Men's 2A Long Jump

   Turn Highlighter On 
Report Filters
Standard - 512 Relay Splits 
Record types Grade

Measurement
Help
1.12Cameron Braithwaite22' 5.50wWAPort Angeles2A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
2.12Christian Nuckolls22' 4.75WAEphrataDistrict 5/6/7 2A Regional ChampionshipsFri, May 18
3.12Immanuel Carter22' 0.00WARentonSeamount 2A plus Interlake-Sub-district(both days 4/9/12, 4/11/12)Wed, May 9
4.12Raheem Howard21' 10.00WATyeeSeamount 2A plus Interlake-Sub-district(both days 4/9/12, 4/11/12)Wed, May 9
5.12Anthony Manago21' 9.00WAFosterSeamount 2A plus Interlake-Sub-district(both days 4/9/12, 4/11/12)Wed, May 9
6.10Lane Russell21' 7.00WATumwater48th Shaner InvitationalFri, May 4
7.12Michael Faulkner21' 5.00WASehomeBirger Solberg InvitationalSat, Apr 7
8.12Colton Bennett21' 0.75WAEphrataRay Cross InviteSat, Mar 24
9.11Brandon Byrne21' 0.50WAArchbishop MurphyCascade Conference - Day 1Wed, May 9
10.12Konstantin Andrushenko20' 11.25WASehomeNWC 2A SubDistrict Meet - Day 2Fri, May 11
11.11Jamie Culver20' 11.00WAMark MorrisJohn Ingram Twilight Fri, Apr 13
12.11Roger Benegar20' 9.75WAEast Valley-Spokane2A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
13.11Matt Bennett20' 9.00WAEllensburgPapa Wells InvitationalSat, Mar 17
14.12Kyle Redmond20' 8.75WABellinghamNWC ChampionshipsFri, Apr 20
15.12Dominic R Garza20' 8.50WAProsserDistrict 5/6 2A ChampionshipsFri, May 11
16.12Tuure Heikkila20' 8.25wWASumner2A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
17.10Luke Springfield20' 7.75WADeer ParkWest Valley InvitationalSat, Mar 17
18.12Julian Kennedy20' 7.50WARiver RidgeEvergeen 2A Sub-DistrictsFri, May 11
19.11Steven Doubek20' 7.25WASultan2A Northwest District 1 - Day 1Wed, May 16
20.12Jake Scourey20' 6.25WAPullmanLewiston InvitationalSat, Mar 17
21.12Michael O'Brien20' 6.00WABellinghamPasco InvitationalSat, Apr 14
22.11Carson Roberts20' 5.00WANorth KitsapLil' NorwaySat, Apr 14
11Shane Adriano20' 5.00WAInterlake2A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
24.12Micah Ohl20' 4.50WAEphrataBest in the Basin 2012Thu, Mar 29
25.9David Roy20' 4.00WASehomeNWC 2A SubDistrict Meet - Day 2Fri, May 11
26.12Aaron Watts20' 3.50WABurlington-Edison2A Northwest District 1 - Day 1Wed, May 16
27.12Ben Pavish20' 3.25WAPullmanDistrict 5/6/7 2A Regional ChampionshipsFri, May 18
28.11Joe Simpson20' 3.00WALindberghHighline vs. Kennedy; Lindbergh vs, RentonThu, Apr 19
29.10Rudy Mataya20' 2.50WABurlington-EdisonNWC 2A SubDistrict Meet - Day 2Fri, May 11
30.12Eli Weems20' 2.00WAWashingtonWash vs. White Riv @ SteilacoomWed, Mar 21
31.9Ika Morton20' 1.00WARiver RidgeRainier "Ice-Breaker" InvitationalSat, Mar 17
12Brian Troske20' 1.00WAMark MorrisJohn Ingram Twilight Fri, Apr 13
12Joe Rothlin20' 1.00WAW F WestEvergeen 2A Sub-DistrictsFri, May 11
34.11Dekker Lovitt20' 0.00WAEphrataDistrict 5/6 2A ChampionshipsFri, May 11
35.12Yusuke Ishiguro19' 11.00WAFifeFife, WA @ SumnerThu, Apr 19
36.11Eric Igbinoba19' 10.75WACheneyRay Cross InviteSat, Mar 24
37.12Keoni Simmons19' 10.50WAEvergreen-SeattleSeamount 2A plus Interlake-Sub-district(both days 4/9/12, 4/11/12)Wed, May 9
38.12Peter Luciano19' 10.25WAAnacortesLarry Eason InvitationalSat, Apr 14
39.12Taylor Sze19' 9.50WAInterlakeSeamount 2A plus Interlake-Sub-district(both days 4/9/12, 4/11/12)Wed, May 9
40.11Johnnie Brown19' 9.25WAWashingtonArnie Young InviteSat, Apr 7
41.10Joe Evans19' 9.00WAEatonvilleSteilacoom, Eatonville @ SumnerWed, May 2
12Abe Weiss19' 9.00WAHockinsonGSHL 2A League MeetFri, May 11
43.12Phylip Rock19' 8.00WAFranklin PierceAdd It Up InviteSat, Mar 17
11Calvin Berstler19' 8.00WACheneyArnie Young InviteSat, Apr 7
11Justin Peterson19' 8.00WALakewoodCascade Conference - Day 1Wed, May 9
11Ryan Otterholt19' 8.00WASehomeNWC 2A SubDistrict Meet - Day 2Fri, May 11
47.12Damian Gil19' 7.50WAToppenishNaches/Riverside InvitationalFri, May 4
11Austin Johnson19' 7.50WAR A LongGSHL 2A League MeetFri, May 11
49.9Tyrus Snow19' 7.00WATumwaterNorth Thurston @ TumwaterWed, Apr 18
11Christian Sanchez19' 7.00WAFosterSeamount 2A plus Interlake-Sub-district(both days 4/9/12, 4/11/12)Wed, May 9
12Kaidyn Campbell19' 7.00WAWashougalGSHL 2A League MeetFri, May 11
52.10Marcus Lowe19' 6.50WARentonSeamount 2A plus Interlake-Sub-district(both days 4/9/12, 4/11/12)Wed, May 9
53.11Caleb Aaberg19' 6.00WAProsserCWAC - East Valley/Ephrata/Grandview/ProsserThu, Apr 12
11Nick Wells19' 6.00WAWhite RiverSentinel ClassicSat, Apr 28
11Zac Dwyer19' 6.00WAClarkstonMeet of ChampionsThu, May 3
56.11Jesse Monteon19' 5.50WAWest Valley-SpokaneClarkston, Medical Lake, West ValleyWed, May 2
57.12Nick Underwood19' 5.00WAMedical LakeCardinal & White Intrasquad MeetWed, Mar 14
11Jernell Bugay19' 5.00WASteilacoom@FifeThu, Mar 29
10Hunter Jones19' 5.00WAW F WestChehalis Activators InviteSat, Apr 21
10Brandon Ziegler19' 5.00WAR A LongGSHL 2A League MeetFri, May 11
61.10Carter Bushman19' 4.50WAQuincyQuincy Invite Sponsor by CliftonLarsonAllen Sat, Apr 21
62.10Adam Thomas19' 4.25WAWashougalGSHL 2A League MeetFri, May 11
63.12Jacob Bandel19' 4.00WAWest Valley-SpokaneInterstate Invitational Sat, Apr 14
64.11Jonah Jacobson19' 3.75WASqualicumNWC 2A SubDistrict Meet - Day 2Fri, May 11
65.12Daniel Lara19' 3.50WAGrandviewPapa Wells InvitationalSat, Mar 17
10Hajime Higa19' 3.50WABurlington-Edison106th Skagit County Championships Day 1Wed, Apr 25
12Javier Santana19' 3.50WAQuincyCWAC - Grandview/Quincy/Selah @ EVThu, Apr 26
68.11Alex Chann19' 3.25WALindberghArnie Young InviteSat, Apr 7
69.11Erik Berens19' 3.00WAEphrataCWAC - Ellensburg/Ephrata/OthelloThu, Apr 26
70.11Demariae Lee19' 2.75WAWashingtonSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
71.12Jake Esseln19' 2.50WASteilacoomClover Park @ SteilacoomThu, Apr 12
72.9Matthew Hamilton19' 2.25WAGranite Falls2A Northwest District 1 - Day 1Wed, May 16
73.10Erik Burton19' 2.00WAEast Valley-YakimaCWAC - Grandview/Quincy/Selah @ EVThu, Apr 26
10Omelyan Strembitskyy19' 2.00WALindberghRenton SD All City MeetFri, May 4
75.9Aidan Browne19' 1.50WAInterlakeSeamount 2A plus Interlake-Sub-district(both days 4/9/12, 4/11/12)Wed, May 9
76.11Justin Holden19' 1.25WAFranklin PierceBill Harris Invitation (Federal Way) Tue, Apr 17
11Bobby Cerantes19' 1.25WANorth ThurstonEvergeen 2A Sub-DistrictsFri, May 11
78.11Karsten Short19' 0.50WAWashougalAl McKee InvitationalSat, Apr 14
12Justin Beal19' 0.50WADeer ParkCheney @ Deer Park GNL #4Wed, May 2
80.10Keana Jackson19' 0.25WALakewoodTomahawk T&F ClassicSat, Apr 28
81.11Austin May19' 0.00WAWhite RiverWash vs. White Riv @ SteilacoomWed, Mar 21
12Gabe Wadsworth19' 0.00WABlack HillsW.F. West @ Black Hills Wed, Mar 21
10Dominick Huey19' 0.00WACheneyCheney vs. Clarkston vs. PullmanWed, Apr 11
10Shai Lee19' 0.00WAClover ParkClover Park @ SteilacoomThu, Apr 12
12Ryan Hawthorne19' 0.00WASteilacoomBill Harris Invitation (Federal Way) Tue, Apr 17
86.10Jamie Sayegh18' 11.50WABellinghamBlaine and Ferndale at BellinghamThu, May 3
87.12Andrew Jones18' 11.00WAOlympicLil' NorwaySat, Apr 14
12Levi Kramer18' 11.00WABlack HillsChehalis Activators InviteSat, Apr 21
10Cordel Nelson18' 11.00WAClover ParkClover Park, Eatonville, WashingtonThu, Apr 26
12Abdul Mohamed18' 11.00WAFosterHighline v. Renton & Foster and Lindbergh v. FosterThu, Apr 26
10Jacob Regge18' 11.00WALindberghSeamount 2A plus Interlake-Sub-district(both days 4/9/12, 4/11/12)Wed, May 9
92.9James MacKenzie18' 10.75WASultanBCS INVITESat, Apr 28
93.10Jalani Phelps18' 10.50WALyndenNooksack w/Anacortes,LyndenWed, Mar 21
94.11Christian Liden18' 10.25WANorth KitsapOlympic League Championship Day 1Thu, May 3
95.9Tyrell Chisholm18' 10.00WARiver RidgeRiver Ridge @ CentraliaTue, Apr 10
10Jack Klodt18' 10.00WAHockinsonBruin InvitationalFri, Apr 20
97.12Aaron Prim18' 9.50WALakewoodLarry Eason InvitationalSat, Apr 14
98.12Dominique Brown18' 9.00WATumwaterTumwater, Centralia @ Aberdeen HSWed, Mar 21
10Alex Zuvich18' 9.00WACedarcrestLarry Eason InvitationalSat, Apr 14
12Kelson Ammons18' 9.00WALyndenCashmere InvitationalSat, Apr 14
10Alex Cowin18' 9.00WACentralia48th Shaner InvitationalFri, May 4
102.11Brandon Dunham18' 8.75WANorth MasonOlympic League: NM, PA, & NKThu, Apr 19
103.9Zachary Whittaker18' 8.25WANorth KitsapOlympic League: NK, KHS, & PTHSThu, Apr 12
104.10Brandon Tuilaepa18' 8.00WASumnerBonney Lake vs SumnerThu, Mar 15
9Kody Berry18' 8.00WATumwaterTumwater, Centralia @ Aberdeen HSWed, Mar 21
11Daniel Suarez18' 8.00WAToppenishYakima All-Comers MeetWed, Jul 18
107.11Zach Larson18' 7.25WAMt. BakerLarry Eason InvitationalSat, Apr 14
108.11Erin Soltesz18' 7.00WASumner2A WCD III Olympic-SPSL-SeamontSat, May 19
109.11David Durden18' 6.83WATumwaterState Multi Events Championships - Day OneSat, Jun 2
110.10Taylor Stephens18' 6.50WANorth KitsapOlympic League: NK, SQ & BHSWed, Mar 21

View Next Page -> (Total stats: 512)
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.