Women's 3A 100 Meters

   Turn Highlighter On 
Report Filters
Standard - 778 Relay Splits - 30 Wheelchair Ambulatory 
Record types Grade

Measurement
Help
1.10Rebecca Tarbert11.92awWAEastmont3A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
2.12Erika Lombardo12.13awWAAuburn Mountainview3A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
3.12Allanah Whitehall12.21aWALakeside (Seattle)Metro Championships Day 2Fri, May 11
4.12Veronica Ivancic12.25awWANathan Hale3A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
5.9Tierney Silliman12.31awWAWest Valley-Yakima3A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
6.12Khadidja Toure12.32awWAKamiakin3A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
7.11Kate Adler12.33aWASeattle PrepMetro Championships Day 2Fri, May 11
8.12Kris Tollefson12.36aWAWest SeattleMetro Championships Day 2Fri, May 11
9.11Madison Garcia12.37aWASedro-WoolleyNW District 3A FinalsFri, May 18
11Charity Ijiomah12.37aWAShorewoodNW District 3A FinalsFri, May 18
11.10Emily Morgan12.39awWAColumbia River3A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
12.12Renee Hudson12.44aWAEverettNW District 3A FinalsFri, May 18
13.12Rachel Ivancic12.53aWANathan HaleMetro Championships Day 2Fri, May 11
14.12Kathran Dean12.54awWAMountain View3A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
15.11Nia Johnson12.56aWAHoly Names AcademyMetro Championships Day 2Fri, May 11
12Treneisha Doyle12.56awWAHudson's Bay3A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
17.11Shelby Bergren12.64cWALake WashingtonLiberty @ Lake WashingtonThu, Apr 26
18.10Ashlee Pedersen12.70aWAMt SpokaneRiverside InvitationalSat, Apr 28
10Ellie Heiden12.70aWAKamiakinCBBN-West Valley, Southridge @ KamiakinThu, May 3
20.9Imani Apostol12.71aWAHoly Names AcademyMetro Championships Day 2Fri, May 11
21.9Jessica Hollins12.72aWAOak HarborNW District 3A FinalsFri, May 18
22.10Kylie Fraga12.74cWASouthridgeRichland JamboreeSat, Mar 17
11Cecelia Jackson12.74cWAHoly Names AcademyNathan Hale / Cleveland / EC / O'Dea / Holy NamesWed, Apr 4
12Haley Anderson12.74cWAKennedy CatholicKennedy vs. FosterFri, May 4
25.9Kyrin Jarvis12.75aWAMarysville GetchellNW District 3A FinalsFri, May 18
26.10Marche Thierry12.77awWAWoodrow Wilson3A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
27.10Amanda Konynenbelt12.78aWAShadle ParkRiverside InvitationalSat, Apr 28
10Megan Hoppe12.78aWAMeadowdaleNW District 3A FinalsFri, May 18
29.12Michelle Stolz12.81aWAHighlineHighline v. Renton & Foster and Lindbergh v. FosterThu, Apr 26
9Sierra Seabolt12.81aWAOak HarborNW District 3A FinalsFri, May 18
31.9Kendra Jackson12.84cWAYelmTimberline vs YelmThu, Mar 22
11Mikayla Jones12.84cWAJuanitaJuanita @ InterlakeThu, Mar 29
10Danica Person12.84cWAMountain ViewMountain View vs KelsoTue, Apr 17
12Amalia Acorda-Fey12.84cWAHoly Names AcademyIngraham vs. Blanchet, O'Dea, Holy NamesThu, Apr 26
35.12Kenya Whitehorn12.90aWALakesWest Central District Meet Day 1&2Sat, May 19
36.10Myzhanique Ladd12.94cWACleveland (WA)Nathan Hale / Cleveland / EC / O'Dea / Holy NamesWed, Apr 4
12Anne Patnode12.94cWAWest SeattleN. Hale, W. Seattle, Franklin, Seattle PrepThu, Apr 26
10Easton Kawawaki12.94cWAColumbia RiverColumbia River v. CamasTue, May 1
9Aqeelah Williams12.94cWACleveland (WA)Metro Championships Day 1Wed, May 9
40.12Alexis Ford12.98aWARainier BeachS. Prep vs W. Seattle vs Sealth vs R. BeachThu, Mar 22
12Queen Ealy12.98aWARainier BeachBellevue InvitationalSat, Apr 21
10Micayla Smith12.98aWAWoodrow WilsonWest Central District Meet Day 1&2Sat, May 19
43.10Jaz'Mere Sudberry12.99aWATimberline48th Shaner InvitationalFri, May 4
44.9Marissa Therriault13.00aWASammamish3A Kingco Championships Day 1Wed, May 9
45.10Heather Johnsen13.02aWATimberline48th Shaner InvitationalFri, May 4
46.12Cass Busch13.03aWABremertonSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
47.11Kamree Griffiths13.04cWASouthridgeRichland JamboreeSat, Mar 17
10Katie Nilsson13.04cWAMt SpokaneGSL #1 Rogers, Mead, Mt SpokaneWed, Mar 28
12Katherine Bond13.04cWABainbridgeBainbridge, W. Seattle, C. Sealth, Ingraham Thu, May 3
10Amanda Banks13.04aWAShorecrestWESCO 3A PrelimsWed, May 9
51.9Violet Morrow13.06aWAWoodrow WilsonWest Central District Meet Day 1&2Sat, May 19
52.9Sofia Pizzillo13.07aWAShadle ParkCBBN/GSL Regional ChampionshipsSat, May 19
53.9Samantha Raines13.09aWAKamiakinCBBN/GSL Regional ChampionshipsSat, May 19
54.10Erin Arslanoglu13.10aWAShorewoodEverett, Shorewood @Mount Lake TerraceThu, Apr 12
55.10Nicole Carter13.11aWAAuburn MountainviewKent-Meridian InviteSat, Mar 31
9Nicole Edwards13.11aWASouthridgeCBBN/GSL Regional ChampionshipsSat, May 19
9Taylor Hallquist13.11aWAColumbia RiverWest Central District Meet Day 1&2Sat, May 19
58.10Sierra Shugarts13.12aWADecaturSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
59.11Whitney Diggs13.14cWAHighlineHazen vs. Lindbergh; Renton vs. KennedyThu, Apr 5
10Jesse Guyer13.14cWAMt SiJuanita, Mt. Si, Samm. @ LibertyThu, Apr 19
10Sarah Landers13.14cWAColumbia River24th Annual Wilson InvitationalFri, Apr 20
9Bailey Scheffler13.14cWABainbridgeMetro Championships Day 1Wed, May 9
63.9Cherelle Demps13.15aWALiberty-Issaquah3A Kingco Championships Day 1Wed, May 9
64.11Jazzmin Carroll13.19aWAEverettEverett, Shorewood @Mount Lake TerraceThu, Apr 12
10Emily Eberlein13.19aWALakesWest Central District Meet Day 1&2Sat, May 19
66.10Mickayla Mury13.20aWAKelsoJohn Ingram Twilight Fri, Apr 13
67.12Nicole Harris13.22aWAShorecrestBattle of ShorelineThu, May 3
68.11Ginelle Peterson13.23aWAPeninsulaWest Central District Meet Day 1&2Sat, May 19
69.9Arizona Davis13.24cWAMt SpokaneGSL #1 Rogers, Mead, Mt SpokaneWed, Mar 28
9Margot Maraghe13.24cWANathan HaleNathan Hale / Cleveland / EC / O'Dea / Holy NamesWed, Apr 4
9Kayla Gleza13.24cWAPeninsulaDecatur @ PeninsulaThu, Apr 26
72.9Rebecca Arneson13.25aWAHanfordFast Times at SouthridgeSat, Mar 31
10Ericka Budinich13.25aWADecaturSentinel ClassicSat, Apr 28
74.11Jenna Ballandby13.26aWAKennewickCBBN/GSL Regional ChampionshipsSat, May 19
75.12Abi Shimono13.27aWAGlacier PeakNW District 3A FinalsFri, May 18
76.10Olivia Bannerot13.30aWAEnumclawSPSL JamboreeSat, Mar 10
77.12Airashay Rogers13.31aWAHazenRenton SD All City MeetFri, May 4
78.12Payton Shrum13.32aWAMeadowdaleLarry Eason InvitationalSat, Apr 14
10Chelsea Delgado13.32aWAHazenMount Si InvitationalSat, Apr 21
80.11Jacqueline Ines13.33aWAKennewickCBBN/GSL Regional ChampionshipsSat, May 19
81.10Bret Baysinger13.34cWAHanfordRichland JamboreeSat, Mar 17
12Macy Brannan13.34cWAKamiakinRichland JamboreeSat, Mar 17
9Mariah Davis13.34cWAFort VancouverCamas v. Fort VancouverTue, Apr 10
10Amanda Shioyama13.34cWAKennedy CatholicKennedy vs. FosterFri, May 4
85.12Juliana Joy13.35aWAKennedy CatholicHazen vs. Renton; Foster vs. KennedyFri, Mar 23
11Kyra Brannan13.35aWAKamiakinCBBN-KAM, KENN, SS, PASCO @ SOUTHRIDGEThu, Apr 26
10Mil-Lindsey Williams13.35aWAHenry FossTacoma All-City MeetWed, May 2
88.11Tisha Parsley13.36aWAMeadowdaleMountlake Terrace vs Mead. + SCThu, Apr 19
9Shanayla Yantis13.36aWAMt VernonNWC Subdistrict 3AFri, May 11
90.11Jasmine Bethely13.37aWAMt SpokaneGSL #3 Shadle Park\Lewis & Clark\Mt SpokaneThu, Apr 19
91.12Nina Penner13.38aWAMountlake TerraceEverett, Shorewood @Mount Lake TerraceThu, Apr 12
12Mary Agnes Villanueva13.38aWACapital48th Shaner InvitationalFri, May 4
9Haley Chamberlin13.38aWACapitalFreshman InvitationalSat, May 5
94.12Allyssa Marzano13.39aWAWoodrow WilsonWilson v LincolnThu, Mar 22
10Jennifer Williams13.39aWACleveland (WA)Bellevue InvitationalSat, Apr 21
11Jasmine Moore13.39aWAAuburn MountainviewSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
97.10Calea Carr13.40aWAEverettSnohomish, Everett @ Marysville-PilThu, Mar 22
12Vanessa Serrano13.40aWACamasJohn Ingram Twilight Fri, Apr 13
99.10Makena Snider13.41aWAPascoFast Times at SouthridgeSat, Mar 31
100.10Desi Kamm13.42aWADecaturDecatur Frosh/Soph InvitationalSat, Mar 31
101.11Abrei Mc Clarron13.44cWAHenry FossFoss v CapitalThu, Mar 22
12Alexandria Hashimoto13.44cWALake WashingtonLiberty @ Lake WashingtonThu, Apr 26
10Peighton DeVon13.44cWAShadle ParkGSL #4 NC, SP, GPrepThu, Apr 26
9Danielle Demps13.44cWALiberty-IssaquahLiberty @ Lake WashingtonThu, Apr 26
10Danielle Carnahan13.44cWAKennedy CatholicKennedy vs. FosterFri, May 4
106.12Nicole Schultz13.46aWAWest Valley-YakimaProsser Rotary InvitationalSat, Apr 21
12Brittany Bell13.46aWALakesSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
108.10Vanessa Alvarez13.48aWASunnysideHanford & Prosser @ SunnysideTue, Mar 27
11Kennadie Clute13.48aWAMt SpokaneGSL #5 G-Prep\UHI\CV\Mt SpoThu, May 3
110.10Kimberly Brinkworth13.49aWASouthridgeFast Times at SouthridgeSat, Mar 31

View Next Page -> (Total stats: 778)
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.