Men's Ohio 110m Hurdles

   Turn Highlighter On 
Report Filters
30" 33" 36" 39" - 779 42" - 5 Relay Splits 
Record types Grade

Measurement
Help
1.12Donovan Robertson13.66aOHBereaOHSAA D1 State Track and Field ChampionshipSat, Jun 2
2.12William Barnes14.19aOHNorthlandDiv I Regional PrelimsWed, May 23
3.11Desmond Palmer14.27aOHPickerington NorthDiv I Regional PrelimsWed, May 23
10Steele Wasik14.27aOHSt EdwardOHSAA D1 State Track and Field ChampionshipSat, Jun 2
5.12Treyvon Matthews14.30aOHHuronOHSAA DII State Track and Field ChampionshipsSat, Jun 2
6.12Valentino Sewell14.38aOHEast (Youngstown)Optimist Meet (32nd Annual)Sat, May 5
7.12Joshua Scott14.40aOHEuclid SeniorFrank Rossi Valkyrie InvitationalSat, Apr 14
8.12Joey Wilkin14.43aOHWesterville NorthOHSAA D1 State Track and Field ChampionshipSat, Jun 2
9.11Kevin Moore14.51aOHSeneca EastRegional Finals Div IIIFri, May 25
10.11Keith Martin14.54aOHColonel CrawfordRegional Finals Div IIIFri, May 25
11.12Romello Cook14.55aOHBuchtelNortheast DII Regional FinalsSat, May 26
12Eric Blaire14.55aOHPaul L DunbarOHSAA DII State Track and Field ChampionshipsSat, Jun 2
13.12Bryce Jones14.57aOHCleveland HeightsOHSAA D1 State Track and Field ChampionshipSat, Jun 2
14.12Alec Cusick14.67aOHWestlakeOHSAA D1 State Track and Field ChampionshipSat, Jun 2
15.11Ifa Abduljelili14.71aOHWhitehall-YearlingOHSAA DII State Track and Field ChampionshipsSat, Jun 2
16.11Caleb Day14.72aOHHilliard DarbyCentral District Div I Dist 3 FinalsSat, May 19
17.12Jamel McClendon14.74aOHGirardOptimist Meet (32nd Annual)Sat, May 5
12Rod Jackson14.74aOHSolonOHSAA D1 State Track and Field ChampionshipSat, Jun 2
11Jerard Wilson14.74aOHStivers-ArtsOHSAA DII State Track and Field ChampionshipsSat, Jun 2
20.12Richie Padyjasek14.75aOHMartins FerryOVAC ChampionshipSat, May 5
21.10Jack Lint14.76aOHColumbus AcademyRegional Finals Div IIIFri, May 25
22.12Anthony Little14.77aOHEuclid SeniorWest Geauga Wolverine InvitationalFri, Mar 23
23.12Andrew Milhoan14.79aOHSandy ValleyOHSAA DII State Track and Field ChampionshipsSat, Jun 2
24.12Dakota Conkle14.80aOHLiberty BentonOHSAA DIII State Meet FinalsSat, Jun 2
25.11Doug Maslowski14.82aOHSteubenville Catholic CentralNortheast DIII Regional FinalsFri, May 25
26.11Blake Kohring14.83aOHEastwoodOak Harbor InvitationalSat, May 5
27.10Sam Ortz14.84cOHAustintown FitchTwinsburg Tiger InvitationalFri, Mar 30
28.12Terrell Hudson14.85aOHEastmoor AcademyColumbus City League ChampionshipWed, May 9
10Brandon Poncsak14.85aOHBryanD2 Region 6Sat, May 26
30.12DeAnthony Riggs14.87aOHGlenvilleWildcat PremiereSat, Mar 31
31.10Evan Carroscia14.88aOHCuyahoga Valley Chrst AcadNortheast DII Regional FinalsSat, May 26
32.11Jamiel Trimble14.89aOHNorthwest (Cincinnati)OHSAA D1 State Track and Field ChampionshipSat, Jun 2
33.12Cody Frey14.94cOHBridgeportBurger king Bellaire RelaysSat, Apr 28
12Jalen Willis14.94aOHShaker HeightsOptimist Meet (32nd Annual)Sat, May 5
35.12Justin Hawk14.95aOHVinton CountyTri-Valley Conference ChampionshipThu, May 10
36.9Chad Zallow14.96aOHJohn F Kennedy (Warren)Northeast DIII Regional FinalsFri, May 25
10Shyhiem Pace14.96aOHColumbus IndependenceD2 Region 6Sat, May 26
38.12Matt Shoup14.97aOHSmithvilleNorwayne DIII District FinalsFri, May 18
39.11Asad Maiden14.98aOHMasonOHSAA D1 State Track and Field ChampionshipSat, Jun 2
40.11Drake Thompson15.00aOHNorthmont SeniorDayton Division I RegionalFri, May 25
41.12Nick Hughes15.01aOHSeneca EastRegional Finals Div IIIFri, May 25
42.11Alex Frye15.03aOHNew AlbanyStingel InvitationalSat, Apr 7
43.12Tyler Jenkins15.04aOHCanal WinchesterMSL Buckeye PrelimsTue, May 8
44.11Vinnie Minosky15.05aOHPadua FranciscanNortheast DII Regional FinalsSat, May 26
45.12Leonard Staten15.06aOHWayneOHSAA D1 State Track and Field ChampionshipSat, Jun 2
46.12Kyle Jensen15.08aOHEast CantonNortheast DIII Regional FinalsFri, May 25
47.9Errik Snell15.10aOHCambridgeOVAC ChampionshipSat, May 5
48.12Mark Blackwell15.12aOHBeachwoodNortheast DII Regional FinalsSat, May 26
49.12Nicholas Lane15.13aOHPaul L DunbarOHSAA DII State Track and Field ChampionshipsSat, Jun 2
50.12Ben Chaney15.14aOHNew BremenOHSAA DIII State Meet FinalsSat, Jun 2
51.11Hayden Dillon15.16aOHFairbanksRegional Finals Div IIIFri, May 25
52.11Nick Butler15.19aOHWalnut RidgeColumbus City League Championship - Day 1Mon, May 7
12Travis Nartker15.19aOHBellbrookDayton Division I RegionalFri, May 25
54.11Derek Rieman15.20aOHColumbus GroveLiberty Benton Division III Dist. TournamentFri, May 18
55.11Levente Berry15.207aOHOrange (Cle)Brush InvitationalFri, May 4
56.11Michael Travis15.22aOHWoodmoreOak Harbor InvitationalSat, May 5
11Ethan Harris15.22aOHMount GileadDistrict III Finals Central DivisionSat, May 19
58.11Troy Cron15.23aOHCovingtonOHSAA Regional Track and Field Championships - Troy (12)Fri, May 25
10Taylor Cordell15.23aOHWest Liberty SalemOHSAA Regional Track and Field Championships - Troy (12)Fri, May 25
60.12David Parrish15.24cOHCentennialIcebreaker InvitationalSat, Mar 24
12Rowan Shaw15.24aOHToledo ChristianUniversity of Toledo HS InvitationalSat, Apr 14
11Darrius DeMoss15.24aOHWarrensville HeightsNortheast DII Regional FinalsSat, May 26
63.11Richard Dahome15.25aOHWesterville SouthCentral District Div I Dist 3 FinalsSat, May 19
12Denzel Peters15.25aOHWestern HillsOHSAA D1 State Track and Field ChampionshipSat, Jun 2
65.12Graham Rossi15.26aOHDublin JeromePanther Inv.Fri, Apr 6
66.12Jake Dull15.27aOHShadysideNortheast DIII Regional FinalsFri, May 25
67.12Levi Myers15.28aOHEast KnoxDistrict III Finals Central DivisionSat, May 19
11Tyrone Williams15.28aOHCentral Catholic (Cleveland)Perry DII District FinalsSat, May 19
69.10Jacob Basso15.29aOHLiberty UnionDistrict III Finals Central DivisionSat, May 19
12Travis Vance15.29aOHDoverDiv I Regional PrelimsWed, May 23
71.12Kurtis Taylor15.30aOHSpringfield Local (Holland)Northern Lakes League Championship Fri, May 11
72.12Isaiah Walls15.33aOHBishop HartleyCentral Ohio-All Star InvitationalSat, Apr 28
11Hunter Rogerson15.33aOHGranvilleCentral District Div I Dist 3 FinalsSat, May 19
74.12Xavier Elder15.35aOHBereaOHSAA D1 State Track and Field ChampionshipSat, Jun 2
75.12Quentin Cieslinski15.36aOHMadisonOptimist Meet (32nd Annual)Sat, May 5
10Cameron Jackson15.36aOHEastmoor AcademyD2 Region 6Sat, May 26
77.10Paedyn Gomes15.367aOHWest GeaugaBrush InvitationalFri, May 4
78.12Dylan Hirzel15.38aOHLake (Millbury)Oak Harbor InvitationalSat, May 5
79.12Tyler Myers15.40aOHLoganStingel InvitationalSat, Apr 7
12Mike Long15.40aOHCrestwoodPTC Metro FinalsFri, May 11
81.12Logan Crockett15.41aOHTecumsehBulldog ClassicSat, Apr 21
12Drew Brenner15.41awOHOrrvilleDivision II District ChampionshipsSat, May 19
83.11Dakota Hoffman15.42aOHBelpreRegional Finals Div IIIFri, May 25
84.12Zac Bartman15.43aOHOntarioD2 Region 6Sat, May 26
85.11Rob Williams15.44cOHTwinsburgTwinsburg Tiger InvitationalFri, Mar 30
12Tre Jones15.44cOHTwinsburgTwinsburg Tiger InvitationalFri, Mar 30
11Aaron Phillips15.44cOHNormandyRough Rider InvitationalFri, Apr 13
12Elijah Beach15.44cOHCanton McKinleyDover Tornado RelaysSat, Apr 14
12Matt Rosebrock15.44aOHNapoleonOak Harbor InvitationalSat, May 5
10Quintin Ratliff15.44cOHPymatuning ValleyNAC ChampionshipsWed, May 9
91.10Demarcus Wilson15.45aOHTrotwood-MadisonDayton Division I RegionalFri, May 25
92.10Lorenzio Bridges15.49aOHHamilton TownshipDistrict Running Event PrelimsWed, May 16
93.10Zach Nye15.50aOHPatrick HenryLiberty Benton Division III Dist. TournamentFri, May 18
11Mitchell Phelps15.50aOHOntarioD2 Region 6Sat, May 26
95.12Tyler Stoeckel15.51aOHSt XavierDayton Division I RegionalFri, May 25
11Tyler Frieson15.51aOHShawneeD2 Region 6Sat, May 26
97.11Michael White15.52aOHDublin SciotoDiv I Regional PrelimsWed, May 23
98.11Dustin Stout15.53aOHStrongsvilleLexington InvitationalSat, Apr 7
99.11Malcolm Harris15.535aOHOrange (Cle)Brush InvitationalFri, May 4
100.11Grant Mercer15.54cOHRooseveltRough Rider InvitationalFri, Apr 13
12Ruben Burrows15.54cOHCanton McKinleyDover Tornado RelaysSat, Apr 14
12Jay Azeltin15.54aOHLiberty UnionDistrict III Finals Central DivisionSat, May 19
103.12Jordan Haas15.55aOHHillsdaleNorwayne DIII District FinalsFri, May 18
104.11Cody Biglow15.56aOHJeffersonOHSAA Regional Track and Field Championships - Troy (12)Fri, May 25
105.12Sam Decker15.57aOHCanal WinchesterMSL Buckeye FinalsFri, May 11
106.11Tyler Gittens15.59aOHColumbus AcademyDistrict III Finals Central DivisionSat, May 19
11Nathan Kosnich15.59aOHPickerington CentralCentral District Div I Dist 2 FinalsSat, May 19
108.12Terry Evans15.61aOHMount HealthyDayton Division I RegionalFri, May 25
109.12Jake Cutcher15.62aOHClay (Oregon)Wildcat InvitationalSat, Apr 14
110.10Dominic Lombardi15.64cOHBishop WattersonStallion InvitationalSat, Apr 14

View Next Page -> (Total stats: 779)
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.