Men's Region 3 100 Meters

   Turn Highlighter On 
Report Filters
Standard - 179 Relay Splits Wheelchair Ambulatory 
Record types Grade

Measurement
Help
1.11Stephen Williams10.81aFLAstronautCape Coast Conference ChampionshipsThu, Apr 5
2.12Xavier Parson10.85aFLDunbarLee County Athletic Conference ChampionshipFri, Mar 30
3.12Quentin Carter10.86aFLRockledgeCape Coast Conference ChampionshipsThu, Apr 5
4.11Brandon Williams10.91aFLSpotoFHSAA 2A District 10 ChampionshipThu, Apr 12
5.11Tarean Folston10.93aFLCocoaCape Coast Conference ChampionshipsThu, Apr 5
9Keith Timmons10.93aFLSoutheast BradentonFHSAA 2A District 10 ChampionshipThu, Apr 12
11T.J. Harrel10.93aFLTampa CatholicFHSAA Class 2A Region 3 ChampionshipThu, Apr 19
8.12Jevaris Little10.94aFLLakewoodFHSAA 2A District 10 ChampionshipThu, Apr 12
9.12Tyree Holder10.97awFLTampa CatholicBerkeley Prep InvitationalSat, Mar 3
10.12Cody Magnuson10.98aFLAstronautCape Coast Conference ChampionshipsThu, Apr 5
11.11Shaquill Griffin10.99aFLLakewoodFHSAA 2A District 10 ChampionshipThu, Apr 12
12.11Eric Moates11.00aFLSpotoHillsborough County Federal Division Western ConferenceWed, Mar 28
13.11Moate Eric11.02aFLSpotoFHSAA 2A District 10 ChampionshipThu, Apr 12
14.11Mackenro Alexander11.04aFLImmokaleeTarpon InviteFri, Mar 23
15.11Mackenr Alexander11.06aFLImmokaleeFHSAA Class 2A Region 3 ChampionshipThu, Apr 19
16.9Tajahs Jackson11.10aFLDesoto CountyFHSAA 2A District 10 ChampionshipThu, Apr 12
17.9Daniel Cobb11.11aFLDunbar51st Annual Fort Myers Edison RelaysFri, Mar 9
18.10Lorenzo Pratt11.22aFLCocoaAstronaut InvitationalFri, Mar 23
11Stanley Oliver11.22aFLSoutheast BradentonFHSAA 2A District 10 ChampionshipThu, Apr 12
20.10Quin'Tavius Mitchell11.25aFLLakewoodPCAC ChampionshipsWed, Apr 4
21.12Kyrie Rodriguez11.26aFLFivayAnclote Sharks InvitationalFri, Mar 9
11Tyler Clemmons11.26aFLClewistonTarpon InviteFri, Mar 23
11Calvin Smith11.26aFLSatelliteCape Coast Conference ChampionshipsThu, Apr 5
9Jamel Dean11.26aFLCocoaFHSAA Class 2A Region 3 ChampionshipThu, Apr 19
25.12Tyji Drew11.27aFLMiddletonHillsborough County National Division Western ConferenceWed, Mar 28
12Alonzo Pettiford11.27aFLAncloteFHSAA 2A District 9 ChampionshipFri, Apr 13
27.10Justin Crapps11.29aFLRockledgeAstronaut OpenFri, Feb 17
12Chauncey Thicklin11.29aFLClewistonFHSAA 2A District 11 ChampionshipWed, Apr 11
10Broderick Campbell11.29aFLDunbarFHSAA 2A District 11 ChampionshipWed, Apr 11
30.12Micheal Green11.30aFLDunbarTarpon InviteFri, Mar 23
10Dequan Richardson11.30aFLDesoto CountyFHSAA 2A District 10 ChampionshipThu, Apr 12
32.11Willie Jordan11.32aFLLehigh SeniorFHSAA 2A District 10 ChampionshipThu, Apr 12
33.12Dylan Brock11.34aFLSatelliteCape Coast Conference ChampionshipsThu, Apr 5
34.11Jamal Eveillard11.36aFLCocoa BeachCape Coast Conference ChampionshipsThu, Apr 5
35.10Jamel Jackson11.37aFLCocoaCape Coast Conference ChampionshipsThu, Apr 5
36.12Wedner Doly11.38aFLImmokaleeCollier County Athletic ChampionshipsFri, Mar 30
37.11Tsumbi Johnson11.39aFLImmokalee51st Annual Fort Myers Edison RelaysFri, Mar 9
38.12Manuel Copland11.40aFLLehigh SeniorFHSAA 2A District 10 ChampionshipThu, Apr 12
39.12Xavier Moody11.42aFLLehigh SeniorFHSAA 2A District 10 ChampionshipThu, Apr 12
40.10Rhaseed Brunson11.44aFLDunbarTarpon InviteFri, Mar 23
12Johntavius Johnson11.44aFLMarinerFHSAA 2A District 11 ChampionshipWed, Apr 11
42.11Kyle Kaminski11.45aFLSatelliteCape Coast Conference ChampionshipsThu, Apr 5
11Christian Hardegree11.45aFLBerkeley PrepFHSAA 2A District 9 ChampionshipFri, Apr 13
44.12Anthony Carswell11.46aFLMiddletonFHSAA 2A District 9 ChampionshipFri, Apr 13
45.12Shai Brown11.47aFLLakewoodFHSAA 2A District 10 ChampionshipThu, Apr 12
46.11Mackensie Alexander11.56aFLImmokaleeCollier County Athletic ChampionshipsFri, Mar 30
47.9Dudsen Senatus11.57aFLImmokaleeFHSAA 2A District 11 ChampionshipWed, Apr 11
48.11Jackie Marcellus11.58aFLImmokaleeFHSAA 2A District 11 ChampionshipWed, Apr 11
49.11Dakarai Highsmith11.61aFLTampa CatholicCharles Johnson InvitationalSat, Feb 25
10Kadarrius Carley11.61aFLSoutheast BradentonManatee County Freshman/Sophomore ChampionshipWed, Apr 4
12Bryce Walker11.61aFLTampa JesuitFHSAA 2A District 9 ChampionshipFri, Apr 13
52.10Brandon Wright11.64aFLAstronautAstronaut OpenFri, Feb 17
9Asante Griffin11.64aFLCocoa BeachAstronaut InvitationalFri, Mar 23
10Greg Gompers11.64aFLCocoa BeachCape Coast Conference ChampionshipsThu, Apr 5
11Austin Hirschy11.64aFLLemon BayFHSAA 2A District 11 ChampionshipWed, Apr 11
56.-Jeffry Pellisar11.65aFLGolden Gate15th Annual Collier County Freshman/Sophomore MeetWed, Mar 28
57.10Jerald Jackson11.71aFLImmokaleeRam InviteFri, Mar 2
58.12Ervin Mayes11.72aFLLakewoodSt. Petersburg City ChampionshipFri, Feb 24
11Mackens Alexander11.72aFLImmokaleeRam InviteFri, Mar 2
60.9Brendan Clemens11.75aFLSatelliteCape Coast Conference ChampionshipsThu, Apr 5
12Iaasic Reed11.75aFLLehigh SeniorFHSAA 2A District 10 ChampionshipThu, Apr 12
62.11Jordan Grabski11.76aFLSoutheast BradentonManatee County Varsity ChampionshipFri, Mar 30
63.12Brendan Edmonds11.77aFLWesley ChapelCharles Johnson InvitationalSat, Feb 25
64.12James Bullock11.78aFLFivayAnclote Sharks InvitationalFri, Mar 9
-Jazmond Gamble11.78aFLRockledgeCape Coast Conference ChampionshipsThu, Apr 5
66.11Demarcus Terry11.79aFLClewistonFHSAA 2A District 11 ChampionshipWed, Apr 11
12Anthony Bellucia11.79aFLTampa JesuitFHSAA 2A District 9 ChampionshipFri, Apr 13
68.10Robert Preister11.80aFLRobinsonHillsborough County American Division Western ConferenceThu, Mar 29
69.12Jamal Loyd11.81aFLAstronautAstronaut InvitationalFri, Mar 23
12Asa Jenkins11.81aFLBookerSarasota County ChampionshipThu, Apr 5
10Ryan Brown11.81aFLSpotoFHSAA 2A District 10 ChampionshipThu, Apr 12
72.12Stanley Sylverain11.82aFLGolden GateFHSAA 2A District 11 ChampionshipWed, Apr 11
73.12Jordan Whitfield11.83aFLSpace CoastCape Coast Conference ChampionshipsThu, Apr 5
74.9Jc Robinson11.85aFLTitusvilleAstronaut InvitationalFri, Mar 23
9Jordan Algere11.85aFLMiddletonHillsborough County National Division Western ConferenceWed, Mar 28
76.11Assad Abdul-Haqq11.86aFLAstronautLake Highland Track and Field Elite ClassicSat, Mar 10
12Faladers Louis11.86aFLImmokaleePalmetto Ridge InvitationalFri, Mar 16
12Jedadiah Cox11.86aFLMarinerLee County Athletic Conference ChampionshipFri, Mar 30
79.12Skylar Dale11.90aFLSpace CoastAstronaut OpenFri, Feb 17
10Cameron Coleman11.90aFLFivayAnclote Sharks InvitationalFri, Mar 9
11Jamal Lloyd11.90aFLAstronautLake Highland Track and Field Elite ClassicSat, Mar 10
10Taylor Anderson11.90aFLGolden Gate15th Annual Collier County Freshman/Sophomore MeetWed, Mar 28
83.12Jimmy Porter11.92aFLSoutheast BradentonFHSAA 2A District 10 ChampionshipThu, Apr 12
84.10John Batch11.93aFLMerritt IslandAstronaut OpenFri, Feb 17
85.12Andrew Taylor11.94aFLLemon BayFHSAA 2A District 11 ChampionshipWed, Apr 11
86.11Alex Padron11.95aFLTampa JesuitFHSAA 2A District 9 ChampionshipFri, Apr 13
87.12Robert Higdon11.96aFLBookerSarasota County ChampionshipThu, Apr 5
88.12Maxon Delhomme11.98aFLHardee CountyRam InviteFri, Mar 2
89.9Dominique Vincent12.00aFLMerritt IslandHoly Trinity Inviational Fri, Mar 2
90.10Sebastian Botero12.01aFLTampa JesuitFHSAA 2A District 9 ChampionshipFri, Apr 13
91.11Aaron Barker12.02aFLHardee CountyFHSAA 2A District 10 ChampionshipThu, Apr 12
92.-Derry West12.03aFLClewiston6th Annual Cardinal Newman 1A/2A OpenFri, Feb 17
93.10Willie Conley12.05aFLTampa CatholicFHSAA 2A District 9 ChampionshipFri, Apr 13
94.11D Johnson12.06aFLImmokalee15th Annual Collier County Freshman/Sophomore MeetWed, Mar 28
95.11Anthony Burks12.07aFLHardee CountyRam InviteFri, Mar 2
9Ben Novella12.07aFLBerkeley PrepFHSAA 2A District 9 ChampionshipFri, Apr 13
97.10Marvin Conley12.08aFLCocoa BeachCape Coast Conference ChampionshipsThu, Apr 5
98.12Brad Cox12.10aFLMerritt IslandHoly Trinity Inviational Fri, Mar 2
99.10Michael Zeiters12.12aFLMerritt IslandHoly Trinity Inviational Fri, Mar 2
100.11Luis Luna12.13aFLHardee CountyFHSAA 2A District 10 ChampionshipThu, Apr 12
101.9Marquise McGill12.14aFLAncloteFHSAA 2A District 9 ChampionshipFri, Apr 13
102.10Adrian Stone12.17aFLRockledgeCape Coast Conference ChampionshipsThu, Apr 5
103.12Alex Pantelis12.18aFLTampa JesuitDisney's Track and Field ShowcaseSat, Mar 17
12Bruce Cason12.18aFLMarinerFHSAA 2A District 11 ChampionshipWed, Apr 11
105.10Samuel Harris12.19awFLTampa CatholicBerkeley Prep InvitationalSat, Mar 3
9Wigs Pyram12.19aFLGolden GateFHSAA 2A District 11 ChampionshipWed, Apr 11
10Trent Crawford12.19aFLAncloteFHSAA 2A District 9 ChampionshipFri, Apr 13
108.-Antonio Brown12.21aFLMiddletonSpoto Quad MeetThu, Mar 8
109.11Justin Kochalka12.22aFLBerkeley PrepWarrior-Eagle InvitationalThu, Mar 15
110.12Marlon Ricketts12.23aFLClewiston6th Annual Cardinal Newman 1A/2A OpenFri, Feb 17

View Next Page -> (Total stats: 179)
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.