Men's 2B 800 Meters

   Turn Highlighter On 
Report Filters
Standard - 200 Relay Splits - 4 Wheelchair Ambulatory 
Record types Grade

Measurement
Help
1.12Lucas Graham1:56.87aWANW Christian-LaceyKing's Invitational Sat, Apr 21
2.12Ryan Lutterloh1:58.38aWATacoma BaptistKing's Invitational Sat, Apr 21
3.12Nate Dalton1:59.61aWAAsotin2012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 2Sat, May 26
4.12Julian Avalos2:00.47aWAKittitas2012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 2Sat, May 26
5.12Alex Ramm-Hutchinson2:00.70aWASt George's2B District 7 MeetSat, May 19
6.12Austin Telford2:00.87aWADavenport2012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 2Sat, May 26
7.12Aaron Michael2:01.47aWANW Christian-Lacey2012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 2Sat, May 26
8.12Chase Teigen2:01.51aWAAsotinDistrict 9 1B/2BWed, Apr 11
9.12Daniel Houtsma2:02.57aWAMt Vernon Christian2012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 2Sat, May 26
10.12Mitchell McConkey2:02.65aWAOcosta2B District IV ChampionshipsThu, May 17
11.12Nicasio Ortiz Hernandez2:04.24aWAMossyrock2B District IV ChampionshipsThu, May 17
12.12Trevor Talen2:04.75aWATacoma BaptistBCS INVITESat, Apr 28
13.12Daniel Swann2:05.13aWATacoma BaptistBCS INVITESat, Apr 28
14.10Jesse Styner2:05.78aWAAsotinDistrict 9 1B/2BThu, Apr 19
15.11Seth Deal2:05.80WAWaitsburg-PrescottDistrict 9 1B/2BWed, Apr 18
16.12Dusty Bender2:05.85aWARiverside ChristianCentral Washington 2B DistrictsSat, May 19
17.12Marcus Vanderholm2:05.91aWAMansonCentral Washington 2B DistrictsSat, May 19
18.11Tanner Varrelman2:06.92aWABridgeportCentral Washington 2B DistrictsSat, May 19
19.10Michael Martinez2:07.21aWAAsotinDistrict 9 2B Championships Day 2Fri, May 18
20.10Jose Marin2:07.40WAKittitas2B 5/6 Subdistrict SouthSat, May 12
21.10Braden Kimball2:08.80aWADeSalesDistrict 9 2B Championships Day 2Fri, May 18
22.10Caleb Bonner2:08.85aWAShoreline ChristianNW 2B/1A League Meet Thu, Mar 22
23.11Steven Olds2:08.92aWANW Christian-Colbert2B District 7 MeetSat, May 19
24.12CJ Smith2:10.37aWANapavineSub-DistrictFri, May 11
25.10Robert Parcells2:10.82aWAWatervilleCentral Washington 2B DistrictsSat, May 19
26.10Roy Ebong2:11.07aWAWaitsburg-PrescottDistrict 9 2B - Sub DistrictWed, May 9
27.12Nathan Sybrandy2:11.40WALa ConnerNW 2B/1A League Meet Thu, Mar 22
28.12Kyle Pohl2:11.65aWAWinlockSub-DistrictFri, May 11
29.12Marshall Travis2:12.25aWARiverside ChristianKing's Invitational Sat, Apr 21
30.12Kyle Putnam2:12.39aWALiberty BellCentral Washington 2B DistrictsSat, May 19
31.9David Eisenhauer2:12.50WARiverside ChristianRiverside Christian/Wenatchee/Eastmont/CashmereTue, Apr 24
32.10Chase Malamphy2:13.01aWAMorton White PassSub-DistrictFri, May 11
33.12Nathaniel Meagher2:13.23aWAAdnaChehalis Activators InviteFri, Apr 20
34.12Ben Grover2:13.27aWANorth BeachOcosta, NB, Naselle, Wishkah, Taholah @ RaymondThu, May 3
35.12Joshua Ruiter2:13.28aWAShoreline Christian2B Bi-District Championships Day 2Fri, May 18
36.11Noel Espinoza2:13.40WAKittitas2B 5/6 Subdistrict SouthSat, May 12
37.11Paul Toolson2:13.50WAManson2B 5/6 Subdistrict SouthSat, May 12
38.11Dustin Kommes2:13.51aWALind-Ritzville2B District 7 MeetSat, May 19
39.12Zack Speiker2:13.56aWAOrovilleCentral Washington 2B DistrictsSat, May 19
40.11TJ Sinnott2:13.69aWAPe EllSub-DistrictFri, May 11
41.12Jayson Kjenstad2:13.80aWAEvergreen LutheranSea Tac League ChampionshipsThu, May 10
42.12Karl Muelheims2:14.10WASt George'sDist. 7 League MeetTue, May 1
43.10Joey Hollis2:14.28aWABear CreekSea Tac League ChampionshipsThu, May 10
44.11Nate Hamm2:14.70WAToutle LakeCastle Rock, Ilwaco, Stevenson, Ridgefield, Mossyrock, Toutle LakeTue, Apr 24
45.10Will Tender2:14.88aWASt George's2B District 7 MeetSat, May 19
46.9Luke Anderson2:15.36aWAOcostaPacific League Sub DistrictWed, May 9
47.11Robert Barnhart2:15.55aWAKittitasDavis J.V. InviteThu, Mar 15
48.11Tucker Boettcher2:15.59aWATacoma BaptistSea Tac League ChampionshipsThu, May 10
49.12Dennis Dorgan2:15.70aWAConcrete106th Skagit County Championships Day 2Fri, Apr 27
50.9Omar Castro2:16.71aWABrewsterQuincy Invite Sponsor by CliftonLarsonAllen Sat, Apr 21
51.9Austin Conklin2:17.95aWAWaitsburg-PrescottDistrict 9 1B / 2BFri, Mar 30
52.10Alex Teobaldo2:17.99aWATacoma BaptistSea Tac League ChampionshipsThu, May 10
53.10Jack Borusinski2:18.09aWALa ConnerCashmere InvitationalSat, Apr 14
54.9Connor Beck2:18.35aWANW Christian-LaceyPacific League Sub DistrictWed, May 9
55.11Alex Aamodt2:18.60WAWalla Walla ValleyDistrict 9 1B/2BWed, Mar 28
56.10Juan Cortez2:18.63aWADeSalesDistrict 9 1B / 2BFri, Mar 30
57.12Gunnar Trygstad2:18.64aWANorth BeachOcosta, NB, Naselle, Wishkah, Taholah @ RaymondThu, May 3
58.10Omero Guerrero2:18.80WAEntiatLiberty Bell InvitationalFri, May 4
59.12Jonathan McMillan2:19.00WALiberty BellEastmont J.V. InviteTue, Apr 17
60.11Matheus Faria2:19.05aWADavenport2B District 7 MeetSat, May 19
61.11Russell Melin2:19.32aWACrosspoint AcademySea Tac League Meet 1Thu, Mar 22
62.10Rafael Ponce-Venegas2:19.37aWALa Conner1B/2B District Championships Fri, May 11
63.11Juan Munoz2:19.39aWADavenportNE District 7 1B/2B Team Championships and League QualifierTue, May 8
64.9Trent Hafen2:19.50WAWaitsburg-PrescottDistrict 9 1B/2BWed, Apr 11
65.11Victor Ruiz2:19.63aWABrewsterPapa Wells InvitationalSat, Mar 17
66.9Paco Marin2:19.70WAKittitas2B 5/6 Subdistrict SouthSat, May 12
67.10David Broaddus2:19.80WABear CreekSea Tac Meet #4Thu, May 3
68.9Aaron deMontigny2:19.90aWARaymondPacific League Sub DistrictWed, May 9
69.10Liam Daily2:20.10WALiberty BellBridgeport InviteTue, May 1
70.10Zach Todd2:20.20WAToutle LakeLeague Meet @ Toutle LakeThu, Mar 22
71.10Chris Ping2:20.30aWARaymondPacific League Sub DistrictWed, May 9
72.11Mark John2:20.52aWAMorton White PassSub-DistrictFri, May 11
73.12Dean Reuterdahl2:20.53aWAOcostaPacific League Sub DistrictWed, May 9
74.9Ermek Danielson2:20.88aWASt George'sNE District 7 1B/2B Team Championships and League QualifierTue, May 8
75.9Thomas Hilverda-Depaolo2:21.00WASt George'sDist. 7 League MeetTue, Apr 10
9Kevin Woodlridge2:21.00WAEntiat2B 5/6 Subdistrict SouthSat, May 12
77.11Jesse Russell2:21.15aWAMansonJohn Rieke InvitationalFri, Apr 27
78.9Dillon Jacobs2:21.17aWATO-GPDistrict 9 1B/2BWed, May 2
79.10Cesar Dominguez2:21.28aWALiberty BellEastmont J.V. InviteTue, Apr 17
80.9Dominick Cotton2:21.55aWALake RooseveltRon Vanderholm InvitationalFri, Apr 13
81.10Kevin Sandoval2:21.63aWANapavineChehalis Activators InviteFri, Apr 20
82.12Aaron Carney2:21.66aWARaymondPacific County InviteTue, May 1
83.10Dominic DeLong2:21.72aWAWillapa ValleyPacific League Sub DistrictWed, May 9
84.10Sam Daily2:21.80aWAColfaxNE District 7 1B/2B Team Championships and League QualifierTue, May 8
85.12Collan Riley2:22.20WAWahkiakum@ Wahkiakum HSThu, Mar 22
11Zac Brown2:22.20WAWaitsburg-PrescottDistrict 9 1B/2BWed, Apr 18
87.12Connar Riley2:22.30WAWahkiakum@ Wahkiakum HSThu, Mar 22
88.9Darin Brown2:22.50WACrosspoint AcademySea Tac Meet #4Thu, May 3
89.11Mitchell Clements2:22.91aWAWatervilleEastmont J.V. InviteTue, Apr 17
90.9Griffin Wright2:23.00aWAOcostaFreshman InvitationalSat, May 5
91.10Sam Beam2:23.20WANW Christian-LaceyNWC, Raymond, Wishkah, @ No BeachTue, Mar 20
92.10J.D. Gallegos2:23.21aWAKittitasDavis J.V. InviteThu, Mar 15
93.12Joab Neri2:23.49aWADeSalesUndeberg InvitationalSat, Apr 14
94.10Josh Squires2:23.60WABrewsterBridgeport InviteTue, May 1
95.9Austin Lewis2:23.65aWASouth BendOcosta,South Bend,etc@ NCHSThu, Apr 19
96.11Josh Goble2:23.90aWAMorton White PassChehalis Activators InviteFri, Apr 20
97.10Calvin Goudy2:24.57aWAWhite SwanRon Vanderholm InvitationalFri, Apr 13
98.10David Walling2:24.65aWAKittitasRay Cross InviteSat, Mar 24
99.9Brady LaBerge2:24.70aWAWahkiakumLeague MeetTue, Apr 17
100.12Kyle Fritsch2:24.90WANW Christian-Colbert7th Annual Dan Birdsell InviteFri, Mar 30
101.9Alex Cody2:25.56aWABear CreekKing's Invitational Sat, Apr 21
102.9Austin Smith2:25.90WAToutle LakeGary Swanson InvitationalSat, Apr 28
103.11Gage Merritt2:25.91aWATO-GPDistrict 9 2B - Sub DistrictWed, May 9
104.11Bevin Matt2:26.40WAReardanRiverside InvitationalSat, Apr 28
105.11Carlos Alegria2:26.54aWAOcostaPacific League Sub DistrictWed, May 9
106.9Kaleb Kolb2:26.74aWASt. John-EndicottDistrict 9 2B - Sub DistrictWed, May 9
107.12Braeden Reed2:27.09aWANW Christian-ColbertDist. 7 League MeetTue, Apr 24
108.10Michael Nance2:27.10WAColfaxRiverside InvitationalSat, Apr 28
109.10Jacob Benson2:27.22aWABear CreekSea Tac League ChampionshipsThu, May 10
110.10Tyler Niiranen2:27.30WANorth BeachNaselle InviteThu, Apr 12

View Next Page -> (Total stats: 200)
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.