Season:
2013 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1979
1978
1977
1976
1975
1973
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
2005
2004
1982
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Nichalas Abercrombie
- 9th Grade
800 Meters
2:36.11
PR
May 3
Dick Beeler Invitational
D'Artagnion Bagley
- 11th Grade
100 Meters
11.84
(1.6)
PR
May 4
Optimist meet
200 Meters
23.42
May 3
Dick Beeler Invitational
Lu-Ray Baker Jr
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
16.75
PR
May 3
Dick Beeler Invitational
300m Hurdles - 36"
48.66
PR
May 3
Dick Beeler Invitational
Andre Banks
- 11th Grade
200 Meters
23.57
(1.8)
PR
May 4
Optimist meet
High Jump
5' 8
PR
May 3
Dick Beeler Invitational
Long Jump
18' 7
PR
May 3
Dick Beeler Invitational
RayAnthony Bruster
- 11th Grade
800 Meters
2:04.30
May 24
Northeast D1 District Finals
Michael Coleman
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
14.51
(1.9)
PR
May 31
Northeast D1 Regional Finals
300m Hurdles - 36"
40.52
PR
May 4
Optimist meet
Ivan Conard
- 12th Grade
800 Meters
2:04.50
PR
May 24
Northeast D1 District Finals
William Dobson
- 12th Grade
Long Jump
17' 0.5
PR
May 3
Dick Beeler Invitational
Joe Farley
- 12th Grade
400 Meters
50.55
PR
May 4
Optimist meet
Cornell Gibson
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
35' 8.25
PR
May 3
Dick Beeler Invitational
Jaren Gilliam
- 9th Grade
1600 Meters
6:02.37
May 3
Dick Beeler Invitational
James Henderson
- 11th Grade
Discus - 1.6kg
126' 0
May 24
Northeast D1 District Finals
J-Rell Hill
- 9th Grade
800 Meters
2:33.77
PR
May 3
Dick Beeler Invitational
Shawn Hoffman
- 10th Grade
1600 Meters
4:56.96
PR
May 3
Dick Beeler Invitational
Christian Jackson
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
15.34
PR
May 24
Northeast D1 District Finals
300m Hurdles - 36"
41.82
PR
May 4
Optimist meet
Pole Vault
10' 0
PR
May 3
Dick Beeler Invitational
Tremell Jones
- 12th Grade
100 Meters
11.67
PR
May 4
Optimist meet
200 Meters
22.79
PR
May 24
Northeast D1 District Finals
LaShaun Kellom
- 10th Grade
Discus - 1.6kg
96' 10
PR
May 3
Dick Beeler Invitational
Maximillian Kellom
- 11th Grade
400 Meters
51.54
May 24
Northeast D1 District Finals
Karl Klark
- 10th Grade
Discus - 1.6kg
86' 8
PR
May 3
Dick Beeler Invitational
Brian Lee
- 11th Grade
100 Meters
11.37
May 3
Dick Beeler Invitational
Long Jump
20' 9
PR
May 24
Northeast D1 District Finals
Jack Munro
- 9th Grade
1600 Meters
5:35.06
PR
May 4
Optimist meet
Rakeesh Nolden
- 12th Grade
100 Meters
11.86
PR
May 3
Dick Beeler Invitational
200 Meters
24.35
May 3
Dick Beeler Invitational
Long Jump
21' 1
PR
May 24
Northeast D1 District Finals
Jeremiah Peters
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
49' 10
May 24
Northeast D1 District Finals
Discus - 1.6kg
157' 4
May 31
Northeast D1 Regional Finals
Spencer Roberts
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
34' 7.75
May 3
Dick Beeler Invitational
Trevon Sawyer
- 12th Grade
Pole Vault
9' 0
PR
May 3
Dick Beeler Invitational
Xavier Scott
- 12th Grade
1600 Meters
4:50.92
PR
May 24
Northeast D1 District Finals
David Thomas
- 12th Grade
400 Meters
57.11
PR
May 3
Dick Beeler Invitational
Chris Trapp
- 12th Grade
1600 Meters
5:29.01
May 4
Optimist meet
3200 Meters
11:15.10
PR
May 24
Northeast D1 District Finals
Chris Treadwell
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
55' 4.5
PR
May 31
Northeast D1 Regional Finals
De'Quan Williams
- 9th Grade
3200 Meters
11:02.80
PR
May 24
Northeast D1 District Finals
Womens
Nautica Bell
- 12th Grade
800 Meters
2:36.72
PR
May 24
Northeast D1 District Finals
Jasmine Campbell
- 12th Grade
100 Meters
13.43
PR
May 3
Dick Beeler Invitational
Tyanna Clark
- 9th Grade
400 Meters
1:08.16
May 24
Northeast D1 District Finals
Emily Conger
- 12th Grade
3200 Meters
12:34.88
PR
May 24
Northeast D1 District Finals
Alexis Cook
- 11th Grade
200 Meters
27.59
PR
May 3
Dick Beeler Invitational
Aminah Creer
- 11th Grade
200 Meters
27.61
PR
May 3
Dick Beeler Invitational
Pole Vault
7' 0
Apr 19
South Invitational
Brianna Cunningham
- 12th Grade
100m Hurdles - 33"
16.33
PR
May 3
Dick Beeler Invitational
High Jump
5' 2
PR
May 3
Dick Beeler Invitational
Long Jump
15' 10.5
May 3
Dick Beeler Invitational
Ebony Davis
- 11th Grade
100 Meters
13.11
PR
May 3
Dick Beeler Invitational
200 Meters
27.01
PR
May 24
Northeast D1 District Finals
Shawnte Farley
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
25' 9.5
May 3
Dick Beeler Invitational
Ashley Felder
- 12th Grade
800 Meters
2:57.83
May 3
Dick Beeler Invitational
Jada Gilliam
- 9th Grade
1600 Meters
6:25.68
May 24
Northeast D1 District Finals
3200 Meters
14:10.16
May 24
Northeast D1 District Finals
Rashida Harris
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
35' 10.75
May 24
Northeast D1 District Finals
Discus - 1kg
119' 9
May 24
Northeast D1 District Finals
Daryan Jackson
- 11th Grade
100 Meters
13.51
PR
May 24
Northeast D1 District Finals
Nadja Mahone
- ?
400 Meters
1:09.04
PR
Apr 19
South Invitational
Dajana Mason
- 9th Grade
400 Meters
1:04.97
PR
May 24
Northeast D1 District Finals
Mallory Milicki
- 9th Grade
1600 Meters
6:42.98
PR
May 24
Northeast D1 District Finals
Hannah Mirra
- 11th Grade
400 Meters
1:05.47
May 3
Dick Beeler Invitational
800 Meters
2:45.87
PR
May 24
Northeast D1 District Finals
Tiffany Moore
- 9th Grade
High Jump
4' 10
May 3
Dick Beeler Invitational
Ashli Price
- 12th Grade
300m Hurdles - 30"
47.07
PR
May 24
Northeast D1 District Finals
Long Jump
16' 10.5
PR
May 24
Northeast D1 District Finals
Umeke Scott
- 9th Grade
100 Meters
14.52
PR
Apr 19
South Invitational
Joelle Thomas
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
28' 1.5
PR
Apr 19
South Invitational
Discus - 1kg
60' 0
Apr 19
South Invitational
Brianna Williams
- 9th Grade
100 Meters
13.80
PR
May 24
Northeast D1 District Finals
Blue text indicates a mark from the current week.