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Long Jump
18' 10.25
Apr 11
District 4-5A Finals
Triple Jump
37' 9
Apr 11
District 4-5A Finals
Ryan McGiboney
- 10th Grade
100 Meters
11.40
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
Matt Miller
- 11th Grade
Discus - 1.6kg
100' 11
PR
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Ian Moss
- 11th Grade
Discus - 1.6kg
83' 10
PR
Feb 23
Legacy Bronco Relays
King Newton
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
38' 8
Apr 11
District 4-5A Finals
Discus - 1.6kg
99' 8
PR
Feb 16
Trojan Invitational
Matt O'Dneal
- 12th Grade
800 Meters
1:55.10
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
1600 Meters
4:27.95
Feb 23
Legacy Bronco Relays
Jake Oldroyd
- 9th Grade
800 Meters
2:07.75
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
1600 Meters
4:52.80
PR
Mar 28
Wylie Pirate Relays
3200 Meters
10:37.54
PR
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Clark Parr
- 10th Grade
Discus - 1.6kg
104' 0
Feb 23
Legacy Bronco Relays
Jacob Pickle
- 11th Grade
3200 Meters
9:59.68
Mar 28
Wylie Pirate Relays
2 Miles
9:20.91
PR
Jun 15
New Balance Nationals
Kyle Polansky
- 11th Grade
800 Meters
2:08.27
Apr 11
District 4-5A Finals
1600 Meters
4:48.64
Mar 28
Wylie Pirate Relays
3200 Meters
10:26.38
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Kyle Reyes
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
33' 1
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Ansel Richards
- 10th Grade
1600 Meters
5:04.10
Mar 28
Wylie Pirate Relays
3200 Meters
10:44.14
Feb 23
Legacy Bronco Relays
Alex Riera
- 11th Grade
3200 Meters
10:44.3h
PR
Feb 16
Trojan Invitational
Joe Sansone
- 12th Grade
1600 Meters
4:12.43
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
3200 Meters
9:00.42
PR
Apr 6
Arcadia Invitational
Ivey Seacat
- 9th Grade
Pole Vault
10' 0
Feb 23
Legacy Bronco Relays
Tyson Smiter
- 9th Grade
200 Meters
24.64c
PR
Feb 16
Trojan Invitational
Steven Stearns
- 9th Grade
Pole Vault
12' 0
Apr 11
District 4-5A Finals
Steven Sterns
- 9th Grade
Pole Vault
12' 0
PR
Feb 16
Trojan Invitational
Jared Steward
- 9th Grade
800 Meters
2:24.11
PR
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Nate Sullivan
- 12th Grade
1600 Meters
4:25.1h
PR
Feb 16
Trojan Invitational
3200 Meters
9:14.62
PR
Apr 6
Arcadia Invitational
Spencer Sunstrum
- 12th Grade
400 Meters
51.15
PR
Apr 20
UIL District 3&4 Area Championships
Holden Taylor
- 10th Grade
400 Meters
53.75
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
High Jump
5' 4
PR
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Luke Timian
- 11th Grade
400 Meters
55.34c
PR
Feb 16
Trojan Invitational
Triple Jump
42' 11.75
Apr 20
UIL District 3&4 Area Championships
AJ Tolbert
- 11th Grade
Discus - 1.6kg
127' 1
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Timou Toure
- 9th Grade
800 Meters
2:35.99
Mar 28
Wylie Pirate Relays
3200 Meters
11:10.21
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Zach Truesdale
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
39' 3
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
Daniel Vegel
- 11th Grade
3200 Meters
11:01.7h
PR
Feb 16
Trojan Invitational
Matt Walker
- 11th Grade
100 Meters
11.40
(4.2)
PR
Mar 16
TCU Invitational
1600 Meters
5:03.0h
PR
Feb 16
Trojan Invitational
Shot Put - 12lb
48' 3
Apr 20
UIL District 3&4 Area Championships
Michael Waugh
- 9th Grade
800 Meters
2:11.91
Feb 23
Legacy Bronco Relays
1600 Meters
4:56.57
Mar 2
Justin Northwest Texan Relays
3200 Meters
10:45.74
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Ryan Weigel
- 11th Grade
100 Meters
10.84c
Feb 16
Trojan Invitational
Justin Weisgarber
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
39' 6
PR
Feb 16
Trojan Invitational
Chase Whichman
- 12th Grade
800 Meters
2:04.36
PR
Feb 23
Legacy Bronco Relays
1600 Meters
4:34.23
PR
Mar 28
Wylie Pirate Relays
3200 Meters
10:06.4h
Feb 16
Trojan Invitational
Joseph Zapinski
- 10th Grade
800 Meters
2:08.00
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
1600 Meters
4:41.62
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Ashton Zenuk
- 11th Grade
High Jump
6' 0
PR
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Womens
Antigone Archer
- 9th Grade
800 Meters
2:23.59
PR
Feb 23
Legacy Bronco Relays
1600 Meters
5:03.4h
Feb 16
Trojan Invitational
3200 Meters
10:44.7h
Mar 7
Lewisville(Goldsmith) Relays
Celina Archer
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
27' 9.75
Apr 11
District 4-5A Finals
Discus - 1kg
106' 11
Apr 11
District 4-5A Finals
Elena Arriaza
- 12th Grade
800 Meters
2:21.24
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
1600 Meters
5:11.70
PR
Feb 23
Legacy Bronco Relays
3200 Meters
10:47.0h
PR
Mar 7
Lewisville(Goldsmith) Relays
Morgan Baulier
- 12th Grade
800 Meters
2:33.25
PR
Feb 23
Legacy Bronco Relays
1600 Meters
5:31.25
Mar 28
Wylie Pirate Relays
3200 Meters
11:47.56
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Ancilla Bay
- 10th Grade
1600 Meters
6:24.42
PR
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Lauren Berry
- 12th Grade
1600 Meters
5:34.19
Apr 11
District 4-5A Finals
3200 Meters
11:47.9h
PR
Feb 16
Trojan Invitational
Emily Bond
- 10th Grade
400 Meters
1:04.30
Apr 11
District 4-5A Finals
Katelin Brekken
- 10th Grade
1600 Meters
5:46.02
Feb 23
Legacy Bronco Relays
3200 Meters
12:38.42
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Katherine Burnham
- 11th Grade
800 Meters
2:20.58
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
1600 Meters
5:12.4h
PR
Mar 21
Fossil Ridge Panther Invitational
Shelby Chapin
- 12th Grade
1600 Meters
4:59.54
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
3200 Meters
10:47.79
PR
Mar 27
Texas Relays
Alexandra Christmann
- 10th Grade
100 Meters
13.03
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
Sydney Cornish
- 10th Grade
100 Meters
14.42
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Triple Jump
32' 6.5
Mar 7
Lewisville(Goldsmith) Relays
Moriah Dadson
- 11th Grade
800 Meters
2:31.00
Apr 11
District 4-5A Finals
3200 Meters
12:51.36
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Isabel Dominguez
- 9th Grade
800 Meters
2:51.21
PR
Feb 23
Legacy Bronco Relays
Bailey Farmer
- 12th Grade
200 Meters
27.14c
Mar 7
Lewisville(Goldsmith) Relays
400 Meters
58.86
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
Annie Fillers
- 12th Grade
1600 Meters
5:33.56
Apr 11
District 4-5A Finals
Hannah George
- 9th Grade
1600 Meters
5:59.04
PR
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Ashley Gill
- 11th Grade
1600 Meters
5:43.09
PR
Mar 2
Coppell Relays
3200 Meters
12:38.9h
PR
Feb 16
Trojan Invitational
Tabitha Gilpin
- 9th Grade
200 Meters
28.35
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
High Jump
4' 2
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
Kaley Gooch
- 9th Grade
800 Meters
2:44.12
PR
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Rebecca Gordon
- 11th Grade
200 Meters
30.34
Mar 2
Coppell Relays
Lauren Harris
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
15.58
Apr 11
District 4-5A Finals
300m Hurdles - 30"
50.12
Feb 23
Legacy Bronco Relays
Ashlynn Hataway
- 10th Grade
100 Meters
14.50
Apr 11
District 4-5A Finals
Breein Hatcher
- 10th Grade
400 Meters
1:11.66
Feb 23
Legacy Bronco Relays
Taylor Henderson
- 12th Grade
100 Meters
12.83
PR
Mar 28
Wylie Pirate Relays
200 Meters
25.44c
PR
Mar 21
Fossil Ridge Panther Invitational
Madysen Hunter
- 9th Grade
100 Meters
13.17
(2.8)
Mar 16
TCU Invitational
400 Meters
1:01.19
Mar 16
TCU Invitational
300m Hurdles - 30"
46.83
Apr 11
District 4-5A Finals
Long Jump
14' 11.5
PR
Feb 16
Trojan Invitational
Triple Jump
33' 4.5
PR
Feb 16
Trojan Invitational
Eliot Johnson
- 9th Grade
800 Meters
2:53.19
PR
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Meredith Johnson
- 10th Grade
200 Meters
28.75
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
Paige Johnson
- 10th Grade
400 Meters
1:08.69
PR
Mar 2
Coppell Relays
Kayli Jones
- 9th Grade
800 Meters
2:34.75
Apr 11
District 4-5A Finals
1600 Meters
5:41.31
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Remington Jorgensen
- 9th Grade
400 Meters
1:14.64c
Feb 16
Trojan Invitational
Madison Keen
- 10th Grade
800 Meters
2:48.26
PR
Mar 28
Wylie Pirate Relays
1600 Meters
5:35.90
PR
Mar 2
Justin Northwest Texan Relays
3200 Meters
12:08.9h
Mar 7
Lewisville(Goldsmith) Relays
Briana Koning
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
24' 7.75
PR
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Discus - 1kg
72' 0
Mar 7
Lewisville(Goldsmith) Relays
Courtney Kriegshauser
- 12th Grade
800 Meters
2:13.5h
PR
Feb 16
Trojan Invitational
1600 Meters
4:50.23
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
3200 Meters
10:39.9h
PR
Mar 7
Lewisville(Goldsmith) Relays
Elise Landers
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
31' 10.25
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
Laura Lashus
- 11th Grade
1600 Meters
5:48.0h
Feb 16
Trojan Invitational
3200 Meters
12:26.57
Feb 23
Legacy Bronco Relays
Lauren Lucas
- 10th Grade
100 Meters
13.64
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
Kyra Maryland
- 10th Grade
100 Meters
13.07
(2.8)
Mar 16
TCU Invitational
200 Meters
25.84c
PR
Mar 21
Fossil Ridge Panther Invitational
High Jump
5' 3
Apr 11
District 4-5A Finals
Jessica May
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
32' 0
PR
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Discus - 1kg
74' 11
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
Chelsea Mayberry
- 11th Grade
Pole Vault
8' 6
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Corey Mccormack
- 12th Grade
100m Hurdles - 33"
16.09
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
300m Hurdles - 30"
48.64
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
Triple Jump
33' 2.25
Mar 21
Fossil Ridge Panther Invitational
Haley Mcfadden
- 9th Grade
1600 Meters
5:54.86
Feb 23
Legacy Bronco Relays
3200 Meters
12:19.9h
Feb 16
Trojan Invitational
Sarah Meinz
- 12th Grade
Long Jump
15' 0.75
PR
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Sarah Menees
- 9th Grade
200 Meters
29.58
PR
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Kami Mickens
- 12th Grade
100 Meters
12.41
(2.2)
Mar 27
Texas Relays
400 Meters
56.38
Apr 27
UIL Region I-5A Finals
Holly Morgan
- 9th Grade
400 Meters
1:12.76
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
1600 Meters
5:49.87
PR
Mar 28
Wylie Pirate Relays
McKenzie Murphy
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
16.84c
PR
Feb 16
Trojan Invitational
300m Hurdles - 30"
51.24c
PR
Mar 7
Lewisville(Goldsmith) Relays
Sarah Odneal
- 9th Grade
400 Meters
1:09.10
PR
Mar 2
Coppell Relays
800 Meters
2:33.92
Apr 11
District 4-5A Finals
Dana Pahanish
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
17.94c
Feb 16
Trojan Invitational
300m Hurdles - 30"
51.18
Feb 23
Legacy Bronco Relays
High Jump
4' 7
Apr 11
District 4-5A Finals
Julia Perry
- 10th Grade
1600 Meters
6:00.35
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Rianna Randolph
- 10th Grade
1600 Meters
5:41.8h
Feb 16
Trojan Invitational
3200 Meters
12:24.50
Feb 23
Legacy Bronco Relays
Sarah Robinson
- 11th Grade
200 Meters
26.30
(2.6)
PR
Mar 16
TCU Invitational
400 Meters
59.50
PR
Mar 16
TCU Invitational
100m Hurdles - 33"
15.09
Apr 11
District 4-5A Finals
300m Hurdles - 30"
43.55
PR
Apr 27
UIL Region I-5A Finals
Long Jump
18' 2.5
PR
Mar 2
Coppell Relays
Peyton Smith
- 11th Grade
100 Meters
13.67
Feb 23
Legacy Bronco Relays
Long Jump
16' 9.5
PR
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Sarah Toure
- 12th Grade
100m Hurdles - 33"
17.87
Apr 11
District 4-5A Finals
300m Hurdles - 30"
53.34c
Mar 7
Lewisville(Goldsmith) Relays
Chantal Van Der Westhuizen
- 9th Grade
1600 Meters
5:48.17
Mar 2
Justin Northwest Texan Relays
3200 Meters
12:25.17
Feb 23
Legacy Bronco Relays
Riley Walker
- 9th Grade
100 Meters
13.25
Apr 11
District 4-5A Finals
200 Meters
27.64
PR
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Loren Welsh
- 9th Grade
1600 Meters
6:04.60
PR
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Samantha Young
- 11th Grade
800 Meters
2:27.37
PR
Apr 11
District 4-5A Finals
1600 Meters
5:19.72
PR
Mar 2
Justin Northwest Texan Relays
3200 Meters
11:17.5h
PR
Feb 16
Trojan Invitational
Stacey Young
- 9th Grade
800 Meters
2:45.67
PR
Feb 23
Legacy Bronco Relays
1600 Meters
6:00.89
PR
Mar 28
Wylie Pirate Relays
Blue text indicates a mark from the current week.