Men's Connecticut 4x400 Relay

   Turn Highlighter On 
Report Filters
Record types Grade

Measurement
Help
1.-Rashad Ramsey
Kahlin Bolden
Dwight Meggie
Brian Sappleton
3:17.97aCTWindsorNew EnglandsSat, Jun 9
2.-Maxwell Hoberman
Zachary Mitchell
Henry Wynne
Jonathan Heil
3:19.37aCTStaplesNew EnglandsSat, Jun 9
3.-Aelijah Ward
Shane Chiaravalle
Austin Winter
Patrick DeAngelo
3:19.83aCTDanburyNew EnglandsSat, Jun 9
4.-Nick LaPerriere
Jon Alarcon
Tim Madormo
Eric Dietz
3:21.48aCTWoodlandCT Class M State ChampionshipTue, May 29
5.-Ryan Pearl
Kendall Walker
Mike Boateng
Trevor Perry
3:22.80aCTHamdenCT Class LL ChampionshipWed, May 30
6.-Ben Hiskes
Christian Bermel
John Abraham
Austin King
3:23.36aCTThe Loomis ChaffeeNEPSTA Div I ChampionshipSat, May 19
7.-Will Ardery
Tyler Gould
Elliot Helgans
Spencer McMullin
3:23.76aCTDarienCT Class L ChampionshipTue, May 29
8.-George Bennett
Devaun Bovell
Isaiah Maisonette
Nick Musicco
3:24.81aCTNew CanaanCT Class L ChampionshipTue, May 29
9.-Francis Atuahene
Peter Mennin
Clyde Smith
Isaac Normesinu
3:24.92aCTHotchkissNEPSTA Div I ChampionshipSat, May 19
10.-Zach Karlan
John MacMullen
Erich Marcks
Andrew Robertson
3:25.17aCTTaftNEPSTA Div I ChampionshipSat, May 19
11.-Tim Johnson
Joe Matera
Isaac Cotto
Malcolm Connor
3:26.19aCTTrumbullNew EnglandsSat, Jun 9
12.-Jefferson Wilkes
Jack Sullivan
Kevin Stanko
Kyle Heubner
3:26.72aCTSimsburyCT Class LL ChampionshipWed, May 30
13.-Jared Delane
Jack Peterson
Anthony Ravosa
Brian Poirier
3:27.34aCTNorthwest CatholicCT State Open ChampionshipMon, Jun 4
14.-Adrian Balfour
Kenneth Esttlle
Jermaine Lascelles
Najee Cooper
3:27.77aCTBloomfieldCT Class M State ChampionshipTue, May 29
15.-Ryan Thomas
Anthony Cammorota
Christopher Poole
Robert Cheng
3:28.31aCTNew FairfieldCT State Open ChampionshipMon, Jun 4
16.-Darryn Horner
Corey Maddox
Danny Lewis
Curtis Maebry
3:28.79aCTHillhouseMiddletown Varsity InviteSat, May 5
17.-Keith Wilson
Jimmy Spatcher
Dave Solomon
Tyler Fitzpatrick
3:28.96aCTCantonCT Class S championshipWed, May 30
18.-Matt Chisholm
James Heath-Ringrose
Michael Lemnios
Matt Simoneau
3:29.03aCTFarmingtonCT Class L ChampionshipTue, May 29
19.-Dakota Jones
Bishmee Sheppard
Julio Gill
Y-Kim Sheppard
3:29.36aCTWaterfordECC ChampionshipSat, May 19
20.-Derek Johnson
Hayes Watson
Joseph Jack
Jack Ostrowski
3:29.48aCTGlastonburyCT Class LL ChampionshipWed, May 30
21.-Andrew Madsen
Earl McCoy
Christopher Murray
Dave Napierkowski
3:29.72aCTNotre Dame-West HavenCT Class L ChampionshipTue, May 29
22.-Simeon Okoro
Jonathan Savicky
Zachary Cannon
David Stankiewicz
3:30.00aCTWestonCT Class M State ChampionshipTue, May 29
23.-Ryan Siddall
Soukhith Khamhoung
Ryan Dennis
Zach Toto
3:30.11aCTJonathan LawSCC East Sectional MeetMon, May 14
24.-Richard Grudewick
Josheel Kainth
Matthew Kastilahn
Akallie Logan
3:30.15aCTNew MilfordCT Class L ChampionshipTue, May 29
25.-Austin Cameron
Dominick D'Onofrio
Brian Lister
Adam Foster
3:30.18aCTPlainvilleCT Class M State ChampionshipTue, May 29
26.-Kyle Liang
Andrew Weiler
Joseph Trahan
Xavier Dunn
3:30.37aCTNorwich Free AcademyECC ChampionshipSat, May 19
-Damon Vega
Jonathan (Brent) Payne
Kevin Hernandez
Chad Pellerin
3:30.37aCTWindham TechCT Class M State ChampionshipTue, May 29
28.-Benjamin Citrin
Nick Balow
Zachary Gardner
Patrick Donohue
3:30.48aCTDaniel HandMiddletown Varsity InviteSat, May 5
29.-Isaiah Bell
Mike Bonebrake
Jelani Carrion
Hopeton Chambers
3:30.66aCTNorwalkCT Class L ChampionshipTue, May 29
30.-Paul MacGillis-Falcon
Joel Pally
Devon Hightower
Brandon Thompson
3:30.79aCTHallCT Class LL ChampionshipWed, May 30
31.-Andrew Fernandes
Will Galle
John Grant
Brian Haughn
3:30.84aCTFairfield LudloweCT Class L ChampionshipTue, May 29
32.-Adam Medina
Ray Tetreault
Dan Vareed
Joffre Rodriquez
3:31.13aCTTollandCT State Open ChampionshipMon, Jun 4
33.-Jevon Elmore
Patrick Hanrahan
Orrin Parke
Brayan Mora
3:31.25aCTNew LondonECC ChampionshipSat, May 19
34.-Patrick Alves
Isaque Monteiro
Nick Moriello
Brian Reilly
3:31.39aCTNaugatuckCT Class L ChampionshipTue, May 29
35.-Chad Acevedo
Joseph Gioelli
Devante Bonvillion
Tyler Sheldon
3:31.55aCTWolcottCT Class M State ChampionshipTue, May 29
36.-Shacqueme Rowe
Casen Thomas
Shane Rowe
Corey Sparks
3:31.80aCTBullard Havens TechCT Class M State ChampionshipTue, May 29
37.-Bryce Colonia-Hughe
Colin O'Brien
Luke Gersz
Nicholas Duval
3:31.81aCTHaddam-KillingworthCT Class M State ChampionshipTue, May 29
38.-Sebastian Herrera
Kristopher Luster
David Pugliese
Owen Wrinn
3:32.01aCTXavierSCC Outdoor T&F ChampionshipMon, May 21
39.-Ian Sunde
Dominick Papandrea
Dan Gibson
James Gustafson
3:32.15aCTConardCT Class LL ChampionshipWed, May 30
40.-Benjamin Bruciati
Cory Coates
Zachary Higgins
Steven Servedio
3:32.23aCTLedyardCT Class M State ChampionshipTue, May 29
41.-Jacob Shippee
Kayvon Ghoreshi
Ryan Kosis
Thomas Duff
3:32.41aCTEast CatholicCT Class M State ChampionshipTue, May 29
42.-David Biederman
Tyler Arciszewski
Colton Grob
Dalton Shank
3:32.84aCTSuffieldCT Class M State ChampionshipTue, May 29
43.-Kent Grisamer
Jack Phillips
Robert English
James Kloss
3:32.91aCTE.O. Smith8th Irv Black InvitationalSat, Apr 28
44.-Mike Capozzi
Chris Popolizio
Anthony Stasulli
Thomas Lupoli
3:32.92aCTSheehanSCC East Sectional MeetMon, May 14
45.-Jesse DiPietro
Michael Yuan
Clark Shurtleff
Alexander Neumann
3:33.16aCTAmitySCC Outdoor T&F ChampionshipMon, May 21
46.-Michael DeGrazia
Shane Beck
Jonah Riolo
Nathaniel Bodnar
3:33.54aCTNonnewaugCT Class M State ChampionshipTue, May 29
47.-Connor Findlay
Nathan Boytos
Jack Skillman
Trent Hyland
3:33.94aCTRidgefieldCT Class LL ChampionshipWed, May 30
48.-Rob Russo
Dieter Gutbrod
John Hampford III
Peter Kerns
3:34.28aCTNewtownCT Class LL ChampionshipWed, May 30
49.-Bobby Buttrick
VJ Marafito
Patrick Wilczynski
Jeff Davis
3:34.52aCTOld LymeCT Class S championshipWed, May 30
50.-Ryan Conlan
Gabe Zanuttini-Frank
Jerry Lee
Grayson Warrick
3:34.74aCTChoate Rosemary HallNEPSTA Div I ChampionshipSat, May 19
51.-Nathan Casale
Jacob Eschner
Jake Mancini
Kevin Ouellette
3:34.95aCTBristol CentralCT Class L ChampionshipTue, May 29
52.-Michael Milici
Liam Nicoll
Adam Youngquist
Andrew Panther
3:35.10aCTCheshireSCC East Sectional MeetMon, May 14
53.-Will Lambert
Blake Szkoda
Stephon Marsiglo
Andrew Talbot
3:35.13aCTEast HamptonCT Class S championshipWed, May 30
54.-Brett Lemire
Jeffrey Allen
Patrick Seypura
Kevin Morse
3:35.39aCTSouth WindsorCT Class LL ChampionshipWed, May 30
55.-Jashane Brown
Calvin Dempsey
Denzell Dempsey
Chris Highsmith
3:35.89aCTMiddletownCT Class L ChampionshipTue, May 29
56.-Albert Edgeworth
Matthew Fahey
John Friedman
Tyler John
3:35.93aCTMasukCT Class L ChampionshipTue, May 29
57.-Tavon Kinder
John Christopher
Alexander Louis
Shneiden Pierre
3:36.09aCTBrien McMahonCT Class LL ChampionshipWed, May 30
58.-Patrick Corona
Adam Vare
Ramon Colon
Paul Kavenewsky
3:36.19aCTFairfield PrepSCC Outdoor T&F ChampionshipMon, May 21
59.-Adelberto Figueroa
Gerald Davis
Brennan O'Brien
Jordan Labossiere
3:36.42aCTRocky Hill8th Irv Black InvitationalSat, Apr 28
60.-Ryan Flach
Brandon Au
Mike Morton
Chrstopher VanKamerik
3:36.67aCTOxford8th Irv Black InvitationalSat, Apr 28
61.-Sean Hughes
Spencer Arbige
Mike Souza
Will Honer
3:36.74aCTOld SaybrookCT Class S championshipWed, May 30
62.-David Trombetta
Michael Behling
Benjamin Taber
Wolfgang Wallach
3:36.92aCTCoginchaugCT Class S championshipWed, May 30
63.-Greg Jarvis
Marquez Cummings
Stephan Reyes
Emmett Shipway
3:37.10aCTWestminsterNEPSTA Division II ChampionshipsSat, May 19
64.-Mike Grego
Graeme Pike
Ryan Erland
Kobe Boakye-Mensah
3:37.64aCTLyman HallSCC Outdoor T&F ChampionshipMon, May 21
65.-Tyler Latham
Chris Bond
Lake Wyld
Kieron Smith
3:38.11aCTFitchECC ChampionshipSat, May 19
66.-Tyler Longolucco
Sean Svab
Mark Mackin
Brian Beckwith
3:38.65aCTGriswoldCT Class M State ChampionshipTue, May 29
67.-Daniel Ghajar
Ian LeComer
Tyler Lecomer
Jonathan Lemeau
3:38.75aCTBunnellCT Class L ChampionshipTue, May 29
-David Alvarado
Matthew Reichelt
Alan Pearl
Ernest Achempong
3:38.75aCTManchesterCT Class LL ChampionshipWed, May 30
69.-Ryan Lumsden
Emmitt Clark
Jake Kalleher
Jeff Schumacher
3:38.93aCTEast LymeECC ChampionshipSat, May 19
70.-Isaac Atkinson
Jonathan Rios
Samual Dweh
Shane Starks
3:39.08aCTHartford Public8th Irv Black InvitationalSat, Apr 28
71.-Donovan Violette
Jacob Gagnon
Jon Robinson
Jake Kennedy
3:39.57aCTBacon AcademyCT Class M State ChampionshipTue, May 29
72.-Zachary Simpson
Seth Abbott
Tim Zebrowski
Owen McMahon
3:39.67aCTThomastonCT Class S championshipWed, May 30
73.-Jon Koski
Malik Golden
Leif Colberg
Matt Torrey
3:40.20aCTCheshire AcademyNew England Div. III ChampionshipsSat, May 19
74.-Andrew Oliwa
Thomas Mackintosh
Zachary Topor
David Bergeron
3:40.58aCTEllingtonCT Class M State ChampionshipTue, May 29
75.-Relay Team 3:40.86aCTWethersfieldGreater Hartford InviteSat, May 12
76.-John Spencer
David Salvo
Jonathan Gonzalez
Dave Goodrich
3:40.96aCTNorth HavenSCC Outdoor T&F ChampionshipMon, May 21
77.-Hector Vazquez
Matt Nicolari
Jonathan Dean
Branden Burke
3:41.05aCTDerbyCT Class S championshipWed, May 30
78.-Tyler Good
John Boisette
Rob Belcher
Evan Gaddy
3:41.27aCTEast HartfordCT Class LL ChampionshipWed, May 30
79.-Matt Truedson
Kevin Maguire
Jared Glasser
Zach Ligham
3:41.28aCTGuilfordSCC East Sectional MeetMon, May 14
80.-Ethan Rode
Will Teas
Casey Sullivan
Brian Gendron
3:41.41aCTMorganCT Class S championshipWed, May 30
81.-Spencer Persechino
Finn Sander
Joe Wihbey
Tyler Mowrey
3:41.47aCTLitchfieldCT Class S championshipWed, May 30
82.-Max Axelrod
Chad Malcolm
Tahj Herring
Dylan Downes
3:42.00CTSuffield AcademySuffield vs. W&M and HydeSat, May 5
83.-Zachary Andrews
Lamar Bowsky
Basil Niccolls
Isaac Smith
3:42.69aCTNew Britain8th Irv Black InvitationalSat, Apr 28
84.-Kai-Xan McDonald
Wesley Kocurek
Austin Kothary
Seth Shuster
3:42.80aCTSheltonSCC East Sectional MeetMon, May 14
85.-Huan Richards
Patrick Richards
Jourdan Campbell
Aaeron Sykes
3:42.81aCTSMSA (Sports)ellington v. canton v smsaTue, Apr 10
86.-David Beam
Theodore Schaffer
Jarret Poliner
Andrew Segraves
3:42.99aCTHopkinsNEPSTA Division II ChampionshipsSat, May 19
87.-Christopher Abate
Frankie Marcucio
Bobby Burns
Jack Briggs
3:43.91aCTSeymourCT Class M State ChampionshipTue, May 29
88.-Zach Tuxbury
Jason Ridel
Philip Smith
Daniel Santalla
3:44.01aCTNorthwesternCT Class M State ChampionshipTue, May 29
89.-Eugene O'Friel
John O'Gara
Mackenzie LaManna
Andrew Nolan
3:44.13aCTCanterburyNew England Div. III ChampionshipsSat, May 19
90.-Dan Beaudry
Nick Hooper
Zach Moon
Paul Washington
3:44.44aCTPlainfieldPlainfield InvitationalFri, May 4
91.-Zach Williams
Joseph Dobson
Philip Cruz
Dhahran Velasquez
3:44.62aCTCapital PrepCT Class S championshipWed, May 30
92.-Bobby Miller
Alex Raffone
Ryan Proto
Gary Falanga
3:44.84aCTNorth BranfordCT Class M State ChampionshipTue, May 29
93.-Anthony Tala
Steven Perrotti
James Madelung
Nathan D'Amico
3:44.88aCTBranfordSCC Outdoor T&F ChampionshipMon, May 21
94.-Domenic Falcone
Adam Quicquaro
Slater Roosa
Matt Satkowski
3:45.47aCTHoly CrossCT Class M State ChampionshipTue, May 29
95.-Damien Brown
Keeanu Barton
Phillip Harris
Isaac Rios
3:45.71aCTPrince TechCT Class M State ChampionshipTue, May 29
96.-Marco Agudo
Matthew Caswell
Harry Copley
Sacha Gilles
3:46.08aCTWiltonCT Class L ChampionshipTue, May 29
97.-J.L. Stafford-Gomez
Sung Johnson
D'Andre Skinner
Luis Ortega
3:46.13aCTWilbur CrossSCC Outdoor T&F ChampionshipMon, May 21
98.-Kardell Cameron
Gifford Campbell
Josh Alabre
Jonathan McNeil
3:46.30aCTClassical MagnetCT Class S championshipWed, May 30
99.-Glen Calder
Dylan Chicoine
Daniel Clark
Alex Trotman
3:46.40CTGranby MemorialSMSA vs. Granby Mem. Vs SuffieldTue, May 1
100.-Ramis Saleem
Tyler Gibbs
Isaiah Davies
Dameion Russ
3:46.55aCTEast WindsorCT Class S championshipWed, May 30
101.-David Russell
Will Piesche
Devin Mehra
Patrick Figgie
3:47.25aCTThe BrunswickNEPSTA Division II ChampionshipsSat, May 19
102.-Bobby Daly
Joe Chmura
Caleb Grace
Charles Rose
3:48.44aCTSt BernardPlainfield InvitationalFri, May 4
103.-James Thorington
Albert Fang
Myles Weber
Peter Parker
3:48.98aCTAvon Old FarmsNEPSTA Div I ChampionshipSat, May 19
104.-Lucas Guliano
Brendan Welsh
Dylan McAward
Logan Ross
3:49.67aCTShepaug ValleyCT Class S championshipWed, May 30
105.-Corey King
Kurt Menard
DeVaughn Culbert
Steven Dauphinais
3:50.00CTKillinglyKillingly (70) vs. Montville (80)Tue, May 8
106.-Sam McKeown
Ned Meade
Jack Farrell
Brandon Best
3:51.02aCTKingswood-OxfordNew England Div. III ChampionshipsSat, May 19
107.-Tyrone Dailey
Myles Jennings
Adrien Edwards
Devin McPherson
3:51.96aCTCareer MagnetCT Class S championshipWed, May 30
108.-Narender Arjoon
Nicholas Gans
Tong Liu
Connor O'Day
3:55.29aCTFairfield WardeCT Class L ChampionshipTue, May 29
109.-Relay Team 3:55.64aCTUniversityGreater Hartford InviteSat, May 12
110.-Jason Reynolds
Devin McCall
Holt Sihvonen
Ben Kohn
3:56.53aCTLyman MemorialPlainfield InvitationalFri, May 4

View Next Page -> (Total stats: 117)
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.