Athletic.net Team Results Management
Team Mascot

Lincoln HS Free

    Golden Lions - Gahanna, OH


Athlete Records

Highlighter is active: an entry to show highlight options.

Mens

Joel Andujar - 9th Grade
Long Jump19' 2.75May 2Gary Smith Invite
 
Aaron Barkley - 9th Grade
200 Meters25.64cMay 5Grove City Tri
400 Meters62.54cMay 5Grove City Tri
 
Taylor Belcastro - 10th Grade
1600 Meters4:52.61aMay 23Central District 2 Finals
 
Evan Bordner - 9th Grade
110m Hurdles - 39"19.64cMay 5Grove City Tri
300m Hurdles - 36"50.84cMay 5Grove City Tri
 
Colton Bosaw - 10th Grade
110m Hurdles - 39"17.04cMay 5Grove City Tri
High Jump5' 6.00Apr 24Fulton Relays
Pole Vault11' 0.00May 5Grove City Tri
Triple Jump38' 10.00Mar 28Icebreaker Invitational
 
Quinton Broomfield - 12th Grade
110m Hurdles - 39"14.65aMay 23Central District 2 Finals
300m Hurdles - 36"38.95aMay 2Gary Smith Invite
 
Michael Buchanan - 10th Grade
110m Hurdles - 39"15.94cMay 5Grove City Tri
300m Hurdles - 36"42.54cMay 5Grove City Tri
High Jump5' 6.00May 19D1 Central Division, District ..
 
Joel Buchert - 9th Grade
Pole Vault6' 0.00May 5Grove City Tri
 
TJ Chatman - 11th Grade
100 Meters12.14cMay 5Grove City Tri
 
Jonah Conley - 10th Grade
Pole Vault9' 0.00May 5Grove City Tri
 
Anthony Cooney - 11th Grade
1600 Meters5:22.00May 5Grove City Tri
3200 MetersSCRMay 5Grove City Tri
 
Solomon Costa - 10th Grade
100 Meters13.24cMay 5Grove City Tri
800 Meters2:10.00May 5Grove City Tri
Shot Put - 12lb31' 3.00May 5Grove City Tri
Discus - 1.6kgSCRMay 5Grove City Tri
 
Brenden Cox - 10th Grade
Shot Put - 12lb43' 3.25May 5Grove City Tri
Discus - 1.6kg132' 7.00May 5Grove City Tri
 
Ben Dalton - 9th Grade
Shot Put - 12lb35' 10.50May 5Grove City Tri
Discus - 1.6kg91' 10.00May 2Gary Smith Invite
 
Dontae Deas - 10th Grade
110m Hurdles - 39"16.24cMay 5Grove City Tri
300m Hurdles - 36"40.51aMay 23Central District 2 Finals
 
Gabe Dent - 10th Grade
110m Hurdles - 39"15.54cMay 5Grove City Tri
300m Hurdles - 36"43.84cMay 5Grove City Tri
 
Ricky Duffala - 9th Grade
110m Hurdles - 39"19.74cMay 5Grove City Tri
300m Hurdles - 36"50.54cMay 5Grove City Tri
 
Imad Faqih - 9th Grade
800 Meters2:09.00May 5Grove City Tri
1600 Meters4:42.84aMay 23Central District 2 Finals
 
Erik Ferrin - 11th Grade
200 Meters24.24cMay 5Grove City Tri
400 Meters53.54cMay 5Grove City Tri
 
Braden Fields - 10th Grade
Shot Put - 12lb37' 1.00Apr 22Gahanna Relays
Discus - 1.6kg78' 3.00May 5Grove City Tri
 
David Foley - 10th Grade
Discus - 1.6kg91' 3.00Apr 24Fulton Relays
 
Raymond Franklin - 9th Grade
200 Meters24.84cMay 5Grove City Tri
400 Meters57.24cMay 5Grove City Tri
 
Joseph Gathuru - 9th Grade
400 Meters50.83aMay 23Central District 2 Finals
 
Toby Hall - 10th Grade
Shot Put - 12lb24' 1.00May 5Grove City Tri
Discus - 1.6kg69' 9.00May 5Grove City Tri
 
Eli Harris - 11th Grade
200 Meters25.34cMay 5Grove City Tri
400 Meters57.24cMay 5Grove City Tri
 
Jim Henry - 9th Grade
110m Hurdles - 39"18.54cMay 5Grove City Tri
300m Hurdles - 36"48.04cMay 5Grove City Tri
 
Zachariah Holderby - 10th Grade
Long Jump18' 2.00Mar 28Icebreaker Invitational
 
Conner Ingram - 10th Grade
800 Meters2:08.00May 5Grove City Tri
1600 Meters5:13.00May 5Grove City Tri
 
Cooper Isakson - 9th Grade
Pole Vault7' 0.00May 5Grove City Tri
 
Andres Jaramillo - 11th Grade
Pole Vault9' 0.00Mar 28Icebreaker Invitational
 
Mehalic Jason - 9th Grade
1600 MetersSCRMay 5Grove City Tri
3200 Meters10:41.00May 5Grove City Tri
 
Brandon Jenkins - 11th Grade
100 Meters12.34cMay 5Grove City Tri
200 Meters24.44cMay 5Grove City Tri
Long JumpSCRMay 5Grove City Tri
 
Sidney Kalouche - 10th Grade
800 MetersSCRMay 5Grove City Tri
1600 Meters4:59.00May 5Grove City Tri
 
Sam Kruse - 10th Grade
Shot Put - 12lbSCRMay 5Grove City Tri
Discus - 1.6kg87' 9.00May 5Grove City Tri
 
Jaire Latta - 9th Grade
400 Meters58.94cMay 5Grove City Tri
 
Kenn Le - 9th Grade
Pole Vault12' 4.00May 19D1 Central Division, District ..
Long Jump18' 4.75Apr 24Fulton Relays
 
Jared Mair - 9th Grade
400 Meters59.04cMay 5Grove City Tri
 
Jason Mehalic - 9th Grade
1600 Meters4:58.42aMay 2Gary Smith Invite
 
Wesley Michael - 9th Grade
Shot Put - 12lbSCRMay 5Grove City Tri
 
Chandler Miller - 9th Grade
200 Meters26.64cMay 5Grove City Tri
400 Meters63.64cMay 5Grove City Tri
 
Russell Morrison - 10th Grade
800 Meters2:11.00May 5Grove City Tri
 
Aaron Norman - 9th Grade
Shot Put - 12lbSCRMay 5Grove City Tri
Discus - 1.6kg85' 7.00May 5Grove City Tri
 
Kevin Opoku - 10th Grade
100 Meters12.54cMay 5Grove City Tri
400 Meters57.54cMay 5Grove City Tri
 
Hunter Pannell - 12th Grade
Pole Vault8' 6.00May 5Grove City Tri
 
Ethan Perry - 9th Grade
Shot Put - 12lb27' 1.50May 5Grove City Tri
 
Javon Pittinger - 9th Grade
High JumpSCRMay 5Grove City Tri
 
Myron Rankins - 10th Grade
400 Meters60.34cMay 5Grove City Tri
 
Andrew Ray - 10th Grade
800 Meters1:58.31aMay 23Central District 2 Finals
 
Bryce Redmond - 11th Grade
1600 Meters5:27.00May 5Grove City Tri
 
Michael Reeves - 9th Grade
110m Hurdles - 39"21.44cMay 5Grove City Tri
 
Cameron Riddle - 9th Grade
Shot Put - 12lb29' 11.00May 5Grove City Tri
Discus - 1.6kg99' 4.00May 5Grove City Tri
 
Matt Ridinger - 12th Grade
800 Meters1:54.61aMay 23Central District 2 Finals
 
Nate Russell - 11th Grade
200 Meters23.49aMay 2Gary Smith Invite
Long Jump20' 10.25May 19D1 Central Division, District ..
Triple Jump42' 1.00May 2Gary Smith Invite
 
Conner Ryan - 9th Grade
1600 MetersSCRMay 5Grove City Tri
 
Jared Salopek - 11th Grade
1600 MetersSCRMay 5Grove City Tri
3200 Meters11:10.00May 5Grove City Tri
 
Malik Saxton - 9th Grade
High JumpSCRMay 5Grove City Tri
 
Aaron Schaller - 11th Grade
3200 Meters9:49.84aMay 2Gary Smith Invite
 
Drake Schmidt - 11th Grade
100 Meters11.77aMay 2Gary Smith Invite
 
Raheem Smith - 10th Grade
100 Meters11.01aMay 2Gary Smith Invite
 
Tremayne Smith - 11th Grade
100 Meters12.24cMay 5Grove City Tri
Long JumpSCRMay 5Grove City Tri
 
Tyler Story - 9th Grade
800 MetersSCRMay 5Grove City Tri
3200 Meters10:33.00May 5Grove City Tri
 
Khalil Straughter - 9th Grade
100 Meters11.94cMay 5Grove City Tri
 
Theo White - 12th Grade
100 Meters11.11aMar 28Icebreaker Invitational
200 Meters22.35aMay 23Central District 2 Finals
400 Meters49.76aMay 23Central District 2 Finals
 
Eli Whiteside - 11th Grade
High Jump5' 6.00Apr 4Wildcat Premier
Long Jump20' 7.75May 19D1 Central Division, District ..
Triple Jump40' 2.00Mar 28Icebreaker Invitational
 
Steven Young - 9th Grade
200 Meters25.84cMay 5Grove City Tri
 

Womens

Neha Bedham - 9th Grade
High Jump4' 8.00May 5Grove City Tri
Pole Vault8' 6.00May 23DI Central District 3 Finals
 
Rachel Browne - 12th Grade
Shot Put - 4kg33' 7.50May 23DI Central District 3 Finals
Discus - 1kg110' 6.00May 23DI Central District 3 Finals
 
Kaitlyn Burchfield - 10th Grade
Pole VaultSCRMay 5Grove City Tri
 
Nia Chandler - 9th Grade
High Jump4' 10.00May 23DI Central District 3 Finals
 
Kaya Cochran - 9th Grade
200 Meters28.94cMay 5Grove City Tri
 
Lamou Conde - 11th Grade
Shot Put - 4kg28' 8.00Apr 11Stingel Invitational
Discus - 1kg74' 1.00May 5Grove City Tri
 
MiAngel Daniels - 11th Grade
100m Hurdles - 33"14.57aMay 23DI Central District 3 Finals
300m Hurdles - 30"43.94aMay 27DI OHSAA Region 3 Day 1
 
Dianna Darkwa - 10th Grade
Shot Put - 4kg26' 11.50May 5Grove City Tri
Discus - 1kg62' 8.00May 5Grove City Tri
 
Athalia Davis - 9th Grade
100 MetersSCRMay 5Grove City Tri
Pole Vault7' 6.00May 5Grove City Tri
 
Ivanna Dixon - 11th Grade
200 MetersSCRMay 5Grove City Tri
High Jump4' 4.00Apr 4Wildcat Premier
 
Smyah Edwards - 9th Grade
100 Meters14.04cMay 5Grove City Tri
200 Meters29.44cMay 5Grove City Tri
 
Najwa Fagih - 12th Grade
100m Hurdles - 33"19.54cMay 5Grove City Tri
300m Hurdles - 30"57.34cMay 5Grove City Tri
 
Raleigh Flanagan - 10th Grade
Pole Vault8' 0.00Apr 22Gahanna Relays
 
Raliegh Flannagan - 10th Grade
Pole Vault8' 6.00May 5Grove City Tri
 
Allison Groves - 9th Grade
800 Meters2:16.39aMay 23DI Central District 3 Finals
1600 Meters5:17.01aApr 4Wildcat Premier
 
Kaitlyn Handle - 9th Grade
Shot Put - 4kg22' 0.00May 5Grove City Tri
Discus - 1kg53' 1.00May 5Grove City Tri
 
Jasmine Hargrove - 9th Grade
100m Hurdles - 33"20.54cMay 5Grove City Tri
300m Hurdles - 30"SCRMay 5Grove City Tri
 
Cierra Hill - 11th Grade
100 Meters13.09aApr 11Stingel Invitational
 
Allie Holahan - 11th Grade
1600 Meters5:10.50aMay 23DI Central District 3 Finals
3200 Meters11:55.4aApr 11Stingel Invitational
 
Janay Howard - 10th Grade
100 Meters14.54cMay 5Grove City Tri
200 Meters30.44cMay 5Grove City Tri
 
Makayla Huntley - 9th Grade
Pole Vault6' 0.00May 5Grove City Tri
 
Rhegan Jennings - 9th Grade
100 Meters14.94cMay 5Grove City Tri
200 Meters31.44cMay 5Grove City Tri
400 Meters70.04cMay 5Grove City Tri
 
Bailey Johnson - 12th Grade
100 Meters13.64cMay 5Grove City Tri
 
Erin Kemp - 11th Grade
200 Meters29.14cMay 5Grove City Tri
 
Rhea Lanier - 10th Grade
Shot Put - 4kg32' 2.25May 5Grove City Tri
Discus - 1kg76' 9.00May 5Grove City Tri
 
Maddie Larick - 9th Grade
3200 Meters13:04.5aApr 11Stingel Invitational
 
Ivy McKee - 10th Grade
200 Meters26.26aApr 11Stingel Invitational
 
Jennifer Odori - 9th Grade
100 Meters16.24cMay 5Grove City Tri
200 Meters34.04cMay 5Grove City Tri
High JumpSCRMay 5Grove City Tri
 
Courtney Owens - 10th Grade
400 Meters61.50aApr 11Stingel Invitational
 
Jessica Patrick - 10th Grade
1600 Meters06:04.4aApr 11Stingel Invitational
 
Cierra Randolph - 10th Grade
Long Jump16' 2.00May 5Grove City Tri
 
Kayla Randolph - 11th Grade
High Jump4' 10.00Apr 11Stingel Invitational
Long Jump15' 2.00Apr 11Stingel Invitational
 
Kiera Randolph - 10th Grade
Long Jump15' 0.50May 23DI Central District 3 Finals
 
Morgan Raymore - 10th Grade
Pole Vault8' 6.00May 5Grove City Tri
 
Mariah Reed - 9th Grade
Shot Put - 4kg28' 3.75May 5Grove City Tri
Discus - 1kg70' 9.00May 5Grove City Tri
 
Journi Reese - 10th Grade
100 Meters12.54aMay 23DI Central District 3 Finals
200 Meters26.16aMay 23DI Central District 3 Finals
 
Sierra Rockette - 9th Grade
Pole Vault7' 6.00May 5Grove City Tri
 
Kelsey Sandlin - 12th Grade
1600 Meters5:05.00aMay 23DI Central District 3 Finals
3200 Meters10:58.29aMay 23DI Central District 3 Finals
 
Makayla Scott - 11th Grade
100 Meters12.86aApr 11Stingel Invitational
 
Samantha Shaw - 12th Grade
400 Meters57.14aMay 27DI OHSAA Region 3 Day 1
 
Stephanie Shirey - 9th Grade
100 MetersSCRMay 5Grove City Tri
Pole Vault7' 6.00May 5Grove City Tri
 
Claire Steigerwald - 9th Grade
3200 Meters12:21.81aMay 23DI Central District 3 Finals
 
Sydney Stokes - 12th Grade
100m Hurdles - 33"15.64aApr 11Stingel Invitational
300m Hurdles - 30"45.09aMay 23DI Central District 3 Finals
Long Jump16' 11.00Apr 11Stingel Invitational
 
Rylee Tanner - 12th Grade
800 Meters2:15.18aMay 23DI Central District 3 Finals
 
Amariah Thomas - 9th Grade
100 Meters12.34aMay 23DI Central District 3 Finals
400 Meters58.10aMay 23DI Central District 3 Finals
 
Kaitie Thomas - 10th Grade
Shot Put - 4kg27' 4.00May 5Grove City Tri
Discus - 1kg79' 10.00May 5Grove City Tri
 
Dominique Washington - 10th Grade
200 Meters29.44cMay 5Grove City Tri
 
Kaliah Watson - 10th Grade
200 Meters30.64cMay 5Grove City Tri
 
sophie Williams - 9th Grade
Shot Put - 4kg24' 11.00May 5Grove City Tri
Discus - 1kg62' 10.00May 5Grove City Tri
 
Shalil Yohaness - 10th Grade
Pole Vault6' 6.00May 5Grove City Tri
 
Shalil Yohannas - 11th Grade
Pole Vault6' 0.00Apr 4Wildcat Premier
 
Kymtra Zahn - 11th Grade
Shot Put - 4kg25' 8.75Apr 4Wildcat Premier
Discus - 1kg85' 10.00May 23DI Central District 3 Finals
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.