Athletic.net Team Results Management

Women's Florida 3200 Meters

   Turn Highlighter On 
Report Filters
Standard - 1,098 Relay Splits Wheelchair Ambulatory 
Record types Grade

Measurement
Help
1.12Lily Williams10:30.53aFLLawton ChilesFSU RelaysFri, Mar 23
2.12Anne-Marie Blaney10:32.50aFLBelleviewFHSAA Class 3A State ChampionshipFri, May 4
3.11Stefanie Kurgatt10:39.08aFLMaclayUNF Spring Break InvitationalFri, Mar 2
4.11Olivia Ortiz10:40.64aFLLakewood RanchFSU RelaysFri, Mar 23
5.11Bridget Blake10:42.50aFLDr PhillipsFSU RelaysFri, Mar 23
6.11Nikita Shah10:42.60aFLWiregrass RanchFSU RelaysFri, Mar 23
7.9Julie Wollrath10:42.81aFLHoly Trinity EpiscopalFlorida RelaysSat, Apr 7
8.12Carly Thomas10:43.54aFLLawton ChilesFlorida RelaysSat, Apr 7
9.11Rachel Givens10:47.10aFLLawton ChilesFSU RelaysFri, Mar 23
10.12Shelby Davidson10:48.01aFLCocoa BeachFHSAA Class 2A State ChampionshipSat, Apr 28
11.12Vanessa Valentine10:48.88aFLMelbourneFSU RelaysFri, Mar 23
12.10Caroline Barlow10:51.22aFLGulf CoastFHSAA Class 3A State ChampionshipFri, May 4
13.12Devin McDermott10:52.82aFLLakewood RanchFSU RelaysFri, Mar 23
14.11Bryce Seymour10:53.07aFLCircle ChristianFlorida RelaysSat, Apr 7
15.12Sarah Day10:53.89aFLWest Shore Jr./Sr.FHSAA Class 2A State ChampionshipSat, Apr 28
16.11Allison Wilson10:56.13aFLLeesburgFlorida RelaysSat, Apr 7
17.9Sarah Candiano11:02.55aFLEvangelical ChristianFHSAA 1A State ChampionshipsFri, Apr 27
18.12Kaitlin Rodriguez11:05.00aFLCreeksideFlorida RelaysSat, Apr 7
19.11Julia Rodriguez11:07.45aFLH B PlantFHSAA Class 4A State ChampionshipSat, May 5
20.11Kacy Smith11:07.98aFLEsteroFSU RelaysFri, Mar 23
21.11Kelly Fahey11:08.17aFLTrinity PrepFHSAA 1A State ChampionshipsFri, Apr 27
22.12Amy Ankli11:09.75aFLHagertyFSU RelaysFri, Mar 23
23.12Mary Kate Ponder11:10.44aFLMandarinFriday Knight InviteFri, Mar 16
24.11Kristen Barbour11:10.67aFLNeaseFHSAA Class 3A Region 1 ChampionshipWed, Apr 25
25.10Brittney Olinger11:11.54aFLOak HallFHSAA 1A State ChampionshipsFri, Apr 27
26.11Katy Gladis Solis11:13.01aFLEsteroFHSAA Class 3A Region 3 ChampionshipThu, Apr 26
27.8Adair Lyden11:13.47aFLWestminster AcademyFHSAA 1A State ChampionshipsFri, Apr 27
28.9Margaret Schloss11:14.64aFLSt Thomas AquinasFHSAA Class 4A State ChampionshipSat, May 5
29.10Claire Snyder11:17.29aFLTampa PreparatoryFHSAA Class 1A Region 2 ChampionshipThu, Apr 19
30.12Christine Griggs11:18.78aFLEpiscopal (Jacksonville)FHSAA Class 2A State ChampionshipSat, Apr 28
31.11Morgan Rodriguez11:19.12aFLCardinal GibbonsBCAA ChampionshipSat, Mar 24
32.11Kristin Sweeney11:20.03aFLMaclayFSU RelaysFri, Mar 23
33.11Ivy Chastain11:20.47aFLFort Walton BeachFHSAA Class 3A Region 1 ChampionshipWed, Apr 25
34.12Katelyn Greenleaf11:21.07aFLNorthside ChristianLady Tarpon InvitationalThu, Mar 8
35.12Lauren Gonzalez11:21.39aFLJohn A Ferguson SeniorFHSAA Class 4A State ChampionshipSat, May 5
36.12Rachel Petrik11:21.85aFLFort MyersRiverview Invite Fri, Apr 13
37.12Rebecca Eaves11:21.91aFLLakeland ChristianFHSAA Class 1A Region 3 ChampionshipsThu, Apr 19
38.8Daniell Van Liere11:22.45aFLProvidenceFHSAA 1A State ChampionshipsFri, Apr 27
39.11Ashley Heitling11:22.58aFLMt DoraFSU RelaysFri, Mar 23
40.10Bethany Jenkins11:23.58aFLEsteroFSU RelaysFri, Mar 23
41.10Eden Meyer11:23.78aFLProvidenceFHSAA 1A State ChampionshipsFri, Apr 27
42.8Denae Chapman11:23.89aFLCircle ChristianFHSAA Class 1A Region 2 ChampionshipThu, Apr 19
43.11Kaitlyn Campo11:24.25aFLOlympiaKowboy InvitationalSat, Mar 10
44.12Natalie Concepcion11:25.79aFLJohn A Ferguson SeniorFerguson Quad MeetWed, Mar 7
45.8Danielle Van Liere11:26.08aFLProvidenceBulldog ClassicFri, Mar 9
46.12Kayleigh Fallon11:27.41aFLFlagler Palm CoastUNF Spring Break InvitationalFri, Mar 2
47.9Emily Chapman11:27.58aFLBrevard HEATFHSAA Class 1A Region 3 ChampionshipsThu, Apr 19
48.8MacKenzie Wilson11:28.50aFLEpiscopal (Jacksonville)FHSAA Class 2A State ChampionshipSat, Apr 28
49.12Joanna Mc Coy11:29.49aFLGulliver PrepFHSAA 2A Region 4 ChampionshipWed, Apr 18
50.11Amber Johnson11:29.93aFLDr PhillipsBrian Jaeger Elite ClassicSat, Apr 14
51.11Caroline Gibson11:31.00aFLH B PlantFHSAA Class 4A Region 2 ChampionshipWed, Apr 25
52.12Kara Halfaker11:31.29aFLH B PlantFHSAA Class 4A Region 2 ChampionshipWed, Apr 25
53.12Courtney Russo11:31.89aFLFort MyersRiverview Invite Fri, Apr 13
54.10Jenna Evans11:32.76aFLSouth Florida HEATFHSAA 1A State ChampionshipsFri, Apr 27
55.12Joanna McCoy11:33.80FLGulliver PrepDade Christian Last Chance MeetThu, Mar 29
56.9Kaley Schmick11:34.21aFLCypress CreekMetro Conference FinalsThu, Mar 22
57.9Colleen Doherty11:34.97aFLAcademy Of The Holy NamesFHSAA Class 2A State ChampionshipSat, Apr 28
58.9Jeanne Mulford11:35.68aFLVanguardFHSAA Class 3A Region 1 ChampionshipWed, Apr 25
59.9Courteney Zboyan11:35.71aFLJupiterFHSAA Class 4A State ChampionshipSat, May 5
60.12Kelly Hensley11:36.09aFLLincoln Park AcademyFHSAA Class 2A State ChampionshipSat, Apr 28
61.11Autumn Wable11:36.70aFLLeonFHSAA Class 3A Region 1 ChampionshipWed, Apr 25
62.12Meredith Anderson11:36.76aFLBenjaminFHSAA 1A State ChampionshipsFri, Apr 27
63.8Lindsay Tomaini11:37.39aFLCommunity SchoolFHSAA Class 1A Region 3 ChampionshipsThu, Apr 19
9Maleia Storum11:37.39aFLCocoa BeachFHSAA Class 2A State ChampionshipSat, Apr 28
65.11Courtney Filliben11:37.42aFLOur Lady Of LourdesSam Burley Hall of Fame InvitationalFri, Mar 2
66.10Alyssa Rodale11:37.98aFLNeaseFHSAA 3A District 3 ChampionshipWed, Apr 18
67.12Lauren Rodriguez11:38.44aFLCreeksideFHSAA 3A District 3 ChampionshipWed, Apr 18
68.12Heather Classe11:39.12aFLBooneMetro Conference FinalsThu, Mar 22
12Ashlyn Stadtlander11:39.12aFLSt CloudFlorida RelaysSat, Apr 7
70.9Brianna Rischar11:39.95aFLSt Thomas AquinasFHSAA Class 4A Region 3 ChampionshipThu, Apr 26
71.12Giselle Suarez11:40.27aFLSt Thomas AquinasFHSAA Class 4A Region 3 ChampionshipThu, Apr 26
72.11Claudia Cancello11:40.35aFLJ.W. MitchellFHSAA Class 3A Region 2 ChampionshipWed, Apr 25
73.11Rachael Ingoldsby11:41.07aFLBartram TrailSt Johns County River ConferenceWed, Mar 28
74.10Katrina Santiago11:41.10aFLJohn A Ferguson SeniorBrian Jaeger Elite ClassicSat, Apr 14
75.7Beatriz Ruan11:41.20aFLRansom-EvergladesFHSAA 2A Region 4 ChampionshipWed, Apr 18
76.11Lea Tardanico11:42.05aFLFelix VarelaFHSAA Class 4A Region 4 ChampionshipWed, Apr 25
77.9Aylwyn Hernandez11:42.71aFLJohn A Ferguson SeniorFerguson Quad MeetWed, Mar 7
78.10Lourdes Brea11:43.62aFLOur Lady Of LourdesFSU RelaysFri, Mar 23
79.10Kari Grippo11:43.67aFLGulfAnclote Sharks InvitationalFri, Mar 9
80.11Brianna Jackson11:44.09aFLNewsomeFHSAA Class 4A Region 2 ChampionshipWed, Apr 25
81.9Yanese Arevalo11:45.96aFLHarmonyFHSAA Class 3A State ChampionshipFri, May 4
82.12Jocelyn Adona11:46.29aFLSpruce CreekFlorida RelaysSat, Apr 7
83.10Liliana Arnold11:46.97aFLThe BollesFHSAA 2A District 3 ChampionshipThu, Apr 12
84.10Hannah Giangaspro11:47.00aFLBartram TrailSt Johns County River ConferenceWed, Mar 28
85.10Macey Kaczorowski11:47.34aFLBishop KennyFHSAA 2A District 3 ChampionshipThu, Apr 12
86.11Hannah Loder11:48.37aFLMatanzasUNF Spring Break InvitationalFri, Mar 2
87.11Hannah Klopf11:48.48aFLNaplesFlorida RelaysSat, Apr 7
88.11Regan Farrow11:48.69aFLLake HowellSeminole Athletic Conference FinalsThu, Apr 12
89.8Niki Kolisch11:48.98aFLCarrollton Sch Of The Sacred HrtFHSAA 2A Region 4 ChampionshipWed, Apr 18
90.10Rachel Singer11:50.07aFLWinter SpringsFHSAA Class 3A Region 2 ChampionshipWed, Apr 25
91.12Savannah Lacey11:50.78aFLOviedoDeltona InvitationalFri, Mar 16
92.12Shannon Morris11:50.91aFLCreeksideFriday Knight InviteFri, Mar 16
93.11McKenzie Dummer11:51.40aFLHoly Trinity EpiscopalAstronaut OpenFri, Feb 17
94.9Ashley Deheccavaria11:51.52aFLThe BollesFHSAA 2A District 3 ChampionshipThu, Apr 12
95.11Elizabeth Harper11:51.80aFLMerritt IslandAstronaut OpenFri, Feb 17
96.10Anna Montgomery11:52.66aFLH B PlantFHSAA Class 4A Region 2 ChampionshipWed, Apr 25
97.10Stephanie De la Guarda11:52.78aFLJohn A Ferguson SeniorFerguson Quad MeetWed, Mar 28
98.9Ciara Hopkins11:53.27aFLMontverde AcademyFHSAA Class 1A Region 2 ChampionshipThu, Apr 19
99.9Katie Wray11:53.48aFLLakewood RanchFlorida RelaysSat, Apr 7
100.10Christina McKinney11:53.50aFLMt Dora BibleFHSAA 1A District 7 ChampionshipFri, Apr 13
101.12Amber Duncan11:53.67aFLArmwoodFHSAA Class 3A Region 3 ChampionshipThu, Apr 26
102.11Emily Perkinson11:53.96aFLColonialMetro Conference FinalsThu, Mar 22
103.7Lauren Perry11:54.45aFLOak HallAlachua County ChampionshipWed, Mar 28
104.7Rachel Valentine11:54.65aFLCanterbury (St. Petersburg)FSU RelaysFri, Mar 23
105.9Elizabeth Mulford11:55.13aFLVanguardMCIAC ChampionshipsThu, Apr 5
106.11Sara Lane11:55.20aFLLawton ChilesFSU RelaysFri, Mar 23
107.10Ashton Mcmurray11:55.31aFLLawton ChilesFSU RelaysFri, Mar 23
108.7Samantha Folio11:55.69aFLHoly Trinity EpiscopalFHSAA Class 1A Region 3 ChampionshipsThu, Apr 19
109.10Isabella Poole11:56.37aFLPonte VedraFlorida RelaysSat, Apr 7
110.8Venus Garcia11:56.43aFLMater AcademyCity of Miramar InvitationalSat, Mar 31

View Next Page -> (Total stats: 1,098)
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.