Season:
2015 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2012
2011
2010
2009
2005
2001
2000
1999
1993
1992
1991
1989
1988
1987
1986
1979
1971
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2007
2005
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Brandon Avers
- 12th Grade
1600 Meters
4:31.79
May 16
Northern Buckeye Conference Championship
3200 Meters
9:33.77
PR
May 1
St. Francis Knight Relays
Fred Balmoria
- 12th Grade
800 Meters
2:05.21
PR
May 20
D2 Defiance
Caleb Baus
- 11th Grade
100 Meters
12.04c
Apr 25
Diller Invitational
Pole Vault
13' 6
May 16
Northern Buckeye Conference Championship
Logan Beardsley
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
37' 4
PR
May 20
D2 Defiance
Discus - 1.6kg
92' 9
Apr 16
Springfield Invitational
Sam Berry
- 9th Grade
1600 Meters
5:09.30
PR
May 12
Eastwood JV Meet
3200 Meters
11:17.00
PR
May 12
Eastwood JV Meet
Hunter Carrick
- 9th Grade
Discus - 1.6kg
63' 11
PR
May 12
Eastwood JV Meet
Killion Clark
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
30' 2
PR
May 12
Eastwood JV Meet
Discus - 1.6kg
84' 9
May 12
Eastwood JV Meet
Keith Damschroder
- 9th Grade
800 Meters
2:41.52
PR
May 12
Eastwood JV Meet
Aj Digby
- 11th Grade
200 Meters
23.99
May 16
Northern Buckeye Conference Championship
400 Meters
52.24
PR
May 20
D2 Defiance
Long Jump
18' 2
PR
Apr 16
Springfield Invitational
Zach Downs
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
20.24c
PR
Apr 25
Diller Invitational
Long Jump
16' 5.5
PR
May 2
Liberty-Benton Invitational
Marcus Easterwood
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
35' 8
PR
Apr 16
Springfield Invitational
Evan Farley
- 9th Grade
100 Meters
13.89
PR
May 12
Eastwood JV Meet
Long Jump
14' 7
PR
May 12
Eastwood JV Meet
Caleb Frank
- 9th Grade
800 Meters
2:37.65
May 12
Eastwood JV Meet
Tyler Harroun
- 11th Grade
800 Meters
2:24.10
May 8
Tim Downey Memorial Invitational
1600 Meters
4:45.03
May 16
Northern Buckeye Conference Championship
3200 Meters
10:42.37
Apr 16
Springfield Invitational
Josh Horseman
- 12th Grade
100 Meters
11.28
PR
May 2
Liberty-Benton Invitational
200 Meters
22.33
PR
May 2
Liberty-Benton Invitational
400 Meters
49.54
PR
Apr 16
Springfield Invitational
Ryan Lashaway
- 10th Grade
Discus - 1.6kg
107' 7
Apr 16
Springfield Invitational
Adam Lewis
- 10th Grade
800 Meters
2:08.05
May 16
Northern Buckeye Conference Championship
1600 Meters
5:00.26
PR
May 8
Tim Downey Memorial Invitational
Dalton Maher
- 10th Grade
400 Meters
59.13
May 12
Eastwood JV Meet
300m Hurdles - 36"
48.84
PR
May 2
Liberty-Benton Invitational
High Jump
5' 0
PR
May 12
Eastwood JV Meet
Long Jump
13' 8
PR
May 12
Eastwood JV Meet
Ethan Martin
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
24' 8
PR
May 12
Eastwood JV Meet
Hunter Martinez-Buehrer
- 9th Grade
100 Meters
13.25
PR
May 12
Eastwood JV Meet
200 Meters
27.15
PR
May 12
Eastwood JV Meet
Long Jump
17' 4.5
PR
May 20
D2 Defiance
Phillip McDaniel
- 9th Grade
100 Meters
12.15
PR
May 20
D2 Defiance
200 Meters
25.06
May 2
Liberty-Benton Invitational
High Jump
5' 0
PR
Apr 16
Springfield Invitational
James Mehl
- 10th Grade
Long Jump
17' 9.75
PR
May 20
D2 Defiance
Derek Morgan
- 11th Grade
400 Meters
53.10
PR
May 2
Liberty-Benton Invitational
High Jump
5' 10
May 8
Tim Downey Memorial Invitational
Long Jump
18' 0
PR
Apr 16
Springfield Invitational
Noah Platzke
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
33' 0
PR
May 12
Eastwood JV Meet
Discus - 1.6kg
85' 8
May 12
Eastwood JV Meet
Andrew Richardson
- 9th Grade
800 Meters
2:12.90
PR
May 20
D2 Defiance
1600 Meters
5:02.15
PR
May 12
Eastwood JV Meet
Lance Roehl
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
34' 10.5
PR
May 2
Liberty-Benton Invitational
Discus - 1.6kg
103' 4
PR
May 8
Tim Downey Memorial Invitational
Max Roehl
- 9th Grade
Long Jump
13' 9
PR
May 12
Eastwood JV Meet
Brennan Schall
- 11th Grade
200 Meters
24.27
PR
May 20
D2 Defiance
Josh Shawberry
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
20' 2.5
PR
May 12
Eastwood JV Meet
Zane Thomas
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
17.44c
PR
Apr 25
Diller Invitational
300m Hurdles - 36"
44.10
PR
May 2
Liberty-Benton Invitational
Pole Vault
10' 0
PR
May 16
Northern Buckeye Conference Championship
Shane Tobar
- 9th Grade
800 Meters
2:17.4h
PR
Apr 25
Diller Invitational
1600 Meters
4:51.22
May 20
D2 Defiance
3200 Meters
10:54.71
May 2
Liberty-Benton Invitational
Jon Urmetz
- 12th Grade
300m Hurdles - 36"
48.05
PR
May 16
Northern Buckeye Conference Championship
Stone Zimmerman
- 9th Grade
400 Meters
1:05.67
PR
May 12
Eastwood JV Meet
Womens
Lydia Archambo
- 10th Grade
Pole Vault
8' 6
May 20
D2 Defiance
Mallory Beach
- 12th Grade
400 Meters
1:05.56
May 16
Northern Buckeye Conference Championship
1600 Meters
6:08.90
PR
May 2
Liberty-Benton Invitational
3200 Meters
13:48.00
PR
Apr 16
Springfield Invitational
Capriana Burres
- 11th Grade
200 Meters
32.24c
Apr 25
Diller Invitational
Sara Caris
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
26' 8
PR
May 16
Northern Buckeye Conference Championship
Discus - 1kg
88' 8
PR
May 20
D2 Defiance
Sarah Cox
- 9th Grade
3200 Meters
15:08.15
PR
May 16
Northern Buckeye Conference Championship
Ashlynn Digby
- 9th Grade
High Jump
4' 0
PR
Apr 16
Springfield Invitational
Pole Vault
7' 6
Apr 16
Springfield Invitational
Cameryn Drain
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
27' 1
PR
Apr 16
Springfield Invitational
Discus - 1kg
78' 3
PR
Apr 16
Springfield Invitational
Kim Forshey
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
17.42
May 2
Liberty-Benton Invitational
300m Hurdles - 30"
52.94
PR
May 8
Tim Downey Memorial Invitational
Abby Hesselschwardt
- 12th Grade
High Jump
5' 0
PR
May 8
Tim Downey Memorial Invitational
Madison Kregel
- 10th Grade
1600 Meters
7:18.00
May 2
Liberty-Benton Invitational
Discus - 1kg
48' 8
PR
May 12
Eastwood JV Meet
Kendra Limes
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
22' 5
PR
May 12
Eastwood JV Meet
Discus - 1kg
69' 11
PR
May 12
Eastwood JV Meet
Maggie Long
- 10th Grade
100 Meters
14.28
PR
May 2
Liberty-Benton Invitational
200 Meters
29.56
PR
May 2
Liberty-Benton Invitational
Kelly McBride
- 9th Grade
100 Meters
14.51
PR
May 20
D2 Defiance
Allie McVeigh
- 11th Grade
800 Meters
2:41.51
PR
May 8
Tim Downey Memorial Invitational
Kennedy Niceley
- 9th Grade
100 Meters
13.94c
Apr 25
Diller Invitational
200 Meters
27.88
PR
May 20
D2 Defiance
Zion Richardson
- 9th Grade
100 Meters
12.88
May 2
Liberty-Benton Invitational
200 Meters
26.26
May 2
Liberty-Benton Invitational
Lucy Roberts
- 9th Grade
200 Meters
34.14
PR
May 12
Eastwood JV Meet
Eva Scott
- 12th Grade
Long Jump
13' 7.5
PR
May 8
Tim Downey Memorial Invitational
Julie Spencer
- 9th Grade
1600 Meters
6:11.16
May 20
D2 Defiance
3200 Meters
15:05.04
May 16
Northern Buckeye Conference Championship
Gabby Trevino
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
22' 0
May 12
Eastwood JV Meet
Discus - 1kg
90' 1
May 12
Eastwood JV Meet
Alex Wenig
- 11th Grade
800 Meters
2:24.30
May 30
D2 Region 08
Mackenzie Wenig
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
18.04
May 16
Northern Buckeye Conference Championship
Lauren Wynn
- 11th Grade
400 Meters
1:01.96
PR
May 16
Northern Buckeye Conference Championship
Blue text indicates a mark from the current week.