Athletic.net Team Results Management

Men's 1B 800 Meters

   Turn Highlighter On 
Report Filters
Standard - 58 Relay Splits Wheelchair Ambulatory 
Record types Grade

Measurement
Help
1.10Grant Marchant2:01.91aWAValley Christian2012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 2Sat, May 26
2.11Kyle Brotherton2:02.40WAShorewood ChristianSea Tac Meet #4Thu, May 3
3.12Richard Nyambura2:04.40WAValley ChristianDist. 7 League MeetTue, Apr 17
4.11Alex King2:05.28aWATrout Lake2012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 2Sat, May 26
5.12Brandon Eberly2:05.65aWACurlew1B District 7 Meet w/D9Sat, May 19
6.12Joel Williams2:09.45aWACrescentPort Angeles InviteSat, Mar 17
7.9Enrique Medina2:10.02aWALummi1B Tri-District 1,2 & 3 FinalsSat, May 19
8.11Peter Clinton2:12.63aWABickletonTop-Hi InviteFri, Apr 13
9.12Ben Skagen2:14.10WAChristian FaithSea Tac Meet #4Thu, May 3
10.12Roma Chantry2:15.39aWACusickNE District 7 1B/2B Team Championships and League QualifierTue, May 8
12Marvin Reyes2:15.39aWAColumbia-Hunters1B District 7 Meet w/D9Sat, May 19
12.9Drew Ridewood2:15.94aWAGrace Academy1B Tri-District 1,2 & 3 FinalsSat, May 19
13.9Michael Hickman2:16.00WALyle/WishramArlington TwilightTue, Apr 10
14.11Quinn Pariseau2:16.40WAMt Rainier LutheranSea Tac Meet #3Wed, Apr 18
15.11Steven Henderson2:16.60WAMt Rainier LutheranSea Tac Meet #4Thu, May 3
16.12Scott Lee2:17.00WAGrace AcademyNW League MeetThu, Apr 12
17.11Garrett Boyd2:17.60WAShorewood ChristianSea Tac Meet #2Wed, Apr 11
18.12Devin Poore'2:18.11aWACurlewNE District 7 1B/2B Team Championships and League QualifierTue, May 8
19.11Terrance Gallaher2:18.85aWAWellpinit1B District 7 Meet w/D9Sat, May 19
20.9Joshua Monette2:21.44aWANeah BayOlympic, Sequim @ Port AngelesThu, Apr 12
21.9C. J. Cabiles2:21.60WAChristian FaithSea Tac Meet #4Thu, May 3
22.12Nick Wolf2:23.00WALyle/WishramArlington TwilightTue, Apr 10
23.9Robert Clutts-Rodriquez2:24.87aWAWishkah ValleyOcosta,South Bend,etc@ NCHSThu, Apr 19
24.11Jacob Simmering2:25.06aWALopez1B/2B District Championships Fri, May 11
25.10Blake Cox2:25.50WAValley ChristianRiverside InvitationalSat, Apr 28
26.12Daniel Justmann2:25.89aWAChristian FaithSea Tac League ChampionshipsThu, May 10
27.11Kenny Montavon2:26.10WATrout Lake1B district 5/6 RegionalFri, May 18
9Michael Underwood2:26.10WABickleton1B district 5/6 RegionalFri, May 18
29.10Warren Piengkham2:26.85aWACusickPriest River InviteSat, Apr 21
30.9Martin Waldrip2:27.30WACrescentLa Conner Invite Fri, Apr 20
31.12Bryan George2:27.80aWAShorewood ChristianPortland Christian InvitationalSat, Apr 28
32.11Donald Hanson ll2:28.28aWAClallam Bay1B Tri-District 1,2 & 3 FinalsSat, May 19
33.9JaRickson Kanichy2:29.24aWANeah Bay1B Tri-District 1,2 & 3 FinalsSat, May 19
34.12Michael Wade2:29.70aWAPomeroyDistrict 9 1B / 2BFri, Mar 30
35.8Kieran Poore'2:30.00WACurlewDist. 7 League MeetTue, Apr 10
36.10Ryan Greenwalt2:30.57aWAOdessa-HarringtonNE District 7 1B/2B Team Championships and League QualifierTue, May 8
37.10Micah Cole2:31.74aWAValley ChristianNE District 7 1B/2B Team Championships and League QualifierTue, May 8
38.12Gabe Whitecrow2:34.10WAYakama Nation TribalSCAC West League Meet #1 (LaSalle, Highland, Zillah, Naches)Tue, Apr 10
39.9Cole Mayfield2:34.20WAPomeroyDistrict 9 1B/2BWed, Mar 28
40.9Isaiah VanDam2:34.94aWAGrace AcademyKing's Invitational Sat, Apr 21
41.10Charles Anderson2:35.20WATaholahMMK, North Beach, Taholah, WV @South BendThu, Mar 29
42.10Cole Chamberlin2:37.46aWACurlewNE District 7 1B/2B Team Championships and League QualifierTue, May 8
43.12Binny Greene2:38.12aWANorthwest YeshivaSea Tac League ChampionshipsThu, May 10
44.12Jake Beck2:38.50WACurlewDist. 7 League MeetTue, Apr 10
45.9Tyler Paris2:38.57aWAOdessa-HarringtonQuincy Invite Sponsor by CliftonLarsonAllen Sat, Apr 21
46.12Willy Parker2:40.12aWANeah BayPort Angeles InviteSat, Mar 17
47.9Joey Cardenas2:40.30WABickletonK-Valley RallyFri, Apr 20
48.10Evan Messinger2:40.38aWAClallam BayNorth Olympic League Meet #1Wed, Mar 28
49.10Mitchel Sanchey2:43.00WAKlickitatArlington TwilightTue, Apr 10
50.9Benjamin Malchert2:44.50WAWishkah ValleyMMK,NR,NWC,PeEll,TAH,Wish & WV @ North BeachThu, Apr 26
51.9Wesley Hanson2:48.41aWAClallam BayLions Club InvitationalSat, Apr 21
52.8Jericho McGimpsey2:50.50aWANeah BayN.O.L. Sub-District ChampionshipsThu, May 10
53.11Luke Clark2:50.80WALyle/WishramDick Horyna InvitationalFri, Apr 13
54.9Jordan Olivier2:51.50WAThorp1B district 5/6 RegionalFri, May 18
55.12David Souza2:51.72aWANorthportEagle Home Mortgage InvitationalSat, Mar 31
56.11Ben Terry2:52.20WAValley ChristianDist. 7 League MeetTue, Apr 10
57.9Stephen Fletcher2:52.24aWAPomeroyUndeberg InvitationalSat, Apr 14
58.9Anatoliy Voznyarskiy2:57.90WAChristian FaithSea Tac Meet #4Thu, May 3
59.9Josh Treadway3:05.36aWACrescentN.O.L. Sub-District ChampionshipsThu, May 10
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.