Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1998
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Shane Anselmi
- 9th Grade
100 Meters
12.17
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
200 Meters
25.25
May 18
Rockland County Championships
Long Jump
16' 11.75
PR
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
Triple Jump
28' 3
PR
Apr 7
Pirate Relays
Kyle Aryes
- 11th Grade
200 Meters
25.58
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
800 Meters
2:08.86
May 12
Friendship Games
1500 Meters
4:45.45
PR
Apr 20
Red Raider Relays
110m Hurdles - 39"
20.95
(3.1)
PR
Apr 20
Red Raider Relays
Shot Put - 12lb
25' 1.25
PR
May 18
Rockland County Championships
High Jump
4' 5.5
PR
May 18
Rockland County Championships
Long Jump
16' 9.25
PR
May 18
Rockland County Championships
Triple Jump
37' 6.5
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Pentathlon (Outdoor) -
1890
PR
May 18
Rockland County Championships
Alex Belz
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
36' 11
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Discus - 1.6kg
99' 1
PR
May 18
Rockland County Championships
Javelin - 800g
72' 9
PR
May 5
Crusader Relays
Matt Borkoski
- 12th Grade
1600 Meters
4:36.56
PR
Jun 1
NYSPHSAA Section 1 Qualifier
3200 Meters
10:13.89
PR
Apr 20
Red Raider Relays
2k Steeplechase
6:28.69
PR
May 18
Rockland County Championships
3k Steeplechase
10:19.0h
PR
May 25
NYSPHSAA Section 1 Class B Championship
Ryan Brady
- 9th Grade
1600 Meters
4:53.75
PR
May 12
Friendship Games
3000 Meters
10:15.03
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
3200 Meters
11:01.14
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
Conor Burke
- 12th Grade
200 Meters
26.45
PR
May 12
Friendship Games
400 Meters - Ambulatory
57.55
PR
Apr 7
Arcadia Invitational
1500 Meters
4:42.69
PR
Apr 20
Red Raider Relays
110m Hurdles - 39"
18.70
(4.1)
PR
Apr 20
Red Raider Relays
Shot Put - 12lb
23' 10.25
PR
Apr 20
Red Raider Relays
Pole Vault
13' 6
PR
Jun 1
NYSPHSAA Section 1 Qualifier
Long Jump
18' 4
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
Triple Jump
37' 9.5
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Pentathlon (Outdoor) -
1845
PR
Apr 20
Red Raider Relays
Landon Carpio
- 9th Grade
100 Meters
13.85
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
200 Meters
28.29
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Long Jump
14' 0.5
Apr 28
Gold Rush Invitational
Triple Jump
30' 2.5
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
Cliff Carty
- 9th Grade
800 Meters
2:06.49
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
1600 Meters
4:39.62
Jun 1
NYSPHSAA Section 1 Qualifier
3200 Meters
10:13.38
Apr 20
Red Raider Relays
Jack Chesman
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
26' 6
PR
Apr 7
Pirate Relays
Discus - 1.6kg
74' 5.5
PR
Apr 7
Pirate Relays
Tanner Chiamprasert
- 12th Grade
400 Meters
58.18
PR
Apr 20
Red Raider Relays
800 Meters
2:08.15
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
David Clancy
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
29' 6
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Discus - 1.6kg
79' 5
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Jonathan Conway
- 11th Grade
200 Meters
26.49
(.0)
PR
Apr 20
Red Raider Relays
110m Hurdles - 39"
17.77
May 12
Friendship Games
200m Hurdles - 30"
28.81
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
400m Hurdles - 36"
1:03.04
May 25
NYSPHSAA Section 1 Class B Championship
Long Jump
15' 6.5
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
Andrew Davan
- 12th Grade
400 Meters
56.99
PR
May 18
Rockland County Championships
800 Meters
2:11.65
PR
May 25
NYSPHSAA Section 1 Class B Championship
Leo DeLuca
- 9th Grade
100 Meters
15.18
PR
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
200 Meters
30.09
PR
May 18
Rockland County Championships
400 Meters
1:07.99
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Long Jump
13' 9.5
PR
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
Triple Jump
28' 6.5
PR
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
Andrew Dickey
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
32' 4
Apr 28
Gold Rush Invitational
Discus - 1.6kg
48' 9
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Tyler Dilorenzo
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
43' 5.25
Apr 14
Nanuet Relays
Discus - 1.6kg
119' 1
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Javelin - 800g
78' 10.75
PR
Apr 20
Red Raider Relays
Jack Dowd
- 9th Grade
1600 Meters
4:45.60
May 12
Friendship Games
3000 Meters
10:01.40
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
3200 Meters
10:35.09
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
Eric Doyle
- 9th Grade
800 Meters
2:31.49
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
3000 Meters
10:37.72
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
Discus - 1.6kg
99' 3
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Joe Duffy
- 11th Grade
800 Meters
2:40.57
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
1600 Meters
6:19.87
PR
May 12
Friendship Games
1 Mile
6:05.31
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
Hugh Durcan
- 11th Grade
1600 Meters
4:49.52
May 18
Rockland County Championships
3200 Meters
10:12.76
Apr 20
Red Raider Relays
2k Steeplechase
6:34.77
PR
May 18
Rockland County Championships
3k Steeplechase
10:14.6h
PR
May 25
NYSPHSAA Section 1 Class B Championship
Nick Engst
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
22' 8.25
PR
May 18
Rockland County Championships
Javelin - 800g
40' 0
PR
May 5
Crusader Relays
John Fastoff
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
31' 3.5
PR
Apr 20
Red Raider Relays
Discus - 1.6kg
64' 6
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Michael Fernandez
- 9th Grade
100 Meters
15.15
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
200 Meters
31.18
PR
May 18
Rockland County Championships
Long Jump
13' 2
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Steven Fignole
- 9th Grade
100 Meters
12.66
May 12
Friendship Games
200 Meters
26.20
May 12
Friendship Games
200m Hurdles - 30"
31.38
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
Discus - 1.6kg
42' 9
PR
Apr 20
Red Raider Relays
High Jump
4' 6
Apr 7
Pirate Relays
Long Jump
14' 4
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Triple Jump
29' 9.75
PR
Apr 20
Red Raider Relays
Brian Flaherty
- 12th Grade
800 Meters
1:59.43
PR
May 25
NYSPHSAA Section 1 Class B Championship
Bekim Gashi
- ?
100 Meters
13.85
May 18
Rockland County Championships
200 Meters
27.29
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Long Jump
13' 9.25
Apr 7
Pirate Relays
Liam Gildea
- 9th Grade
800 Meters
2:17.98
May 12
Friendship Games
1600 Meters
5:00.44
PR
May 12
Friendship Games
3000 Meters
10:03.06
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
John Heisler
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
27' 8.25
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Discus - 1.6kg
69' 7
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
Jimmy Hughes
- 11th Grade
800 Meters
2:24.26
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
1600 Meters
4:44.36
Apr 20
Red Raider Relays
1 Mile
4:46.07
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
3200 Meters
10:02.73
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Stephen Klein
- 12th Grade
800 Meters
2:11.00
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
1600 Meters
4:43.93
PR
Apr 20
Red Raider Relays
2k Steeplechase
7:03.22
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
3k Steeplechase
10:53.6h
PR
May 25
NYSPHSAA Section 1 Class B Championship
Orion Kolk
- 12th Grade
100 Meters
12.57
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
200 Meters
25.47
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Gabe Luczaj
- 11th Grade
200 Meters
24.67
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
400 Meters
54.95
PR
May 12
Friendship Games
1500 Meters
4:36.38
PR
May 18
Rockland County Championships
110m Hurdles - 39"
16.27
PR
May 12
Friendship Games
200m Hurdles - 30"
27.49
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
400m Hurdles - 36"
1:00.26
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Shot Put - 12lb
35' 10.75
PR
Jun 9
NYSPHSAA State Track & Field Championships
High Jump
5' 10
May 12
Friendship Games
Long Jump
20' 6
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Pentathlon (Outdoor) -
3039
Jun 9
NYSPHSAA State Track & Field Championships
Jack MacDonald
- 9th Grade
100 Meters
14.05
PR
May 12
Friendship Games
200 Meters
28.51
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
800 Meters
2:21.19
PR
May 12
Friendship Games
Pole Vault
9' 0
May 25
NYSPHSAA Section 1 Class B Championship
Long Jump
13' 1
PR
Apr 7
Pirate Relays
Brian Mahoney
- 11th Grade
400 Meters
53.79
Apr 20
Red Raider Relays
800 Meters
2:03.26
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Nick Malfitano
- 11th Grade
800 Meters
2:04.97
PR
May 12
Friendship Games
1500 Meters
4:41.72
Apr 20
Red Raider Relays
110m Hurdles - 39"
15.12
May 12
Friendship Games
400m Hurdles - 36"
56.57
PR
Jun 1
NYSPHSAA Section 1 Qualifier
Shot Put - 12lb
27' 1.5
Apr 20
Red Raider Relays
High Jump
5' 10.75
PR
Apr 20
Red Raider Relays
Long Jump
20' 2.75
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Pentathlon (Outdoor) -
2940
Apr 20
Red Raider Relays
Joey Masella
- ?
100 Meters
12.84
PR
May 12
Friendship Games
200 Meters
26.16
PR
May 18
Rockland County Championships
400 Meters
58.65
PR
May 12
Friendship Games
110m Hurdles - 39"
21.26
PR
May 12
Friendship Games
200m Hurdles - 30"
31.01
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
400m Hurdles - 36"
1:04.99
PR
May 25
NYSPHSAA Section 1 Class B Championship
Long Jump
14' 9.5
PR
Apr 7
Pirate Relays
William Mattei
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
43' 3.5
Jun 1
NYSPHSAA Section 1 Qualifier
Discus - 1.6kg
94' 0.75
PR
Apr 20
Red Raider Relays
Jack Maye
- 9th Grade
Discus - 1.6kg
43' 8
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Patrick McCann
- 11th Grade
1600 Meters
4:28.15
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
3200 Meters
9:52.64
May 25
NYSPHSAA Section 1 Class B Championship
Chris McCarthy
- 9th Grade
100 Meters
12.71
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
200 Meters
26.33
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Long Jump
18' 6
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
Triple Jump
34' 8
PR
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
Ryan McCarvill
- 10th Grade
1600 Meters
5:08.13
Apr 20
Red Raider Relays
3000 Meters
10:27.36
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
2k Steeplechase
8:06.97
PR
May 12
Friendship Games
Jack McCormack
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
41' 8.5
Jun 1
NYSPHSAA Section 1 Qualifier
Discus - 1.6kg
92' 9
Apr 28
Gold Rush Invitational
Ethan McDermott
- 11th Grade
100 Meters
12.90
May 12
Friendship Games
200 Meters
24.84
May 12
Friendship Games
400 Meters
55.90
Apr 20
Red Raider Relays
400m Hurdles - 36"
1:08.61
PR
Apr 20
Red Raider Relays
Long Jump
18' 0.5
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Frankie McKiernan
- 10th Grade
1600 Meters
4:49.90
Jun 1
NYSPHSAA Section 1 Qualifier
3200 Meters
10:36.00
Jun 1
NYSPHSAA Section 1 Qualifier
2k Steeplechase
7:31.61
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
3k Steeplechase
11:25.8h
PR
May 25
NYSPHSAA Section 1 Class B Championship
Aidan Murphy
- 10th Grade
200 Meters
27.35
PR
May 18
Rockland County Championships
200m Hurdles - 30"
32.96
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
400m Hurdles - 36"
1:09.07
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
Discus - 1.6kg
67' 4
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Javelin - 800g
90' 6.5
PR
Apr 20
Red Raider Relays
Long Jump
14' 2
Apr 28
Gold Rush Invitational
Triple Jump
29' 6.25
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Dan Murray
- 10th Grade
800 Meters
2:27.34
PR
May 12
Friendship Games
1500 Meters
5:13.88
PR
May 18
Rockland County Championships
110m Hurdles - 39"
20.71
PR
May 18
Rockland County Championships
200m Hurdles - 30"
32.55
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
Shot Put - 12lb
19' 11.25
PR
May 18
Rockland County Championships
High Jump
4' 10.25
PR
May 18
Rockland County Championships
Long Jump
17' 0.25
May 18
Rockland County Championships
Triple Jump
37' 3.75
May 25
NYSPHSAA Section 1 Class B Championship
Pentathlon (Outdoor) -
1823
PR
May 18
Rockland County Championships
Sean Muthig
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
35' 5.75
PR
Apr 14
Nanuet Relays
Discus - 1.6kg
78' 9
Apr 28
Gold Rush Invitational
Altin Nezaj
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
36' 11.5
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Discus - 1.6kg
70' 9
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Javelin - 800g
60' 0
PR
May 5
Crusader Relays
Eoin O'Gara
- 9th Grade
100 Meters
15.24
PR
May 12
Friendship Games
200 Meters
30.94
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Pole Vault
7' 0
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Long Jump
12' 6
PR
May 12
Friendship Games
Triple Jump
29' 4.75
May 18
Rockland County Championships
Matt Pentimone
- 10th Grade
800 Meters
2:25.29
PR
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
Daniel Petti
- 11th Grade
1600 Meters
4:49.13
May 12
Friendship Games
1 Mile
4:55.40
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
3200 Meters
10:16.72
PR
Jun 1
NYSPHSAA Section 1 Qualifier
Matt Politis
- 12th Grade
800 Meters
1:56.65
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
1600 Meters
4:17.73
May 18
Rockland County Championships
3200 Meters
9:44.55
May 25
NYSPHSAA Section 1 Class B Championship
Selvin Ramos
- 11th Grade
800 Meters
2:31.47
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
1 Mile
5:27.61
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
Andrew Raptis
- ?
200 Meters
32.73
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
Shot Put - 12lb
21' 6.75
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Discus - 1.6kg
63' 11
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Long Jump
10' 11.75
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
Peter Reiner
- 11th Grade
200 Meters
25.42
PR
May 25
NYSPHSAA Section 1 Class B Championship
110m Hurdles - 39"
20.38
PR
May 18
Rockland County Championships
400m Hurdles - 36"
1:06.70
PR
May 18
Rockland County Championships
Long Jump
15' 10.5
PR
May 12
Friendship Games
Jack Reynolds
- 11th Grade
800 Meters
2:05.26
PR
May 12
Friendship Games
1600 Meters
4:29.09
PR
Apr 20
Red Raider Relays
3200 Meters
9:48.55
May 18
Rockland County Championships
2k Steeplechase
6:15.06
PR
May 18
Rockland County Championships
3k Steeplechase
9:53.73
PR
Jun 1
NYSPHSAA Section 1 Qualifier
Brian Roberts
- 11th Grade
100 Meters
14.02
PR
May 12
Friendship Games
200 Meters
28.02
PR
May 12
Friendship Games
400 Meters
1:06.61
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Brendan Rodriguez
- ?
100 Meters
13.87
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
200 Meters
28.43
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
110m Hurdles - 39"
21.66
PR
May 12
Friendship Games
200m Hurdles - 30"
34.29
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
400m Hurdles - 36"
1:16.18
PR
May 12
Friendship Games
Long Jump
14' 6
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
Owen Russell
- 11th Grade
800 Meters
2:07.17
PR
Apr 20
Red Raider Relays
1 Mile
4:52.04
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
2k Steeplechase
7:01.62
PR
May 18
Rockland County Championships
3k Steeplechase
10:42.0h
May 25
NYSPHSAA Section 1 Class B Championship
Thomas Saparata
- 9th Grade
100 Meters
14.16
PR
May 18
Rockland County Championships
200 Meters
29.10
PR
May 18
Rockland County Championships
400 Meters
1:07.23
PR
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
Long Jump
14' 1
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
Triple Jump
33' 7.25
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Cormac Selby
- 11th Grade
800 Meters
2:18.80
PR
May 18
Rockland County Championships
Oisin Selby
- 9th Grade
800 Meters
2:10.19
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
1600 Meters
4:44.99
May 12
Friendship Games
Aiden Sullivan
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
22' 10.5
May 18
Rockland County Championships
Discus - 1.6kg
48' 4.5
PR
Apr 7
Pirate Relays
Michael Tavormina
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
29' 6
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
Discus - 1.6kg
69' 4
PR
May 5
Crusader Relays
Javelin - 800g
68' 0
PR
May 5
Crusader Relays
Anthony Tso
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
34' 11.5
May 25
NYSPHSAA Section 1 Class B Championship
Discus - 1.6kg
99' 3.75
Apr 20
Red Raider Relays
Javelin - 800g
83' 11.75
PR
Apr 20
Red Raider Relays
Shane Veirun
- 12th Grade
400 Meters
58.46
PR
May 12
Friendship Games
800 Meters
2:08.98
Apr 28
Gold Rush Invitational
1600 Meters
4:48.18
Apr 20
Red Raider Relays
James Walsh
- 11th Grade
100 Meters
13.78
PR
May 12
Friendship Games
200 Meters
28.47
PR
May 12
Friendship Games
Shot Put - 12lb
29' 0.5
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Discus - 1.6kg
79' 8.5
Apr 7
Pirate Relays
Javelin - 800g
94' 11.75
PR
Apr 20
Red Raider Relays
Pole Vault
8' 0
PR
May 18
Rockland County Championships
Dan Weldon
- 9th Grade
100 Meters
15.75
PR
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
200 Meters
31.85
May 18
Rockland County Championships
Long Jump
13' 4
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
Thomas Wilson
- 12th Grade
100 Meters
11.40
PR
May 12
Friendship Games
200 Meters
22.23
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
400 Meters
48.13
PR
Jun 9
NYSPHSAA State Track & Field Championships
Triple Jump
39' 11.5
May 18
Rockland County Championships
Matt Zweibach
- 9th Grade
200 Meters
29.21
PR
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
400 Meters
1:01.07
PR
May 18
Rockland County Championships
Discus - 1.6kg
52' 5
PR
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
Long Jump
11' 2
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
Womens
Katelyn Albin
- ?
Shot Put - 4kg
19' 1.5
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Discus - 1kg
48' 10
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Aliana Amadiz
- 8th Grade
800 Meters
2:49.58
PR
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
1500 Meters
5:39.45
PR
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
3000 Meters
11:59.08
PR
May 18
Rockland County Championships
Melissa Badillo
- 9th Grade
100 Meters
15.99
PR
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
200 Meters
33.07
PR
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
400 Meters
1:13.84
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Long Jump
12' 10
PR
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
Triple Jump
27' 3.75
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Mary Borkoski
- 11th Grade
400 Meters
1:04.02
PR
May 12
Friendship Games
800 Meters
2:19.41
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
1500 Meters
4:39.95
PR
May 18
Rockland County Championships
3000 Meters
10:32.35
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
2k Steeplechase
6:47.50
PR
May 18
Rockland County Championships
Una Boylan
- 8th Grade
800 Meters
2:30.03
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
1500 Meters
5:04.01
May 18
Rockland County Championships
1600 Meters
5:34.66
PR
Apr 20
Red Raider Relays
3000 Meters
11:11.66
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Jenni Broadhurst
- 9th Grade
100 Meters
14.95
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
200 Meters
30.81
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
400 Meters
1:14.73
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
100m Hurdles - 33"
20.73
PR
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
Casey Burns
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
19' 9
PR
Apr 14
Nanuet Relays
Isabella Callan
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
27' 2
PR
May 18
Rockland County Championships
Discus - 1kg
60' 6
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Katie Capone
- 9th Grade
400 Meters
1:07.86
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
800 Meters
2:35.82
May 25
NYSPHSAA Section 1 Class B Championship
100m Hurdles - 33"
19.07
(-1.6)
Jun 1
NYSPHSAA Section 1 Qualifier
400m Hurdles - 30"
1:21.03
May 12
Friendship Games
Shot Put - 4kg
18' 6.75
Apr 20
Red Raider Relays
High Jump
4' 6
Apr 20
Red Raider Relays
Long Jump
13' 9
May 25
NYSPHSAA Section 1 Class B Championship
Pentathlon (Outdoor) -
1862
May 25
NYSPHSAA Section 1 Class B Championship
Danielle Cassidy
- 9th Grade
100 Meters
14.68
May 12
Friendship Games
200 Meters
29.86
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
400 Meters
1:06.51
May 18
Rockland County Championships
Long Jump
11' 1.5
May 12
Friendship Games
Erin Clinton
- 12th Grade
400 Meters
1:02.68
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
800 Meters
2:18.15
PR
Jun 1
NYSPHSAA Section 1 Qualifier
1 Mile
5:30.90
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
400m Hurdles - 30"
1:06.41
PR
Jun 1
NYSPHSAA Section 1 Qualifier
Long Jump
15' 7.5
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Triple Jump
33' 4.5
PR
May 18
Rockland County Championships
Eloisa Collins
- 9th Grade
400 Meters
1:14.20
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
800 Meters
2:43.58
May 12
Friendship Games
High Jump
4' 0
Apr 28
Gold Rush Invitational
Elizabeth Considine
- 12th Grade
200 Meters
31.63
PR
May 18
Rockland County Championships
400 Meters
1:16.27
PR
May 18
Rockland County Championships
800 Meters
2:48.59
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
1500 Meters
5:51.75
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
1 Mile
6:24.59
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
Kylie Costello
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
25' 4
May 12
Friendship Games
Discus - 1kg
66' 7
May 18
Rockland County Championships
Erin Dowling
- 9th Grade
100 Meters
15.34
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
200 Meters
32.32
May 18
Rockland County Championships
Pole Vault
7' 6
Apr 28
Gold Rush Invitational
Kasey Duffy
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
23' 4.75
PR
Apr 20
Red Raider Relays
Discus - 1kg
75' 10
PR
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
Javelin - 600g
46' 2.75
PR
Apr 20
Red Raider Relays
Ciara Durcan
- 9th Grade
800 Meters
2:35.06
Apr 28
Gold Rush Invitational
1500 Meters
5:02.19
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
1600 Meters
5:35.79
PR
Apr 20
Red Raider Relays
1600m Racewalk
7:58.6h
May 30
Section 1 Hammer, Javelin, Walk
3000 Meters
11:10.81
PR
Jun 1
NYSPHSAA Section 1 Qualifier
3000m Racewalk
15:35.18
Jun 17
New Balance Nationals Outdoor
2k Steeplechase
8:00.19
May 18
Rockland County Championships
Niamh Durcan
- 9th Grade
3200 Meters
11:27.96
PR
Apr 20
Red Raider Relays
Lorian Fahan
- 10th Grade
200m Hurdles - 30"
37.13
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
Shot Put - 4kg
19' 0
Apr 20
Red Raider Relays
Discus - 1kg
68' 5
May 25
NYSPHSAA Section 1 Class B Championship
Javelin - 600g
38' 11
PR
Apr 20
Red Raider Relays
Aoife Fitzgerald
- 8th Grade
1500 Meters
5:37.03
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
3000 Meters
12:30.18
May 25
NYSPHSAA Section 1 Class B Championship
Genevieve Flynn
- 9th Grade
400 Meters
1:16.34
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
800 Meters
2:59.07
PR
May 12
Friendship Games
Margaret Fogarty
- 9th Grade
100 Meters
15.71
PR
May 18
Rockland County Championships
200 Meters
32.72
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
400 Meters
1:14.96
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
100m Hurdles - 33"
20.67
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Kaitlyn Freedberg
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
20' 1.75
May 18
Rockland County Championships
Discus - 1kg
62' 9
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
Ava Morgan Gibbons
- 11th Grade
100 Meters
14.58
PR
May 12
Friendship Games
200 Meters
29.94
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
400 Meters
1:07.28
PR
May 18
Rockland County Championships
High Jump
4' 3
PR
May 25
NYSPHSAA Section 1 Class B Championship
Kelly Gilligan
- 9th Grade
400 Meters
1:09.77
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
800 Meters
2:38.04
PR
May 18
Rockland County Championships
1500 Meters
5:18.78
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
Emma Ginnane
- 9th Grade
400 Meters
1:13.70
PR
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
800 Meters
2:54.45
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
2k Steeplechase
9:22.46
May 12
Friendship Games
Pole Vault
7' 6
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
Kylie Grochowski
- 12th Grade
100 Meters
13.22
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
200 Meters
28.30
Apr 28
Gold Rush Invitational
400 Meters
1:06.29
Apr 20
Red Raider Relays
Long Jump
13' 3.25
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
Ashley Harrington
- 9th Grade
100 Meters
15.14
May 12
Friendship Games
200 Meters
31.54
May 12
Friendship Games
100m Hurdles - 33"
21.87
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Pole Vault
7' 6
May 25
NYSPHSAA Section 1 Class B Championship
Sarah Hayes
- 11th Grade
400 Meters
1:04.11
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
800 Meters
2:27.55
May 12
Friendship Games
200m Hurdles - 30"
32.63
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
400m Hurdles - 30"
1:10.51
PR
May 18
Rockland County Championships
High Jump
4' 4
PR
May 12
Friendship Games
Lily Hill
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
29' 7
May 25
NYSPHSAA Section 1 Class B Championship
Discus - 1kg
87' 10
PR
May 25
NYSPHSAA Section 1 Class B Championship
Grace Hodges
- 9th Grade
800 Meters
2:47.42
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
1500 Meters
5:42.93
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
3000 Meters
11:56.99
PR
May 18
Rockland County Championships
Triple Jump
29' 4.25
PR
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
Sereena Joseph
- 9th Grade
100 Meters
15.70
PR
May 18
Rockland County Championships
200 Meters
32.17
PR
May 12
Friendship Games
Pole Vault
7' 0
PR
May 18
Rockland County Championships
Emily Kerins
- 12th Grade
200 Meters
34.26
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
400 Meters
1:17.89
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Maeve Loughran
- 9th Grade
100 Meters
14.72
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
200 Meters
31.21
PR
May 18
Rockland County Championships
Pole Vault
8' 6
May 12
Friendship Games
Triple Jump
26' 6.25
PR
Apr 14
Nanuet Relays
Stephanie Magrino
- 11th Grade
400 Meters
1:11.42
PR
May 18
Rockland County Championships
800 Meters
2:33.31
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
1500 Meters
5:18.29
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
1 Mile
6:01.03
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
2k Steeplechase
9:15.13
PR
May 12
Friendship Games
Brigid Martin
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
18' 8.5
PR
May 18
Rockland County Championships
Discus - 1kg
52' 5
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Ann Mccormack
- 12th Grade
400 Meters
1:08.79
Apr 20
Red Raider Relays
800 Meters
2:30.42
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
400m Hurdles - 30"
1:10.09
PR
May 25
NYSPHSAA Section 1 Class B Championship
Triple Jump
31' 9.5
PR
May 18
Rockland County Championships
Molly McCormack
- 9th Grade
200 Meters
30.70
PR
May 12
Friendship Games
800 Meters
2:41.16
Jun 1
NYSPHSAA Section 1 Qualifier
100m Hurdles - 33"
18.22
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Shot Put - 4kg
25' 6.25
Jun 1
NYSPHSAA Section 1 Qualifier
High Jump
4' 8
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Long Jump
13' 2.25
May 25
NYSPHSAA Section 1 Class B Championship
Pentathlon (Outdoor) -
2148
Jun 1
NYSPHSAA Section 1 Qualifier
Jessica McDermott
- 11th Grade
800 Meters
2:27.06
PR
May 18
Rockland County Championships
1500 Meters
5:13.77
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
3000 Meters
11:16.07
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Kayleigh Miedreich
- 12th Grade
800 Meters
2:28.50
PR
Jun 9
NYSPHSAA State Track & Field Championships
100m Hurdles - 33"
16.20
(1.0)
PR
Jun 9
NYSPHSAA State Track & Field Championships
200m Hurdles - 30"
31.58
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
Shot Put - 4kg
26' 8.5
PR
Jun 9
NYSPHSAA State Track & Field Championships
High Jump
5' 2.25
PR
Jun 1
NYSPHSAA Section 1 Qualifier
Long Jump
14' 11.5
PR
Jun 1
NYSPHSAA Section 1 Qualifier
Triple Jump
33' 11.75
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Pentathlon (Outdoor) -
2947
PR
Jun 9
NYSPHSAA State Track & Field Championships
Fiona Mulligan
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
22' 11
Apr 28
Gold Rush Invitational
Discus - 1kg
84' 10
Jun 1
NYSPHSAA Section 1 Qualifier
Javelin - 600g
78' 1.75
PR
Apr 20
Red Raider Relays
Kathryn Murray
- 12th Grade
100 Meters
14.57
PR
May 12
Friendship Games
200 Meters
30.01
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
400 Meters
1:08.16
PR
May 25
NYSPHSAA Section 1 Class B Championship
Long Jump
13' 1
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
Julia Neubauer
- 8th Grade
800 Meters
2:42.63
Jun 1
NYSPHSAA Section 1 Qualifier
100m Hurdles - 33"
21.10
(-2.0)
PR
Jun 1
NYSPHSAA Section 1 Qualifier
Shot Put - 4kg
24' 5.25
Jun 1
NYSPHSAA Section 1 Qualifier
High Jump
4' 3.25
PR
May 18
Rockland County Championships
Long Jump
13' 8.75
PR
Apr 14
Nanuet Relays
Triple Jump
27' 7.25
Apr 28
Gold Rush Invitational
Pentathlon (Outdoor) -
1821
PR
Jun 1
NYSPHSAA Section 1 Qualifier
Emma Nylese
- ?
100 Meters
15.41
PR
May 12
Friendship Games
200 Meters
31.64
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
400 Meters
1:17.51
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
100m Hurdles - 33"
22.79
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Samantha Oates
- 11th Grade
200 Meters
30.63
PR
May 18
Rockland County Championships
400 Meters
1:09.52
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Long Jump
11' 7.25
PR
Apr 7
Pirate Relays
Kristen O'Neill
- 12th Grade
100 Meters
13.55
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
200 Meters
28.20
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
400 Meters
1:13.82
PR
May 12
Friendship Games
Long Jump
13' 4.75
Apr 7
Pirate Relays
Triple Jump
31' 2.25
Apr 28
Gold Rush Invitational
Madison Prunty
- 10th Grade
100 Meters
16.78
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
200 Meters
35.41
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Lorna Reilly
- 9th Grade
400 Meters
1:16.03
PR
May 18
Rockland County Championships
800 Meters
3:00.56
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
Allison Ritchie
- 10th Grade
200 Meters
28.75
PR
May 18
Rockland County Championships
400 Meters
1:05.62
Apr 20
Red Raider Relays
800 Meters
2:38.71
Apr 28
Gold Rush Invitational
200m Hurdles - 30"
32.97
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
400m Hurdles - 30"
1:09.88
May 25
NYSPHSAA Section 1 Class B Championship
Kailey Ritchie
- 12th Grade
100 Meters
15.21
PR
May 12
Friendship Games
200 Meters
32.13
May 12
Friendship Games
800 Meters
2:49.68
PR
Apr 20
Red Raider Relays
100m Hurdles - 33"
20.56
May 18
Rockland County Championships
200m Hurdles - 30"
35.55
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
Shot Put - 4kg
17' 2.75
PR
Apr 20
Red Raider Relays
High Jump
4' 0.75
May 18
Rockland County Championships
Long Jump
10' 11.5
Apr 20
Red Raider Relays
Pentathlon (Outdoor) -
1363
Apr 20
Red Raider Relays
Valerie Roberts
- 11th Grade
400 Meters
1:12.45
PR
May 18
Rockland County Championships
800 Meters
2:52.00
PR
May 12
Friendship Games
1500 Meters
5:29.45
PR
May 12
Friendship Games
Mikaela Speleotes
- 12th Grade
100 Meters
15.93
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
200 Meters
32.76
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Olivia Toal
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
21' 10
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Discus - 1kg
62' 7
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Javelin - 600g
65' 5.75
PR
Apr 20
Red Raider Relays
Wenka Vil
- 11th Grade
100 Meters
13.92
PR
May 18
Rockland County Championships
200 Meters
29.88
Apr 28
Gold Rush Invitational
100m Hurdles - 33"
19.69
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Pole Vault
8' 6
PR
Apr 28
Gold Rush Invitational
Alexis Warner
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
25' 4.25
PR
Apr 7
Pirate Relays
Discus - 1kg
75' 8
Jun 1
NYSPHSAA Section 1 Qualifier
Caitlin Whelan
- 8th Grade
100 Meters
15.32
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
200 Meters
32.02
PR
May 18
Rockland County Championships
400 Meters
1:09.02
PR
May 18
Rockland County Championships
400m Hurdles - 30"
1:26.48
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Long Jump
13' 6.5
PR
May 14
Rockland County Frosh/Soph Championships
Brett Woo
- 9th Grade
100 Meters
15.14
PR
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
200 Meters
30.84
May 7
Section 1 League 2A Champsionship
Pole Vault
6' 0
Apr 28
Gold Rush Invitational
Blue text indicates a mark from the current week.