Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2004
Indoor
2024
2017
2016
2015
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Noah Bingham
- 9th Grade
200 Meters
32.24
PR
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Javelin - 800g
59' 8
Apr 22
NCR Meet #2 @ Wahluke
Kylan Chivers
- 9th Grade
100 Meters
16.01
May 6
NCR South Divisional Championships
200 Meters
35.04
May 6
NCR South Divisional Championships
Ethan Clark
- 11th Grade
100 Meters
13.43
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
200 Meters
31.98
PR
May 14
NCW Sub-Regional Meet
400 Meters
1:03.56
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
Long Jump
16' 0.75
PR
May 14
NCW Sub-Regional Meet
Dal Dagnon
- 12th Grade
1600 Meters
5:28.0h
PR
Apr 22
NCR Meet #2 @ Wahluke
3200 Meters
12:11.84
PR
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Dallin DeGooyer
- 9th Grade
100 Meters
13.36
May 6
NCR South Divisional Championships
200 Meters
27.75
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
400 Meters
1:08.64c
PR
Apr 22
NCR Meet #2 @ Wahluke
High Jump
5' 2
May 6
NCR South Divisional Championships
Pole Vault
7' 6
May 6
NCR South Divisional Championships
Dylan Duvall
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
29' 1
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Discus - 1.6kg
66' 0
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
Javelin - 800g
72' 11
May 14
NCW Sub-Regional Meet
Marcus Duvall
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
42' 1.25
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Discus - 1.6kg
98' 6
Apr 22
NCR Meet #2 @ Wahluke
Javelin - 800g
122' 5
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Nicholas Elliott
- 12th Grade
1600 Meters
4:49.31
PR
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
3200 Meters
10:19.64
PR
May 15
NCW Region Championship
Samuel Elliott
- 10th Grade
400 Meters
1:00.95
PR
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
800 Meters
2:16.97
May 14
NCW Sub-Regional Meet
1600 Meters
5:06.39
May 14
NCW Sub-Regional Meet
Jake Goude
- 10th Grade
100 Meters
12.34c
Apr 22
NCR Meet #2 @ Wahluke
400 Meters
55.62
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
110m Hurdles - 39"
17.68
PR
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
300m Hurdles - 36"
48.64c
PR
Apr 22
NCR Meet #2 @ Wahluke
High Jump
5' 5
PR
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
Long Jump
20' 3.5
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
Solomon Green
- 11th Grade
100 Meters
11.94c
Apr 22
NCR Meet #2 @ Wahluke
110m Hurdles - 39"
17.01
May 6
NCR South Divisional Championships
300m Hurdles - 36"
45.57
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Derek Grubb
- 11th Grade
100 Meters
13.08
PR
May 14
NCW Sub-Regional Meet
400 Meters
1:02.96
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
Javelin - 800g
100' 3
PR
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
High Jump
4' 4
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
Josh Grubb
- 10th Grade
100 Meters
12.10
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
200 Meters
25.18
PR
May 14
NCW Sub-Regional Meet
400 Meters
58.80
May 6
NCR South Divisional Championships
800 Meters
2:26.31
PR
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Daniel Guzman
- 12th Grade
100 Meters
12.89
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
High Jump
4' 10
PR
Apr 22
NCR Meet #2 @ Wahluke
Long Jump
16' 4
PR
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Triple Jump
34' 4
PR
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
William Hays
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
30' 9.75
May 14
NCW Sub-Regional Meet
Javelin - 800g
127' 1
May 14
NCW Sub-Regional Meet
Caden Holloway
- 10th Grade
100 Meters
13.16
May 6
NCR South Divisional Championships
200 Meters
27.26
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
400 Meters
1:05.19
PR
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Brandon Johnson
- 12th Grade
100 Meters
11.84
PR
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
200 Meters
24.62
PR
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
Pole Vault
8' 6
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
Ryan Johnson
- 12th Grade
100 Meters
11.81
PR
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
200 Meters
24.31
PR
May 15
NCW Region Championship
Pole Vault
6' 6
PR
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Ethan LaBonte
- 10th Grade
800 Meters
2:07.84
May 15
NCW Region Championship
1600 Meters
4:39.85
PR
May 15
NCW Region Championship
Logan Labonte
- 10th Grade
100 Meters
12.18
PR
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
200 Meters
25.62
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
400 Meters
58.22
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Anthony Longoria
- 10th Grade
1600 Meters
5:58.83
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Blazer Luiten
- 9th Grade
800 Meters
2:23.44
PR
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
High Jump
5' 2
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
Christian Mendiola
- 10th Grade
1600 Meters
5:33.99
PR
May 14
NCW Sub-Regional Meet
Kurtis Miller
- 12th Grade
100 Meters
12.93
PR
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
200 Meters
25.79
PR
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
400 Meters
55.67
May 6
NCR South Divisional Championships
Calvin Molitor
- 9th Grade
100 Meters
12.56
PR
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
High Jump
4' 10
PR
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
Pole Vault
8' 6
PR
May 15
NCW Region Championship
Long Jump
15' 8
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
Gerado Nova
- 12th Grade
100 Meters
12.03
PR
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
200 Meters
25.17
May 15
NCW Region Championship
400 Meters
59.44
May 15
NCW Region Championship
Jack O'Shea
- 12th Grade
800 Meters
2:16.58
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
1600 Meters
5:05.90
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
Kendall Paskett
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
22' 10.5
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
Discus - 1.6kg
46' 3
PR
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
Javelin - 800g
59' 8
May 14
NCW Sub-Regional Meet
Xavier Patterson
- 12th Grade
100 Meters
13.43
PR
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
200 Meters
27.05
PR
May 14
NCW Sub-Regional Meet
400 Meters
59.17
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
High Jump
5' 6
PR
May 14
NCW Sub-Regional Meet
Devan Ramirez
- 11th Grade
Javelin - 800g
93' 11
PR
Apr 22
NCR Meet #2 @ Wahluke
Tell Rathbun
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
36' 4
May 14
NCW Sub-Regional Meet
Discus - 1.6kg
111' 7
May 14
NCW Sub-Regional Meet
Javelin - 800g
86' 3
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
Reise Raymond
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
33' 6.75
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
Javelin - 800g
154' 5
PR
May 15
NCW Region Championship
Rhody Raymond
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
39' 7.75
PR
May 15
NCW Region Championship
Javelin - 800g
133' 3.5
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
Luke Regimbal
- 12th Grade
100 Meters
12.53
PR
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
Javelin - 800g
95' 3
PR
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
High Jump
4' 8
PR
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
Triple Jump
35' 9
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Zachary Reyer
- 11th Grade
100 Meters
13.14c
PR
Apr 22
NCR Meet #2 @ Wahluke
Shot Put - 12lb
40' 1
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
Discus - 1.6kg
118' 11
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Javelin - 800g
127' 7.5
May 6
NCR South Divisional Championships
Keston Roylance
- 9th Grade
100 Meters
12.62
PR
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
200 Meters
26.92
PR
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
High Jump
4' 10
PR
Apr 22
NCR Meet #2 @ Wahluke
Alex Shevchuk
- 12th Grade
100 Meters
12.14
PR
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
200 Meters
25.67
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
Weston Stowe
- 9th Grade
100 Meters
16.08
PR
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
200 Meters
34.98
PR
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
Shot Put - 12lb
19' 7
PR
May 14
NCW Sub-Regional Meet
Discus - 1.6kg
49' 6
PR
Apr 22
NCR Meet #2 @ Wahluke
Javelin - 800g
78' 8
PR
Apr 22
NCR Meet #2 @ Wahluke
Jamisen Stuart
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
26' 0.75
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
Discus - 1.6kg
74' 0
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
Javelin - 800g
68' 1.5
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
Devon Taylor
- 11th Grade
200 Meters
26.20
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
400 Meters
55.07
May 6
NCR South Divisional Championships
800 Meters
2:31.3h
Apr 22
NCR Meet #2 @ Wahluke
Zachary Terrell
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
24' 1.5
PR
May 14
NCW Sub-Regional Meet
Discus - 1.6kg
82' 7
PR
May 14
NCW Sub-Regional Meet
Javelin - 800g
74' 0
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
Aviel Thompson
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
28' 10
May 14
NCW Sub-Regional Meet
Discus - 1.6kg
77' 6
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Javelin - 800g
91' 0
May 14
NCW Sub-Regional Meet
Womens
Ebubechi Abonyi
- 11th Grade
100 Meters
13.86
May 15
NCW Region Championship
200 Meters
28.71
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Triple Jump
32' 7.5
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
Goziechi Abonyi
- 12th Grade
100 Meters
13.34c
Apr 22
NCR Meet #2 @ Wahluke
200 Meters
26.75
PR
May 15
NCW Region Championship
100m Hurdles - 33"
18.62
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
300m Hurdles - 30"
48.32
May 15
NCW Region Championship
Ava Betzing
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
22' 9.25
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
Discus - 1kg
66' 6
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
Marissa Bischoff
- 10th Grade
800 Meters
3:00.49
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
1600 Meters
6:41.40
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
3200 Meters
14:20.62
PR
May 15
NCW Region Championship
Jenna Blackman
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
29' 8.75
PR
May 15
NCW Region Championship
Discus - 1kg
87' 6
PR
Apr 22
NCR Meet #2 @ Wahluke
Summer Bowen
- 11th Grade
100 Meters
17.87
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
100m Hurdles - 33"
23.63
May 6
NCR South Divisional Championships
300m Hurdles - 30"
1:08.94
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Lyra Castleton
- 11th Grade
100 Meters
17.84
PR
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
100m Hurdles - 33"
24.82
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
High Jump
4' 0
PR
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Pole Vault
6' 0
PR
Apr 22
NCR Meet #2 @ Wahluke
Sydney Garza
- 9th Grade
100 Meters
16.78
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
High Jump
4' 0
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
Long Jump
10' 9.25
PR
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Sylvie Gephart
- 9th Grade
800 Meters
2:55.62
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
1600 Meters
6:14.40
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
Paige Gubler
- 9th Grade
100 Meters
18.55
PR
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
200 Meters
39.54
PR
May 14
NCW Sub-Regional Meet
Long Jump
9' 7
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
Angelinna Guzman
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
21' 7.5
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Discus - 1kg
66' 8
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Javelin - 600g
57' 4
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Camryn Holterhoff
- 10th Grade
1600 Meters
6:24.21
May 6
NCR South Divisional Championships
3200 Meters
13:05.28
May 15
NCW Region Championship
Emily Kalmbach
- 11th Grade
100 Meters
16.06
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
100m Hurdles - 33"
20.71
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
300m Hurdles - 30"
1:02.31
PR
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Kolette Kolste
- 11th Grade
100 Meters
15.14
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
200 Meters
34.00
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
Long Jump
12' 9.5
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
Triple Jump
24' 4
PR
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
Klara Lewandoski
- 9th Grade
High Jump
3' 8
PR
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
Pole Vault
5' 6
PR
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Long Jump
12' 7.25
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
Macie Loutherback
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
24' 6
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
Javelin - 600g
77' 5
PR
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
Pole Vault
7' 0
May 6
NCR South Divisional Championships
Katelynn Lustig
- 9th Grade
800 Meters
3:00.83
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
1600 Meters
6:44.90
PR
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
3200 Meters
14:32.95
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
Sydney Macdonald
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
18.15
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
300m Hurdles - 30"
51.39
May 15
NCW Region Championship
High Jump
4' 10
May 6
NCR South Divisional Championships
Triple Jump
32' 1.25
May 6
NCR South Divisional Championships
Lacey Moser
- 12th Grade
100 Meters
14.04c
PR
Apr 22
NCR Meet #2 @ Wahluke
Pole Vault
8' 6
PR
May 15
NCW Region Championship
Long Jump
15' 10.5
PR
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Triple Jump
33' 11
PR
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Torie Moser
- 9th Grade
100 Meters
15.67
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
200 Meters
32.16
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
400 Meters
1:13.21
May 15
NCW Region Championship
High Jump
4' 6
May 6
NCR South Divisional Championships
Long Jump
12' 1
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Ellie Mounts
- 9th Grade
200 Meters
32.10
May 14
NCW Sub-Regional Meet
High Jump
4' 0
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
Long Jump
13' 0.25
May 6
NCR South Divisional Championships
Kate Mounts
- 12th Grade
200 Meters
29.04
PR
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
400 Meters
1:03.42
PR
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Long Jump
14' 9.5
PR
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Savanna Munoz
- 10th Grade
100 Meters
15.25
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
200 Meters
32.16
PR
May 14
NCW Sub-Regional Meet
Javelin - 600g
45' 7
Apr 22
NCR Meet #2 @ Wahluke
Alana Pruneda
- 10th Grade
Long Jump
10' 10.5
PR
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
Kathryn Pugh
- 10th Grade
100 Meters
14.97
PR
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
Discus - 1kg
81' 1
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
Javelin - 600g
73' 5
May 14
NCW Sub-Regional Meet
High Jump
4' 6
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
Kalliee Randall
- 12th Grade
100 Meters
14.74
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
200 Meters
32.30
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
Ashley Reyes
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
15' 11.5
PR
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Discus - 1kg
47' 7
PR
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Javelin - 600g
34' 6
PR
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Anna Ribellia
- 10th Grade
100 Meters
14.20
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
200 Meters
29.64
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
300m Hurdles - 30"
56.04c
PR
Apr 22
NCR Meet #2 @ Wahluke
High Jump
4' 6
PR
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
Bailey Richie
- 10th Grade
100 Meters
15.18
PR
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Saige Roylance
- 12th Grade
100 Meters
13.79
PR
May 15
NCW Region Championship
200 Meters
28.15
PR
May 15
NCW Region Championship
Chloe Scontrino
- 9th Grade
100 Meters
15.05
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
200 Meters
31.74c
PR
Apr 22
NCR Meet #2 @ Wahluke
Long Jump
12' 6
PR
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Triple Jump
28' 0.75
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
Rebecca Shaporda
- 11th Grade
300m Hurdles - 30"
1:02.54c
PR
Apr 22
NCR Meet #2 @ Wahluke
Pole Vault
7' 0
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
Long Jump
13' 1.5
PR
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
Triple Jump
29' 8
PR
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
Alexia Taylor
- 10th Grade
100 Meters
16.15
PR
May 6
NCR South Divisional Championships
Shot Put - 4kg
20' 9.5
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
Discus - 1kg
65' 1
May 6
NCR South Divisional Championships
Javelin - 600g
41' 2
Apr 22
NCR Meet #2 @ Wahluke
Jennah Valdez
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
17' 5
PR
Apr 16
NCR SOUTH #1 EPHRATA
Discus - 1kg
42' 11
PR
Apr 22
NCR Meet #2 @ Wahluke
Javelin - 600g
46' 5
PR
Apr 29
NCR #3 Moses Lake
Olivia Waites
- 12th Grade
200 Meters
31.44c
PR
Apr 22
NCR Meet #2 @ Wahluke
400 Meters
1:06.17
PR
May 15
NCW Region Championship
800 Meters
2:45.84
PR
May 15
NCW Region Championship
Long Jump
14' 1
PR
May 15
NCW Region Championship
Blue text indicates a mark from the current week.