Team Results Management
Team Mascot

South Bend HSFree

    Indians - South Bend, WA

Athlete Records

Highlighter is active: an entry to show highlight options.

Mens

Terrell Boyes - 9th Grade
High Jump5' 6Mar 13Ocosta
Long Jump17' 9.5Apr 19Ocosta Invite
Triple Jump39' 0.5Apr 17Tri District Meet
 
Kristian Burger - 9th Grade
100 Meters13.24cMar 13Ocosta
200 Meters23.97aMay 7North Distric IV Sub-District ..
Shot Put - 12lb40' 4May 9North District IV Sub District
Javelin - 800g114' 3Apr 17Tri District Meet
 
Terry Davis - 12th Grade
100 Meters12.64cApr 10Willapa Valley vs Raymond
200 Meters26.04cMar 20Naselle Pacific League Meet
110m Hurdles - 39"16.44aMay 17District IV Championships
300m Hurdles - 36"46.74cMay 1Raymond Pacific League Meet
Long Jump20' 7May 242B Championships
Triple Jump37' 7.75Apr 10Willapa Valley vs Raymond
 
Randy Eang - 12th Grade
100 Meters12.09aApr 17Tri District Meet
Long Jump18' 6.5May 7North Distric IV Sub-District ..
Triple Jump40' 8May 9North District IV Sub District
 
Taylor Graves - 11th Grade
800 Meters2:25.5Mar 20Naselle Pacific League Meet
1500 Meters4:46.2Apr 7Daily Astorian
1600 Meters4:57.3Apr 22Naselle Invitational
3000 Meters10:18.7Apr 7Daily Astorian
3200 Meters10:36.86aMay 17District IV Championships
 
Daniel Hardin - 9th Grade
100 Meters13.00aApr 17Tri District Meet
400 Meters59.44cMay 1Raymond Pacific League Meet
 
Kyle Hillery - 9th Grade
Shot Put - 12lb35' 6May 1Raymond Pacific League Meet
Discus - 1.6kg113' 8Apr 19Ocosta Invite
Javelin - 800g119' 2Apr 17Tri District Meet
 
Dustin Howard - 11th Grade
100 Meters12.64cMar 13Ocosta
Long Jump17' 11.5Mar 13Ocosta
Triple Jump40' 0.25Mar 13Ocosta
 
Derek Huber - 12th Grade
110m Hurdles - 39"17.28aMay 9North District IV Sub District
300m Hurdles - 36"43.47aMay 9North District IV Sub District
 
Eric Jambor - 11th Grade
800 Meters2:23.60aMay 7North Distric IV Sub-District ..
1500 Meters5:05.9Apr 7Daily Astorian
1600 Meters5:15.0Apr 22Naselle Invitational
3200 Meters14:23.6Mar 20Naselle Pacific League Meet
 
Tim Lazelle - 12th Grade
Shot Put - 12lb50' 3May 17District IV Championships
Discus - 1.6kg155' 9May 1Raymond Pacific League Meet
 
David Lorton - 9th Grade
800 Meters2:01.53aMay 242B Championships
High Jump5' 6Apr 17Tri District Meet
Triple Jump37' 11May 9North District IV Sub District
 
Nick McCoy - 12th Grade
200 Meters25.64cApr 7Daily Astorian
 
Chad Michell - 12th Grade
200 Meters27.74cMar 13Ocosta
110m Hurdles - 39"17.04cApr 24South Bend Pacific League Meet
300m Hurdles - 36"44.84cMay 1Raymond Pacific League Meet
Triple Jump36' 11May 1Raymond Pacific League Meet
 
Chase Michell - 12th Grade
Shot Put - 12lb43' 1May 1Raymond Pacific League Meet
Javelin - 800g158' 2May 17District IV Championships
Triple Jump33' 6.5Apr 17Tri District Meet
 
James Ritchey - 12th Grade
100 Meters12.24cMay 1Raymond Pacific League Meet
200 Meters25.64cMar 20Naselle Pacific League Meet
400 Meters55.44cApr 24South Bend Pacific League Meet
Javelin - 800g125' 0Mar 13Ocosta
High Jump5' 10Apr 7Daily Astorian
 
Nathan Rogers - 10th Grade
800 Meters2:19.2Mar 20Naselle Pacific League Meet
1500 Meters4:37.2Apr 7Daily Astorian
1600 Meters4:45.13aMay 9North District IV Sub District
3000 Meters10:22.6Apr 7Daily Astorian
3200 Meters10:40.07aMay 9North District IV Sub District
 
Andrew Tabor - 9th Grade
200 Meters29.74cMar 13Ocosta
400 Meters60.84cApr 22Naselle Invitational
Long Jump15' 4.75Mar 20Naselle Pacific League Meet
Triple Jump36' 0May 1Raymond Pacific League Meet
 
Ryan Wetteraur - 12th Grade
100 Meters12.23aMay 7North Distric IV Sub-District ..
Javelin - 800g153' 10May 17District IV Championships
 

Womens

Cecilia Alverez - 10th Grade
Shot Put - 4kg25' 10Apr 24South Bend Pacific League Meet
Discus - 1kg75' 8Apr 19Ocosta Invite
Javelin - 600g67' 1Mar 20Naselle Pacific League Meet
 
Allison Caudill - 10th Grade
Shot Put - 4kg28' 4Apr 10Willapa Valley vs Raymond
Javelin - 600g74' 11Mar 13Ocosta
High Jump4' 6Mar 13Ocosta
 
Rikki Coma - 12th Grade
Javelin - 600g98' 3Mar 15Shelton Throwers Meet
Long Jump15' 3Apr 24South Bend Pacific League Meet
 
Danielle deMontigny - 10th Grade
800 Meters3:09.0Apr 22Naselle Invitational
1500 Meters7:24.9Apr 7Daily Astorian
1600 Meters7:11.4Apr 22Naselle Invitational
 
Vanessa Eang - 9th Grade
100 Meters14.03aMay 9North District IV Sub District
Long Jump14' 5Apr 24South Bend Pacific League Meet
Triple Jump32' 10.25May 9North District IV Sub District
 
Brucella Jauregui - 10th Grade
200 Meters30.82aMay 9North District IV Sub District
Javelin - 600g62' 7Mar 13Ocosta
 
Tahnika Michell - 10th Grade
Shot Put - 4kg26' 3Apr 24South Bend Pacific League Meet
Javelin - 600g106' 3Apr 17Tri District Meet
 
Norma Perez - 12th Grade
200 Meters31.94cApr 7Daily Astorian
Discus - 1kg74' 7May 9North District IV Sub District
Javelin - 600g109' 7May 17District IV Championships
 
Sara Richards - 11th Grade
Shot Put - 4kg32' 8.5May 7North Distric IV Sub-District ..
Discus - 1kg88' 11Mar 13Ocosta
Javelin - 600g74' 7May 7North Distric IV Sub-District ..
Long Jump12' 1.5May 1Raymond Pacific League Meet
 
Rosa Rojas - 9th Grade
100m Hurdles - 33"18.43aMay 9North District IV Sub District
300m Hurdles - 30"54.77aMay 9North District IV Sub District
 
Brenda Yi - 10th Grade
Shot Put - 4kg30' 1.5Apr 10Willapa Valley vs Raymond
Javelin - 600g100' 9Apr 19Ocosta Invite