Season:
2010 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2016
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Ed Alvarado
- 9th Grade
800 Meters
2:21.00
Feb 25
Panther Relays
1600 Meters
5:27.00
Feb 25
Panther Relays
Ecce Bradfute
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
18.27
Mar 1
District 27 2A
300m Hurdles - 36"
43.26
Mar 1
District 27 2A
Triple Jump
31' 10.5
Mar 1
District 27 2A
Tyler Brown
- 9th Grade
100 Meters
13.25
Mar 1
District 27 2A
200 Meters
27.67
Mar 1
District 27 2A
400 Meters
1:09.22
PR
Feb 25
Panther Relays
Long Jump
15' 8
Mar 1
District 27 2A
Colton Childress
- 9th Grade
100 Meters
12.91
PR
Feb 25
Panther Relays
200 Meters
26.82
Feb 25
Panther Relays
Pole Vault
9' 0
PR
Mar 1
District 27 2A
Grady Childress
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
20.02
PR
Mar 1
District 27 2A
300m Hurdles - 36"
52.47
PR
Mar 1
District 27 2A
Discus - 1.6kg
87' 6
PR
Mar 1
District 27 2A
Weston Copenhaver
- 10th Grade
100 Meters
12.44
Mar 1
District 27 2A
Long Jump
17' 2.5
Mar 1
District 27 2A
Ivan Delatore
- 12th Grade
Pole Vault
9' 6
PR
Mar 1
District 27 2A
Grayson Elrod
- 12th Grade
Pole Vault
11' 6
PR
Feb 25
Panther Relays
Derek Flores
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
19.27
Mar 1
District 27 2A
300m Hurdles - 36"
43.87
Mar 1
District 27 2A
Triple Jump
33' 2
Mar 1
District 27 2A
Gavin Garrow
- 11th Grade
100 Meters
11.90
Mar 1
District 27 2A
200 Meters
26.43
Mar 1
District 27 2A
400 Meters
58.94c
PR
Feb 25
Panther Relays
Kyle Garrow
- 11th Grade
100 Meters
11.84
Feb 25
Panther Relays
200 Meters
24.34
PR
Feb 25
Panther Relays
Tim Goodman
- 9th Grade
100 Meters
11.97
Feb 25
Panther Relays
Sam Isenberg
- 9th Grade
Long Jump
14' 6
Feb 25
Panther Relays
Brooks Lane
- 10th Grade
400 Meters
56.52
PR
Feb 25
Panther Relays
Layne Lassberg
- 9th Grade
200 Meters
28.25
PR
Feb 25
Panther Relays
400 Meters
1:03.31
Mar 1
District 27 2A
Caleb Leger
- 9th Grade
400 Meters
1:04.26
PR
Mar 1
District 27 2A
Chad Marshall
- 9th Grade
100 Meters
13.21
Mar 1
District 27 2A
200 Meters
27.15
Feb 25
Panther Relays
Long Jump
17' 2.5
Mar 1
District 27 2A
Triple Jump
36' 1.5
Mar 1
District 27 2A
Travis Mcclinton
- 11th Grade
100 Meters
12.76
PR
Mar 1
District 27 2A
200 Meters
26.87
PR
Mar 1
District 27 2A
James Perez
- 10th Grade
200 Meters
26.91
PR
Feb 25
Panther Relays
TJ Raby
- 10th Grade
400 Meters
58.78
Mar 1
District 27 2A
Pole Vault
10' 0
Feb 25
Panther Relays
Tanner Rogers
- 10th Grade
400 Meters
1:01.28
Feb 25
Panther Relays
Discus - 1.6kg
119' 6
Feb 25
Panther Relays
Grant Weaver
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
20.15
PR
Mar 1
District 27 2A
300m Hurdles - 36"
47.78
PR
Mar 1
District 27 2A
High Jump
5' 4
PR
Mar 1
District 27 2A
Thomas Williams
- 11th Grade
200 Meters
25.89
PR
Mar 1
District 27 2A
400 Meters
57.66
PR
Feb 25
Panther Relays
Womens
Annie Albrecht
- 9th Grade
800 Meters
3:13.24
PR
Mar 1
District 27 2A
1600 Meters
7:48.52
PR
Mar 1
District 27 2A
Triple Jump
25' 10.5
PR
Mar 1
District 27 2A
Natalie Barnett
- 9th Grade
400 Meters
1:04.86
PR
Mar 1
District 27 2A
Abby Beard
- 10th Grade
800 Meters
2:23.02
May 15
UIL 2A State Track and Field Championships
High Jump
4' 8
Mar 1
District 27 2A
Echoe Burkhart
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
17.51
PR
Mar 1
District 27 2A
300m Hurdles - 30"
52.35
PR
Mar 1
District 27 2A
Long Jump
14' 11.75
PR
Mar 1
District 27 2A
Triple Jump
28' 3.75
Mar 1
District 27 2A
Justine Cooley
- 10th Grade
100 Meters
13.74
PR
Mar 1
District 27 2A
200 Meters
29.13
Mar 1
District 27 2A
Long Jump
15' 10.75
PR
Mar 1
District 27 2A
Triple Jump
32' 10.5
Mar 1
District 27 2A
Erica Flores
- 9th Grade
Pole Vault
7' 0
Mar 1
District 27 2A
Monica Flores
- 9th Grade
400 Meters
1:07.28
PR
Mar 1
District 27 2A
800 Meters
2:48.91
PR
Mar 1
District 27 2A
Pole Vault
8' 6
Mar 1
District 27 2A
Chelsea Fuller
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
30' 2
PR
Mar 1
District 27 2A
Discus - 1kg
103' 7
PR
Mar 1
District 27 2A
Lacee Hunter
- 12th Grade
100m Hurdles - 33"
15.96
PR
Mar 1
District 27 2A
300m Hurdles - 30"
49.75
PR
Mar 1
District 27 2A
Long Jump
15' 7.25
PR
Mar 1
District 27 2A
Shawntranice Jones
- 9th Grade
200 Meters
30.51
PR
Mar 1
District 27 2A
Long Jump
12' 10.5
PR
Mar 1
District 27 2A
Triple Jump
26' 6.5
Mar 1
District 27 2A
Paxton Koehl
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
20.14
Mar 1
District 27 2A
300m Hurdles - 30"
54.65
Mar 1
District 27 2A
High Jump
4' 2
PR
Mar 1
District 27 2A
Long Jump
14' 1.5
PR
Mar 1
District 27 2A
Morgan Lowak
- 9th Grade
100 Meters
15.01
PR
Mar 1
District 27 2A
200 Meters
32.83
PR
Mar 1
District 27 2A
400 Meters
1:15.68
PR
Mar 1
District 27 2A
Shot Put - 4kg
20' 11.5
PR
Mar 1
District 27 2A
Kayla Martinez
- 10th Grade
200 Meters
29.37
Mar 1
District 27 2A
Shot Put - 4kg
32' 2
PR
Mar 1
District 27 2A
Leslie McClinton
- 9th Grade
100 Meters
13.54
PR
Mar 1
District 27 2A
200 Meters
28.17
Mar 1
District 27 2A
Shot Put - 4kg
32' 7.5
Mar 1
District 27 2A
Discus - 1kg
56' 0
PR
Mar 1
District 27 2A
Katy Petri
- 9th Grade
Long Jump
12' 4
PR
Mar 1
District 27 2A
Samantha Primeaux
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
28' 11.75
PR
Mar 1
District 27 2A
Discus - 1kg
81' 10
PR
Mar 1
District 27 2A
Natalie Stahmann
- 10th Grade
Pole Vault
7' 6
PR
Mar 1
District 27 2A
Elaine Tamez
- 11th Grade
100 Meters
15.40
PR
Mar 1
District 27 2A
200 Meters
33.62
PR
Mar 1
District 27 2A
400 Meters
1:19.35
PR
Mar 1
District 27 2A
Pole Vault
7' 0
PR
Mar 1
District 27 2A
Abbey Weaver
- 10th Grade
400 Meters
1:03.37
PR
Mar 1
District 27 2A
Pole Vault
11' 3
PR
May 15
UIL 2A State Track and Field Championships
Angel Williams
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
18.86
PR
Mar 1
District 27 2A
300m Hurdles - 30"
50.35
Mar 1
District 27 2A
High Jump
4' 2
PR
Mar 1
District 27 2A
Lauren Winn
- 11th Grade
100 Meters
13.64
Mar 1
District 27 2A
Avery Zapata
- 9th Grade
1600 Meters
7:07.06
PR
Mar 1
District 27 2A
3200 Meters
17:35.12
PR
Mar 1
District 27 2A
Blue text indicates a mark from the current week.