Athletic.net Team Results Management

Men's 1A Long Jump

   Turn Highlighter On 
Report Filters
Standard - 358 Relay Splits 
Record types Grade

Measurement
Help
1.12Jake Clizbe22' 11.50WAKalamaCastle Rock, Ilwaco, Kalama, Toledo, La Center, MossyrockTue, Apr 10
2.12Ethan Cabbage22' 0.25WAColville2012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 2Sat, May 26
3.12Kyle Powell21' 9.50WALakeside2012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 2Sat, May 26
4.11Jared Neiman21' 3.00WAKalama1A District IV ChampionshipsFri, May 18
5.10Isaiah Jackson21' 2.00WABlaineLarry Eason InvitationalSat, Apr 14
6.12Brandon Williams21' 1.00WAHoquiamEvergreen League ChampionshipsFri, May 11
7.12Thane Pierson20' 10.75WANaches ValleyDon Holder RelaysSat, Mar 31
8.11Isaac Messenger20' 8.50WAGoldendaleSCAC West League Meet #2 (Highland, Goldendale, Granger, Naches)Tue, Apr 17
12Cody Unfred20' 8.50WAFreemanNEA Freeman vs NewportWed, Apr 25
10.12Rafa Mendoza20' 7.50WAWahlukeSCAC League MeetTue, Apr 10
11.10Joseph Siegwald20' 7.00WACedar Park ChristianEmerald City League PrelimsThu, May 10
12.12Jacob Oswalt20' 6.50WAGrangerSCAC District Meet @ Ki-BeThu, May 17
13.12Chad Smith20' 6.00WAPort TownsendKlahowya, Port Townsend @ SequimWed, Apr 18
14.12Kenny Johnston20' 5.00WACashmereCaribou Trail League ChampionshipsFri, May 4
15.9Dennis Merritt20' 4.00WACascade-LeavenworthJohn Rieke InvitationalFri, Apr 27
16.12McKenzie Miller20' 3.50WAToledo2012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 2Sat, May 26
17.12Colby Langford20' 3.00WAKing'sKing's Invitational Sat, Apr 21
12Joseph LaGrou20' 3.00WAOmakCaribou Trail League ChampionshipsFri, May 4
19.11Adam Collins20' 1.50WAChewelah7th Annual Dan Birdsell InviteFri, Mar 30
20.11Relijah McMillen20' 1.25WAMeridianNW District 1A Sub-District championshipFri, May 11
21.12Scott Frank20' 1.00WAZillahNaches/Riverside InvitationalFri, May 4
11Moe Roberts20' 1.00WACashmereCaribou Trail League ChampionshipsFri, May 4
12Brady Conway20' 1.00WAGoldendaleSCAC District Meet @ Ki-BeThu, May 17
24.12Derek Tremaine20' 0.75WALynden Christian1A Tri-District 1,2 & 3 FinalsSat, May 19
25.12Nate Gwaltney19' 11.50WAMeridianNW District 1A Sub-District championshipFri, May 11
26.12Sheldon Blakey19' 11.00WARainierTenino vs Rochester, Rainier, ForksThu, Apr 12
12Haden Bristol19' 11.00WAOkanoganQuincy Invite Sponsor by CliftonLarsonAllen Sat, Apr 21
28.11Laddie Goroski19' 10.00WARoyalSCAC East League Meet @ RoyalTue, Apr 17
29.12Justice Schenk19' 9.50WAIlwacoCastle Rock, Ilwaco, Kalama, Toledo, La Center, MossyrockTue, Apr 10
30.11Aaron Prager19' 8.25WAFriday Harbor2012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 2Sat, May 26
31.11Danny Aguilar19' 8.00WAToledo1A Trico League ChampionshipsFri, May 11
32.12Alex Pond19' 7.25WAColville1A NEA DistrictsSat, May 12
33.11Carter Chase19' 7.00WAConnellRon Vanderholm InvitationalFri, Apr 13
12Jesse Widner19' 7.00WAElmaEvergreen League ChampionshipsFri, May 11
35.12Kade Eppich19' 6.50WAConnellNaches/Riverside InvitationalFri, May 4
36.12Cristian Aguilar19' 6.00WAKiona-BentonPapa Wells InvitationalSat, Mar 17
12Angel Rodriguez19' 6.00WAZillahGrandview InvitationalTue, Mar 20
11Nolan Stump19' 6.00WAStevenson1A Trico League ChampionshipsFri, May 11
12Matt Hartmann19' 6.00WAKing'sCNW AllComers Meet #4Wed, Jun 13
40.11Kody Bartlett19' 5.00WARiver ViewSCAC East Sub-District @ WahlukeThu, May 10
12Tim Pelan Jr.19' 5.00WAHoquiamEvergreen League ChampionshipsFri, May 11
12Travis Kretschman19' 5.00WACle Elum/RoslynSCAC West Sub-District @ NachesFri, May 11
43.9Elijah Nichols19' 4.75WASouth WhidbeyKing's Hosting Cedarcrest & South WhidbeyThu, Apr 26
44.10Chance Simpson19' 3.50WARiver ViewGrandview InvitationalTue, Mar 20
11Lucas Trautman19' 3.50WASeattle AcademyEmerald City League PrelimsThu, May 10
11Zach Villalva19' 3.50WATonasket1A CTL/NEA Bi-DistrictsFri, May 18
12Tyson Perry19' 3.50WANooksack Valley1A Tri-District 1,2 & 3 FinalsSat, May 19
48.12Marty Staggs19' 2.50WAOkanoganCaribou Trail League ChampionshipsFri, May 4
49.9Eli Whitmire19' 2.00WAWoodlandLewis River InvitationalSat, Apr 28
12Jack McLauchlan19' 2.00WABushECL Meet - SAAS/NW hostWed, May 2
51.12Sam Taylor19' 1.75WABellevue Christian1A Tri-District 1,2 & 3 FinalsSat, May 19
52.10Daniel Madrigal19' 1.00WARiver ViewSCAC East Sub-District @ WahlukeThu, May 10
53.10Nathan Roosendaal19' 0.00WACascade ChristianVashon, Orting, Chimacum @ CCThu, Mar 15
11Christian Yoro19' 0.00WAOrtingAdd It Up InviteSat, Mar 17
55.10Andrew Trujillo18' 11.75WAKiona-BentonSCAC League Meet @ Ki-BETue, Apr 10
9Ryan Widner18' 11.75WANaches ValleyNaches/Riverside InvitationalFri, May 4
57.11Riley Lyle18' 11.50WAConnellSCAC East Sub-District @ WahlukeThu, May 10
58.12Dalton Delio18' 11.25WARainierLouise Rota Co-Ed RelaysWed, Mar 28
9Steven Crafts18' 11.25WABlaineNWC 2A SubDistrict Meet - Day 2Fri, May 11
60.12Jake Schmitt18' 11.00WAMeridianBlaine, Sehome, @ MeridianWed, Mar 21
9Tyree Jones18' 11.00WAKing'sKing's Hosting Archbishop, Coupeville & LakewoodThu, Mar 29
62.11Christian Dresback18' 10.00WAFreeman7th Annual Dan Birdsell InviteFri, Mar 30
12Branden Cass18' 10.00WANewportNewport InviteSat, May 5
64.12Michael Newman18' 9.50WACle Elum/RoslynSCAC District Meet @ Ki-BeThu, May 17
65.12Gibb Freece18' 9.00WAToledo1A Trico League ChampionshipsFri, May 11
10Vince Nigro18' 9.00WAWoodlandGSHL 2A League MeetFri, May 11
67.10Ben Eilts18' 8.75WANaches ValleyNaches/Riverside InvitationalFri, May 4
68.11Alex Ramirez18' 8.50WAKiona-BentonPapa Wells InvitationalSat, Mar 17
10Isaiah Martinez18' 8.50WAMabtonSCAC East Sub-District @ WahlukeThu, May 10
70.11Jeremiah Arn18' 8.00WALa Center1A Trico League MeetWed, Apr 18
71.12Alex McCrum18' 6.50WAStevensonToledo, Stevenson, White Salmon @ RidgefieldWed, Apr 18
12Lucas Jagel18' 6.50WAFriday HarborLopez Island Track MeetWed, Apr 18
73.10Reed Hughes18' 6.00WAMontesanoEvergreen League ChampionshipsFri, May 11
74.12Daniel Tang18' 5.50WACedar Park ChristianEmerald City League PrelimsThu, May 10
75.10Nick Conklin18' 5.00WASeattle AcademySeattle Academy RelaysSat, Mar 17
9Zach Ahlin18' 5.00WAIlwacoKalama Twilight InviteFri, Apr 20
12Khalif El-Salaam18' 5.00WANorthwestEmerald City League PrelimsThu, May 10
9Tanner Birdsall18' 5.00WAMontesanoEvergreen League ChampionshipsFri, May 11
79.12Mitch Pelroy18' 4.25WACoupevilleCoupeville, Granite Falls and Kings @ SultanThu, Apr 12
80.9Diego Hernandez18' 4.00WAZillahRon Vanderholm InvitationalFri, Apr 13
12Josh Henry18' 4.00WARainierHoquiam vs. Elma, Rainier, Onalaska,AberdeenThu, Apr 26
82.9Tristan Downing18' 3.75WARiversideRay Cross InviteSat, Mar 24
83.9Max Hiller18' 3.50WALa Center1A Trico League MeetThu, Apr 26
84.11Ben Nelson18' 3.00WAKing's Way ChristianBruin InvitationalFri, Apr 20
12Kris Young18' 3.00WAKiona-BentonSCAC League Meet @ RiverviewTue, Apr 24
86.10Mackenzie Miller18' 2.75WAChewelahNEA CHEWELAH @ COLVILLEWed, Mar 28
87.10Dario Prudente18' 2.50WAWahlukeNaches/Riverside InvitationalFri, May 4
88.11Daniel Maneval18' 2.00WABlaineBlaine and Ferndale at BellinghamThu, May 3
89.11Tanner Klemann18' 1.50WANooksack ValleyBedlington TwilightFri, Mar 23
10Briley Cameron18' 1.50WAGoldendaleSCAC West League Meet #2 (Highland, Goldendale, Granger, Naches)Tue, Apr 17
91.11Ban Du18' 1.00WACharles Wright AcademyCHS, Orting @ CWAThu, Apr 12
10Konnar Stevens18' 1.00WAChelanTonasket InvitationalFri, Apr 13
12Aaron McGaughey18' 1.00WARiver ViewSCAC East League Meet @ RoyalTue, Apr 17
11Rafael Pagasian18' 1.00WAChimacumSC, CHS, CC @ CWAThu, Apr 19
11Alex Broyles18' 1.00WALaSalleCadet J.V. InviteTue, May 1
12Joe Benedict18' 1.00WAMontesanoEvergreen League ChampionshipsFri, May 11
10Joseph Siegwald18' 1.00WAKing'sCNW AllComers Meet #9Wed, Jul 25
98.10Cody Smith18' 0.50WANewportNEA Freeman vs NewportWed, Apr 25
99.9Austin McWain18' 0.00WAHighlandSCAC West League Meet #1 (LaSalle, Highland, Zillah, Naches)Tue, Apr 10
11Melvin Thorton18' 0.00WAChimacumCHS, Orting @ CWAThu, Apr 12
10Zach Akesson18' 0.00WACastle Rock1A Trico League MeetWed, Apr 18
12Austin Fish18' 0.00WAFreemanNEA Freeman vs NewportWed, Apr 25
10Jackie Wood18' 0.00WACascade ChristianLife Christian AcademyThu, Apr 26
104.11Elan Peterson17' 11.50WAVashon IslandVashon, Orting, Chimacum @ CCThu, Mar 15
105.10Chris Yand17' 11.25WAKing'sKing's Hosting Cedarcrest & South WhidbeyThu, Apr 26
106.10Colton LaBute17' 10.75WARiverside1A CTL/NEA Bi-DistrictsFri, May 18
107.12Derek Huck17' 10.50WANaches ValleyDon Holder RelaysSat, Mar 31
108.11Sammy Trudeaux17' 10.00WAOmakPapa Wells InvitationalSat, Mar 17
12Demetrius Watson17' 10.00WALakesideUndeberg InvitationalSat, Apr 14
11Blain Peck17' 10.00WACashmereReal Dirt, Real Track IITue, Apr 17

View Next Page -> (Total stats: 358)
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.