Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2017
2016
2013
2011
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
David Amador
- 11th Grade
200 Meters
22.95
PR
Apr 14
UIL 6A District 21
CJ (Christopher) Barnes
- 10th Grade
100 Meters
10.72
Apr 14
UIL 6A District 21
200 Meters
23.90
(-1.4)
Mar 10
Summer Creek Generation Park Invitational
Long Jump
21' 7.5
PR
Apr 14
UIL 6A District 21
Kentrell Bell
- 12th Grade
800 Meters
1:57.70
PR
Apr 14
UIL 6A District 21
Christian Brown
- 9th Grade
400 Meters
55.82
Mar 10
Summer Creek Generation Park Invitational
Jacoby Davis-Shepard
- 11th Grade
100 Meters
11.70
PR
Feb 11
Cypress Falls Golden Eagle Invitational
200 Meters
24.43
PR
Apr 14
UIL 6A District 21
Long Jump
20' 2.25
PR
Apr 14
UIL 6A District 21
Caleb Flagg
- 12th Grade
100 Meters
11.34
(2.4)
PR
Mar 10
Summer Creek Generation Park Invitational
Jaden Harris
- 12th Grade
High Jump
6' 8
PR
Apr 30
UIL 6A Region III, III-5A & Wheelchair
Triple Jump
50' 3.75
(1.0)
PR
May 14
TX UIL 6A State Championships
Evan Jackson
- 11th Grade
High Jump
6' 6
PR
Mar 10
Summer Creek Generation Park Invitational
Long Jump
22' 1.75
(.1)
Apr 30
UIL 6A Region III, III-5A & Wheelchair
Triple Jump
45' 6
(3.1)
Apr 30
UIL 6A Region III, III-5A & Wheelchair
Jonas Joseph
- 12th Grade
Pole Vault
9' 0
PR
Mar 10
Summer Creek Generation Park Invitational
Tai Leonard
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
48' 4.5
PR
Apr 14
UIL 6A District 21
Discus - 1.6kg
139' 4
PR
Apr 14
UIL 6A District 21
Mark Lerma
- 12th Grade
1600 Meters
4:37.52
PR
Feb 11
Cypress Falls Golden Eagle Invitational
3200 Meters
10:05.67
PR
Feb 11
Cypress Falls Golden Eagle Invitational
Henry Martinez
- 12th Grade
1600 Meters
4:35.70
PR
Mar 10
Summer Creek Generation Park Invitational
3200 Meters
10:01.94
PR
Feb 11
Cypress Falls Golden Eagle Invitational
Enrique Mendez
- 12th Grade
800 Meters
2:06.62
PR
Apr 14
UIL 6A District 21
1600 Meters
4:33.62
PR
Mar 10
Summer Creek Generation Park Invitational
3200 Meters
10:10.49
PR
Mar 10
Summer Creek Generation Park Invitational
Michael Moody
- 12th Grade
100 Meters
11.50
PR
Apr 14
UIL 6A District 21
Talmadge Pounds
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
52' 7
PR
Mar 10
Summer Creek Generation Park Invitational
Joseph Richard
- 12th Grade
High Jump
6' 0
PR
Apr 14
UIL 6A District 21
Triple Jump
41' 10
PR
Apr 14
UIL 6A District 21
Eric Romo
- 10th Grade
800 Meters
2:05.22
PR
Apr 14
UIL 6A District 21
1600 Meters
4:51.08
PR
Apr 14
UIL 6A District 21
Kristopher-Ryan Ross
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
58' 9
Mar 10
Summer Creek Generation Park Invitational
Cameron Wilkins
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
44' 11.5
PR
Feb 11
Cypress Falls Golden Eagle Invitational
Discus - 1.6kg
115' 9
Feb 11
Cypress Falls Golden Eagle Invitational
Ronald Wilson
- 12th Grade
Discus - 1.6kg
111' 5
Apr 14
UIL 6A District 21
Donte Wofford
- 11th Grade
Pole Vault
12' 6
PR
Apr 14
UIL 6A District 21
Michael Woodley
- 12th Grade
Discus - 1.6kg
92' 9
PR
Feb 11
Cypress Falls Golden Eagle Invitational
Womens
Briana Allen
- 11th Grade
200 Meters
28.12
PR
Apr 14
UIL 6A District 21
Moriah Bell
- 10th Grade
200 Meters
27.87
Feb 11
Cypress Falls Golden Eagle Invitational
400 Meters
1:02.49
PR
Apr 14
UIL 6A District 21
Callie Calicut
- 12th Grade
100m Hurdles - 33"
14.39
(3.1)
PR
Mar 10
Summer Creek Generation Park Invitational
300m Hurdles - 30"
43.27
PR
Apr 30
UIL 6A Region III, III-5A & Wheelchair
Kimberly Cardenas
- 9th Grade
1600 Meters
6:25.66
Feb 11
Cypress Falls Golden Eagle Invitational
3200 Meters
13:58.99
Feb 11
Cypress Falls Golden Eagle Invitational
Janessa Carroll
- 12th Grade
100 Meters
11.96
PR
Apr 14
UIL 6A District 21
200 Meters
26.13
(-1.1)
PR
Mar 10
Summer Creek Generation Park Invitational
Leah Chanette
- 11th Grade
High Jump
5' 2
Mar 10
Summer Creek Generation Park Invitational
Jordyn Cooksey
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
26' 9
PR
Apr 14
UIL 6A District 21
Discus - 1kg
78' 4
PR
Apr 14
UIL 6A District 21
Arley Flores
- 12th Grade
1600 Meters
6:27.47
PR
Apr 14
UIL 6A District 21
3200 Meters
14:52.13
PR
Apr 14
UIL 6A District 21
Adejenae Jackson
- 12th Grade
100 Meters
14.73
Feb 11
Cypress Falls Golden Eagle Invitational
200 Meters
31.43
PR
Feb 11
Cypress Falls Golden Eagle Invitational
Janeisha Jackson
- 10th Grade
100 Meters
12.91
Apr 14
UIL 6A District 21
Jariah Jackson-Simon
- 10th Grade
400 Meters
1:00.88
PR
Apr 14
UIL 6A District 21
Sonaia Johnson
- 12th Grade
800 Meters
2:31.61
Apr 14
UIL 6A District 21
Tamelia Profit
- 12th Grade
400 Meters
1:05.84
PR
Apr 14
UIL 6A District 21
Paloma Reyes
- 12th Grade
1600 Meters
6:33.03
PR
Apr 14
UIL 6A District 21
3200 Meters
14:08.31
PR
Apr 14
UIL 6A District 21
Aaliyah Ross
- 11th Grade
200 Meters
28.86
PR
Apr 14
UIL 6A District 21
400 Meters
1:09.24
Feb 11
Cypress Falls Golden Eagle Invitational
Ahneshey Walker
- 11th Grade
High Jump
4' 8
Feb 11
Cypress Falls Golden Eagle Invitational
Taylor Waters
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
35' 8.75
Apr 30
UIL 6A Region III, III-5A & Wheelchair
Discus - 1kg
115' 0
PR
Apr 14
UIL 6A District 21
Simran Williams
- 10th Grade
800 Meters
2:24.25
PR
Apr 14
UIL 6A District 21
1600 Meters
5:19.02
PR
Apr 14
UIL 6A District 21
Blue text indicates a mark from the current week.