Athletic.net Team Results Management

Men's AA 100 Meters

   Turn Highlighter On 
Report Filters
Standard - 659 Relay Splits - 25 Wheelchair Ambulatory 
Record types Grade

Measurement
Help
1.12Ayuk Tambe10.79aMNBlaineState Meet FinalsSat, Jun 9
2.12Leandre Kennedy10.81aMNEastviewSection 3AA FinalsThu, May 31
3.12Travis Griffin10.84aMNNorth St. PaulSection 4AA FinalsThu, May 31
4.12D'Monte Farley10.88aMNParkSection 3AA FinalsThu, May 31
11Joe Sando10.88aMNChamplin ParkState Meet FinalsSat, Jun 9
6.11Tristen Lawrence10.91aMNTartanSection 4AA FinalsThu, May 31
7.11Elijah Campbell10.92aMNSt Paul CentralSection 4AA FinalsThu, May 31
8.12Cole Boughner10.94aMNAnokaNWSC Meet (Finals)Thu, May 24
11Elvis Barclay10.94aMNRosevilleSection 4AA FinalsThu, May 31
10.10Shaheed Hickman10.97aMNHopkinsSection 7AAA True TeamTue, May 8
11Quinn Hooks10.97aMNApple ValleySection 3AA FinalsThu, May 31
12.11Michael Price10.98aMNAcademy Of Holy AngelsSection 3AA FinalsThu, May 31
13.12Beau Bofferding11.00aMNMarshallState Meet FinalsSat, Jun 9
14.11Rich Carr11.01aMNForest LakeState Meet FinalsSat, Jun 9
15.-Tommy Ash11.04aMNRobbinsdale ArmstrongNWSC Meet (Finals)Thu, May 24
16.11Brandon Bell11.10aMNKennedy (Bloomington)Section 3AA FinalsThu, May 31
17.11Paul Akintade11.11aMNSt Paul Highland ParkSection 4AA FinalsThu, May 31
18.10Odell Howard11.12aMNFridleySection 5AA PrelimsWed, May 30
19.9Akeem Sirleaf11.13aMNNorth St. PaulClassic Suburban Conference FinalsThu, May 24
20.12Quinton Coleman11.14aMNDuluth EastState Meet FinalsSat, Jun 9
21.11Jason Williams11.16aMNMinneapolis WashburnHamline Elite MeetFri, Apr 27
12Tyler Berry11.16aMNWayzataSection 7AAA True TeamTue, May 8
12Tom Larson11.16aMNHoly Family CatholicSection 4AA True TeamThu, May 10
24.11Barron Taylor11.17awMNRosevilleSection 4AA FinalsThu, May 31
25.12Tosin Adedeji11.18aMNPark CenterDistrict 279 MeetTue, May 15
26.10Jake Gourley11.20aMNEaganSection 3AA FinalsThu, May 31
27.12Met Hines11.21aMNEden PrairieSection 7AAA True TeamTue, May 8
10Robbie Grimsley11.21aMNHutchinsonSection 2AA Finals Fri, Jun 1
29.12Rashawn Fountain11.22aMNEden PrairieSection 7AAA True TeamTue, May 8
30.11Undre Smith-Brewer11.23awMNSt Paul JohnsonSection 4AA FinalsThu, May 31
31.12Quentin Mann11.24cMNNorth St. PaulNorth/Tartan Girls Time TrialWed, Apr 4
32.10Michael Smith11.25aMNWayzataSection 7AAA True TeamTue, May 8
11Jared Schmit11.25aMNTotino GraceSection 5AA FinalsFri, Jun 1
34.-Javon Snelson11.26aMNBenilde St Margaret'sSection 4AA True TeamThu, May 10
35.10DaShawn Lewis11.27aMNApple ValleySection 3AA FinalsThu, May 31
36.-ason Williams11.29aMNMinneapolis WashburnSt. Francis InviteSat, Apr 21
11Keandre Singleton11.29aMNMinnetonkaSection 7AAA True TeamTue, May 8
38.10Austin Lorch11.30aMNAndoverSection 4AAA Trues TeamTue, May 8
39.12Abu Kamara11.31aMNKennedy (Bloomington)Lakeville Mega MeetFri, Apr 20
12Alexander Isabel11.31aMNEaganSection 3AA FinalsThu, May 31
41.9Jakobi Jackson11.32awMNSt Paul CentralSection 4AA FinalsThu, May 31
42.12Erik Roti11.33aMNWayzataWayzata InviteSat, May 5
12James McFarlin11.33aMNMinnetonkaSection 7AAA True TeamTue, May 8
44.12Xavier Hampton11.34cMNMinneapolis Rooseveltroosevelt invite finalsThu, Apr 19
12Ralph Welwean11.34aMNHopkinsSection 7AAA True TeamTue, May 8
46.12Laron Broadway11.35aMNHopkinsSection 7AAA True TeamTue, May 8
11DeAndre Singleton11.35aMNMinnetonkaSection 7AAA True TeamTue, May 8
12Brian Christian11.35aMNRichfieldSection 4AA True TeamThu, May 10
10Ryan Licau11.35aMNChanhassenMissota Conference ChampionshipsThu, May 24
11Mitchel Mulbah11.35aMNCoon RapidsNWSC Meet (Finals)Thu, May 24
11Lance Lundell11.35aMNShakopeeMissota Conference ChampionshipsThu, May 24
52.12K.C. Ogbonnaya11.36aMNIrondaleSection 5AA FinalsFri, Jun 1
53.12Oludayo Ogundepo11.37awMNEast RidgeSection 4AA FinalsThu, May 31
54.-Isaac Sandberg11.39aMNLakeville NorthLakeville Mega MeetFri, Apr 20
11Aaron Klaers11.39aMNDelanoSection 4AA True TeamThu, May 10
56.11Juwan Rummels11.40aMNRobbinsdale ArmstrongSection 7AAA True TeamTue, May 8
10Emmanuel Giwa11.40aMNOsseoDistrict 279 MeetTue, May 15
11Kiefer Schmidt11.40aMNNorthfieldMissota Conference ChampionshipsThu, May 24
59.12Denzel Anderson11.42aMNRobbinsdale ArmstrongArmstrong InviteFri, Apr 20
60.12Danny Rodriguez11.44cMNWorthingtonSt. James Fairmont Wgtn. Tri Tue, Apr 24
11Dennis Troussov11.44aMNDelanoSection 4AA True TeamThu, May 10
9Daireus Mock11.44aMNColumbia HeightsSection 5AA FinalsFri, Jun 1
63.11Sinatikon Wiagbe11.45aMNOsseoSection 4AAA Trues TeamTue, May 8
11Leo Wiagbe11.45aMNOsseoSection 4AAA Trues TeamTue, May 8
12Al Lovelace11.45aMNPark CenterDistrict 279 MeetTue, May 15
12Connor Guidera11.45aMNSt Thomas AcademyClassic Suburban Conference FinalsThu, May 24
67.10Andrew Anyaogu11.46aMNLakeville NorthLakeville Mega MeetFri, Apr 20
9Datrice Mulsumo11.46aMNChamplin ParkSection 5AA PrelimsWed, May 30
9Victor James11.46aMNIrondaleSection 5AA PrelimsWed, May 30
70.12Dallin Wiberg11.48aMNCoon RapidsNWSC Meet (Finals)Thu, May 24
71.11Collin Scherber11.49aMNMonticelloMonticello InviteThu, Apr 26
10Brady Anderson11.49aMNMoorhead SeniorEP Booster MeetSat, Apr 28
11Ben Gillies11.49aMNBurnsville SeniorSection 3AA FinalsThu, May 31
74.11Kyrell Newell11.50aMNLakeville NorthLakeville Mega MeetFri, Apr 20
10Mozart Williams11.50aMNPark CenterSection 4AAA Trues TeamTue, May 8
76.11Andre Page11.52aMNRed WingMissota Conference ChampionshipsThu, May 24
77.12Vincent Pecarina11.53aMNBuffaloLakeville Mega MeetFri, Apr 20
9Chazz Johnson11.53aMNHoly Family CatholicSection 4AA True TeamThu, May 10
10Emanual Ehrich11.53aMNMaple GroveDistrict 279 MeetTue, May 15
10Nathan Johnson11.53aMNChanhassenMissota Conference ChampionshipsThu, May 24
81.10Jaimen Hampton11.54cMNOsseoOsseo TriangularTue, Apr 3
10Dennie Findley11.54cMNOsseoOsseo TriangularTue, Apr 3
-Emanual Elrich11.54aMNMaple GroveLakeville Mega MeetFri, Apr 20
11Dom McDew-Stauffer11.54aMNApple ValleySection 3AA FinalsThu, May 31
85.11Jonah Remker11.55aMNOwatonnaHamline Elite MeetFri, Apr 27
11Quran Al-Hameed11.55aMNWoodburySection 4AA FinalsThu, May 31
12Austi Goettlicher11.55aMNMankato WestSection 2AA Finals Fri, Jun 1
88.12Andy Moga11.56aMNMahtomediSection 5AAA True TeamTue, May 8
10Chris Larson11.56aMNAndoverSection 4AAA Trues TeamTue, May 8
10Trayshante Ashby-Phan11.56aMNAcademy Of Holy AngelsMissota Conference ChampionshipsThu, May 24
11Joe Robel11.56aMNBlaineSection 5AA PrelimsWed, May 30
92.10Grant Jackson11.58aMNRosemountSection 3AA FinalsThu, May 31
93.11Tevin Stevens11.60aMNRosevilleSection 4AA FinalsThu, May 31
94.11Riley Krause11.61aMNMounds ViewSection 5AA PrelimsWed, May 30
12Kenben Parker11.61aMNFridleySection 5AA PrelimsWed, May 30
11Connor Bednarek11.61aMNPrior LakeSection 3AA FinalsThu, May 31
97.11Deceon Schumann11.62aMNMinnetonkaJoe Lane Invitational Tue, Apr 24
11Nathaniel Kaiyeepu11.62aMNChamplin ParkSection 4AAA Trues TeamTue, May 8
99.12Franck Zeon11.64cMNOsseoOsseo TriangularTue, Apr 3
11Drequan Sykes11.64cMNMinneapolis Rooseveltroosevelt invite finalsThu, Apr 19
101.12Obadiah Montague11.65aMNMinnetonkaWayzata InviteSat, May 5
9Ky'eric Baynes11.65aMNAnokaSection 4AAA Trues TeamTue, May 8
103.12Maverick Edmunds11.66aMNChanhassenLakeville Mega MeetFri, Apr 20
11Jake Wieneke11.66aMNMaple GroveJoe Lane Invitational Tue, Apr 24
12Ian Dulka11.66aMNMinneapolis SouthwestCarleton InterscholasticSat, May 5
11Nathan Moseti11.66aMNEdinaSection 7AAA True TeamTue, May 8
107.11Nicholas Valentini11.67aMNLakeville NorthLakeville Mega MeetFri, Apr 20
12Thomas Tyson11.67aMNForest LakeHamline Elite MeetFri, Apr 27
11Evan Erichsen11.67aMNOronoSection 4AA True TeamThu, May 10
110.9Oluwasegun Adedeji11.68aMNPark CenterArmstrong InviteFri, Apr 20

View Next Page -> (Total stats: 659)
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.