Athletic.net Team Results Management

Men's Washington 3200 Meters

   Turn Highlighter On 
Report Filters
Standard - 1,597 Relay Splits Wheelchair - 1 Ambulatory 
Record types Grade

Measurement
Help
1.11Shane Moskowitz8:59.53aWACentral KitsapWashington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)Sat, May 30
2.12Andrew Kimpel9:04.82aWANorth CentralShoreline InvitationalSat, May 2
3.11Conner Peloquin9:05.37aWAGig HarborWashington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)Sat, May 30
4.12Kevin Rosaaen9:05.85aWAWoodrow WilsonWashington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)Sat, May 30
5.12Andrew Gonzales9:10.59aWASouthridge4A CBBN/GSL Regional MeetSat, May 23
6.11Adam Thorne9:10.65aWAJoel FerrisShoreline InvitationalSat, May 2
7.11Ben Johnston9:11.27aWANorth Central3A CBBN/GSL Regional MeetSat, May 23
8.9Nathan Weitz9:13.06aWAShadle ParkWashington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)Sat, May 30
9.11Allan Schroeder9:14.37aWAMt Spokane3A CBBN/GSL Regional MeetSat, May 23
10.12Julian-Blake Cowan9:15.70aWAAuburn RiversideWashington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)Sat, May 30
11.12Ben Lance9:16.17aWAHenry JacksonWashington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)Sat, May 30
12.11Evan Fiske9:16.63aWAKamiakinWashington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)Sat, May 30
13.11Drew O'Donoghue-McDonald9:18.32aWASeattle PrepArcadia Invitational Day 2Sat, Apr 11
14.11Trevor Thompson9:19.27aWALindberghShoreline InvitationalSat, May 2
15.12Jeff Howard9:20.07aWANorth CentralShoreline InvitationalSat, May 2
16.12Chip Jackson9:20.11aWAShorewoodWESCO South Championships - FinalsFri, May 15
17.11Bryan Simison9:20.55aWAEisenhowerPasco InvitationalSat, Apr 18
18.12Charlie McDonald9:21.08aWASeattle PrepWashington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)Sat, May 30
19.12Tate Kelly9:21.60aWAGonzaga PrepPasco InvitationalSat, Apr 18
20.10Sean Roe9:23.28aWAHenry Jackson4A DISTRICT 1 Championships-FINALSFri, May 22
21.11Mack Young9:23.8WARedmondRoosevelt vs RedmondThu, Apr 9
22.12Adam Eckmann9:25.52aWASeattle PrepMetro League ChampionshipsFri, May 15
23.11Josh Reiter9:26.83aWACamasWashington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)Sat, May 30
24.12Billy Wilkens9:27.01aWAInglemoorWashington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)Sat, May 30
25.12Aiden Irish9:27.38aWARedmondWashington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)Sat, May 30
26.12Tyler Benster9:28.56aWAMercer IslandBellevue InvitationalSat, Apr 25
27.12Matt Miland9:30.18aWALindberghWashington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)Sat, May 30
28.12Jordan Baker9:30.32aWAMeadShoreline InvitationalSat, May 2
29.12Brendan Ralph9:30.42aWASeattle PrepBellevue InvitationalSat, Apr 25
30.11Kyle Boe9:30.50aWAColumbia RiverWashington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)Sat, May 30
31.12Micah Adams9:31.21aWAPullmanArcadia Invitational Day 2Sat, Apr 11
32.11Tim Bradley9:31.35aWABlaineBirger Solberg InvitationalSat, Apr 11
33.11Mitchell Briggs9:31.37aWAHenry JacksonWESCO South Championships - FinalsFri, May 15
34.12Steven Kutsch9:32.2WAMeadGSL#2 Mead vs. North CentralThu, Apr 16
35.12Kevin Aubol9:32.45aWAEllensburgWashington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)Sat, May 30
36.9Anthony Armstrong9:32.76aWAKamiakinCBBN 4A District MeetFri, May 15
37.11Tyler Williams9:32.83aWABurlington-EdisonLarry Eason Invitational Track and Field MeetSat, Apr 18
38.11Chris Borg9:33.30aWAPeninsulaWashington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)Sat, May 30
39.10Colin O'Neil9:34.70aWAInglemoor2009 Kingco ChampionshipsFri, May 15
40.11Casey Campbell9:35.62aWATahomaSPSL Sub-District MeetWed, May 13
41.11Colby Cravens9:35.75aWASouthridgeCBBN 4A District MeetFri, May 15
42.10Aaron Nelson9:36.21aWAWalla WallaCBBN 4A District MeetFri, May 15
43.12Scott Larson9:36.37aWALake Stevens4A DISTRICT 1 Championships-FINALSFri, May 22
44.11Taylor Guske9:36.84aWALakewoodWashington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)Sat, May 30
45.10Kyle Branch9:37.34aWASkyline2009 Kingco ChampionshipsFri, May 15
46.10Steven Robinson9:37.53aWABishop BlanchetMetro League ChampionshipsFri, May 15
47.12Anthony Brown9:37.56aWAUniversityGSL 3A/4A Districts (Day 2)Fri, May 15
48.10Chase Byrd9:37.70aWAGlacier PeakWashington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)Sat, May 30
49.12Quinton Decker9:37.77aWAPort TownsendShoreline InvitationalSat, May 2
50.9Blake Nelson9:37.95aWAHenry JacksonBellevue InvitationalSat, Apr 25
51.11Kevin Holmes9:38.15aWABothell2009 Kingco ChampionshipsFri, May 15
52.12Nathan Duray9:38.32aWATumwaterWashington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)Sat, May 30
53.12Ian Mcleod9:38.46aWAHenry JacksonEverett SD Champs Cascade / Everett / JacksonFri, May 8
9Jacob Smith9:38.46aWAWenatcheeCBBN 4A District MeetFri, May 15
55.11Tabor Reedy9:38.58aWANorth KitsapWashington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)Sat, May 30
56.10Jeff Bastian9:38.59aWAGlacier PeakWESCO South Championships - FinalsFri, May 15
11Max LaBerge9:38.59aWACharles Wright AcademyWashington WIAA 1B, 2B, 1A State MeetSat, May 30
58.11Michael Williams9:38.8WABellevueBellevue School District City ChampionshipsThu, May 7
59.12Tanner Boyd9:38.98aWACamasMountain InvitationalFri, Apr 17
60.11Rudy Spencer9:39.34aWACentral Valley4A CBBN/GSL Regional MeetSat, May 23
61.11John Christian9:39.57aWAPort AngelesWest Central District 3A, 4A (Both Day Full Results) Fri, May 22
62.12Michael Miller9:40.0WAMt RainierFoster, Mt. Rainier, EvergreenThu, Apr 9
63.10Todd Jackson9:40.30aWAElmaWashington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)Sat, May 30
64.12Jon Phillips9:40.36aWASouth KitsapNarrows League Championships (Full Results Both Days)Wed, May 13
65.12Alfredo Villasenor9:40.42aWAA.C. DavisCBBN 4A District MeetFri, May 15
66.12Marc Fuhrmeister9:40.79aWASqualicumDistrict 1 SubDistrict FinalsFri, May 15
67.11Justin Yoke9:40.97aWAKamiakinCBBN 4A District MeetFri, May 15
68.10Chase Braxmeyer9:41.01aWAThomas JeffersonSPSL Sub-District MeetWed, May 13
69.11Chris Brasino9:41.10aWAIssaquahBellevue InvitationalSat, Apr 25
70.11Cory Foss9:41.17aWAMeadGSL 4A District MeetFri, May 15
71.12Wesley Blundell9:41.7WAPrairieTwilight MeetFri, Apr 10
72.11Ethan Garrison9:42.45aWAMt VernonNW District 3A FinalsFri, May 22
73.11Daniel Caldwell9:42.61aWACurtis49th Shelton Invitational Track & Field MeetSat, May 2
74.10Bereket Piatt9:43.09aWAPort Townsend1A Tri-District 1,2 & 3 ChampionshipsSat, May 23
75.11Zane Carlson9:43.23aWAEastmontCBBN 4A District MeetFri, May 15
76.10Abdallahi Abdi9:43.61aWAIngrahamSeaKing 3A District ChampionshipsFri, May 22
77.10Tyler King9:43.89aWACoupeville1A Tri-Disrtict 1,2 & 3 PrelimsThu, May 21
78.11Joel Ambo9:44.37aWABellevue2009 Kingco ChampionshipsFri, May 15
79.11Joseph McConaughy9:44.61aWAShorecrestViking ClassicSat, Apr 25
80.12Tyler Van Dooren9:44.91aWASehomeDistrict 1 SubDistrict FinalsFri, May 15
81.11Connor Frederickson9:45.00aWAHenry JacksonWESCO South Championships - FinalsFri, May 15
82.12Brian Sutter9:45.23aWAMonroeWESCO North Championships - FinalsFri, May 15
83.11Connor Whan9:45.53aWABurlington-Edison2A District 1 FinalsFri, May 22
84.12Kevin Boyle9:45.84aWABishop BlanchetMetro League ChampionshipsFri, May 15
85.12Micheal Tran9:45.88aWAMountlake TerraceWESCO South Championships - FinalsFri, May 15
86.11Nicholaus Schonewald9:46.07aWAHenry JacksonWESCO South Championships - FinalsFri, May 15
87.12Erik Berg9:46.2WASeattle PrepBellevue-Newport-Stanwood-Seattle Prep JamboreeThu, Mar 19
88.10Kenji Bierig9:46.48aWALewis and ClarkGSL 4A District MeetFri, May 15
89.12Ben Villanueva9:46.53aWAToppenishWashington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)Sat, May 30
90.11Kenny Krotzer9:46.60aWAAuburn RiversideThomas Jefferson, Auburn-Riverside @KentwoodThu, Apr 23
91.11Chase Horrocks9:46.73aWASkyview4A District MeetSat, May 23
92.11Will Young9:46.77aWARedmond49th Shelton Invitational Track & Field MeetSat, May 2
93.11Chris Ennis9:46.85aWALewis and ClarkGSL 4A District MeetFri, May 15
94.10Meron Simon9:46.90aWAFederal WaySPSL Sub-District MeetWed, May 13
95.12Andrew VanNess9:46.92aWABellevue Christian1A Tri-District 1,2 & 3 ChampionshipsSat, May 23
96.11Nate Minor9:46.98aWAMt VernonNW District 3A FinalsFri, May 22
97.11Chris Schroll9:47.22aWAEmerald RidgeSPSL Sub-District MeetWed, May 13
98.11Raul Silva9:47.24aWAJuanita2009 Kingco ChampionshipsFri, May 15
99.12James Currell9:47.47aWASelahProsser Rotary InviteSat, Apr 25
100.12Ivan Alfaro9:47.56aWAEisenhowerCBBN 4A District MeetFri, May 15
101.11Joel Brose9:47.76aWANorth Kitsap49th Shelton Invitational Track & Field MeetSat, May 2
102.12Jesse Baggenstos9:48.18aWAKentridgeShoreline InvitationalSat, May 2
103.12Trey Parry9:48.21aWABothellNorthshore School DistrictThu, May 7
104.12Michael White9:48.98aWAWest Valley-SpokanePasco InvitationalSat, Apr 18
105.10Conner Ballew9:49.66aWAArchbishop Murphy2A District 1 FinalsFri, May 22
106.11Beau Wales9:50.03aWAEastlake2009 Kingco ChampionshipsFri, May 15
107.12Joseph Patti9:50.28aWALindberghLarry Eason Invitational Track and Field MeetSat, Apr 18
108.12Kelton Sears9:50.4WATahomaKentlake @ TahomaThu, Apr 30
109.12Travis Lund9:50.46aWASkylineBellevue InvitationalSat, Apr 25
110.12Chase Anderson9:51.85aWAChelanLarry Eason Invitational Track and Field MeetSat, Apr 18

View Next Page -> (Total stats: 1,597)
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.