Women's 3A 300m Hurdles

   Turn Highlighter On 
Report Filters
30" - 266 33" 36" 39" 42" Relay Splits 
Record types Grade

Measurement
Help
1.11Cecelia Jackson43.48aWAHoly Names Academy3A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
2.12Michelle Stolz44.21aWAHighlinePasco InvitationalSat, Apr 14
3.12Nicole Harris44.42aWAShorecrest3A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
4.12Tiara Pajimola45.30aWAShadle Park3A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
5.11McKenna Emmert45.51aWAKelsoCanby InvitationalFri, Apr 20
6.11Sara Wilson45.65aWALake Washington3A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
7.10Kathleen Ballweber45.66aWALakesSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
9McKenna Hunt45.66aWAMountlake Terrace3A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
9.10Deja Svastisalee45.77aWANorth CentralCBBN/GSL Regional ChampionshipsSat, May 19
12Hannah Bokma45.77aWAShadle ParkCBBN/GSL Regional ChampionshipsSat, May 19
11.12Joanna Mazer46.28aWAYelm3A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
12.12Julia Jones46.62aWALincoln3A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
13.10Jordan Harris46.84aWAMt SpokaneGSL 3A/4A District Meet Day 1Thu, May 10
14.9Emma Sexton46.89aWASeattle Prep3A WIAA State Championships - All DaysSat, May 26
15.12Carly Stewart46.90aWASedro-Woolley106th Skagit County Championships Day 2Fri, Apr 27
16.10Maria Blad46.93aWAEnumclawWest Central District Meet Day 1&2Sat, May 19
17.11Kimi Knight47.14cWACamasColumbia River v. CamasTue, May 1
18.11Ginelle Peterson47.16aWAPeninsulaSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
19.9Lindsey Schauble47.26aWAKamiakinCBBN/GSL Regional ChampionshipsSat, May 19
20.11Ashley Jackson47.32aWAMt Si3A Sea-King District Championships Day 2Fri, May 18
21.10Livy Steinke47.41aWABishop Blanchet3A Sea-King District Championships Day 1Wed, May 16
10Erin Boatright47.41aWAEastmontCBBN/GSL Regional ChampionshipsSat, May 19
23.11Megan Ransom47.50aWAShorewoodNW District 3A FinalsFri, May 18
24.12Sarah Schoville47.54aWAHazenSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
25.12Shelby Covert48.24cWAHanfordCBBN-Pasco, Kamiakin @ HanfordThu, Apr 19
26.11Sydney Stuckey48.35aWAWoodrow WilsonFoss v Wilson v Yelm v LincolnWed, Apr 25
27.12Lindsey Gipson48.37aWAEverettWESCO 3A FinalsFri, May 11
28.10Camiele Cleveland48.40aWACapitalNarrows League Championships 3AFri, May 11
29.9Kelley Johnson48.47aWALiberty-Issaquah36th Lake Washington Invitational (Girls)Sat, Apr 28
30.11Emily Aleinikoff48.61aWASeattle PrepMetro Championships Day 2Fri, May 11
31.12Emily Pestl-Dimmitt48.74cWALiberty-IssaquahLiberty @ Lake WashingtonThu, Apr 26
32.10Sydney Leonard48.83aWAMt Si3A Sea-King District Championships Day 2Fri, May 18
33.10Lecia Renecker48.87aWAUniversityGSL 3A/4A District Meet Day 1Thu, May 10
34.10Brianna Sorensen48.93aWAKelsoWest Central District Meet Day 1&2Sat, May 19
35.12Melissa Merrill48.94aWAHanfordCBBN-Hanford @ KennewickWed, May 2
36.12Whitney Echols48.95aWAAuburn MountainviewSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
37.9Alex Murphy49.00aWAShorecrestWESCO 3A FinalsFri, May 11
38.10Aubrey Gan49.03aWATimberlineNarrows League Championships 3AFri, May 11
39.11Aubrey Allen49.06aWACamasGSHL 3A District ChampionshipsFri, May 11
40.11Lexie Hereford49.08aWAMt SpokaneGSL 3A/4A District Meet Day 1Thu, May 10
9Claire Capeloto49.08aWAHoly Names Academy3A Sea-King District Championships Day 1Wed, May 16
42.10Brittney Broersma49.12aWASunnysideKeith Jewett InvitationalSat, Apr 28
43.9Jordan Davis49.19aWACamasJohn Ingram Twilight Fri, Apr 13
44.12Phenix Kline49.24cWAHanfordCBBN-Pasco, Kamiakin @ HanfordThu, Apr 19
45.9Tamaki Murata49.26aWACamasGSHL 3A District ChampionshipsFri, May 11
46.12Molly Grager49.34cWAJuanitaLWSD MEETThu, May 3
9Sydney Mendenhall49.34aWAGlacier PeakWESCO 3A FinalsFri, May 11
48.11Jasmine McDaniel49.40aWAUniversityGSL 3A/4A District Meet Day 1Thu, May 10
49.12Abby McFaul49.63aWADecaturSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
50.11Raeanna Wynne49.66aWAOak HarborStanwood Twilight InviteFri, May 4
51.9Mariah Davis49.69aWAFort VancouverGSHL 3A District ChampionshipsFri, May 11
52.9Sophia Alvestad49.70aWAPeninsulaSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
53.9Livia Amorosi49.90aWAIngrahamMetro Championships Day 1Wed, May 9
54.11Kristina Teodoro49.95aWASeattle PrepMetro Championships Day 2Fri, May 11
55.12Marissa Rodriguez49.99aWAKamiakinCBBN/GSL Regional ChampionshipsSat, May 19
56.10Elle Limesand50.08aWAGlacier PeakNW District 3A FinalsFri, May 18
57.11Cameron Estes50.22aWAPascoCBBN 3A District ChampionshipsFri, May 11
10Katy McMullan50.22aWASeattle Prep3A Sea-King District Championships Day 2Fri, May 18
59.12Vandan Kasar50.34aWABellevue3A Kingco Championships Day 1Wed, May 9
60.11Marya Draw50.41aWAWoodrow WilsonNarrows League Championships 3AFri, May 11
61.12Susana Vidrio50.56aWASouthridgeCBBN-Kennewick, Southridge @ EastmontThu, Apr 19
62.12Alexandra White50.63aWAColumbia RiverGSHL 3A District ChampionshipsFri, May 11
63.11Maya Wagers50.64cWAAuburn MountainviewBonney Lake @ Auburn MountainviewThu, Apr 19
64.10Salyna McDonald50.69aWAShorewoodNW District 3A FinalsFri, May 18
65.12Katherine Iwanyk50.83aWAHoly Names AcademyMetro Championships Day 2Fri, May 11
66.10Rachel Simpson50.92aWAEastmontCBBN 3A District ChampionshipsFri, May 11
67.11Breana Brookbank50.94aWAHighlineHighline School District MeetFri, May 4
68.9Nalani Gabbert51.01aWAOak HarborNW District 3A prelimsWed, May 16
69.9Loryn Musgrove51.02aWAKelsoCanby InvitationalFri, Apr 20
70.10Jori Perrins51.04cWAKamiakinRichland JamboreeSat, Mar 17
10Madelyn Rowse51.04cWAKamiakinCBBN-Pasco, Kamiakin @ HanfordThu, Apr 19
10Katie Westin51.04cWABishop BlanchetIngraham vs. Blanchet, O'Dea, Holy NamesThu, Apr 26
73.10Amara Cairns51.14cWALake WashingtonLiberty @ Lake WashingtonThu, Apr 26
9Josie Self51.14cWAPeninsulaLakes vs PeninsulaThu, May 3
75.10Ellie Harris51.15aWASeattle PrepMetro Championships Day 2Fri, May 11
76.10Shelby Ferris51.24cWAMt SpokaneGSL #2 Mt Spokane vs North CentralThu, Apr 12
77.9Kyla Lusink51.27aWADecaturSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
78.12Aubrey Cronk51.31aWACapitalNarrows League Championships 3AFri, May 11
79.9Amber Kinman51.36aWAMeadowdaleEdmonds District ChampionshipFri, May 4
9Sidney Ritter51.36aWAShadle ParkGSL 3A/4A District Meet Day 1Thu, May 10
81.11Kate Roberts51.42aWALake Washington3A Kingco Championships Day 2Fri, May 11
82.10Michele Day51.64aWAMercer IslandBellevue InvitationalSat, Apr 21
83.9Mercedes McLeod51.69aWAPrairie48th Centennial InvitationalSat, Apr 28
84.11Niko Tomlin51.71aWATimberlineLarry Eason InvitationalSat, Apr 14
12Natalie Kane51.71aWABonney LakeSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
86.10Shelby Winsor51.73aWAHanfordCBBN 3A District ChampionshipsFri, May 11
87.12Ariana Hoyer51.74cWAColumbia RiverHudson's Bay @ Columbia RiverTue, Apr 24
88.12D'Nara Jones51.81aWALincolnWilson v LincolnThu, Mar 22
11Sokonthea No51.81aWALincolnWilson v LincolnThu, Mar 22
90.10Sarah Beland51.82aWAShorecrestNW District 3A FinalsFri, May 18
91.10Samantha Gifford51.92aWASouthridge27th Kiwanis InvitationalSat, Apr 21
92.9Tiara Waldron51.94cWAKelsoKelso vs. Hudson's BayTue, May 1
93.10Angela Nguyen52.00aWAMeadowdaleTerrace InviteSat, Apr 21
94.9Natalie Robinson52.04aWASedro-WoolleyNW District 3A FinalsFri, May 18
95.11Ainslee Bessmer52.15aWAShadle ParkMooberry RelaysSat, Apr 21
96.10Gabriella Orta52.24cWALake WashingtonLiberty @ Lake WashingtonThu, Apr 26
97.12Lindy Eaton52.27aWAShorecrestNW District 3A FinalsFri, May 18
98.11Kaylie Green52.28aWAMarysville GetchellWESCO 3A PrelimsWed, May 9
99.9Yhadira Gallardo52.64cWADecaturDecatur @ PeninsulaThu, Apr 26
100.10Victoria Lam52.68aWALynnwoodNW District 3A FinalsFri, May 18
101.9Jillian Roller52.77aWAHanfordCBBN 3A District ChampionshipsFri, May 11
102.11Morgan McCarty52.84aWAEverettSC, Marysville-Getchell @ EverettThu, Mar 29
103.10Alyssa Pray52.92aWABonney LakeBonney Lake vs. LakeWed, Mar 28
104.11Missy Sanders52.95aWAEnumclawWhite River @ EnumclawTue, May 1
105.11Ericka Moreno53.01aWAKennewickCBBN-Hanford @ KennewickWed, May 2
106.9Jazlyn Coburn53.03aWAPeninsulaSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
107.9Mia King53.14cWALakeside (Seattle)B. Blanchet vs O'Dea/Holy Names vs LakesideThu, Apr 19
10Holly Warendorf53.14cWABellevueJuanita @ Bellevue High Thu, Apr 26
109.10Laura Keenan53.16aWADecaturSPSL/SEA/BREM 2A/3A Sub-District-Day 2Sat, May 12
110.10Jackie Dejesus53.18aWAOak HarborMeadowdale, Oak Harbor @Marysville-GetchellThu, Apr 12

View Next Page -> (Total stats: 266)
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.