Women's United States 3000 Meters

   Turn Highlighter On 
Report Filters
Standard - 97 Wheelchair Ambulatory 
Record types Grade

Measurement
Help
1.-Rachel Khaw11:00.8aORValley CatholicCYO Meet of ChampionsSun, May 15
2.8Maci Jokumsen11:13.40ORSouthSOMSAC DistrictSat, May 14
3.8Olivia Powell11:14.01aORCreswellMid-Valley Meet of ChampionsWed, May 18
4.7Delaney Clem11:14.30ORPendletonPendleton InviteFri, May 6
5.8Lela Stemple11:19.10ORRuchSOMSAC DistrictSat, May 14
6.8Ashley Deheccavaria11:32.69aFLThe Bollesflrunners.com MS North Region QualifierSat, Apr 23
7.-Emma Rudman11:32.94aFLLiza Jackson Preparatoryflrunners.com Middle School Panhandle RegionSat, Apr 30
8.7Makayla Waller11:36.09aOREast Linn Christian AcademyUSATF Developmental meetSat, May 14
9.8Bailey Pimentel11:36.70ORPonderosaSOMSAC DistrictSat, May 14
10.8Hannah Kapple11:49.50ORHedrickSOMSAC DistrictSat, May 14
11.8Tristan Husted11:49.80ORMcLoughlinSouth MS vs. Mac MSTue, Apr 5
12.-Lucy Rudman11:50.52aFLLiza Jackson Preparatoryflrunners.com Middle School Panhandle RegionSat, Apr 30
13.7Denae Chapman11:51.80aFLCircle Christianflrunners.com MS East Region Sat, Apr 23
14.8Cindy Reed11:54.70ORPonderosaSOMSAC DistrictSat, May 14
15.7Noel Picinich11:55.55aFLCalvary Christian Academy (Ft. Lauderdale)Westminster Academy MS InvitationalTue, Mar 29
16.6Mary Grace11:56.49aFLCentral Florida Christianflrunners.com MS East Region Sat, Apr 23
17.8Lauren Gavulic11:57.34aFLHerbert A. Ammonsflrunners.com MS South Region QualifierSat, Apr 23
18.7Amy Watson12:17.60ORRuchSOMSAC DistrictSat, May 14
19.7Abbie Short12:18.18aWVHurricaneKVT & FOATue, Apr 5
20.8Joie Johnston12:18.43aWVHurricaneKVT & FOATue, Apr 5
21.6Rebekah Ottosen12:18.88aORLincoln SavageMid-Valley Meet of ChampionsWed, May 18
22.6Taylor Walroth12:19.09aWVWinfieldKVT & FOATue, Apr 5
23.8Anika Raghuvanshi12:20.9aORValley CatholicCYO Meet of ChampionsSun, May 15
24.7Madi Rounsaville12:25.40ORSouthSOMSAC DistrictSat, May 14
25.8Sara Davis12:31.30CATrinidadFortuna MS Track MeetSat, Apr 9
26.6Natalie Nowatzke12:31.49aORSt Paul/O'HaraMid-Valley Meet of ChampionsWed, May 18
27.8Sarah Bowden12:31.90aFLThe University (Ft Lauderdale)Westminster Academy MS InvitationalTue, Mar 29
28.6Victoria Boechler12:34.17aORSt Paul/O'HaraMid-Valley Meet of ChampionsWed, May 18
29.7Katie Akery12:38.18aORGrace ChristianMid-Valley Meet of ChampionsWed, May 18
30.7Amanda Solar12:39.13aORNorthMid-Valley Meet of ChampionsWed, May 18
31.-Anna-Laura Chastain12:41.10aFLMax Bruner Juniorflrunners.com Middle School Panhandle RegionSat, Apr 30
32.8Elly Woodhead12:45.50ORSouthSOMSAC DistrictSat, May 14
33.6Lily Sabin12:48.28aORLebanonMid-Valley Meet of ChampionsWed, May 18
34.8Laura Herbes12:48.80ORWestonSunridge InviteFri, Apr 22
35.6Dale Helvoigt12:53.96aORSt Paul/O'HaraSky-Em Youth League DistrictsTue, May 10
36.5Noelle Mannen12:54.50ORValley CatholicCYO Developmental Meet 4CSat, Apr 30
37.8Olivia Minor12:57.40ORSt Mary'sSacred Heart, Lorna Byrne @ St. Mary'sThu, Apr 21
38.8Clara Hosinger13:00.20ORAshlandSOMSAC DistrictSat, May 14
39.7Savanna Barton13:02.20ORRuchNGP, Ashland, RuchWed, Apr 13
40.8Stephanie Lee13:05.20ORScenicSouth MS vs. Fleming MS, North MS, & ScenicWed, Apr 20
41.8Caitlin Lee13:07.20ORRuchNGP, Ashland, RuchWed, Apr 13
42.7Diana Perez13:13.20ORPendletonSunridge InviteFri, Apr 22
43.8Annika Gabriel13:16.00ORLinus PaulingLinus Pauling @ CheldelinThu, May 12
44.7Taylor Steinhauer13:16.51aORTriangle LakeMid-Valley Meet of ChampionsWed, May 18
45.7Kristin Behrends13:19.00ORWillamette Christian (Eugene)Emerald Youth Leage District MeetSat, May 7
46.7Kyla Flack13:19.30OROakridgeEmerald Youth Leage District MeetSat, May 7
47.8Claire Anderson13:20.00ORHedrickSouth Grants Pass at HedrickThu, Apr 14
48.7Kali Curtis13:24.40ORMcLoughlinSOMSAC DistrictSat, May 14
49.7Makenna Pennel13:27.20ORTriangle LakeEmerald Youth LeagueWed, Apr 27
50.8Maddy Schwartz13:30.00ORSt Mary'sRogue River, Prospect, Butte Falls @ St. Mary'sThu, Mar 17
51.7Hannah McCoy13:32.50OREagle PointSOMSAC DistrictSat, May 14
52.7Jenna Flemons13:35.15aFLThe University (Ft Lauderdale)Westminster Academy MS InvitationalTue, Mar 29
53.7Arianne Cardoso13:35.69aFLPine CrestWestminster Academy MS InvitationalTue, Mar 29
54.6Nicole Alvarez13:36.54aFLDade ChristianWestminster Academy MS InvitationalTue, Mar 29
55.6Charis Hewlett13:40.27aFLCalvary Christian Academy (Ft. Lauderdale)Westminster Academy MS InvitationalTue, Mar 29
56.7Morgan Riley13:45.10ORNorthSouth MS vs. Fleming MS, North MS, & ScenicWed, Apr 20
57.8Adeline Brinkley13:45.30ORRuchNGP, Ashland, RuchWed, Apr 13
58.7Feather Walker13:50.10ORHanbySOMSAC Small Schools ChampionshipsFri, May 6
59.8Jamie DeMaria13:52.80ORRuchSOMSAC DistrictSat, May 14
60.8Megan Cheyne13:55.00ORProspectProspect, New Hope @ St. Mary'sThu, Apr 14
61.7Margie Flores13:58.90ORHarrisburgEmerald Youth League MeetTue, Apr 12
62.5Gabi Beckstead14:04.00ORMonroeEmerald Youth LeagueTue, Apr 12
63.-Jasmine Gardner14:05.88aFLMax Bruner Juniorflrunners.com Middle School Panhandle RegionSat, Apr 30
64.-Mallory Hardesty14:07.74aFLLiza Jackson Preparatoryflrunners.com Middle School Panhandle RegionSat, Apr 30
65.6Sydney Laird14:08.7aORNew Hope ChristianHanby, Prospect, Shady Cove @ New HopeThu, Apr 28
66.6Ali Nelon14:09.47aWVWinfieldKVT & FOATue, Apr 5
67.7Madison Campa14:10.40ORSouthSouth MS vs. Mac MSTue, Apr 5
68.6Maggie Briggs14:14.70ORMcKenzieEmerald Youth Leage District MeetSat, May 7
69.7Kacie Mallory14:22.20OREagle PointSOMSAC DistrictSat, May 14
70.7Christine Impara14:22.90ORAshlandNGP, Ashland, RuchWed, Apr 13
71.6Jewel Roby14:32.60ORMapletonEmerald Youth Leage District MeetSat, May 7
72.7Trinity Legg14:34.90ORPonderosaSOMSAC DistrictSat, May 14
73.7Jennifer Schulze14:38.70ORPendletonSunridge InviteFri, Apr 22
74.7Cami Montgomery14:40.90ORPendletonSunridge InviteFri, Apr 22
75.6Theresa Fernandez14:42.50ORHanbySOMSAC Small Schools ChampionshipsFri, May 6
76.8Arianna Ashby14:43.40ORSacred Heart CatholicSOMSAC Small Schools ChampionshipsFri, May 6
77.7Lillian Ridgeway14:44.10ORPonderosaSOMSAC DistrictSat, May 14
78.8Kayla Reifel14:44.40ORPonderosaPonderosa v Eagle PointWed, Mar 16
79.6Olivia Rogers14:44.52aWVHuntingtonKVT & FOATue, Apr 5
80.7Eliza Rushton14:46.60ORBakerPendleton InviteFri, May 6
81.8Hannah Tam14:48.70ORWillamette Christian (Eugene)Emerald Youth Leage District MeetSat, May 7
82.6Torie Raade14:50.95aORLincolnSky-Em Youth League DistrictsTue, May 10
83.6Racheal Richardson14:51.70ORTriangle LakeEmerald Youth League MeetTue, Apr 12
84.6Eliana Kenner14:52.90ORAshland 6th Grade District FinalsTue, Apr 26
85.8Tanya O'Neal14:55.70ORBakerPendleton InviteFri, May 6
86.7MacKenzie Gonzales14:56.40ORSouthSouth MS vs. Mac MSTue, Apr 5
87.-Ines Villegas14:56.49aFLMax Bruner Juniorflrunners.com Middle School Panhandle RegionSat, Apr 30
88.6Alissa Larson14:56.70ORSacred Heart CatholicSOMSAC Small Schools ChampionshipsFri, May 6
89.-Kelcy Baker14:59.17aFLMax Bruner Juniorflrunners.com Middle School Panhandle RegionSat, Apr 30
90.6Aiyanna Brown15:00.30ORHanbySOMSAC Small Schools ChampionshipsFri, May 6
91.8Hannah Cope15:01.12aWVWinfieldKVT & FOATue, Apr 5
92.7Sierra Huddleston15:04.00ORHanbyHanby, Grace Christian, Prospect @ HanbyThu, Apr 7
93.6Micah Herberger15:15.70ORHanbyProspect, Shady Cove, HanbyWed, Mar 30
94.7Erin Swanson15:16.40ORSt Paul/O'HaraMiddle SchoolWed, Apr 6
95.8Rebekah Rushton15:21.40ORBakerPendleton InviteFri, May 6
96.7Sarah Lorensen15:44.90ORCentral LinnEmerald Youth LeagueTue, Apr 5
97.8Miranda Archuletta16:29.3aORHanbyHanby, Prospect, Shady Cove @ New HopeThu, Apr 28
98.7Rebecca Jones16:33.30ORPonderosaWhite Mountain vs Ponderosa,RuchWed, Apr 6
99.7Kelsey Bingamen16:43.00ORNorthNorth GP, Lincoln SavageWed, Apr 27
100.7Crystal Tarbell18:25.40ORWhite MountainWhite Mountain vs Eagle PointWed, Apr 27
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.