Season:
2014 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2024
2020
2017
2016
2013
2012
2011
2010
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Jordan Alzona
- 10th Grade
100 Meters
12.49
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Triple Jump
38' 0.25
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Haseeb Bahar
- 9th Grade
400 Meters
1:01.03
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Matt Balsinger
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
25' 1
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
Orion Benavidez
- 10th Grade
Long Jump
19' 6.5
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
Triple Jump
37' 10
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
Ian Bennett
- 10th Grade
400 Meters
58.27
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
CJ Bobbitt
- 11th Grade
High Jump
5' 10
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Triple Jump
37' 4.75
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
Tanner Casey
- 9th Grade
1600 Meters
5:06.37
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
3200 Meters
11:36.19
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Quinton Chamberlain
- 10th Grade
800 Meters
2:38.03
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
1600 Meters
6:13.89
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Asher Cherry
- 9th Grade
200 Meters
25.84
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Long Jump
18' 10.25
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
Triple Jump
37' 5
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
Austin Cherry
- 10th Grade
High Jump
5' 8
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
Long Jump
19' 1.5
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
William Creek
- 10th Grade
400 Meters
1:00.41
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
800 Meters
2:27.05
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Howard Cross
- 9th Grade
100 Meters
12.96
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Shot Put - 12lb
28' 7
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Long Jump
18' 10
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Ryan Culley
- 9th Grade
800 Meters
2:23.39
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
High Jump
5' 10
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Garrett Darrin
- 12th Grade
1600 Meters
4:47.28
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
3200 Meters
9:54.77
PR
Apr 15
UIL 5A Area 07-08 Meet
Jefferson David
- 9th Grade
400 Meters
57.91
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
High Jump
5' 6
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Triple Jump
38' 11.25
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Dominic Davidson
- 11th Grade
High Jump
5' 6
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Zach Dungan
- 10th Grade
1600 Meters
4:55.02
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
3200 Meters
10:30.39
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Ethan Dunn
- 10th Grade
200 Meters
24.80
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Christian Eaglin
- 12th Grade
800 Meters
2:23.48
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
Joshua Eaton
- 9th Grade
300m Hurdles - 36"
46.14
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Long Jump
18' 1
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Jovan Elliott
- 9th Grade
100 Meters
11.56
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Josh Ellis
- 11th Grade
100 Meters
11.56
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Patrovich Everett
- 11th Grade
Discus - 1.6kg
83' 2
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
High Jump
5' 10
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Gabriel Ford
- 10th Grade
800 Meters
2:30.45
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Joseph Galvan
- 10th Grade
1600 Meters
4:40.19
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
3200 Meters
10:32.06
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
Darin Garrett
- 12th Grade
3200 Meters
10:43.49
PR
Apr 26
UIL 5A Region I
Jauze Givens
- 10th Grade
100 Meters
12.00
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Dereck Gonzalez
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
20.68
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
300m Hurdles - 36"
50.81
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Chris Henderson
- 10th Grade
100 Meters
12.71
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
Freddie Hudson
- 11th Grade
200 Meters
24.27
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
Chris Hughes
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
43' 0
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
Discus - 1.6kg
89' 0
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Nicholas Jacobsen
- 10th Grade
1600 Meters
4:49.92
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
3200 Meters
10:03.43
Apr 15
UIL 5A Area 07-08 Meet
Jaquan Johnson
- 11th Grade
400 Meters
52.62
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
Long Jump
22' 3
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Malik Jones
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
39' 5
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
Discus - 1.6kg
97' 11
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
Naim Jones
- 9th Grade
100 Meters
12.17
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Triple Jump
36' 7.5
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Cheyon Kee
- 10th Grade
Long Jump
18' 2.75
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Mateo Key
- 10th Grade
400 Meters
59.45
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Jaleen Lester
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
17.24
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
300m Hurdles - 36"
45.86
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Triple Jump
40' 10
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Alexander Levine
- 11th Grade
1600 Meters
5:09.67
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
3200 Meters
10:59.86
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
Kyshawn McClendon
- 10th Grade
100 Meters
11.11
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Scott McEwan
- 12th Grade
1600 Meters
4:31.66
PR
Apr 15
UIL 5A Area 07-08 Meet
3200 Meters
9:52.22
PR
Apr 15
UIL 5A Area 07-08 Meet
Scott McEwen
- 12th Grade
1600 Meters
4:44.67
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
3200 Meters
10:17.11
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
Darius Mitchell
- 12th Grade
100 Meters
10.77
(2.0)
PR
Mar 29
87th Clyde Littlefield Texas Relays
200 Meters
20.91
(4.1)
PR
Apr 26
UIL 5A Region I
D'Undre Mitchell
- 11th Grade
400 Meters
51.43
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
Jacques Morgan
- 11th Grade
200 Meters
23.63
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
400 Meters
52.40
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
Long Jump
21' 5.5
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Michael Nitti
- 9th Grade
Discus - 1.6kg
87' 7
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Jorge Pedroza
- 12th Grade
Pole Vault
10' 6
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Matthew Perry
- 9th Grade
1600 Meters
5:35.78
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Quintin Porter
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
28' 0
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Discus - 1.6kg
76' 0
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Daniel Richardson
- 9th Grade
200 Meters
24.50
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Joel Sauceda
- 10th Grade
1600 Meters
4:53.15
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
3200 Meters
10:42.56
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
Korey Sloan
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
15.59
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
300m Hurdles - 36"
42.24
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Giovanni Vega-Torres
- 12th Grade
800 Meters
2:04.28
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
Jevon Wallace
- 9th Grade
400 Meters
49.97
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
800 Meters
2:03.07
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Triple Jump
46' 11
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Brandon Walls
- 11th Grade
100 Meters
11.13
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
Marquez Way
- 10th Grade
800 Meters
2:07.71
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Michael Way
- 9th Grade
400 Meters
55.67
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Cambreige Wesley
- 9th Grade
200 Meters
25.80
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Long Jump
16' 11
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Anthony Westbrook
- 10th Grade
100 Meters
12.14
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
200 Meters
24.28
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
Ephraim White
- 10th Grade
100 Meters
12.83
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
Kain Williams
- 10th Grade
200 Meters
23.62
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
Long Jump
19' 6
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
Shawn Younger
- 12th Grade
200 Meters
23.21
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
Long Jump
20' 5.5
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
Alex Yu
- 10th Grade
Pole Vault
11' 6
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Jack Zumwalt
- 10th Grade
Pole Vault
12' 6
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
Womens
Gaulden Adrianna
- 9th Grade
400 Meters
1:08.43
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Long Jump
14' 3.75
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Triple Jump
30' 3
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Jones Aliyah
- 9th Grade
100 Meters
13.46
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Mequealla Blalock
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
24' 4.5
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Discus - 1kg
64' 11
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Jaleea Bonnell
- 12th Grade
100m Hurdles - 33"
15.77
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
300m Hurdles - 30"
47.33
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Triple Jump
34' 1.5
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Janelle Brown
- 12th Grade
100 Meters
12.76
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Jasmine Brown
- 12th Grade
Long Jump
15' 10.25
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Lauren Carter
- 10th Grade
100 Meters
12.74
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Jazzaman Clare
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
16.59
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
300m Hurdles - 30"
50.08
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Caylin Colbert
- 9th Grade
400 Meters
1:12.91
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Long Jump
14' 2.5
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Triple Jump
33' 7.25
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Desiree Corbett
- 10th Grade
400 Meters
1:02.39
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Patricia Correa
- 10th Grade
800 Meters
2:59.84
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Chiara Estrella
- 9th Grade
1600 Meters
6:25.92
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
3200 Meters
14:14.51
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Anika Felix
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
17.97
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
300m Hurdles - 30"
58.90
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Charlotte Fleming
- 10th Grade
1600 Meters
5:35.87
Apr 15
UIL 5A Area 07-08 Meet
3200 Meters
12:23.00
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Alexandra Folger
- 9th Grade
1600 Meters
6:32.20
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
3200 Meters
14:21.82
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Diana Garcia
- 9th Grade
1600 Meters
6:50.66
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
3200 Meters
15:08.29
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Rose Gonzalez
- 9th Grade
1600 Meters
6:04.90
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
3200 Meters
12:45.79
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Shamiah Green
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
24' 3
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Discus - 1kg
50' 1
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Aennetra Hill
- 10th Grade
Long Jump
16' 8.75
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Triple Jump
34' 6.75
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Kennetra Hill
- 12th Grade
400 Meters
1:02.00
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Alecea James
- 10th Grade
100 Meters
12.67
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Tamia James
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
29' 3.5
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Discus - 1kg
79' 11
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Taylor James
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
18.13
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
300m Hurdles - 30"
50.60
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Alyssa Jewell
- 9th Grade
800 Meters
2:52.08
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Samantha Jewell
- 10th Grade
1600 Meters
6:20.72
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
3200 Meters
13:29.47
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
JoVanna Jones
- 12th Grade
100 Meters
11.92
(4.7)
PR
Apr 26
UIL 5A Region I
200 Meters
25.92
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Samantha Lofton
- 10th Grade
400 Meters
1:00.54
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Trianna Mayshack
- 11th Grade
300m Hurdles - 30"
52.14
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Lezah McArthur
- 9th Grade
100 Meters
13.37
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
200 Meters
28.10
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Long Jump
14' 1
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Triple Jump
28' 8.5
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Sananda McCall
- 11th Grade
200 Meters
29.20
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Tymesia McFadden
- 11th Grade
Long Jump
14' 6.75
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Lawanda McKenzie
- 10th Grade
400 Meters
1:05.88
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Chyna Otis
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
44' 6.75
Apr 15
UIL 5A Area 07-08 Meet
Discus - 1kg
130' 11
Apr 15
UIL 5A Area 07-08 Meet
Corianna Parham
- 10th Grade
200 Meters
26.17
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Jessica Purnell
- 10th Grade
400 Meters
1:08.97
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Corely Raven
- 11th Grade
1600 Meters
6:28.40
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
3200 Meters
14:14.44
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Lauren Reynnells
- 12th Grade
1600 Meters
5:26.15
PR
Apr 15
UIL 5A Area 07-08 Meet
3200 Meters
11:35.39
PR
Apr 15
UIL 5A Area 07-08 Meet
Erin Rogers
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
30' 8
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Discus - 1kg
104' 1
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Tadrian Rose
- 10th Grade
100 Meters
12.47
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Laurianna Sands
- 9th Grade
200 Meters
30.60
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Germaisha Santos-Castoire
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
19.80
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
300m Hurdles - 30"
57.24
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Dakota Smith
- 9th Grade
200 Meters
28.76
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
High Jump
4' 2
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Lauryn Stewart
- 10th Grade
400 Meters
1:08.84
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Malaysia Walley
- 9th Grade
400 Meters
1:07.07
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Vivian Walters
- 11th Grade
200 Meters
26.29
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Long Jump
16' 11
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Triple Jump
37' 1
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Monica Way
- 11th Grade
100 Meters
12.90
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Brittany White
- 11th Grade
200 Meters
27.68
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Kayla Wilder
- 10th Grade
200 Meters
27.63
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Breanna Younger
- 10th Grade
1600 Meters
5:45.00
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
3200 Meters
12:37.25
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Blue text indicates a mark from the current week.