Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1993
1992
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1980
1978
1977
1976
1968
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Derrick Anderson
- 11th Grade
200 Meters
25.44
(2.8)
PR
Apr 20
Mahoning County Track & Field Championships
High Jump
5' 0
PR
Apr 20
Mahoning County Track & Field Championships
Gerick Angel
- 9th Grade
High Jump
5' 4
Apr 20
Mahoning County Track & Field Championships
Santino Angelilli
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
36' 9
PR
May 4
39th Annual Optimist Meet
Ted Anzevino
- 10th Grade
Pole Vault
13' 0
May 24
OHSAA D1 Region 1
Ryan Babb
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
20.08
(-.7)
Apr 6
Wm E. Ward Boys / EP Girls Invitational
Jonah Bacho
- 10th Grade
400 Meters
54.71
PR
Apr 6
Wm E. Ward Boys / EP Girls Invitational
800 Meters
2:04.61
PR
May 7
All American Conference Varsity Red Tier Champion..
Micah Beckwith
- 10th Grade
100 Meters
21.00
PR
May 4
39th Annual Optimist Meet
100 Meters - Wheelchair
19.86
(2.4)
PR
Apr 27
Poland Invitational
400 Meters
1:15.48
PR
May 4
39th Annual Optimist Meet
400 Meters - Wheelchair
1:15.16
PR
Jun 1
OHSAA Seated State Track & Field Championships
800 Meters
2:44.41
May 7
All American Conference Varsity Red Tier Champion..
800 Meters - Wheelchair
2:36.13
PR
Jun 1
OHSAA Seated State Track & Field Championships
Shot Put - 12lb
11' 8.25
Apr 13
Second Sole Eagle Elite
Shot Put - 12lb Wheelchair
11' 7
PR
May 7
All American Conference Varsity Red Tier Champion..
Weight Throw - 25lb
12' 9
PR
Apr 6
Wm E. Ward Boys / EP Girls Invitational
Frank Bero
- 10th Grade
800 Meters
2:00.13
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Austintown Fitch
1600 Meters
4:44.89
May 7
All American Conference Varsity Red Tier Champion..
3200 Meters
10:54.51
Apr 20
Mahoning County Track & Field Championships
Sam Cammack
- 10th Grade
Pole Vault
10' 6
May 7
All American Conference Varsity Red Tier Champion..
Trey DePietro
- 9th Grade
110m Hurdles - 39"
18.93
Apr 13
Second Sole Eagle Elite
300m Hurdles - 36"
46.07
Apr 13
Second Sole Eagle Elite
Mitchel Dunham
- 11th Grade
800 Meters
2:05.06
PR
Apr 6
Wm E. Ward Boys / EP Girls Invitational
1600 Meters
4:22.81
PR
May 24
OHSAA D1 Region 1
3200 Meters
9:35.64
PR
May 24
OHSAA D1 Region 1
River Flatley
- 11th Grade
1600 Meters
5:02.48
PR
Apr 20
Mahoning County Track & Field Championships
3200 Meters
10:25.84
PR
May 7
All American Conference Varsity Red Tier Champion..
Aiden Glatz
- 10th Grade
High Jump
5' 3
PR
Apr 6
Wm E. Ward Boys / EP Girls Invitational
Long Jump
18' 7.5
PR
Apr 6
Wm E. Ward Boys / EP Girls Invitational
Beau Gorby
- 10th Grade
1600 Meters
5:01.78
Apr 13
Second Sole Eagle Elite
3200 Meters
10:32.05
May 4
39th Annual Optimist Meet
Zach Hillard
- 12th Grade
100 Meters
12.10
(1.3)
PR
Apr 20
Mahoning County Track & Field Championships
200 Meters
24.39
(.8)
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Austintown Fitch
Long Jump
16' 2
PR
Apr 20
Mahoning County Track & Field Championships
Tyreek Jackson
- 10th Grade
Long Jump
18' 8
PR
Apr 6
Wm E. Ward Boys / EP Girls Invitational
Justin Maloney
- 10th Grade
800 Meters
2:13.67
Apr 20
Mahoning County Track & Field Championships
1600 Meters
4:54.49
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Austintown Fitch
3200 Meters
10:36.16
Apr 6
Wm E. Ward Boys / EP Girls Invitational
David Merdich
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
53' 8
PR
Apr 20
Mahoning County Track & Field Championships
Discus - 1.6kg
117' 6
PR
Apr 20
Mahoning County Track & Field Championships
Nikitas Missos
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
47' 11.5
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Austintown Fitch
Discus - 1.6kg
147' 11
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Austintown Fitch
Isaac Nordquist
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
19.19
(.1)
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Austintown Fitch
Christian Ortiz
- 10th Grade
200 Meters
25.38
May 4
39th Annual Optimist Meet
400 Meters
52.86
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Austintown Fitch
800 Meters
2:08.77
PR
Apr 13
Second Sole Eagle Elite
Dwaylon Pritchard
- 10th Grade
100 Meters
12.39
(-2.9)
PR
May 7
All American Conference Varsity Red Tier Champion..
200 Meters
23.51
(.5)
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Austintown Fitch
Josh Rodriguez
- 12th Grade
100 Meters
11.86
(.1)
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Austintown Fitch
200 Meters
23.86
(2.8)
Apr 20
Mahoning County Track & Field Championships
Brennon Stratton
- 10th Grade
200 Meters
24.13
(-.4)
PR
Apr 6
Wm E. Ward Boys / EP Girls Invitational
400 Meters
52.58
PR
Apr 13
Second Sole Eagle Elite
Long Jump
15' 2.75
PR
Apr 20
Mahoning County Track & Field Championships
Isaiah Suarez
- 11th Grade
200 Meters
23.54
(1.2)
Apr 6
Wm E. Ward Boys / EP Girls Invitational
400 Meters
51.51
PR
May 7
All American Conference Varsity Red Tier Champion..
Nick Torres
- 12th Grade
Long Jump
18' 2.75
May 7
All American Conference Varsity Red Tier Champion..
Payton Torres
- 12th Grade
800 Meters
2:02.97
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Austintown Fitch
Brian Yauger
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
15.89
(2.5)
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Austintown Fitch
300m Hurdles - 36"
41.38
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Austintown Fitch
Womens
Bella Alvarico
- 11th Grade
100 Meters
13.61
(.8)
Apr 20
Mahoning County Track & Field Championships
200 Meters
27.50
(1.9)
PR
Apr 20
Mahoning County Track & Field Championships
Grace Beil
- 10th Grade
Long Jump
13' 2.5
Apr 13
Second Sole Eagle Elite
Keimanni Boyd
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
16.76
(-2.0)
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Austintown Fitch
Shot Put - 4kg
30' 0
PR
Apr 20
Mahoning County Track & Field Championships
Kaylin Burkey
- 12th Grade
100m Hurdles - 33"
16.85
(.4)
Apr 6
Wm E. Ward Boys / EP Girls Invitational
300m Hurdles - 30"
48.99
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Austintown Fitch
High Jump
5' 0
Apr 6
Wm E. Ward Boys / EP Girls Invitational
Raegan Burkey
- 10th Grade
400 Meters
1:00.96
Apr 20
Mahoning County Track & Field Championships
800 Meters
2:15.33
May 24
OHSAA D1 Region 1
1600 Meters
5:22.17
May 7
All American Conference Varsity Red Tier Champion..
Emily Carnahan
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
36' 2.5
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Austintown Fitch
Discus - 1kg
99' 5
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Austintown Fitch
Alayna Cuevas
- 10th Grade
800 Meters
2:28.60
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Austintown Fitch
1600 Meters
5:44.94
Apr 13
Second Sole Eagle Elite
Isabel Dwyer
- 10th Grade
1600 Meters
5:52.60
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Austintown Fitch
3200 Meters
12:47.45
PR
May 4
39th Annual Optimist Meet
Julia Gorby
- 10th Grade
1600 Meters
5:34.77
PR
May 7
All American Conference Varsity Red Tier Champion..
3200 Meters
12:12.66
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Austintown Fitch
Destinee Hayes
- 9th Grade
100 Meters
13.32
(1.0)
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Austintown Fitch
200 Meters
28.23
(1.9)
Apr 20
Mahoning County Track & Field Championships
Haley Ho
- 9th Grade
High Jump
4' 8
PR
May 4
39th Annual Optimist Meet
Salina Jackson
- 12th Grade
200 Meters
29.23
(.2)
PR
Apr 6
Wm E. Ward Boys / EP Girls Invitational
400 Meters
1:04.22
PR
Apr 13
Second Sole Eagle Elite
Landon Kilpatrick
- 10th Grade
High Jump
4' 6
Apr 6
Wm E. Ward Boys / EP Girls Invitational
Sophia McGee
- 12th Grade
1600 Meters
5:47.72
PR
Apr 6
Wm E. Ward Boys / EP Girls Invitational
3200 Meters
12:22.15
Apr 13
Second Sole Eagle Elite
Bailey Moore
- 10th Grade
400 Meters
1:07.16
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Austintown Fitch
800 Meters
2:34.03
PR
Apr 13
Second Sole Eagle Elite
Ryleigh Neill
- 10th Grade
High Jump
4' 4
Apr 20
Mahoning County Track & Field Championships
Brigita Ositis
- 12th Grade
Discus - 1kg
95' 11
PR
Apr 20
Mahoning County Track & Field Championships
Long Jump
14' 0
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Austintown Fitch
Kennedy Page
- 11th Grade
100 Meters
14.61
(-1.5)
PR
Apr 6
Wm E. Ward Boys / EP Girls Invitational
Long Jump
14' 9.5
PR
May 7
All American Conference Varsity Red Tier Champion..
Heidi Partlow
- 10th Grade
400 Meters
1:25.02
PR
May 4
39th Annual Optimist Meet
Tara Pasvanis
- 10th Grade
Pole Vault
8' 0
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Austintown Fitch
Macy Potts
- 12th Grade
1600 Meters
5:42.53
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Austintown Fitch
3200 Meters
12:29.44
PR
May 7
All American Conference Varsity Red Tier Champion..
Annia Robles
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
27' 3.25
May 7
All American Conference Varsity Red Tier Champion..
Hannah Ryan
- 12th Grade
3200 Meters
13:24.07
Apr 6
Wm E. Ward Boys / EP Girls Invitational
Julia Schrembeck
- 12th Grade
200 Meters
28.70
(-.6)
PR
Apr 6
Wm E. Ward Boys / EP Girls Invitational
400 Meters
1:03.04
PR
May 7
All American Conference Varsity Red Tier Champion..
Maddy Smith
- 9th Grade
Discus - 1kg
83' 11
May 4
39th Annual Optimist Meet
Jordan Solmen
- 11th Grade
300m Hurdles - 30"
51.21
PR
May 7
All American Conference Varsity Red Tier Champion..
Emma Tokarsky
- 10th Grade
400 Meters
1:02.54
May 7
All American Conference Varsity Red Tier Champion..
McKenzie Widdrig
- 12th Grade
Pole Vault
8' 0
PR
Apr 13
Second Sole Eagle Elite
Blue text indicates a mark from the current week.