Men's 3A 400 Meters

   Turn Highlighter On 
Report Filters
Standard - 939 Relay Splits - 6 Wheelchair Ambulatory 
Record types Grade

Measurement
Help
1.11Nick Uruburu46.76aFLBartram TrailFHSAA Class 3A State ChampionshipFri, May 4
2.12Juan Paul Green46.80aFLMiami Carol City SrFHSAA Class 3A State ChampionshipFri, May 4
3.12Dwight Davis46.89aFLHallandaleFHSAA Class 3A State ChampionshipFri, May 4
4.11Ceolamar Ways47.27aFLNeaseFHSAA Class 3A Region 1 ChampionshipWed, Apr 25
5.11Artie Burns47.36aFLMiami NorthwesternSam Burley Hall of Fame InvitationalFri, Mar 2
6.10Jeffery Green47.64aFLMiami NorthwesternFHSAA Class 3A State ChampionshipFri, May 4
7.11Christopher Thompson48.07aFLGainesvilleFHSAA Class 3A State ChampionshipFri, May 4
8.10Kendric Young48.30aFLGainesvilleFHSAA Class 3A State ChampionshipFri, May 4
9.12Edward Hardy48.64aFLEast Lee CountyFHSAA Class 3A State ChampionshipFri, May 4
10.11Deandre James48.68aFLBlakeUSF/George M. Steinbrenner InvitationalSat, Mar 17
11.12Joshua Tatis48.70aFLOak RidgeMetro Conference FinalsThu, Mar 22
12.12Jaquez Wilson48.73aFLHallandale5th Annual Hallandale InvitationalSat, Mar 10
13.11Calvin Jean48.81aFLBarron CollierClass 3A District 12 ChampionshipFri, Apr 20
12Jordan Clarke48.81aFLFort LauderdaleFHSAA Class 3A State ChampionshipFri, May 4
15.11Jamel Davis48.86aFLAtlantic CoastFHSAA Class 3A Region 1 ChampionshipWed, Apr 25
16.12De'Alex Sumler48.93aFLBooker T. Washington (Pensacola)FHSAA 3A District 1 ChampionshipThu, Apr 19
17.12Ryan Schnulle49.03aFLCharlotteUNF Spring Break InvitationalFri, Mar 2
18.12Charles Brown49.17aFLFort MyersLee County Athletic Conference ChampionshipFri, Mar 30
19.12Ricardo Bailey49.42aFLDillard5th Annual Hallandale InvitationalSat, Mar 10
9Samson Moore49.42aFLGaitherFHSAA 3A District 8 ChampionshipThu, Apr 19
21.12Blake Carr49.49aFLIda S. BakerFHSAA Class 3A State ChampionshipFri, May 4
22.11Robert Wilson49.50aFLHillsboroughHillsborough County National Division Western ConferenceWed, Mar 28
23.12Jordan Fields49.78aFLBlanche ElyBCAA ChampionshipSat, Mar 24
12Austin Jandrew49.78aFLSt CloudFHSAA 3A District 5 ChampionshipWed, Apr 18
25.10Trayvon Clarke49.97aFLIda S. BakerClass 3A District 12 ChampionshipFri, Apr 20
26.12Alex Koehl50.01aFLDunedinPCAC ChampionshipsWed, Apr 4
27.12Carlylian Lewis50.11aFLMiami Carol City SrCity of Miramar InvitationalSat, Mar 31
28.12Timothy Henderson50.15aFLForestKowboy InvitationalSat, Mar 10
29.12Willie Brown50.18aFLKathleenFHSAA Class 3A Region 2 ChampionshipWed, Apr 25
30.10Marion Brown50.27aFLLibertyOrange Belt Conference Track and Field ChampionshipsTue, Apr 3
31.11T.J. Douglas50.29aFLFort MyersUSF/George M. Steinbrenner InvitationalSat, Mar 17
12Tyai Jackson50.29aFLJensen BeachSaints InvitationalWed, Apr 4
33.12Jake Burton50.37aFLMartin CountySouth Fork InvitationalTue, Feb 28
34.12Tevan Grant50.41aFLNavarreFHSAA 3A District 1 ChampionshipThu, Apr 19
35.12Tyreece Jiles50.44aFLCape CoralBaker Indoor/Outdoor ChallengeSat, Mar 3
36.12Antwar Jealks50.46aFLGainesvilleAlachua County ChampionshipWed, Mar 28
12Jordan Jenkins50.46aFLCreeksideFHSAA 3A District 3 ChampionshipWed, Apr 18
38.11Ismael Voltaire50.55aFLHaines CityFHSAA Class 3A Region 2 ChampionshipWed, Apr 25
39.11Simeon Thomas50.56aFLMiami Carol City SrFHSAA 3A District 16 ChampionshipTue, Apr 17
40.12David White50.60aFLThomas JeffersonFHSAA Class 3A Region 2 ChampionshipWed, Apr 25
41.12Jamal Pitts50.61aFLPaxonWolfson Wolfpack ClassicWed, Apr 4
42.11Miguel Villanueva50.62aFLNavarreFHSAA Class 3A Region 1 ChampionshipWed, Apr 25
43.11Kenique Anderson50.70aFLHaines CityFHSAA 3A District 7 ChampionshipThu, Apr 19
44.11Kinger Laventure50.85aFLNaplesClass 3A District 12 ChampionshipFri, Apr 20
45.12Nick Williams50.86aFLPort CharlotteFHSAA Class 3A Region 3 ChampionshipThu, Apr 26
46.12Brandon Ballard50.87aFLBartram TrailBob Hayes InvitationalSat, Mar 17
47.12Jessie Close50.88aFLLincolnChiles Capital City ClassicSat, Mar 31
48.12Dicarize Smith50.93aFLGibbsPCAC ChampionshipsWed, Apr 4
49.11Taj Williams50.94aFLLincolnTallahassee City ChampionshipTue, Apr 3
11Conner Oldham50.94aFLGulf BreezeFHSAA 3A District 1 ChampionshipThu, Apr 19
51.12Zane Wilson50.96aFLLelyTarpon InviteFri, Mar 23
11Steven Mackey50.96aFLAtlantic CoastChandra Cheeseborough InvitationalSat, Apr 7
53.12Jarvis Sumler50.98aFLPensacolaAndrews InvitationalThu, Apr 5
54.11David White51.01aFLMainlandFHSAA 3A District 4 ChampionshipThu, Apr 19
55.12Darnell Bloom51.04aFLHallandaleBCAA ChampionshipSat, Mar 24
56.12Andrew Wilson51.06aFLPine RidgeFHSAA 3A District 4 ChampionshipThu, Apr 19
57.11James Clark51.11aFLNew Smyrna Beach SrDeltona Quad MeetTue, Feb 28
58.12Cleon Roberts51.12aFLMiami NorlandFHSAA 3A District 16 ChampionshipTue, Apr 17
59.12Thomas Watson51.14cFLSpringsteadHernando County MeetTue, Apr 3
60.11Richard Seraphin51.16aFLLake Worth CommunityFHSAA 3A District 14 ChampionshipTue, Apr 17
61.10Erik Kreider51.17aFLVeniceFHSAA 3A District 11 ChampionshipThu, Apr 19
10DeSean Blair51.17aFLTerry ParkerFHSAA Class 3A Region 1 ChampionshipWed, Apr 25
63.12Sony Jean51.22aFLMiami CentralFHSAA 3A District 16 ChampionshipTue, Apr 17
64.12Alvin Hinton51.24aFLPensacolaPanhandle ChampionshipsFri, Mar 30
65.12Jake Marshall51.28aFLPonte VedraUNF Spring Break InvitationalFri, Mar 2
12William Cooper51.28aFLBartowFHSAA 3A District 7 ChampionshipThu, Apr 19
67.12Lefki Noel51.30aFLMaynard EvansFHSAA 3A District 5 ChampionshipWed, Apr 18
68.12Brandon Paynter51.31aFLPonte VedraBulldog ClassicFri, Mar 9
69.12Nikko Bembry51.38aFLMatanzasFriday Knight InviteFri, Mar 16
70.10Myquan Melton51.39aFLMiami NorthwesternGMAC ChampionshipSat, Mar 24
71.12j Peacock51.44aFLMiami NorlandFHSAA 3A District 16 ChampionshipTue, Apr 17
11Neil Morrison51.44aFLPembroke Pines CharterFHSAA 3A District 15 ChampionshipSat, Apr 21
73.11Brandon Penn51.49aFLStanton College PreparatoryFHSAA 3A District 2 ChampionshipTue, Apr 17
12Aaron Simpson51.49aFLEscambiaFHSAA 3A District 1 ChampionshipThu, Apr 19
75.12Shaquille Bush51.52aFLPensacolaVince Whibbs InvitationalSat, Mar 17
76.11Dominic Walker51.55aFLMaynard EvansFHSAA 3A District 5 ChampionshipWed, Apr 18
77.10Eric Briggs51.56aFLFort MyersClass 3A District 12 ChampionshipFri, Apr 20
78.9Julius Benjamin51.58aFLRidgeviewFriday Knight InviteFri, Mar 16
9Jaquis Davis51.58aFLMainlandFive Star Conference Fresh/Soph Tue, Mar 27
12Jermaine Manning51.58aFLNortheastPCAC ChampionshipsWed, Apr 4
12Kevin Pierre-Louis51.58aFLCreeksideFHSAA Class 3A Region 1 ChampionshipWed, Apr 25
82.12Thomas Zimmer51.59aFLCoconut CreekBCAA ChampionshipSat, Mar 24
83.11David Wikes51.60aFLEast BayFHSAA Class 3A Region 3 ChampionshipThu, Apr 26
84.12Dayne Ranson51.66aFLHomestead SeniorGMAC South QualifierWed, Mar 21
85.12Anthony Jackson51.68aFLMiami Carol City Sr5th Annual Hallandale InvitationalSat, Mar 10
10Leon Boyd51.68aFLMaynard EvansMetro Fresh/Soph ChampionshipSat, Mar 17
87.11Samuel Coker51.70aFLPaxonFHSAA 3A District 2 ChampionshipTue, Apr 17
88.12Kinard Davis51.73aFLBoca CiegaSt. Petersburg City ChampionshipFri, Feb 24
89.12Isaiah Hanes51.74aFLMatanzasEmbry-Riddle Spike's ClassicSat, Mar 24
10Kendall Williams51.74cFLStanton College PreparatoryGateway Conference ChampionshipWed, Mar 28
91.12Eric Laverne51.75aFLMatanzasFHSAA 3A District 4 ChampionshipThu, Apr 19
92.12Kavante Campbell51.77aFLBooker T. Washington (Pensacola)Panhandle ChampionshipsFri, Mar 30
93.12Anthony Annis51.82aFLLakewood RanchFHSAA Class 3A Region 3 ChampionshipThu, Apr 26
94.10Deyon Tucker51.83aFLSeabreezeDeltona Quad MeetTue, Feb 28
95.12Jakkar Haughbrook51.84aFLChamberlainHillsborough County National Division Western ConferenceWed, Mar 28
11Daniel Cox51.84aFLBarron CollierClass 3A District 12 ChampionshipFri, Apr 20
97.12Anthony Metellus51.85aFLBayshoreUSF/George M. Steinbrenner InvitationalSat, Mar 17
98.11Gabriel Davis51.88aFLBartram TrailFHSAA 3A District 3 ChampionshipWed, Apr 18
99.10Emerson Tyler51.89aFLKingHillsborough County National Division Western ConferenceWed, Mar 28
100.12Nathan Orfanedes51.93aFLArchbishop McCarthyArchbishop McArthy Home MeetTue, Mar 27
10Colton Haggerty51.93aFLSouth ForkHoly Trinity Elite ClassicFri, Mar 30
102.11Devin Wells51.96aFLHaines CityWalt Disney World InvitationalFri, Mar 23
103.12Anthony Gayle52.01aFLPine RidgeDeltona Quad MeetTue, Mar 6
104.12Joshua Wyche52.03aFLThomas JeffersonHillsborough County American Division Western ConferenceThu, Mar 29
105.10Levante Edwards52.04aFLPine ForestFHSAA 3A District 1 ChampionshipThu, Apr 19
11Kendall Beck52.04aFLRiverdaleClass 3A District 12 ChampionshipFri, Apr 20
107.10Gregory Keen52.09aFLEast RidgeFHSAA 3A District 5 ChampionshipWed, Apr 18
108.9Jovane Parkinson52.11aFLSt CloudOrange Belt Conference Track and Field ChampionshipsTue, Apr 3
9William Hicks52.11aFLEdgewaterFHSAA 3A District 5 ChampionshipWed, Apr 18
110.10Chandler Nelson52.17aFLPonte VedraFHSAA 3A District 3 ChampionshipWed, Apr 18

View Next Page -> (Total stats: 939)
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.