Athletic.net Team Results Management

Men's Region 1 100 Meters

   Turn Highlighter On 
Report Filters
Standard - 243 Relay Splits Wheelchair Ambulatory 
Record types Grade

Measurement
Help
1.10Diontre Jonas10.70aFLBradfordFHSAA Class 2A Region 1 ChampionshipThu, Apr 19
2.12Tray Williams10.71aFLWalton SeniorFHSAA Class 2A Region 1 ChampionshipThu, Apr 19
3.12Jamari Hughes10.84aFLBayBay County ChampionshipTue, Mar 27
4.10Kenneth Young10.91aFLGodbyFHSAA Class 2A Region 1 ChampionshipThu, Apr 19
5.10Josh Davis10.97aFLFlorida State University/Florida HighFHSAA 2A District 2 ChampionshipThu, Apr 12
6.11Joseph Butler11.00aFLJames S RickardsFHSAA Class 2A Region 1 ChampionshipThu, Apr 19
10Trey Presley11.00aFLSanta FeFHSAA Class 2A Region 1 ChampionshipThu, Apr 19
8.11Darryl Copeland11.05aFLFlorida State University/Florida HighChiles Capital City ClassicSat, Mar 31
9.9Jaylen Hayward11.06aFLGodbyFSU RelaysFri, Mar 23
11Kyl Francis11.06aFLEast GadsdenChiles Capital City ClassicSat, Mar 31
11.12Keldrick Peoples11.07aFLEast GadsdenChiles Capital City ClassicSat, Mar 31
12.9Tion Long11.09aFLMariannaFHSAA 2A District 2 ChampionshipThu, Apr 12
13.11Robert Blanchfield11.12aFLBishop KennyFriday Knight InviteFri, Mar 16
14.12Dicarian Boyd11.14aFLEastsideChandra Cheeseborough InvitationalSat, Apr 7
15.11Phillip James11.15aFLBradfordFriday Knight InviteFri, Mar 16
16.12Josh Williams11.20aFLRutherfordBay County ChampionshipTue, Mar 27
17.11Timothy Warren11.22aFLBaldwinWolfson Wolfpack ClassicWed, Apr 4
18.11Brian Oliver11.23aFLRainesChandra Cheeseborough InvitationalSat, Apr 7
19.12Jakarri Thomas11.24aFLGodbyFHSAA 2A District 2 ChampionshipThu, Apr 12
20.11Keyon Anthony11.25aFLRibaultWolfson Wolfpack ClassicWed, Apr 4
21.12Darian Williams11.26aFLRainesChandra Cheeseborough InvitationalSat, Apr 7
22.12Branden Tharp11.27aFLThe BollesFlorida RelaysSat, Apr 7
11Isaiah Jamison11.27aFLBradfordFlorida RelaysSat, Apr 7
24.12Isiah Sims11.28aFLRutherfordBay County ChampionshipTue, Mar 27
25.9Dexter Carter11.29aFLThe BollesDanny Brown InvitationalTue, Apr 3
12DaQuan Jackson11.29aFLRainesFHSAA Class 2A Region 1 ChampionshipThu, Apr 19
12Ryan McIntyre11.29aFLChipleyFHSAA Class 2A Region 1 ChampionshipThu, Apr 19
28.12Hakeem Holmes11.30aFLMariannaFHSAA 2A District 2 ChampionshipThu, Apr 12
29.11Rober Blanchfield11.31aFLBishop KennyFHSAA Class 2A Region 1 ChampionshipThu, Apr 19
30.10JaJuan Perkins11.35aFLEast GadsdenFHSAA 2A District 2 ChampionshipThu, Apr 12
31.9Rashad Lane11.36aFLBradfordFriday Knight InviteFri, Mar 16
10Arthur King11.36aFLForrestChandra Cheeseborough InvitationalSat, Apr 7
33.12Deshon Tuck11.37aFLTaylor CountyFHSAA 2A District 2 ChampionshipThu, Apr 12
34.11Tyler Lokey11.38aFLBaker CountySnyder InvitationalFri, Mar 23
12Shaquell Walker11.38aFLEastsideChandra Cheeseborough InvitationalSat, Apr 7
36.12Steven Glover11.39aFLEastsideKowboy InvitationalSat, Mar 10
11Emmanuel Johnson11.39aFLBaldwinBob Hayes InvitationalSat, Mar 17
12Marshane Godbolt11.39aFLWakullaFHSAA 2A District 2 ChampionshipThu, Apr 12
39.11Brian Denmark11.41aFLJames S RickardsRickards HS MeetTue, Mar 6
40.11Demetrius Lindsey11.43aFLWakullaRickards HS MeetTue, Mar 6
41.12Milton Revell II11.44aFLThe BollesBulldog ClassicFri, Mar 9
10Fester Little11.44aFLRutherfordBay County ChampionshipTue, Mar 27
12Donte Cobb11.44aFLForrestChandra Cheeseborough InvitationalSat, Apr 7
10Tavaris Williams11.44cFLFort WhiteFHSAA 2A District 4 ChampionshipWed, Apr 11
45.12T'Ron Ceaser11.45aFLRutherfordBay County ChampionshipTue, Mar 27
46.10Deonshay Wells11.47aFLMadison County13th Annual Chiles Freshman-Sophomore ChampionshipsThu, Mar 15
11Darian Balker11.47aFLRainesBob Hayes InvitationalSat, Mar 17
11Christopher Jackson11.47aFLSanta FeAlachua County ChampionshipWed, Mar 28
49.12Frank Thomas11.50aFLRainesBulldog ClassicFri, Mar 9
50.12Curtis Alexander11.53aFLEast GadsdenLincoln Home MeetTue, Feb 28
-Travon Turrell11.53aFLBayBay County ChampionshipTue, Mar 27
52.12Martez Mason11.55aFLBayBay County ChampionshipTue, Mar 27
53.10Amos Williams11.56aFLWalton SeniorFHSAA 2A District 1 ChampionshipThu, Apr 12
54.12Darian Baker11.58aFLRainesChandra Cheeseborough InvitationalSat, Apr 7
9Gabriel Mendez11.58aFLArnoldFHSAA 2A District 1 ChampionshipThu, Apr 12
56.10Jalen Ashby11.61aFLJames S RickardsFHSAA 2A District 2 ChampionshipThu, Apr 12
57.10Lawerence Lee11.62aFLWest FloridaVince Whibbs InvitationalSat, Mar 17
58.11Lorence Boynes11.63aFLFlorida State University/Florida HighFHSAA 2A District 2 ChampionshipThu, Apr 12
59.9DeVonte Flemings11.64aFLJames S RickardsLions ShowcaseSat, Feb 25
10Cody Rose11.64aFLBishop KennyFriday Knight InviteFri, Mar 16
-Emmanuel Jackson11.64cFLBaldwinGateway Conference ChampionshipWed, Mar 28
12Cutris Alexander11.64aFLEast GadsdenChiles Capital City ClassicSat, Mar 31
10Justin Martin11.64cFLSuwanneeFHSAA 2A District 4 ChampionshipWed, Apr 11
64.-Craig Lyons11.66aFLPedro MenendezSt Johns County River ConferenceWed, Mar 28
11Kelechi Omah11.66aFLJames S RickardsTallahassee City ChampionshipTue, Apr 3
11Travon Holmes11.66aFLJames S RickardsTallahassee City ChampionshipTue, Apr 3
67.11Keith Brown11.67aFLAndrew JacksonBob Hayes InvitationalSat, Mar 17
12Emmanuel Echite11.67aFLJames S RickardsFHSAA 2A District 2 ChampionshipThu, Apr 12
69.-Jaleell Reynolds11.70aFLEast GadsdenLincoln Home MeetTue, Feb 28
12Daryl Campbell11.70aFLRibaultUNF Spring Break InvitationalFri, Mar 2
71.10Miguel Davis11.72aFLEast Gadsden8th Annual Jesse Forbes HS InvitationalSat, Mar 3
11Rakeem Hoyt11.72aFLNewberryAlachua County ChampionshipWed, Mar 28
73.9Avery Warren11.73aFLBaldwinWolfson Wolfpack ClassicWed, Apr 4
74.12Quinn Favo11.74awFLBishop KennyUNF Spring Break InvitationalFri, Mar 2
11Curtis Williams11.74aFLRutherford8th Annual Jesse Forbes HS InvitationalSat, Mar 3
10Deontaye Oliver11.74aFLMadison County13th Annual Chiles Freshman-Sophomore ChampionshipsThu, Mar 15
11Christoph Jackson11.74cFLSanta FeFHSAA 2A District 4 ChampionshipWed, Apr 11
11Cody Hill11.74cFLBradfordFHSAA 2A District 4 ChampionshipWed, Apr 11
79.12Latray Hall11.75aFLAndrew JacksonBob Hayes InvitationalSat, Mar 17
80.-Dee Flagler11.77aFLPedro MenendezFriday Knight InviteFri, Mar 16
81.12Quin Long11.78aFLNewberryAlachua County ChampionshipWed, Mar 28
82.9Javorius West11.79aFLMadison County13th Annual Chiles Freshman-Sophomore ChampionshipsThu, Mar 15
11Ben Venerdi11.79aFLFernandina BeachBob Hayes InvitationalSat, Mar 17
84.12JaQuan Taft11.80aFLBayBay County ChampionshipTue, Mar 27
11James Hall11.80aFLForrestChandra Cheeseborough InvitationalSat, Apr 7
86.11Sir Jackson11.81aFLEastsideKowboy InvitationalSat, Mar 10
11Kentr Patterson11.81aFLEpiscopal (Jacksonville)Snyder InvitationalFri, Mar 23
12Tyler Oliver11.81aFLChipleyFHSAA 2A District 1 ChampionshipThu, Apr 12
89.-Kyle Stebbins11.82aFLSuwannee21st Suwannee InvitationalSat, Mar 3
90.11Isaiah Scott11.83aFLBishop KennyFriday Knight InviteFri, Mar 16
91.10Justin Goates11.84aFLWakulla13th Annual Chiles Freshman-Sophomore ChampionshipsThu, Mar 15
92.10Maurice Nelson11.85aFLSanta FeAlachua County ChampionshipWed, Mar 28
9Shawn Morancy11.85aFLGodbyChiles Capital City ClassicSat, Mar 31
94.-Anthony Nicholson11.86aFLArnoldBay County ChampionshipTue, Mar 27
12Jarvis Middleton11.86aFLEastsideChandra Cheeseborough InvitationalSat, Apr 7
96.11Dayshawn Mcgee11.87aFLFlorida State University/Florida HighFHSAA 2A District 2 ChampionshipThu, Apr 12
97.11Keyon Bruton11.88aFLMadison CountyFHSAA 2A District 2 ChampionshipThu, Apr 12
98.10William Parry11.90aFLBishop KennyFriday Knight InviteFri, Mar 16
99.-Terrek Blackshear11.94aFLRibaultUNF Spring Break InvitationalFri, Mar 2
12Jonathon Cobb11.94cFLForrestGateway Conference ChampionshipWed, Mar 28
9Denzel Washington11.94cFLSuwanneeFHSAA 2A District 4 ChampionshipWed, Apr 11
102.11Chris Bertoni11.95aFLBishop KennyDanny Brown InvitationalTue, Apr 3
103.12Deshawnte Gallon11.96aFLMadison County8th Annual Jesse Forbes HS InvitationalSat, Mar 3
104.12Micah Findley11.97aFLPedro MenendezBulldog ClassicFri, Mar 9
12Guy Smith11.97aFLBishop KennyFriday Knight InviteFri, Mar 16
10laquan Atwater11.97aFLWest NassauFHSAA 2A District 3 ChampionshipThu, Apr 12
107.10Abram Suneson11.98aFLBishop KennyFriday Knight InviteFri, Mar 16
11Simon Smiley11.98aFLPensacola CatholicVince Whibbs InvitationalSat, Mar 17
11David Jones11.98aFLEastsideAlachua County ChampionshipWed, Mar 28
12Terreke Blackshear11.98aFLRibaultFHSAA 2A District 3 ChampionshipThu, Apr 12

View Next Page -> (Total stats: 243)
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.