Athletic.net Team Results Management

Men's 2A 400 Meters

   Turn Highlighter On 
Report Filters
Standard - 472 Relay Splits - 168 Wheelchair Ambulatory 
Record types Grade

Measurement
Help
1.11Andrew Brown48.35aWATumwater2A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
2.12Conner McCorkle49.31aWANorth Kitsap2A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
3.11Andrew Brown49.33aWATumwater2A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
4.12Jacob Green49.83aWAEphrata2A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
5.11Jayson Brocklesby49.92aWASequim52nd Shelton Invitational Track & Field MeetSat, Apr 28
6.12Marcus Dickson49.97aWAWhite RiverWash vs. White Riv @ SteilacoomWed, Mar 21
7.11Daniel Zmuda50.04aWASteilacoomBill Harris Invitation (Federal Way) Tue, Apr 17
8.12Nacho Ibarra50.06aWAWapato2A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
9.12Shane Miller50.23aWANorth Kitsap2A WCD III Olympic-SPSL-SeamontSat, May 19
10.11Jerzy Mach50.44aWAEatonville2A WCD III Olympic-SPSL-SeamontSat, May 19
11.12Braden Fishbook50.53aWALynden2A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
12.12Edward Capell50.61aWANorth KitsapOlympic League: NK, KHS, & PTHSThu, Apr 12
13.12Shaquille Kainz50.71aWACentralia2A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
14.11Caleb Newman50.72aWALynden2A Northwest District 1 - Day 2Fri, May 18
15.12Immanuel Carter50.83aWARentonSeamount 2A plus Interlake-Sub-district(both days 4/9/12, 4/11/12)Wed, May 9
16.11Paris Speidel51.02aWABellingham2A Northwest District 1 - Day 2Fri, May 18
9Isaac Westlund51.02aWAArchbishop Murphy2A Northwest District 1 - Day 2Fri, May 18
18.11Daniel Amann51.24cWADeer Park7th Annual Dan Birdsell InviteFri, Mar 30
19.11Jason Pfannenstiel51.37aWASqualicumMt. Vernon, Squalicum at LCWed, May 2
20.10Sergio Reyna51.45aWAEast Valley-YakimaDistrict 5/6/7 2A Regional ChampionshipsFri, May 18
21.11Craig Allen51.49aWANorth MasonNorth Mason, Sequim @ KingstonThu, Apr 26
12Dylan Moore51.49aWAPullmanDistrict 5/6/7 2A Regional ChampionshipsFri, May 18
23.11Austin May51.51aWAWhite River2A WCD III Olympic-SPSL-SeamontSat, May 19
24.12Tae Tae Fondue51.54cWAWashingtonFranklin Pierce, WashingtonThu, May 3
25.12Joshua Hosier51.56aWANorth Mason2A WCD III Olympic-SPSL-SeamontSat, May 19
26.12Joey Malloy51.57aWASqualicumMt. Baker, Squalicum at BlaineThu, Apr 26
27.12Trenton Lawton51.58aWASteilacoomSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
28.10Hunter Jones51.89aWAW F West52nd Shelton Invitational Track & Field MeetSat, Apr 28
29.10Latrell Knox51.93aWARentonUSATF Junior Olympic Regional ChampionshipsSat, Jul 7
30.12Reid Selmer51.94aWASumnerSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
11Darren Arndt51.94aWABurlington-Edison2A Northwest District 1 - Day 2Fri, May 18
32.11Clinton Olivas52.01aWAEast Valley-YakimaDistrict 5/6/7 2A Regional ChampionshipsFri, May 18
33.11Austin Franklin52.02aWALindberghSeamount 2A plus Interlake-Sub-district(both days 4/9/12, 4/11/12)Wed, May 9
34.11Devin Liebel52.14aWAWhite RiverSPSL JamboreeSat, Mar 10
11Joseph Wollor52.14cWARiver RidgeTumwater, WF West @ River RidgeWed, Apr 25
36.12Deon Freymuth52.18aWASultanCascade Conference - Day 2Fri, May 11
10Nick Barclay52.18aWAHockinson2A District IV ChampionshipsFri, May 18
38.11Sterling Clark52.22aWAProsserKeith Jewett InvitationalSat, Apr 28
39.11Reed Henderson52.23aWASehomeSehome w/LyndenThu, Apr 26
40.10Jalani Phelps52.27aWALynden52nd Shelton Invitational Track & Field MeetSat, Apr 28
41.12Calebse Cange52.30aWALindberghHazen vs. Lindbergh; Renton vs. KennedyThu, Apr 5
42.12Austin Broadwell52.31aWAArchbishop MurphyShoreline InvitationalSat, Apr 28
43.12Adriel Paine IV52.34cWARentonRenton Stadium JamboreeFri, Mar 16
9Tyler Gribble52.34cWAR A LongPanther InviteFri, Apr 27
45.10Casey Pedersen52.43aWAEast Valley-SpokaneDistrict 5/6/7 2A Regional ChampionshipsFri, May 18
46.11Danny Robertson52.44cWAW F WestTumwater, WF West @ River RidgeWed, Apr 25
47.11Jose Carbajal52.56aWAClover Park2A WCD III Olympic-SPSL-SeamontFri, May 18
48.11Hank Strom52.59aWAWapatoDistrict 5/6/7 2A Regional ChampionshipsFri, May 18
49.12Jeremy Young52.63aWAEast Valley-SpokaneDISTRICT 7 TRACK AND FIELD MEETFri, May 11
50.10Kosey Smith52.64aWAPullmanDISTRICT 7 TRACK AND FIELD MEETFri, May 11
51.11Evan Lamb52.65aWALindberghSeamount 2A plus Interlake-Sub-district(both days 4/9/12, 4/11/12)Wed, May 9
52.12Tim Stoneham52.69aWAAnacortes2A Northwest District 1 - Day 2Fri, May 18
53.10Christopher Fredlund52.71aWASqualicumMt. Baker, Squalicum at BlaineThu, Apr 26
12Morya Breland52.71aWAFoster2A WCD III Olympic-SPSL-SeamontFri, May 18
55.11Evan Turman52.74cWAInterlakeBellevue JamboreeThu, Mar 15
56.12Juan Biddix52.86aWAFranklin PierceSumner, FP @CloverparkThu, Mar 22
12Brandon Vargas52.86aWALyndenNWC 2A SubDistrict Meet - Day 2Fri, May 11
58.9Chris Leiba52.91aWARiver RidgeEvergeen 2A Sub-DistrictsFri, May 11
59.11Kyler Reed52.94cWASqualicumBedlington TwilightFri, Mar 23
60.11David Durden52.95aWATumwaterState Multi Events Championships - Day OneSat, Jun 2
61.11Ryan Flynn52.97aWASteilacoomBellevue InvitationalSat, Apr 21
12Taylor Rollins52.97aWAWest Valley-SpokaneDISTRICT 7 TRACK AND FIELD MEETFri, May 11
63.12Travis Downen53.01aWALindberghHazen vs. Highline; Lindbergh vs. KennedyThu, Mar 29
12Kody Gould53.01aWAWhite RiverWhite River, Clover Park @ FifeThu, May 3
65.10Nick Gallaher53.09aWASqualicumMt. Vernon, Squalicum at LCWed, May 2
66.11Ben Shannon53.14cWAWest Valley-SpokaneW.V. at Deer Park GNL #1Thu, Apr 12
67.12Josh Miller53.20aWAWhite RiverSumner @ White River DualThu, Apr 26
68.12Sebastion Ford53.25aWANorth KitsapOlympic League: NK, KHS, & PTHSThu, Apr 12
11Tommy Zabelka53.25aWABurlington-EdisonB-E Vs. Meridian and SehomeThu, May 3
70.9Isaiah Banfro53.27aWALindberghSeamount 2A plus Interlake-Sub-district(both days 4/9/12, 4/11/12)Wed, May 9
12Daniel Lara53.27aWAGrandviewDistrict 5/6 2A ChampionshipsFri, May 11
72.10James Jasperson53.34cWANorth ThurstonBlack Hills, Centralia @ North ThurstonWed, Mar 28
11Dallas Snider53.34cWAW F WestNorth Thurston, Aberdeen @ WF WestWed, Apr 11
10Keigan Baker53.34cWAMark MorrisPanther InviteFri, Apr 27
11Shawn Dixon53.34aWAWashingtonSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
76.11Brady Daly53.50aWAClover ParkSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
77.12Tyson Stipic53.54cWAAberdeenNorth Thurston, Aberdeen @ WF WestWed, Apr 11
78.10Brandon Dove53.56aWAWhite RiverKent-Meridian InviteSat, Mar 31
79.12Paulin Fleishman53.58aWALyndenSehome w/LyndenThu, Apr 26
80.12Matt Erickson53.60aWACedarcrestCedarcrest, Mount Si @ Mercer IslandThu, May 3
81.11Brendan Dennis53.62aWAPort AngelesPAHS vs BHS @ PTHSThu, Apr 26
11Aaron Suarez53.62aWAOthelloDistrict 5/6 2A ChampionshipsFri, May 11
83.11Mitchell Hughey53.64aWALindberghHazen vs. Highline; Lindbergh vs. KennedyThu, Mar 29
84.12Juan Herrera53.66aWAFranklin PierceFife, Steilacoom @FPThu, Apr 26
85.12Ian Earle53.70aWASehome"City Meet" BHS, SQHS, at SehomeFri, Mar 16
86.10Brice Turnbull53.71aWAEphrataCWAC - Ephrata/Selah @ ToppenishThu, Apr 19
87.9Jackson Tappero53.73aWAMedical LakeNewport InviteSat, May 5
88.10Trent Walker53.77aWAEllensburgKeith Jewett InvitationalSat, Apr 28
89.12Luke Cruz53.79aWALindberghHighline vs. Kennedy; Lindbergh vs, RentonThu, Apr 19
10Nicholas Lowrey53.79aWABlack HillsEvergeen 2A Sub-DistrictsFri, May 11
91.11Micah Breland53.80aWAFosterSeamount dualThu, Apr 19
92.11Joseph Bell53.81aWAInterlakeBellevue City ChampionshipsThu, May 3
93.12Caleb Carolan53.90aWAEllensburgCWAC - Ellensburg/Wapato/Grandview @ EVThu, Apr 19
94.12Andrew Beversluis53.92aWAKingstonOlympic League Championship Day 2Sat, May 5
95.11Breck Noland53.93aWAFifeBCS INVITESat, Apr 28
96.10Jamie Sayegh53.94cWABellinghamBellingham and LC at MeridianThu, Apr 26
12Graham Browse53.94cWAPullmanEast Valley @ PullmanWed, May 2
98.11Andrew Mackey54.01aWASultan2A Northwest District 1 - Day 1Wed, May 16
99.11Steven Feeney54.04aWAEast Valley-YakimaDistrict 5/6 2A ChampionshipsFri, May 11
100.11Spencer Seymer54.05aWACentraliaRiver Ridge @ CentraliaTue, Apr 10
101.12Hamilton Carter54.11aWARentonHazen vs. Renton; Foster vs. KennedyFri, Mar 23
102.12Travis Millbrandt54.14cWAMark MorrisWashougal @ Mark MorrisTue, May 1
103.12Dominique Brown54.17aWATumwaterState Multi Events Championships - Day OneSat, Jun 2
104.9Tyrus Snow54.18aWATumwaterFreshman InvitationalSat, May 5
105.9Trevor Davis Jr54.22aWATumwaterFreshman InvitationalSat, May 5
106.10Josh Zimmerman54.23aWACedarcrestCascade Conference - Day 2Fri, May 11
107.10Tristan Hurley54.24aWABellinghamBirger Solberg InvitationalSat, Apr 7
12Luke Nalder54.24cWAEast Valley-SpokaneEast Valley @ PullmanWed, May 2
109.12Cornelius Nelson54.27aWAClover ParkSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
110.10Lane Russell54.28aWATumwaterTrack Friends OpenerFri, Mar 16

View Next Page -> (Total stats: 472)
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.