Men's 2A Long Jump

   Turn Highlighter On 
Report Filters
Standard - 526 Relay Splits 
Record types Grade

Measurement
Help
1.11Jamal Vickers23' 2.00FLGodbyTallahassee City ChampionshipTue, Apr 3
2.11Janarion Grant23' 1.95FLPascoFHSAA Class 2A State ChampionshipSat, Apr 28
3.12Dicarian Boyd23' 1.17FLEastsideAlachua County ChampionshipWed, Mar 28
4.12Johnathan Henriste22' 11.98FLLincoln Park AcademyHoly Trinity Elite ClassicFri, Mar 30
5.12Willie Quinn22' 11.00FLMiami JacksonLouie Bing Classic ChampionshipSat, Feb 25
6.12Francie Emile22' 10.41FLClayFHSAA Class 2A Region 1 ChampionshipThu, Apr 19
7.12Jt Washington22' 6.87FLSatelliteFHSAA Class 2A Region 3 ChampionshipThu, Apr 19
8.12Geronimo Allison22' 4.00FLSpotoNash Higgins RelaysSat, Mar 3
9.12Abiade Granger22' 3.72FLSuncoast CommunityFHSAA 2A District 13 ChampionshipThu, Apr 12
10.12Montavious Williams22' 3.32FLGodbyFHSAA Class 2A Region 1 ChampionshipThu, Apr 19
11.10Josh Davis22' 2.93FLFlorida State University/Florida HighFHSAA 2A District 2 ChampionshipThu, Apr 12
12.11Christopher Williams-Hall22' 2.00FLMiami JacksonGMAC North QualifierThu, Mar 22
13.12Tyree Holder22' 0.57FLTampa CatholicFHSAA 2A District 9 ChampionshipFri, Apr 13
14.12Ronald Decomo22' 0.00FLPoincianaOrange Belt Conference Track and Field ChampionshipsTue, Apr 3
15.10Jerald Jackson21' 11.78FLImmokaleeFHSAA Class 2A Region 3 ChampionshipThu, Apr 19
16.10Lawerence Lee21' 11.00FLWest Florida2nd Annual Tiger RelaysSat, Feb 25
17.12Cody Magnuson21' 10.99FLAstronautFHSAA 2A District 12 ChampionshipThu, Apr 12
18.12Keithlin Patrick21' 9.81FLPahokeeFHSAA 2A District 13 ChampionshipThu, Apr 12
19.10Justin Crapps21' 9.75FLRockledgeAstronaut OpenFri, Feb 17
20.12Jakarri Thomas21' 9.00FLGodbyRickards HS MeetTue, Mar 6
12Antwan Wright21' 9.00FLSuncoast CommunityPalm Beach County Track ChampionshipThu, Apr 5
22.12Shazz Lindo21' 8.24FLAstronautFHSAA 2A District 12 ChampionshipThu, Apr 12
23.11Phillip James21' 7.50FLBradfordFriday Knight InviteFri, Mar 16
24.12Conard Brown21' 7.00FLMiami JacksonLouie Bing Classic ChampionshipSat, Feb 25
11Michael Johnson21' 7.00FLBooker T. Washington (Miami)Louie Bing Classic ChampionshipSat, Feb 25
26.12Deshawnte Gallon21' 6.00FLMadison CountyThe Larry Clark Track & Field InvitationalSat, Mar 10
27.11Brandon Williams21' 5.50FLSpotoHillsborough County Federal Division Western ConferenceWed, Mar 28
28.11Jackie Marcellus21' 5.48FLImmokaleeFHSAA 2A District 11 ChampionshipWed, Apr 11
29.10Brandon Peters21' 4.75FLRobinsonHillsborough County American Division Western ConferenceThu, Mar 29
30.9Dexter Carter21' 3.91FLThe BollesDale Regan MemorialFri, Mar 30
31.9Jamel Dean21' 3.12FLCocoaFHSAA 2A District 12 ChampionshipThu, Apr 12
10Xavier Story21' 3.12FLSouth SumterFHSAA Class 2A Region 2 ChampionshipThu, Apr 19
33.12Ervin Mayes21' 3.00FLLakewoodEd Wells InvitationalTue, Mar 20
34.12Wedner Doly21' 2.72FLImmokaleeFHSAA 2A District 11 ChampionshipWed, Apr 11
12Thomas Reeves21' 2.72FLGulliver PrepFHSAA 2A District 16 ChampionshipWed, Apr 11
36.11Tre Arnold21' 2.33FLMadison CountyFHSAA 2A District 2 ChampionshipThu, Apr 12
37.11Tarean Folston21' 2.00FLCocoaCape Coast Conference ChampionshipsThu, Apr 5
38.12Tarik Fuller21' 1.94FLLincoln Park AcademyHoly Trinity Elite ClassicFri, Mar 30
12Marquis Carr21' 1.94FLGolden GateFHSAA 2A District 11 ChampionshipWed, Apr 11
10Ashton Butler21' 1.94FLThe BollesFHSAA 2A District 3 ChampionshipThu, Apr 12
12Travis Tucker21' 1.94FLTenoroc SeniorFHSAA 2A District 8 ChampionshipThu, Apr 12
42.12Jontae Jackson21' 1.50FLDunbar51st Annual Fort Myers Edison RelaysFri, Mar 9
43.12Tray Williams21' 0.76FLWalton SeniorFHSAA Class 2A Region 1 ChampionshipThu, Apr 19
44.10Keaaris Ardley21' 0.50FLBradfordFriday Knight InviteFri, Mar 16
45.11Trey Johnson21' 0.36FLBishop KennyBulldog ClassicFri, Mar 9
46.11Christopher Hudson20' 11.97FLTenoroc SeniorFHSAA 2A District 8 ChampionshipThu, Apr 12
47.10David Akintonde20' 11.50FLPensacola CatholicVince Whibbs InvitationalSat, Mar 17
48.12Alonzo Pettiford20' 11.00FLAncloteSunshine Athletic Conference ChampionshipThu, Mar 29
12Otis Mazon20' 11.00FLEastsideLake Mary Rams InvitationalSat, Mar 31
50.10Tavaris Williams20' 10.79FLFort WhiteFHSAA 2A District 4 ChampionshipWed, Apr 11
51.10Lorenzo Pratt20' 10.00FLCocoaFHSAA 2A District 12 ChampionshipThu, Apr 12
12Phillips Travarous20' 10.00FLFort Pierce WestwoodFHSAA 2A District 13 ChampionshipThu, Apr 12
53.11Gray Houston20' 9.21FLThe BollesFHSAA 2A District 3 ChampionshipThu, Apr 12
54.11Reggie Allen20' 8.82FLFrostproofFHSAA 2A District 8 ChampionshipThu, Apr 12
11Nicholas Norris20' 8.82FLBooker T. Washington (Miami)FHSAA 2A District 15 ChampionshipFri, Apr 13
56.9Jaylin Hayward20' 8.43FLGodby8th Annual Jesse Forbes HS InvitationalSat, Mar 3
12Reshad Randle20' 8.43FLMourningFHSAA 2A District 15 ChampionshipFri, Apr 13
12Kyrie Rodriguez20' 8.43FLFivayFHSAA Class 2A Region 3 ChampionshipThu, Apr 19
59.12Leo Alba20' 7.75FLUniversity School (Ft. Lauderdale)Pine Crest Home Meet 2Tue, Mar 13
60.11Jarius Garner20' 7.25FLMulberryKowboy InvitationalSat, Mar 10
61.-Travon Turrell20' 7.00FLBayBay County ChampionshipTue, Mar 27
11Pedro O`ferril20' 7.00FLPoincianaOrange Belt Conference Track and Field ChampionshipsTue, Apr 3
63.11Rodney Brown20' 6.85FLGlades CentralFHSAA 2A District 13 ChampionshipThu, Apr 12
64.11Isaiah Romano20' 6.46FLMarinerFHSAA 2A District 11 ChampionshipWed, Apr 11
10James Hambrick20' 6.46FLMiddletonFHSAA 2A District 9 ChampionshipFri, Apr 13
66.9Dominique Vincent20' 5.67FLMerritt IslandHoly Trinity Inviational Fri, Mar 2
11Shedrick Williams20' 5.67FLMadison CountyFSU RelaysFri, Mar 23
68.11Jeffery Hardy20' 5.50FLLake WalesLake Brantley OpenSat, Feb 25
11Emmanuel Black20' 5.50FLPompano BeachBCAA North QualifierTue, Mar 20
70.11Balil Padin20' 5.28FLLake WalesUSF/George M. Steinbrenner InvitationalSat, Mar 17
71.12Marlon Ricketts20' 5.00FLClewiston6th Annual Bobcat RelaysFri, Feb 24
12Darius World20' 5.00FLRockledgeCape Coast Conference ChampionshipsThu, Apr 5
73.12Nick Friel20' 4.88FLMerritt IslandHoly Trinity Inviational Fri, Mar 2
74.9Marc Aristide20' 4.75FLLake NonaHighlander InvitationalFri, Feb 24
75.10Taylor Anderson20' 4.49FLGolden GateFHSAA 2A District 11 ChampionshipWed, Apr 11
11Alfred Simpson20' 4.49FLLake Highland PrepFHSAA Class 2A Region 2 ChampionshipThu, Apr 19
77.12Nick Medich20' 4.09FLTampa JesuitFHSAA 2A District 9 ChampionshipFri, Apr 13
78.10Tavarus McFadden20' 4.00FLAmerican HeritageCity of Miramar InvitationalSat, Mar 31
79.9Antonio Sotolongo20' 3.70FLGulliver PrepFHSAA 2A District 16 ChampionshipWed, Apr 11
80.12Steven Alston20' 3.31FLSpace CoastFHSAA 2A District 12 ChampionshipThu, Apr 12
10Tyquaun Carr20' 3.31FLHernandoFHSAA 2A District 6 ChampionshipThu, Apr 12
82.12Davison Colimon20' 3.00FLSuncoast Community6th Annual Cardinal Newman 1A/2A OpenFri, Feb 17
12Antwan Jenkins20' 3.00FLMiami JacksonLouie Bing Classic ChampionshipSat, Feb 25
84.10Raymond Waldron20' 2.50FLLake NonaMetro Conference Prelims-EastWed, Mar 21
10William Mears20' 2.50FLBaldwinWolfson Wolfpack ClassicWed, Apr 4
86.10Tajze Battles20' 2.13FLDunbarFHSAA 2A District 11 ChampionshipWed, Apr 11
87.11Wilkerson Myrtil20' 2.00FLJonesLake Brantley InvitationalSat, Mar 3
88.11Cody Hill20' 1.73FLBradfordUNF Spring Break InvitationalFri, Mar 2
-Dee Flagler20' 1.73FLPedro MenendezBulldog ClassicFri, Mar 9
12Tyler Oliver20' 1.73FLChipleyFHSAA Class 2A Region 1 ChampionshipThu, Apr 19
91.12Xavier Smith20' 1.50FLRibaultChandra Cheeseborough InvitationalSat, Apr 7
92.10Adarious Mack20' 1.34FLSanta FeBob Hayes InvitationalSat, Mar 17
93.12Larry Mathis20' 1.00FLBooker T. Washington (Miami)Louie Bing Classic ChampionshipSat, Feb 25
9Andrew Glover20' 1.00FLJames S RickardsRickards HS MeetTue, Mar 6
10Kernan Thomas20' 1.00FLRidgewoodAnclote Sharks InvitationalFri, Mar 9
96.12Sandy Chaires20' 0.94FLSuwannee21st Suwannee InvitationalSat, Mar 3
11Charles Wilson20' 0.94FLTampa JesuitFHSAA 2A District 9 ChampionshipFri, Apr 13
98.9Gabriel Mendez20' 0.50FLArnoldSouth Walton HS MeetThu, Mar 1
99.10Eric Blackmon20' 0.16FLBishop KennyBulldog ClassicFri, Mar 9
12Andrew Furris20' 0.16FLEpiscopal (Jacksonville)Dale Regan MemorialFri, Mar 30
101.12Brandon McClaren19' 11.76FLArchbishop Coleman F. CarrollFHSAA 2A District 16 ChampionshipWed, Apr 11
12Toddrick Gaines19' 11.76FLFrostproofFHSAA 2A District 8 ChampionshipThu, Apr 12
11Jaymonte McLoed19' 11.76FLTaylor CountyFHSAA 2A District 2 ChampionshipThu, Apr 12
104.10Quashawn Johnson19' 11.75FLMariannaThe Larry Clark Track & Field InvitationalSat, Mar 10
10Robert Preister19' 11.75FLRobinsonHillsborough County American Division Western ConferenceThu, Mar 29
106.11Damien Wilson19' 11.50FLPascoAnclote Sharks InvitationalFri, Mar 9
10Wadzaire Blanc19' 11.50FLLake NonaLake Highland Track and Field Elite ClassicSat, Mar 10
108.11Nathan Jeffers19' 11.37FLThe BollesDale Regan MemorialFri, Mar 30
109.12Jesus Benedetti19' 11.00FLCrystal RiverThe Villages InvitationalSat, Feb 18
12Nicholas Finch19' 11.00FLMarinerPalmetto Ridge InvitationalFri, Mar 16

View Next Page -> (Total stats: 526)
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.