Athletic.net Team Results Management

Men's Alaska 110m Hurdles

   Turn Highlighter On 
Report Filters
30" 33" 36" 39" - 94 42" Relay Splits 
Record types Grade

Measurement
Help
1.10Elliott Bauer15.16aAKSouth AnchorageASAA 4A State Championship Meet (Day 1)Fri, May 22
2.12Ben Gallegos15.34aAKNorth PoleASAA 4A State Championship Meet (Day 1)Fri, May 22
3.12Cameron Rollins15.57aAKBartlettAnchorage Invitational (Day 2)Sat, May 2
4.11Chase Jensen15.91aAKSoldotnaASAA 4A State Championship Meet (Day 2)Sat, May 23
5.12Dylan Beck15.99aAKSewardASAA 1A/2A/3A State Championship Meet (Day 2)Sat, May 23
6.11Travis Wilson16.01aAKServiceASAA 4A State Championship Meet (Day 1)Fri, May 22
7.12Leif Karlberg16.02aAKGrace ChristianASAA 1A/2A/3A State Championship Meet (Day 2)Sat, May 23
8.12Michael Thornton16.04aAKSkyviewRegion III ChampioshipsFri, May 15
9.11Karsten Schick16.14aAKKodiakRegion III ChampioshipsFri, May 15
10.12Ian Jensen16.25aAKLathropASAA 4A State Championship Meet (Day 1)Fri, May 22
11.12Taylor Elsenheimer16.46aAKSouth AnchorageJR/SR FAT Last ChanceFri, May 8
12.10Jacob Eisses16.53aAKWest AnchorageRegion IV Championships (Day 2)Sat, May 16
13.9Brody DeLoria16.57aAKEast AnchorageASAA 4A State Championship Meet (Day 2)Sat, May 23
14.11Jacob Yates16.69aAKBartlettRegion IV Championships (Day 2)Sat, May 16
15.12Ben Larson16.72awAKEast AnchorageASAA 4A State Championship Meet (Day 2)Sat, May 23
16.11Luke Charters16.84aAKAnchorage ChristianASAA 1A/2A/3A State Championship Meet (Day 2)Sat, May 23
17.12Dylan Hoch17.00aAKAnchorage ChristianASAA 1A/2A/3A State Championship Meet (Day 2)Sat, May 23
18.10Antonio Hamilton17.05aAKBen EielsonASAA 1A/2A/3A State Championship Meet (Day 2)Sat, May 23
19.11Carlo Credito17.10aAKKetchikanASAA 4A State Championship Meet (Day 1)Fri, May 22
20.10Draesen Andersen17.13aAKSouth AnchorageFrosh/Soph Championships (Day 2)Sat, May 9
10Anthony Bricker17.13aAKColonyASAA 4A State Championship Meet (Day 1)Fri, May 22
22.12Nikita Naumoff17.16aAKKenai CentralSkyview InvitationalSat, Apr 25
23.12Caleb Pruitt17.19aAKChugiakJR/SR FAT Last ChanceFri, May 8
24.12Max Peeler17.20aAKPetersburgJuneau InvitationalFri, May 1
25.12Dustin Dodds17.36aAKHoustonSu Valley InvitationalSat, May 9
26.9John Corr17.46aAKSoldotnaBig C RelaysFri, Apr 3
27.12Charlie-Bruce Radway17.50aAKWest Valley4A Region VI Championship Meet (Day 1)Fri, May 15
28.11Ryan Bergerson17.54cAKWest AnchorageASD Big 8 Meet #1 (Day 2)Sat, Apr 18
11Matthew Moore17.54aAKBartlettRegion IV Championships (Day 2)Sat, May 16
30.12Ben Ghalami17.56aAKNorth Pole4A Region VI Championship Meet (Day 2)Sat, May 16
31.11Daniel Brandon17.58aAKAnchorage ChristianASAA 1A/2A/3A State Championship Meet (Day 2)Sat, May 23
32.11Michael Gilbert17.64aAKKodiakRegion III ChampioshipsFri, May 15
33.11Dillon Covey17.73aAKNinilchikASAA 1A/2A/3A State Championship Meet (Day 2)Sat, May 23
34.12Adam Neal17.78aAKEagle RiverAnchorage Invitational (Day 2)Sat, May 2
35.12Tucker Heyrend17.99aAKBen EielsonASAA 1A/2A/3A State Championship Meet (Day 2)Sat, May 23
36.11Johnathon Oen18.04cAKServiceASD Big 8 Meet #1 (Day 2)Sat, Apr 18
37.11Chris Burgess18.14aAKSouth AnchorageAnchorage Invitational (Day 2)Sat, May 2
38.11Colin Tippett18.22aAKLathrop4A Region VI Championship Meet (Day 2)Sat, May 16
39.12Jordan Schlegel18.31aAKHeritage ChristianRegion II ChampionshipsFri, May 15
40.11Mason McCloskey18.34aAKDimondJR/SR FAT Last ChanceFri, May 8
41.9Brandon Parsons18.44cAKDimondASD Big 8 Meet #1 (Day 2)Sat, Apr 18
42.12Stephen Fink18.55aAKWest ValleyRegion VI All-Schools Meet #4 Day 2Sat, May 2
43.12Kraig Morris18.60aAKSoldotnaBig C RelaysFri, Apr 3
44.11Dylan Daniels18.64cAKKetchikanKetchikan InvitationalFri, Apr 17
45.12Zack Bohan18.68aAKNorth Pole4A Region VI Championship Meet (Day 2)Sat, May 16
46.12Terrell Washington18.69aAKEast AnchorageRegion IV Championships (Day 2)Sat, May 16
47.12Benjamin Lamirand18.70aAKGrace ChristianRegion III ChampionshipsFri, May 15
48.11Austin Hinzman18.71aAKWest Valley4A Region VI Championship Meet (Day 2)Sat, May 16
49.9Jacob Wenzl18.73aAKChugiakAnchorage Invitational (Day 2)Sat, May 2
50.10Keefer Dunn18.89aAKSitka1,2,3 A Region V Track & Field Meet (Day 1)Fri, May 15
51.9Mitchell Boehlen18.94cAKChugiakASD Big 8 Meet #1 (Day 2)Sat, Apr 18
52.9William Krolick19.11aAKSouth AnchorageAnchorage Invitational (Day 2)Sat, May 2
53.12Colton Newman19.28aAKWasillaSkyview InvitationalSat, Apr 25
54.9Reeve Smith19.30aAKDimondRegion IV Championships (Day 2)Sat, May 16
55.9Nathan Sterns19.34aAKKodiakRegion III ChampioshipsFri, May 15
56.10Jordan Tennant19.40aAKEast AnchorageBig C RelaysFri, Apr 3
57.11James Valentine19.47aAKPetersburg1,2,3 A Region V Track & Field Meet (Day 1)Fri, May 15
10Walter Foran19.47aAKNorth Pole4A Region VI Championship Meet (Day 1)Fri, May 15
59.9Ryan Lee19.72aAKEast AnchorageNorth Quad - Chugiak / Eagle River / East / BartlettSat, Apr 25
60.9Devin Braaten19.77aAKHaines1,2,3 A Region V Track & Field Meet (Day 1)Fri, May 15
61.11Justin Kauffman19.85aAKWest AnchorageBig C RelaysFri, Apr 3
62.9Jesse Hamilton19.91aAKEast AnchorageFrosh/Soph Championships (Day 2)Sat, May 9
63.9Marquise Odutola19.94aAKLathrop4A Region VI Championship Meet (Day 1)Fri, May 15
64.10Eric Esplin19.98aAKSouth AnchorageSouth Quad - West / South / Dimond / ServiceSat, Apr 25
65.10Garrett Elder20.02aAKHoustonMat-su Boroughs Day 2Wed, May 6
66.9Ryan Harris20.12aAKChugiakNorth Quad - Chugiak / Eagle River / East / BartlettSat, Apr 25
67.10Elisha Powell20.19aAKWest AnchorageFrosh/Soph Championships (Day 2)Sat, May 9
68.10Jeremiah Klein20.25aAKGrace ChristianSkyview InvitationalSat, Apr 25
69.-Nick Woolf20.29aAKWest ValleyRegion VI All-Schools Meet #4 Day 2Sat, May 2
70.11Alex Kauffman20.40aAKSoldotnaSkyview InvitationalSat, Apr 25
71.11Albert Roedoe20.47aAKSitka1,2,3 A Region V Track & Field Meet (Day 1)Fri, May 15
72.9Joe Day20.48aAKPalmerMat-su Boroughs Day 2Wed, May 6
73.11Charlie Herman20.65aAKDelta Junction3A Region VI Championship Meet (Day 2)Sat, May 16
74.11Christopher West20.82aAKSouth AnchorageSouth Quad - West / South / Dimond / ServiceSat, Apr 25
10Jason Doyal20.82aAKAnchorage ChristianRegion III ChampionshipsFri, May 15
76.9Desean Martin20.94aAKLathrop2009 Palmer InvitationalFri, May 1
9Ryan Hickok20.94aAKGrace ChristianRegion III ChampionshipsFri, May 15
78.12Aric Williamson21.05aAKNorth PoleRegion VI All Schools Meet #3 Day 2Sat, Apr 25
79.9Luke Crane21.34cAKSitkaKetchikan InvitationalFri, Apr 17
80.11Thomas Rodamer21.48aAKWasillaPalmer ChaosThu, Apr 16
81.10Jacob Dym21.55aAKServiceBig C RelaysFri, Apr 3
82.9David Lambe21.75aAKServiceFrosh/Soph Championships (Day 2)Sat, May 9
83.11Tony Tirrell21.78aAKDelta Junction3A Region VI Championship Meet (Day 2)Sat, May 16
84.9Benjamin Burns22.13aAKGrace Christian2009 Palmer InvitationalFri, May 1
85.12Benny Kreidweiss22.17aAKSitka1,2,3 A Region V Track & Field Meet (Day 1)Fri, May 15
86.12Will Hickman22.42aAKHaines1,2,3 A Region V Track & Field Meet (Day 1)Fri, May 15
87.10Joseph Chavez-Jackson22.54aAKNorth Pole4A Region VI Championship Meet (Day 1)Fri, May 15
88.12Ronald Stephens22.66aAKChugiakMini "A" Meet - All ASD SchoolsSat, Mar 28
89.9Wayland Potter22.72aAKGrace Christian2009 Palmer InvitationalFri, May 1
90.10Hunter Badgley22.84cAKHainesHaines InvitationalFri, May 8
91.10Cody Hall22.95aAKServiceASD Big 8 Meet #1 (Day 2)Sat, Apr 18
92.9Austin Hunter23.10aAKNikiskiRegion III ChampionshipsFri, May 15
93.10Marcelin Bigelow23.24cAKSitkaKetchikan InvitationalFri, Apr 17
94.9Vadim Shastitko23.72aAKDelta JunctionRegion VI All Schools Meet #3 Day 2Sat, Apr 25
95.10Andy Jefferson25.06aAKNorth PoleRegion VI All Schools Meet #5 Day 2Sat, May 9
96.11Donald Hannan25.66aAKDelta JunctionRegion VI All Schools Meet #5 Day 2Sat, May 9
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.