Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2007
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Max Austin
- 10th Grade
800 Meters
2:12.16
PR
May 10
Fast Times
Asa Bartholomew
- 9th Grade
200 Meters
31.30
PR
May 6
IAC Divisional Meet
Triple Jump
30' 8.5
May 22
Section IV Class C Championships
Alex Beimel
- 9th Grade
High Jump
4' 3
PR
Apr 11
Marathon Spring Fling
Zachary Beimel
- ?
100 Meters
15.21
PR
May 28
Snapple Invitational
Sam Bell
- 9th Grade
800 Meters
2:21.94
PR
Apr 11
Marathon Spring Fling
1600 Meters
4:56.08
May 22
Section IV Class C Championships
Teddy Brenner
- 10th Grade
1k Steeplechase
12:12.59
PR
Apr 27
Waite-Molnar Invitational
3k Steeplechase
11:53.1h
PR
May 3
Golden Bear Invitational
Harrison Brown
- ?
55m Hurdles - 36"
11.31
PR
May 28
Snapple Invitational
Triple Jump
26' 4
PR
May 28
Snapple Invitational
Ethan Burt
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
18.16
May 10
Fast Times
Shot Put - 12lb
33' 3.75
May 1
Lansing Bobcats Field Festival
High Jump
5' 8
PR
Apr 11
Marathon Spring Fling
Pole Vault
13' 3
PR
May 22
Section IV Class C Championships
Long Jump
16' 9.75
PR
May 10
Fast Times
Triple Jump
36' 7
Apr 27
Waite-Molnar Invitational
Rowan Caldwell
- ?
Pole Vault
8' 0
PR
May 28
Snapple Invitational
Ben Caveney
- 12th Grade
800 Meters
2:56.21
PR
May 6
IAC Divisional Meet
1600 Meters
6:51.54
PR
Apr 11
Marathon Spring Fling
Quinlan Coleman
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
28' 3
PR
May 6
IAC Divisional Meet
Discus - 1.6kg
86' 10
PR
May 6
IAC Divisional Meet
Grant Corso
- ?
800 Meters
2:33.71
PR
May 28
Snapple Invitational
Lucius Dann
- 7th Grade
200m Hurdles - 30"
38.84
PR
May 28
Snapple Invitational
Triple Jump
21' 2.75
PR
May 28
Snapple Invitational
Sirus Desnoes
- 10th Grade
High Jump
5' 5
May 6
IAC Divisional Meet
Dakota Edwards
- 12th Grade
100 Meters
11.87
May 22
Section IV Class C Championships
200 Meters
24.78
Apr 27
Waite-Molnar Invitational
Long Jump
21' 4.5
May 22
Section IV Class C Championships
Triple Jump
38' 0
PR
May 1
Lansing Bobcats Field Festival
Yarden Eynav
- ?
100 Meters
17.13
PR
May 28
Snapple Invitational
200 Meters
34.74
PR
May 28
Snapple Invitational
Torsten Gartenberg
- 11th Grade
400 Meters
56.39
PR
May 10
Fast Times
Triple Jump
31' 2.75
PR
May 1
Lansing Bobcats Field Festival
Dowain Geesey
- 10th Grade
800 Meters
2:41.45
PR
May 6
IAC Divisional Meet
1600 Meters
6:10.56
PR
May 6
IAC Divisional Meet
Sebastian Giordano
- ?
Shot Put - 4kg
25' 9
PR
May 28
Snapple Invitational
David Helmer
- ?
Shot Put - 4kg
17' 9
PR
May 28
Snapple Invitational
John Hern
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
19' 6.75
PR
May 6
IAC Divisional Meet
Discus - 1.6kg
35' 9
PR
Apr 11
Marathon Spring Fling
Max Howell
- 9th Grade
800 Meters
3:00.55
PR
Apr 11
Marathon Spring Fling
Triple Jump
24' 5.5
PR
Apr 11
Marathon Spring Fling
Zachary Hwang
- 9th Grade
3200 Meters
12:39.9h
PR
May 3
Golden Bear Invitational
Pole Vault
9' 8
May 1
Lansing Bobcats Field Festival
Lucas Jackson
- ?
Discus - 1kg
65' 4
PR
May 28
Snapple Invitational
Nate Jones
- ?
Long Jump
10' 2.5
PR
May 28
Snapple Invitational
Miles Kimball
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
18.72
May 22
Section IV Class C Championships
400m Hurdles - 36"
1:08.24c
May 3
Golden Bear Invitational
Phillip Linnik
- 12th Grade
400 Meters
55.44
May 22
Section IV Class C Championships
Pole Vault
8' 8
PR
May 1
Lansing Bobcats Field Festival
Timothy Linnik
- 9th Grade
100 Meters
14.18
PR
May 6
IAC Divisional Meet
200 Meters
29.03
PR
May 6
IAC Divisional Meet
Tristan Lyndaker
- 11th Grade
800 Meters
2:28.60
PR
May 6
IAC Divisional Meet
Pole Vault
8' 9
PR
May 10
Fast Times
Logan McDonald
- 10th Grade
800 Meters
2:24.74
PR
May 6
IAC Divisional Meet
Sam Panzer
- 11th Grade
100 Meters
11.29
PR
May 22
Section IV Class C Championships
200 Meters
23.39
May 30
Section 4 State Qualifiers
Long Jump
17' 9.5
Apr 27
Waite-Molnar Invitational
Steven Parus
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
26' 11
PR
Apr 11
Marathon Spring Fling
Discus - 1.6kg
78' 5
PR
May 1
Lansing Bobcats Field Festival
Kyle Reid
- 10th Grade
200 Meters
27.48
Apr 27
Waite-Molnar Invitational
High Jump
5' 6
May 10
Fast Times
Long Jump
18' 9
PR
May 22
Section IV Class C Championships
Jacob Searles
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
30' 2.25
PR
May 1
Lansing Bobcats Field Festival
Discus - 1.6kg
86' 8
PR
May 22
Section IV Class C Championships
Charlie Segal
- ?
200 Meters
42.32
PR
May 28
Snapple Invitational
400 Meters
1:35.63
PR
May 28
Snapple Invitational
Matt Silva
- 9th Grade
100 Meters
14.35
PR
Apr 27
Waite-Molnar Invitational
200 Meters
29.00
PR
May 6
IAC Divisional Meet
400 Meters
1:04.58
PR
May 6
IAC Divisional Meet
Morgan Somchamnavong
- ?
200 Meters
25.05
PR
May 6
IAC Divisional Meet
Thomas Stallone
- 8th Grade
1500 Meters
5:53.34
PR
May 28
Snapple Invitational
Pole Vault
7' 0
PR
May 28
Snapple Invitational
Colton Stauffeneker
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
33' 6
Apr 27
Waite-Molnar Invitational
Discus - 1.6kg
98' 2
PR
May 10
Fast Times
Xander Tavares
- 9th Grade
100 Meters
16.34
PR
May 6
IAC Divisional Meet
Shot Put - 12lb
24' 10.5
May 6
IAC Divisional Meet
Discus - 1.6kg
58' 4
May 6
IAC Divisional Meet
George Taylor
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
17.24c
May 3
Golden Bear Invitational
400m Hurdles - 36"
1:04.52
Apr 11
Marathon Spring Fling
Long Jump
18' 8.5
PR
May 1
Lansing Bobcats Field Festival
Triple Jump
39' 5.75
PR
May 1
Lansing Bobcats Field Festival
Jack Thomas
- 11th Grade
800 Meters
2:09.35
PR
May 22
Section IV Class C Championships
1600 Meters
4:39.24
PR
May 22
Section IV Class C Championships
3200 Meters
10:40.49
May 6
IAC Divisional Meet
Andrew Tomack
- ?
Discus - 1kg
64' 2
PR
May 28
Snapple Invitational
Dillon Tyler
- 9th Grade
100 Meters
15.61
PR
Apr 11
Marathon Spring Fling
Discus - 1.6kg
50' 11
PR
Apr 11
Marathon Spring Fling
Long Jump
12' 7
PR
Apr 11
Marathon Spring Fling
Parker Vooris
- 8th Grade
Long Jump
15' 4.5
May 28
Snapple Invitational
Harrison Wang
- 9th Grade
100 Meters
17.55
Apr 11
Marathon Spring Fling
200 Meters
35.37
May 6
IAC Divisional Meet
400 Meters
1:19.55
May 6
IAC Divisional Meet
Trey Warner
- 12th Grade
1600 Meters
5:49.93
PR
May 6
IAC Divisional Meet
3200 Meters
12:52.01
PR
Apr 27
Waite-Molnar Invitational
Connor Watts
- 10th Grade
200 Meters
26.45
PR
Apr 11
Marathon Spring Fling
400 Meters
56.74c
May 3
Golden Bear Invitational
Thomas Weels
- 8th Grade
400 Meters
1:07.53
PR
May 28
Snapple Invitational
Sean Wenzel
- 11th Grade
200 Meters
27.25
PR
May 10
Fast Times
400 Meters
59.21
PR
May 6
IAC Divisional Meet
Thor Wierson
- 11th Grade
100 Meters
14.96
PR
May 6
IAC Divisional Meet
Shot Put - 12lb
34' 4.75
PR
May 22
Section IV Class C Championships
Discus - 1.6kg
87' 10
PR
May 1
Lansing Bobcats Field Festival
Drew Zemanick
- 10th Grade
400 Meters
1:00.08
PR
May 6
IAC Divisional Meet
Womens
Cascade Benenati
- 9th Grade
200 Meters
30.44
May 22
Section IV Class C Championships
400 Meters
1:15.74
PR
May 10
Fast Times
Long Jump
10' 7
PR
May 6
IAC Divisional Meet
Abigail Brown
- 7th Grade
1500 Meters
6:30.24
May 28
Snapple Invitational
Shot Put - 6lb
19' 5
PR
May 28
Snapple Invitational
Claire Dowell
- 12th Grade
400 Meters
1:21.25
PR
Apr 11
Marathon Spring Fling
Discus - 1kg
43' 7
PR
Apr 11
Marathon Spring Fling
Long Jump
10' 2.75
Apr 11
Marathon Spring Fling
Trinity Edwards
- 11th Grade
100 Meters
17.18
PR
Apr 11
Marathon Spring Fling
200 Meters
34.68
PR
Apr 11
Marathon Spring Fling
Catie Eisenhut
- 11th Grade
800 Meters
2:24.75
May 30
Section 4 State Qualifiers
1500 Meters
4:49.72
May 22
Section IV Class C Championships
3000 Meters
10:27.30
PR
May 10
Fast Times
Saffron Fox
- 9th Grade
100 Meters
16.89
Apr 27
Waite-Molnar Invitational
200 Meters
35.25
PR
May 6
IAC Divisional Meet
Triple Jump
23' 7.25
PR
May 6
IAC Divisional Meet
Elena Gaffney
- ?
200m Hurdles - 30"
34.56
PR
May 28
Snapple Invitational
Pole Vault
7' 0
May 28
Snapple Invitational
Teresa Garcia
- 11th Grade
400 Meters
1:10.19
Apr 11
Marathon Spring Fling
Triple Jump
32' 9.5
PR
May 22
Section IV Class C Championships
Loveta Geesey
- 8th Grade
1500 Meters
7:12.17
May 28
Snapple Invitational
Gwen Gisler
- 11th Grade
100 Meters
13.99
May 6
IAC Divisional Meet
High Jump
4' 7
PR
May 1
Lansing Bobcats Field Festival
Pole Vault
11' 9
PR
Jun 8
NYSPHSAA Outdoor Track & Field Championships
Long Jump
16' 6
PR
May 22
Section IV Class C Championships
Triple Jump
31' 11.5
PR
May 1
Lansing Bobcats Field Festival
Tennessee Gooch
- ?
55m Hurdles - 30"
11.22
PR
May 28
Snapple Invitational
Triple Jump
26' 0.25
PR
May 28
Snapple Invitational
Lulani Haslinger
- ?
Triple Jump
28' 5
PR
May 28
Snapple Invitational
Paige Howard
- 10th Grade
100 Meters
14.60
PR
May 6
IAC Divisional Meet
200 Meters
30.62
PR
May 22
Section IV Class C Championships
Long Jump
14' 1.25
Apr 27
Waite-Molnar Invitational
Ellie Howell
- 12th Grade
100m Hurdles - 33"
16.10
PR
May 30
Section 4 State Qualifiers
Triple Jump
34' 5.75
PR
May 22
Section IV Class C Championships
Eden Jackson
- 12th Grade
800 Meters
2:33.93
PR
May 22
Section IV Class C Championships
1500 Meters
5:15.1h
PR
May 3
Golden Bear Invitational
Elise Jackson
- ?
1500 Meters
5:29.34
PR
May 28
Snapple Invitational
Emmmaline Jackson
- 10th Grade
800 Meters
2:33.84
PR
May 6
IAC Divisional Meet
1500 Meters
5:10.48
May 22
Section IV Class C Championships
3000 Meters
11:10.60
May 10
Fast Times
Kinsley Jacobs
- 8th Grade
800 Meters
2:40.5h
May 3
Golden Bear Invitational
1500 Meters
5:30.93
May 6
IAC Divisional Meet
2k Steeplechase
7:51.27
PR
May 30
Section 4 State Qualifiers
Molly Jones
- 10th Grade
100 Meters
18.13
PR
May 6
IAC Divisional Meet
200 Meters
38.34
PR
May 6
IAC Divisional Meet
Zada Jones
- 10th Grade
100 Meters
17.39
PR
Apr 11
Marathon Spring Fling
Shot Put - 4kg
18' 3.5
PR
May 10
Fast Times
Discus - 1kg
45' 11
PR
May 10
Fast Times
Mattea Lajza
- 9th Grade
200 Meters
35.07
PR
May 6
IAC Divisional Meet
400 Meters
1:15.22
PR
May 22
Section IV Class C Championships
Cora Larson
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
17' 9
PR
May 6
IAC Divisional Meet
Discus - 1kg
48' 3
PR
May 6
IAC Divisional Meet
Bailey Lombardo
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
20' 2.5
PR
May 22
Section IV Class C Championships
Discus - 1kg
60' 4
PR
May 22
Section IV Class C Championships
Noor Maghaydah
- ?
55m Hurdles - 30"
11.33
PR
May 28
Snapple Invitational
Sarah O'Callaghan
- ?
Long Jump
12' 3
May 28
Snapple Invitational
Domenica Reeve
- 7th Grade
800 Meters
2:52.45
May 28
Snapple Invitational
Hailey Smith
- ?
Shot Put - 6lb
22' 6
PR
May 28
Snapple Invitational
Discus - 1kg
54' 10
PR
May 28
Snapple Invitational
Mackenzie Stark
- 10th Grade
800 Meters
2:34.38
May 22
Section IV Class C Championships
Hana Thibault
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
19.10
Apr 27
Waite-Molnar Invitational
400m Hurdles - 30"
1:13.81
PR
May 22
Section IV Class C Championships
Triple Jump
28' 4.5
PR
May 1
Lansing Bobcats Field Festival
Kiara Tornusciolo
- 9th Grade
100 Meters
14.52
PR
May 6
IAC Divisional Meet
Pole Vault
10' 6
May 22
Section IV Class C Championships
Long Jump
14' 0.25
May 1
Lansing Bobcats Field Festival
Jasmine Van De Mark
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
21' 4.5
PR
May 22
Section IV Class C Championships
Discus - 1kg
77' 1
PR
May 10
Fast Times
Hayden Washburn
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
14' 0.25
May 1
Lansing Bobcats Field Festival
Discus - 1kg
36' 7
May 1
Lansing Bobcats Field Festival
Bailey Waters
- ?
Pole Vault
5' 0
May 28
Snapple Invitational
Catalina Zaloj
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
16.60
PR
May 22
Section IV Class C Championships
400m Hurdles - 30"
1:05.35
PR
May 30
Section 4 State Qualifiers
Shot Put - 4kg
20' 4
PR
May 1
Lansing Bobcats Field Festival
High Jump
5' 5
PR
May 6
IAC Divisional Meet
Long Jump
15' 5.5
PR
May 1
Lansing Bobcats Field Festival
Blue text indicates a mark from the current week.