Team Results Management

South Youth Club 2016 Outdoor Track & Field

Switch to
Swipe to view all teams
Region 3
North Carolina
Potomac Valley
Virginia
Region 4
Florida
Georgia
South Carolina
Region 6
Alabama
Southern
Tennessee
Can't find your team?

100m-Femi Ogunode9.91aFLStar AthleticApr 22Tom Jones Memorial Invitational
200m19+John Lundy20.34aw25DCDC InternationalJun 04Jim Bush Track & Field Championships
400m-Leford Green46.95aVAThe Running Store RunningMar 1949er Classic
800m-Edose Ibadin1:47.18aDCDistrict Track ClubJun 18Princeton Qualifier #2
1500m-Alex George3:46.01aNCZAP FitnessApr 23Virginia Challenge
3000m17-18Jason Putnam9:29.27a18NCCarolina Allstars Track & FieldJun 042016 North Carolina Powerade State Games
110mH-39"17-18Matthew Moore13.85a18GASprint Athletics TrackJun 11USATF Georgia Association Area A Junior Olympic Preliminary Meet
300mH-36"12Malcum Tatum38.37aNCCharlotte Heat TrackApr 23Velocity Sports Performance Invitational
4x100m17-18Relay Team39.75aLASPAR TrackApr 23LSU Alumni Gold
4x400m13-14Relay Team3:17.00aMDFASST TrackJun 19USATF Potomac Valley Association (15-18) Junior Olympic Championships
Shot-12lb17-18Ryan Spiecha53' 1.0118GAThrow 1 DeepJun 11USATF Georgia Association Area A Junior Olympic Preliminary Meet
Discus-1.6kg19+Robert Watson174' 7.0018GAThrow 1 DeepJun 04Great Southwest Classic
Javelin-800g-Ben Woodruff255' 1.02LAAmerican Big Guys Throwers ClubMar 19Trojan Invitational (Day 2)
HJ17-18Matthew Cahoon6' 7.9217ALCullman City Parks & RecreationJun 19USATF Alabama Association Junior Olympic Championships
PV17-18Henry Barrett14' 10.3518ALPeak AthleticsJun 19USATF Alabama Association Junior Olympic Championships
LJ17-18Denzel Harper23' 1.1718GAQuicksilver Track Club, Inc.Jun 11USATF Georgia Association Area C Junior Olympic Preliminary Meet
12Mike Morrison23' 1.17TNThe ForceMay 28Chula Vista OTC High Perf Meet #2 (Day 1)
TJ-Alonzo Moore II52' 4.35SCBasics TrackMay 15Aggie Last Chance
100m-Murielle Ahoure11.06aFLStar AthleticApr 22Tom Jones Memorial Invitational
200m19+Brianna Frazier23.51aw24FLDominion TrackMar 18Bulls Invitational
19+Cassondra Hall23.51a18GASprint Athletics TrackJun 11USATF Georgia Association Area A Junior Olympic Preliminary Meet
400m-Ebony Eutsey52.20aFLTrain GangApr 22Tom Jones Memorial Invitational
800m12Jesse Carlin2:06.93aDCDistrict Track ClubJun 18Princeton Qualifier #2
1500m-Christy Cazzola4:19.13aGAAtlanta TrackApr 23Georgia Tech Invitational
3000m13-14Carmen Alder10:24.06a13NCSandhills TrackMay 14Fayetteville Flyers Developmental Meet
100mH-33"-Genesis Romero13.09aFLTru Fit AthleticsApr 09Hurricane Alumni Invitational
300mH-30"15-16Kiana Allen44.93a15FLBoynton Beach Track ClubFeb 13Hallandale All-Comers Meet
4x100mLauren Jackson
Ebele Okoye
Sydney Davis
Cassondra Hall
46.30aGASprint Athletics TrackJun 11USATF Georgia Association Area A Junior Olympic Preliminary Meet
4x400m7-8Relay Team3:48.00aMDGlenarden TrackJun 19USATF Potomac Valley Association (15-18) Junior Olympic Championships
Shot-4kg17-18Kalea Barnett42' 2.6918TNRutherford County TrackJun 19USATF Tennessee Association Junior Olympic Championships
Discus-1kg17-18Madison Malone124' 6.4917FLBroward Elite Athletic ClubJun 19USATF Florida Association Junior Olympic Championships
Javelin-600g17-18Amanda Meadows164' 0.5016ALCapitol Track ClubJun 19USATF Alabama Association Junior Olympic Championships
HJ-Chealsea Hayes5' 10.47LAU.S. Express Elite Track ClubMar 26Louisiana Classics
PV19+Alina McDonald13' 10.1418SCKMR Athletics Track & FieldJun 12USATF South Carolina Association Junior Olympic Championships
LJ12Imani Oliver19' 6.65TNThinking Feet Track Club (TFTC)May 14HBCU Outdoor National Classic and Last Chance Invitational
TJ-Thea Lafond43' 11.95VAVirginia EliteMay 15Aggie Last Chance

Standard Performance Lists

Custom Performance Lists

None have been requested. Would you like one?
Request a new Custom List