Athletic.net Team Results Management

Men's 2A Shot Put

   Turn Highlighter On 
Report Filters
4lb 2kg 6lb 3kg 8lb 4kg 10lb 5kg 5.5kg 12lb - 532 6kg 16lb - 9 Relay Splits Wheelchair 
Record types Grade

Measurement
Help
1.12Jarek Jensen54' 11.00WASqualicum2A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
2.12Adam Mahama54' 0.50WAPullman2A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
3.10Mitch Moe52' 5.50WAR A Long2A District IV ChampionshipsFri, May 18
12Blake Maresh52' 5.50WAWhite River2A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
5.11Armando Tafoya51' 9.25WAQuincyDistrict 5/6/7 2A Regional ChampionshipsFri, May 18
6.12Larry Rodman50' 10.50WABurlington-Edison2A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
7.11Lucas Hatton50' 5.00WAEatonville2A WCD III Olympic-SPSL-SeamontSat, May 19
8.12Evan Earnest49' 6.50WAR A Long2A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
9.12Kyle White49' 0.00WACentraliaEvergreen Conf Last Chance MeetWed, May 2
10.12Sam Aubert48' 11.50WASehome2A Northwest District 1 - Day 2Fri, May 18
11.12Jake Schacht48' 3.50WASehome2A Northwest District 1 - Day 2Fri, May 18
12.11Scott Anderson48' 2.50WAWhite River2A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
13.12Isaac Bischoff48' 1.00WAWashougalWashougal v. R.A. LongTue, Apr 24
14.12Chris Maybee47' 9.00WASelah2A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
15.11Titi Lamositele47' 3.50WASehome"City Meet" BHS, SQHS, at SehomeFri, Mar 16
16.10Andrew Buynak47' 3.00WADeer ParkTimberlake InviteFri, Apr 27
17.12Andrew Kang47' 1.00WAFifeSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
18.11Derek Valdez47' 0.50WAOthelloDistrict 5/6/7 2A Regional ChampionshipsFri, May 18
19.11Ene Ene46' 9.75WAWashingtonSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
20.11David Otte46' 1.50WALakewood2A Northwest District 1 - Day 2Fri, May 18
21.11Kyle Stallo46' 1.00WASqualicum2A Northwest District 1 - Day 2Fri, May 18
22.12Brandon Heide45' 10.75WAEast Valley-SpokaneGNL #2 East Valley, Medical LakeThu, Apr 12
23.11Keith Goulding45' 9.50WAWest Valley-SpokaneInterstate Invitational Sat, Apr 14
24.10Kyle Campbell45' 8.50WAOlympic2A WCD III Olympic-SPSL-SeamontSat, May 19
25.12Cole Stanley45' 6.25WAQuincyQuincy Invite Sponsor by CliftonLarsonAllen Sat, Apr 21
26.12Chris Hammer45' 6.00WACheneyCheney @ Deer Park GNL #4Wed, May 2
11Lopaka Yasumura45' 6.00WASequim2A WCD III Olympic-SPSL-SeamontSat, May 19
28.10Micah Prescott45' 4.50WARenton2A WCD III Olympic-SPSL-SeamontSat, May 19
29.12Vincent Fualefau44' 11.00WAWashingtonFife, WA @ SumnerThu, Apr 19
30.12Austin Francis44' 10.50WAMedical LakeDISTRICT 7 TRACK AND FIELD MEETFri, May 11
31.12James Peckham44' 9.50WAArchbishop MurphyGranite Falls @ Archbishop MurphyThu, Apr 26
32.11Ryan Pitzer44' 9.00WAPullmanMooberry RelaysSat, Apr 21
33.11Makiah McInnis44' 7.50WAOlympic2A WCD III Olympic-SPSL-SeamontSat, May 19
34.12Martin Ortiz-Leyva44' 7.00WARiver Ridge48th Shaner InvitationalFri, May 4
35.12Kyrel Haeup-Whitson44' 3.25WAWashingtonSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
36.11Elijah Payer44' 3.00WAWapatoDistrict 5/6/7 2A Regional ChampionshipsFri, May 18
37.11Cale Browning44' 1.00WAEast Valley-SpokaneGNL #2 East Valley, Medical LakeThu, Apr 12
38.12Stephen McElyea43' 9.00WAMark MorrisKalama Twilight InviteFri, Apr 20
39.10Tommy Marsh43' 8.50WANorth MasonBirger Solberg InvitationalSat, Apr 7
11Nick Ellis43' 8.50WACheneyGNL JV InviteFri, May 4
41.11Thomas Vazorka43' 7.50WABellingham"City Meet" BHS, SQHS, at SehomeFri, Mar 16
11Justin Kennedy43' 7.50WAW F WestGary Swanson InvitationalSat, Apr 28
43.10Dylan Donohue43' 5.50WALakewoodCascade Conference - Day 2Fri, May 11
44.10Trevonn Russell43' 5.25WALindberghSeamount 2A plus Interlake-Sub-district(both days 4/9/12, 4/11/12)Wed, May 9
45.12Ezequiel Viramontes43' 4.00WAEast Valley-YakimaDavis J.V. InviteThu, Mar 15
46.11John Soule43' 3.00WACedarcrestCascade Conference - Day 2Fri, May 11
47.11Zach Fairhart43' 2.00WAEatonvilleFife@EatonvilleThu, Mar 22
12Brandon Nielsen43' 2.00WAFoster2A WCD III Olympic-SPSL-SeamontSat, May 19
49.11Hunter Shaner43' 1.50WATumwater48th Shaner InvitationalFri, May 4
50.11Dustin Knodel43' 1.00WAEast Valley-SpokaneWest Valley InvitationalSat, Mar 17
51.10Aaron Miller43' 0.00WAInterlakeShoreline InvitationalSat, Apr 28
52.9Justin Kaelin42' 11.25WAEatonvilleSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
53.10Monike Failauga42' 9.75WAFifeSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
54.12Josh Arquette42' 9.00WAR A LongWashougal v. R.A. LongTue, Apr 24
55.9John Landers42' 2.50WAPullmanDISTRICT 7 TRACK AND FIELD MEETFri, May 11
56.12Dom Franklin42' 2.00WABellinghamBlaine and Ferndale at BellinghamThu, May 3
57.12Chris Spring42' 1.50WACheneyCheney @ Deer Park GNL #4Wed, May 2
58.12Jacob Bandel42' 0.00WAWest Valley-SpokaneClarkston, Medical Lake, West ValleyWed, May 2
59.10Tucker Burns41' 11.00WAKingston2A WCD III Olympic-SPSL-SeamontSat, May 19
60.10Juan Melgoza41' 9.75WAWapatoDistrict 5/6 2A ChampionshipsFri, May 11
61.12Joel Stier41' 8.50WAOlympicSK RelaysSat, Mar 24
62.11Kenny Hood41' 8.00WAEast Valley-YakimaCWAC - Grandview/Quincy/Selah @ EVThu, Apr 26
11Bryceson Talley41' 8.00WAAberdeen48th Shaner InvitationalFri, May 4
64.11Marques Reynolds41' 6.50WABellinghamNWC ChampionshipsFri, Apr 20
65.12Fidel Bazan41' 4.50WAEphrataDistrict 5/6 2A ChampionshipsFri, May 11
66.11David Garza41' 4.25WAEast Valley-YakimaCWAC - Grandview/Quincy/Selah @ EVThu, Apr 26
12Anthony Otero41' 4.25WAOthelloDistrict 5/6 2A ChampionshipsFri, May 11
68.10Jason Glenn41' 3.25WAEllensburgCWAC - Ellensburg/Ephrata/OthelloThu, Apr 26
69.12Filipo Lautogia41' 1.50WAWashingtonSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
70.11Chris Merida40' 10.75WAFosterHazen vs. Renton; Foster vs. KennedyFri, Mar 23
71.11Colton Dion40' 8.00WAAberdeenTumwater, Centralia @ Aberdeen HSWed, Mar 21
72.11Walker Vandenhazel40' 7.50WATumwaterNorth Thurston @ TumwaterWed, Apr 18
73.11Steven Dang40' 5.50WAEvergreen-SeattleSeamount 2A plus Interlake-Sub-district(both days 4/9/12, 4/11/12)Wed, May 9
74.10Dominique Thibault40' 5.00WAClover ParkClover Park @ SteilacoomThu, Apr 12
75.12Josh Wireman40' 4.00WAAnacortesNooksack w/Anacortes,LyndenWed, Mar 21
76.12Christian Mitchell-Lundy40' 3.50WAMark MorrisWoodland @ Mark MorrisMon, Apr 16
77.11Alan Gonzalez40' 2.00WAMark MorrisGSHL 2A League MeetFri, May 11
78.10Daniel Wiitanen40' 0.50WALindberghHighline v. Renton & Foster and Lindbergh v. FosterThu, Apr 26
10Nick Hanks40' 0.50WABellinghamBellingham and LC at MeridianThu, Apr 26
80.9Daniel Dickason39' 11.50WATumwaterEvergeen 2A Sub-DistrictsFri, May 11
81.11Theo Cobb39' 11.00WARiver RidgeTumwater, WF West @ River RidgeWed, Apr 25
82.11Randy Grier39' 10.00WAOlympicOlympic League: KHS, BHS @ OHSThu, Apr 19
12John Lunceford39' 10.00WAHockinsonHockinson @ Mark MorrisTue, Apr 24
84.12James Fleury39' 9.25WABurlington-Edison106th Skagit County Championships Day 2Fri, Apr 27
85.12Randy Gilcrease39' 9.00WAHockinsonJohn Ingram Twilight Fri, Apr 13
86.10Dylan Verderico39' 8.00WAW F WestGary Swanson InvitationalSat, Apr 28
87.11Austin Barto39' 7.50WAWest Valley-SpokaneWest Valley InvitationalSat, Mar 17
88.10Miles Metke39' 7.00WAAberdeenTrack Friends OpenerFri, Mar 16
9D'Shaun Sims39' 7.00WALindberghBellevue InvitationalSat, Apr 21
90.9Aaron Obert39' 6.50WADeer ParkCheney @ Deer Park GNL #4Wed, May 2
91.11Jasper Haney39' 6.00WAFranklin PierceSumner, FP @CloverparkThu, Mar 22
12Brent Siegfried39' 6.00WASteilacoomClover Park @ SteilacoomThu, Apr 12
93.12Mark Schireman39' 4.25WAArchbishop MurphyGranite Falls @ Archbishop MurphyThu, Apr 26
12Ben Koehler39' 4.25WAMt. BakerNWC 2A SubDistrict Meet - Day 1Wed, May 9
95.11Trevor Cooper39' 4.00WAWest Valley-SpokaneMooberry RelaysSat, Apr 21
96.11Steele Johnson39' 3.75WAFifeBill Harris Invitation (Federal Way) Tue, Apr 17
97.11Ben Baker39' 3.50WAEast Valley-SpokaneWest Valley, Eastmont, East ValleyThu, Mar 15
9Alex Dyfort39' 3.50WAWest Valley-SpokaneWest Valley, Pullman: GNL #2Thu, Apr 19
99.9Elijah Clayton39' 3.25WARentonSeamount 2A plus Interlake-Sub-district(both days 4/9/12, 4/11/12)Wed, May 9
100.12Steven Macias39' 3.00WASelahTop-Hi InviteFri, Apr 13
101.12Caleb Richards39' 1.00WANorth ThurstonTrack Friends OpenerFri, Mar 16
12Rodolfo Cruz39' 1.00WAProsserCWAC - Ellensburg, Selah @ ProsserThu, May 3
103.11Faavevela Faitalia39' 0.00WAClover ParkClover Park @ SteilacoomThu, Apr 12
12Abner Serrano39' 0.00WAQuincyWest Valley J.V. InviteTue, Apr 24
105.12Brian Mitchell38' 11.50WAWhite RiverSumner @ White River DualThu, Apr 26
106.11Mike Morod38' 10.75WACedarcrestCascade Conference - Day 2Fri, May 11
107.10Dakota Villegas38' 9.50WABurlington-EdisonChuck Randall RelaysSat, Mar 17
11Adrian Villasenor38' 9.50WAToppenishDistrict 5/6 2A ChampionshipsFri, May 11
10Tristan Nelson38' 9.50WALakewoodCascade Conference - Day 2Fri, May 11
110.11Anthony Raymond38' 8.25WANorth MasonNorth Mason, Sequim @ KingstonThu, Apr 26

View Next Page -> (Total stats: 532)
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.