Women's 3A 200 Meters

   Turn Highlighter On 
Report Filters
Standard - 726 Straight Relay Splits - 30 Wheelchair Ambulatory 
Record types Grade

Measurement
Help
1.10Ellie Heiden24.95aWAKamiakinCBBN 3A District ChampionshipsFri, May 11
2.10Rebecca Tarbert25.03aWAEastmontCBBN/GSL Regional ChampionshipsSat, May 19
3.11Whitney Diggs25.04aWAHighlineSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
4.12Alanna Coker25.11aWAJuanita3A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
5.12Erika Lombardo25.18aWAAuburn MountainviewSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
6.12Alexis Ford25.24cWARainier BeachMetro Championships Day 1Wed, May 9
12Kris Tollefson25.24aWAWest Seattle3A Sea-King District Championships Day 1Wed, May 16
8.11Kyra Brannan25.44aWAKamiakin27th Kiwanis InvitationalSat, Apr 21
9.12Veronica Ivancic25.61aWANathan HaleMetro Championships Day 2Fri, May 11
10.12Allanah Whitehall25.68aWALakeside (Seattle)Metro Championships Day 2Fri, May 11
11.9Tierney Silliman25.71aWAWest Valley-YakimaCBBN/GSL Regional ChampionshipsSat, May 19
12.9Imani Apostol25.85aWAHoly Names Academy3A Sea-King District Championships Day 1Wed, May 16
13.12Rachel Ivancic25.94cWANathan HaleNathan Hale / Franklin / O'Dea / Holy NamesThu, May 3
14.12Angelique Whistocken25.98aWAKennewickCBBN/GSL Regional ChampionshipsSat, May 19
15.11Madison Garcia26.01aWASedro-WoolleyNW District 3A prelimsWed, May 16
16.12Amalia Acorda-Fey26.04cWAHoly Names AcademyMetro Championships Day 1Wed, May 9
11Nia Johnson26.04cWAHoly Names AcademyMetro Championships Day 1Wed, May 9
18.10Peyton Johnson26.24cWALakeside (Seattle)Metro Championships Day 1Wed, May 9
10Jessica Miller26.24aWAGlacier PeakNW District 3A FinalsFri, May 18
20.10Easton Kawawaki26.25aWAColumbia RiverGSHL 3A District ChampionshipsFri, May 11
21.12Haley Anderson26.28aWAKennedy CatholicSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
22.10Heather Johnsen26.34aWATimberline52nd Shelton Invitational Track & Field MeetSat, Apr 28
23.10Ashlee Pedersen26.35aWAMt SpokaneRiverside InvitationalSat, Apr 28
12Marisa Broersma26.35aWASunnysideCBBN 3A District ChampionshipsFri, May 11
25.10Amanda Banks26.43aWAShorecrestNW District 3A prelimsWed, May 16
26.11Cecelia Jackson26.44cWAHoly Names AcademyNathan Hale / Cleveland / EC / O'Dea / Holy NamesWed, Apr 4
27.9Aqeelah Williams26.51aWACleveland (WA)Bellevue InvitationalSat, Apr 21
12Juliana Joy26.51aWAKennedy Catholic3A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
29.12Maura McKole26.53aWAOak HarborNW District 3A FinalsFri, May 18
30.9Nicole Edwards26.57aWASouthridgeCBBN/GSL Regional ChampionshipsSat, May 19
31.9Jessica Hollins26.63aWAOak HarborNW District 3A prelimsWed, May 16
32.10Jennifer Williams26.64cWACleveland (WA)Metro Championships Day 1Wed, May 9
33.12Elizabeth Ryker26.66aWALiberty-Issaquah3A Sea-King District Championships Day 1Wed, May 16
34.11Mikayla Jones26.69aWAJuanita3A Sea-King District Championships Day 1Wed, May 16
9Cheyenne Konrad26.69aWAMt SpokaneCBBN/GSL Regional ChampionshipsSat, May 19
36.12Nicole Harris26.78aWAShorecrestState Multi Events Championships - Day OneSat, Jun 2
37.11Jasmine Moore26.85aWAAuburn MountainviewSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
12Bethany Smith26.85aWAShorewoodNW District 3A prelimsWed, May 16
10Calea Carr26.85aWAEverettState Multi Events Championships - Day OneSat, Jun 2
40.11Daniaella Williams26.87aWATimberline3A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
41.10Danielle Brandon26.88aWAKamiakinCBBN 3A District ChampionshipsFri, May 11
42.11Michelle Snider26.89aWASouthridgeCBBN-West Valley, Southridge @ KamiakinThu, May 3
43.10Desi Kamm26.90aWADecatur@FifeThu, Apr 12
44.11Breana Brookbank26.93aWAHighlineSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
9Sofia Pizzillo26.93aWAShadle ParkCBBN/GSL Regional ChampionshipsSat, May 19
46.11Kate Adler26.94cWASeattle PrepSeattle Prep, Cleveland, LakesideThu, May 3
47.12Juliana Joy26.98aWAKennedy CatholicWest Central District Meet Day 1&2Sat, May 19
48.9Shanayla Yantis27.03aWAMt VernonNW District 3A prelimsWed, May 16
49.11Julia Hawn27.04cWAHoly Names AcademyMetro Championships Day 1Wed, May 9
10Danielle Bogardus27.04cWABainbridgeMetro Championships Day 1Wed, May 9
11Claire Godbout27.04cWANathan HaleMetro Championships Day 1Wed, May 9
11Kylie Terwilliger27.04aWAMt VernonNW District 3A prelimsWed, May 16
53.12Brittany Bennett27.06aWAKennedy CatholicHazen vs. Lindbergh; Renton vs. KennedyThu, Apr 5
9Samantha Raines27.06aWAKamiakinCBBN-West Valley, Southridge @ KamiakinThu, May 3
55.11Kendra Hamm27.10aWAUniversityCBBN/GSL Regional ChampionshipsSat, May 19
56.10Nicole Carter27.13aWAAuburn MountainviewKent-Meridian InviteSat, Mar 31
57.10Floriane Kameni27.14cWABellevueBellevue @Sammamish Thu, Apr 5
9Kate Maher27.14cWALakeside (Seattle)Metro Championships Day 1Wed, May 9
9Briell Lindsay27.14aWAPrairieGSHL 3A District ChampionshipsFri, May 11
60.10Katie Nilsson27.15aWAMt SpokaneCBBN/GSL Regional ChampionshipsSat, May 19
61.9Marissa Therriault27.17aWASammamish3A Sea-King District Championships Day 1Wed, May 16
62.9Violet Morrow27.21aWAWoodrow WilsonNarrows League Championships 3AFri, May 11
12Abi Shimono27.21aWAGlacier PeakNW District 3A prelimsWed, May 16
64.11Shelby Bergren27.24cWALake WashingtonJuanita vs LW & MIThu, Apr 12
65.9Rebecca Arneson27.26aWAHanfordCBBN 3A District ChampionshipsFri, May 11
66.11Xiana McCorkle27.27aWALakesSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
67.10Micayla Smith27.28aWAWoodrow WilsonNarrows League Championships 3AFri, May 11
68.11Ginelle Peterson27.32aWAPeninsulaSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
11Tisha Parsley27.32aWAMeadowdaleNW District 3A prelimsWed, May 16
70.10Kylie Fraga27.33aWASouthridgeCBBN-Southridge, Sunnyside @ HanfordThu, Mar 29
11Jacqueline Ines27.33aWAKennewickCBBN 3A District ChampionshipsFri, May 11
72.11Kamree Griffiths27.34aWASouthridge27th Kiwanis InvitationalSat, Apr 21
12Pearl Terry27.34cWABainbridgeBainbridge, W. Seattle, C. Sealth, Ingraham Thu, May 3
74.11Amy Pfaff27.43aWAHanfordCBBN 3A District ChampionshipsFri, May 11
75.10Danica Person27.44cWAMountain ViewMtn. View v. CamasThu, Mar 29
9Margot Maraghe27.44cWANathan HaleNathan Hale / Franklin / O'Dea / Holy NamesThu, May 3
77.10Emily Morgan27.45aWAColumbia RiverJohn Ingram Twilight Fri, Apr 13
78.12Whitney Echols27.46aWAAuburn MountainviewEHS vs Auburn MountainviewThu, Apr 26
79.11Makenzie Terrell27.49aWAMarysville GetchellNW District 3A prelimsWed, May 16
80.9Sierra Seabolt27.51aWAOak HarborNW District 3A prelimsWed, May 16
81.9Katie Christensen27.54cWAEnumclawEHS vs PeninsulaThu, Mar 22
82.11Colleen Pacholski27.57aWAHighline36th Lake Washington Invitational (Girls)Sat, Apr 28
83.11Jazzmin Carroll27.58aWAEverettNW District 3A prelimsWed, May 16
84.11Abrei Mc Clarron27.59aWAHenry FossNarrows League Championships 3AFri, May 11
85.12Payton Shrum27.60aWAMeadowdaleNW District 3A prelimsWed, May 16
86.12Jennifer Franklin27.62aWAShorewoodWESCO 3A PrelimsWed, May 9
87.9Karen Nguyen27.64cWAFort VancouverColumbia River vs Fort VancouverTue, Apr 17
10Makena Snider27.64aWAPasco27th Kiwanis InvitationalSat, Apr 21
10Deja Svastisalee27.64cWANorth CentralGSL #4 NC, SP, GPrepThu, Apr 26
9Kyrin Jarvis27.64aWAMarysville GetchellStanwood Twilight InviteFri, May 4
10Barbara Biney27.64aWAMountlake TerraceNW District 3A prelimsWed, May 16
92.12Madison Guscott27.65aWACapitalNarrows League Championships 3AFri, May 11
93.10Rashae Williams27.66aWAShadle ParkRiverside InvitationalSat, Apr 28
94.10Jesse Guyer27.68aWAMt SiInterlake @ Mount SiThu, Apr 26
12Kaila Bass27.68aWAJuanita3A Kingco Championships Day 1Wed, May 9
96.10Olivia Bannerot27.70aWAEnumclawTerrace InviteSat, Apr 21
12Katherine Bond27.70aWABainbridge36th Lake Washington Invitational (Girls)Sat, Apr 28
98.9Aujanique Doss27.72aWAWoodrow WilsonNarrows League Championships 3AFri, May 11
99.10Grace Douglas27.73aWALynnwoodLynnwood, Getchel, TerraceThu, Apr 26
11Alisa Saunders27.73aWALakesSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
101.11Michaela Chucka27.74cWALiberty-IssaquahLiberty @ InterlakeThu, Apr 5
10Sarah Landers27.74aWAColumbia RiverElden Kellar InvitationalFri, Apr 27
103.9Lexi McQueary27.75aWAKamiakinCBBN-West Valley, Southridge @ KamiakinThu, May 3
104.10Chelsea Delgado27.80aWAHazenMount Si InvitationalSat, Apr 21
105.10Brittney Broersma27.82aWASunnysideHanford & Prosser @ SunnysideTue, Mar 27
12Sophie Rockow27.82aWAMt Si3A Kingco Championships Day 1Wed, May 9
11Khalyn King27.82aWAMarysville GetchellNW District 3A prelimsWed, May 16
108.10Viktoriya Vasina27.83aWAAuburn MountainviewEHS vs Auburn MountainviewThu, Apr 26
109.11Delane Agnew27.84cWALiberty-IssaquahJuanita, Mt. Si, Samm. @ LibertyThu, Apr 19
10Peighton DeVon27.84cWAShadle ParkGSL #5 Rogers, SPThu, May 3

View Next Page -> (Total stats: 726)
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.