Season:
2014 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2001
2000
1999
1993
1989
1988
1987
1986
1984
1979
1978
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2008
2006
2005
2004
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Jaeden Bailey
- 12th Grade
High Jump
6' 4
PR
May 9
Northeastern Invitational
Elijah Brown
- 9th Grade
3200 Meters
12:24.8h
PR
Apr 8
Stebbins Quad
Jacob Brown
- 10th Grade
3200 Meters
12:13.3h
PR
Apr 8
Stebbins Quad
Mitch Burkett
- 10th Grade
800 Meters
2:30.6h
PR
Apr 8
Stebbins Quad
1600 Meters
5:22.93
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
3200 Meters
11:46.03
PR
May 9
Northeastern Invitational
Austin Care
- 10th Grade
100 Meters
12.38
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
400 Meters
55.82
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
Long Jump
17' 8
PR
Apr 8
Stebbins Quad
Joe Conley
- 11th Grade
100 Meters
11.92
PR
May 9
Northeastern Invitational
High Jump
5' 8
PR
May 16
Central Buckeye Conference Championships
Long Jump
17' 2.5
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
Justin Conley
- 11th Grade
100 Meters
12.08
PR
May 9
Northeastern Invitational
Shot Put - 12lb
46' 0
PR
May 9
Northeastern Invitational
Discus - 1.6kg
127' 11
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
Derek Desentz
- 11th Grade
200 Meters
22.90
(1.5)
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
Shot Put - 12lb
38' 3.5
PR
May 9
Northeastern Invitational
Discus - 1.6kg
122' 10
PR
Apr 8
Stebbins Quad
Levi DiMichele
- 12th Grade
400 Meters
52.34
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
Dylan Elliot
- 9th Grade
Discus - 1.6kg
61' 2
PR
Apr 8
Stebbins Quad
Zack Ferguson
- 12th Grade
200 Meters
26.44c
PR
Apr 8
Stebbins Quad
Jacob Fisher
- 9th Grade
200 Meters
27.64c
PR
Apr 8
Stebbins Quad
400 Meters
1:08.24c
PR
Apr 8
Stebbins Quad
Ethan Holbrook
- 9th Grade
800 Meters
2:15.64
May 24
OHSAA DII SW District Championship
Zion Jones
- 9th Grade
200 Meters
25.03
PR
May 9
Northeastern Invitational
400 Meters
58.85
PR
May 9
Northeastern Invitational
Joseph Lacey
- 11th Grade
800 Meters
2:00.96
PR
May 31
OHSAA DII Region 8 - Dayton
1600 Meters
5:05.4h
PR
Apr 8
Stebbins Quad
Travis Miller
- 12th Grade
1600 Meters
5:11.03
PR
May 9
Northeastern Invitational
3200 Meters
10:50.18
PR
May 16
Central Buckeye Conference Championships
Cal Phillips
- 9th Grade
200 Meters
27.54c
Apr 8
Stebbins Quad
Long Jump
17' 1
Apr 8
Stebbins Quad
Gabe Rastatter
- 12th Grade
800 Meters
2:13.63
May 16
Central Buckeye Conference Championships
1600 Meters
4:41.71
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
Connor Reed
- 9th Grade
300m Hurdles - 36"
47.06
PR
May 9
Northeastern Invitational
Caleb Staigers
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
23' 1
PR
Apr 8
Stebbins Quad
Discus - 1.6kg
66' 7
PR
May 9
Northeastern Invitational
Ethan Sullivan
- 11th Grade
1600 Meters
4:59.40
PR
May 16
Central Buckeye Conference Championships
3200 Meters
10:39.25
May 24
OHSAA DII SW District Championship
David Wilson
- 9th Grade
3200 Meters
13:45.8h
PR
Apr 8
Stebbins Quad
Derek Wilson
- 12th Grade
200 Meters
24.61
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
Nik Wonder
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
31' 6
Apr 8
Stebbins Quad
Discus - 1.6kg
96' 2
PR
Apr 8
Stebbins Quad
Womens
Bailey Alexander
- 12th Grade
400 Meters
1:16.36
PR
May 9
Northeastern Invitational
Karrah Batten
- 12th Grade
100m Hurdles - 33"
16.64
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
300m Hurdles - 30"
49.35
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
Libby Hawke
- 9th Grade
400 Meters
1:17.64c
PR
Apr 8
Stebbins Quad
800 Meters
2:52.62
PR
May 16
Central Buckeye Conference Championships
Hannah Hitchcock
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
25' 3.25
PR
May 16
Central Buckeye Conference Championships
Discus - 1kg
78' 6
PR
May 16
Central Buckeye Conference Championships
Michaela Hitchcock
- 12th Grade
1600 Meters
6:36.58
PR
May 16
Central Buckeye Conference Championships
Lillian Lacey
- 9th Grade
200 Meters
31.54c
PR
Apr 8
Stebbins Quad
400 Meters
1:07.23
PR
May 9
Northeastern Invitational
Rachael Lykins
- 9th Grade
Discus - 1kg
58' 5
Apr 8
Stebbins Quad
Baylee Mayhugh
- 11th Grade
1600 Meters
7:32.41
PR
May 9
Northeastern Invitational
Jamari McDavid
- 9th Grade
100 Meters
12.31
(1.5)
May 31
OHSAA DII Region 8 - Dayton
Long Jump
18' 5.75
(-1.6)
Jun 7
OHSAA D2 State Track & Field Championships
Amanda Northern
- 9th Grade
3200 Meters
15:50.35
PR
May 9
Northeastern Invitational
Emily Ortman
- 10th Grade
800 Meters
2:57.37
PR
May 9
Northeastern Invitational
1600 Meters
5:57.10
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
3200 Meters
13:17.88
PR
May 16
Central Buckeye Conference Championships
Iman Salhieh
- 10th Grade
100 Meters
12.32
(1.5)
May 31
OHSAA DII Region 8 - Dayton
200 Meters
25.39
(-1.0)
PR
May 31
OHSAA DII Region 8 - Dayton
Haily Schartz
- 11th Grade
200 Meters
31.36
PR
May 16
Central Buckeye Conference Championships
High Jump
5' 2
PR
May 31
OHSAA DII Region 8 - Dayton
Abby Shroyer
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
22' 6
PR
Apr 8
Stebbins Quad
Discus - 1kg
86' 2
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
Taylor Thompson
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
17.99
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
300m Hurdles - 30"
55.55
PR
May 16
Central Buckeye Conference Championships
Sara Thornton
- 12th Grade
Long Jump
14' 11.5
PR
May 16
Central Buckeye Conference Championships
Blue text indicates a mark from the current week.