Athletic.net Team Results Management

Men's 2008 Middle School 4x100 Relay

   Turn Highlighter On 
Report Filters
Standard - 598 Throwers 
Record types Grade

Measurement
Help
1.-Kevin Baker
Javon Dillon
Isaiah Doss
Bradley Russell
45.74cILLincoln (East St. Louis)IESA Class AA State MeetFri, May 16
2.-Kevin Lacanlale
James Galam
Corum Szathmary
Chris Steele
46.11aWARidgetopOlympic League District T & F MeetThu, May 29
3.-Relay Team 46.44cSCIrmo5 Irmo vs Chapin, White Knoll, Dutch ForkThu, Apr 10
4.-Marcus Harris
Amir Curey
Justin Harris
Deion Sanders Jr.
46.54cTXTrinity Christian Cedar HillTCS Junior High RelaysThu, Apr 3
5.-D.J. May
Willie Roach
Aaron Nordman
Dave Blacklock
46.64cWAIllaheeIllahee vs SaghalieWed, May 14
6.-Jacob Davila
Dejuan Hudson
Hippolito Hernandez
Keith Montalvo
47.23aTXGeorgeHouston Christian HS Middle School 8-AWed, Mar 26
7.-Relay Team 47.43aIDFairmontBoise Schools Jr. High City MeetTue, May 6
8.-Scott Daley
Cody Klepinger
Alec Stoll
Alessandro Leporace
47.44cWAEvergreen (Redmond)Inglewood vs Evergreen Fri, May 16
9.-Billy Hansen
Nick McKernan
Ben Mickey
Taylor Humphrey
47.54cORAshlandEagle Point vs Ashland vs MacTue, Apr 15
10.-Breaun Dozier
Christian Berg
Lucas Thoresen
Zach Duarte
48.04cWACentral KitsapSub DistrictTue, May 20
-Cameron Williams
Andre Casino
Travis Marshall
Danny Garcia
48.04cWAFinn HillFinn Hill vs. KamiakinThu, May 29
12.-Relay Team 48.05aTXLamar (Rosenberg)Houston Christian HS Middle School 8-AWed, Mar 26
13.-Blair Cavanaugh
Alex Brown
Nolan Hansen
Justin Osborn
48.14cORLinus PaulingMiddle School State MeetSat, May 31
14.-Ryan Baser
Ryan Coons
David Velazquez
Nick Neier
48.24cMOUnionWashington, Owensville, UnionThu, Apr 17
-Allan Schmekel
Shae Giddens
Stuart Hezlep
Patrick Kerr
48.24cWACavelero Mid-High2008 North County Track ChampionshipsThu, May 29
16.-Miles Irwin
Peter Kim
Devin Munk
Marc Wythes
48.34cWARose HillDistrict Finals @ Redmond HSThu, Jun 5
17.-Christian McLain
Cole Stamper
Zac Grogean
Brandon Henry
48.37aTXPrestonwood Christian AcademySt Marks BVU JH InvitationalFri, Mar 28
18.-Gerardo Alvarez
Derek Mautz
Mario Saldana
Zach Tanner
48.44cORHedrickBoys PrelimsTue, Apr 29
19.-Kendall Preston
Tresmond Ray
Zach Spencer
Demarquis Mims
48.51aTXAthensRev. Jerome Milton InvitationalTue, Mar 25
20.-Lucas King
Jared Johnson
Jamar Patrick
Michael Williams
48.54cTXLife Oak CliffTC Addison MS InvitationalsFri, Mar 14
-Daniel Chadwick
Taylor Sharp
Xavier Turner
Elijah Cutts
48.54cGAChattanooga ValleyGordon Lee InvitationalFri, Apr 18
-Ben Burke
Eric Charles
Broderick Phillips
Jeff Seid
48.54cWAMeekerMill Creek vs MeekerWed, May 28
23.-Relay Team 48.57aIDLes BoisBoise Schools Jr. High City MeetTue, May 6
24.-Peter Chuen-Arom
Arjun Narayanan
Nikolaj La Cour
Ian Averman
48.64cWARedmondRedmond vs. EvergreenFri, May 2
25.-Relay Team 48.74cOHSt AloysiusCYO East Championship - 8th GradeSat, May 17
-Relay Team 48.74cOHSt Clare-St Francis of AssisiCYO East Championship - 8th GradeSat, May 17
27.-Relay Team 48.84cORMcLoughlinDistrict Track Meet (Boys prelims 4/29 and Girls Prelims 5/1 SIGN UP HERE)Sat, May 3
-Jonathan Lockwood
Matthew Wallig
Parker Jackson
Ian Gelfer
48.84cWAInglewoodInglewood vs Evergreen Fri, May 16
-Vlad Petrich
JJ Fisher
Regen Weinert
Roman Gayduchik
48.84cORRoweWillamette River League Championship Day 2Thu, May 22
30.-Relay Team 48.88aWAOakland BayOlympic League Sub-DistrictsTue, May 20
31.-Tom Steelhammer
Jacob Potter
Justin Short
Kai Martinson
48.94cORHigh DesertLarge School District Meet Thu, May 15
-Joe Sheppard
Cleveland Wallace
Colby Taylor
Kaelum Harvey
48.94cCAHerman IntermediateLeague ChampionshipsMon, May 19
33.-Bilal Evans
Harry McGraw
John Newcomb
Chandler Malone
49.04cTXCistercian PrepMetroplex MS TF SeriesThu, Apr 24
-Relay Team 49.04cOHSt. Gregory / Sacred Heart of JesusCYO East Championship - 8th GradeSat, May 17
35.-Ardis Graham
Bryceson Holcomb
Jairo Nevarez
Cody Sixkiller
49.06aTXSt Mark's of TexasTom Landry Relays Middle SchoolFri, Apr 11
36.-Rylan Hollins
Riggs Powell
John Williams
Jeremy Medina
49.08aCAAptosPajaro Valley Athletic League FinalsWed, May 21
37.-Relay Team 49.14cIDWest BoiseBoise Jr. High All School 7th, 8th & 9th Grade Boys MeetThu, Apr 24
-Dan Cornelius
Ryan Kray
Chad Agozzino
Rustom Khouri
49.14cOHSt RaphaelCYO City Championship MeetThu, May 22
39.-Max Daniels
Josh Kemp
Jay Moore
Bart Thomas
49.15aTXTrinity Christian Track AcademyTom Landry Relays Middle SchoolFri, Apr 11
40.-Relay Team 49.16aTXFort Worth ChristianTCPS Championships - Field Events & Running FinalsSat, Apr 26
41.-Hilton Falls
Cody Hammersmith
Brandon Saddler
Carlos Uribe
49.23aORCentennialCOUNTYMEET*Tue, May 20
42.-Relay Team 49.24cTXKinkaidJunior Maverick RelaysThu, Apr 10
-Aron Armstrong
Junior Espitia
Dustin Watson
David Mason
49.24cORLeslieAll-City ChampionshipsThu, May 15
-Todd Kim
Paul Collins
Alex Matthews
Will Shannon
49.24cORLake OswegoWillamette River League Championship Day 2Thu, May 22
45.-Ashton Dunnington
Lucas Anderson
Logan Cornelius
Stephen Preissler
49.26aTXFaith Christian (Grapevine)TCPS Championships - Field Events & Running FinalsSat, Apr 26
46.-Josh Helbling
Sean Baron
Wade Schumaker
Derrell Russell
49.34cIDMoscowBi-State ChampionshipTue, May 13
-Logan Osborn
Jordan Pense
Dumitri Malnasi
Will Lawrence
49.34cORSt HelensSt. Helens vs. Scappoose, CascadeThu, May 15
-Terryll Daguison
Cody House
Marc Oden
Jonathan James
49.34cWAMarysville2008 North County Track ChampionshipsThu, May 29
49.-Conner Landa
Bodie Hyer
Trey Corta
Danny Magdaleno
49.38aIDHomedaleYMCA Team Idaho Invitational (Middle School)Sat, Apr 26
50.-Matt Hotchkiss
Austin Maynard
Jace Roffler
Payton Wheeler
49.44cMIWesternWestern v. LeslieWed, Apr 23
51.-Tome Kirkland
Cody Carey
Connor Mahurin
Garrett Crimmins
49.44cMOSteelvilleLinn RelaysThu, Apr 17
-Keenan Woods
Anthony Davis
Bruce Waldner
Brandon Magofna
49.44cORClaggett CreekClaggett vs JudsonThu, Apr 24
-Zachary Borrelli
Dylan Johnson
Jonathon Tharpe
Austin Place
49.44cORLincolnSky-Em Youth DistrictsWed, May 14
-Brandon Powers
Cole Thomas
Nick Loeffler
Fintan Doyle
49.44cORCascade (Bend)Large School District Meet Thu, May 15
-Joey Christensen
Connor Sliney
Austin Howard
Casey Bellon
49.44cORSunrise (Closed 2010)Willamette River League Championship Day 2Thu, May 22
-Relay Team 49.44cWANorthwoodKent-Tahoma Track FinalsThu, Jun 5
57.-Relay Team 49.47aWAMill CreekKent-Tahoma Track FinalsThu, Jun 5
58.-Relay Team 49.54cTXBenji's AcademyCypress Christian SchoolTue, Apr 1
-James Wang
Abolade Jebutu
Jonathan Freeman
Austin Tucker
49.54cTXThe VillageJunior Maverick RelaysThu, Apr 10
-Relay Team 49.54cORMolalla RiverPhlmth, Sntm Chrstn, Mlolla, StytnWed, Apr 30
-Justin Burgess
Justin Gardner
Max Greer
Garren Robinett
49.54cORWhiteakerAll-City ChampionshipsThu, May 15
62.-Sam Gonzalez
Andre' Post
Brandon Gerdes
Connor Gibson
49.64cOROakleaSky-Em Youth DistrictsWed, May 14
63.-Carey Austin
Jones Adam
Judge Greg
Maas Bryan
49.74cMOWashingtonUnion MS RelaysThu, May 1
-Relay Team 49.74cORLincoln SavageDistrict Track Meet (Boys prelims 4/29 and Girls Prelims 5/1 SIGN UP HERE)Sat, May 3
-Will Bizon
Jose Bravo
Juve Guzman
Jaden Davis
49.74cORFrench PrairieStayton, Molalla, French Prairie @ CascadeWed, May 7
-Ben Drumright
DK Jones
Marcus Holguin
Joel Galindo
49.74aCOMillikenNorthern Plains Middle Level Association League MeetFri, May 9
-Dillon Baker
Brandon Umbarger
Wyatt Mahoney
Jared Mierjeski
49.74cORSky ViewLarge School District Meet Thu, May 15
-Adam Six
David Fugate
Erik Kundu
Tony Stanfel
49.74cWACedarcrest2008 North County Track ChampionshipsThu, May 29
69.-Relay Team 49.84cOREagle PointDistrict Track Meet (Boys prelims 4/29 and Girls Prelims 5/1 SIGN UP HERE)Sat, May 3
70.-Bart Thomas
Eli Lauffenburger
Jay Moore
Charlie Hilger
49.88aTXTrinity Christian AddisonSt Marks BVU JH InvitationalFri, Mar 28
71.-Relay Team 49.94cIDSouth BoiseBoise Jr. High All School 7th, 8th & 9th Grade Boys MeetThu, Apr 24
-Relay Team 49.94aIDNorth BoiseBoise Schools Jr. High City MeetTue, May 6
-Kenny Johnston
Jose Gonzales
Cooper Elliott
Joey Michael
49.94cWACashmereEastmont Track MeetTue, May 13
74.-Relay Team 49.94cORNorthDistrict Track Meet (Boys prelims 4/29 and Girls Prelims 5/1 SIGN UP HERE)Sat, May 3
75.-Ryan Herman
Jacob Talerico
Danny Lashley
Kyle Harris
50.04cOHRootstownWoodridge/Garfield/RootstownMon, Apr 7
-Relay Team 50.04cORJudsonAll-City ChampionshipsThu, May 15
-Dylan Marshall
Vince Ly
Nikola Stajic
Michael Przystupa
50.04aWAKamiakinLake Washington District Track MeetThu, Jun 5
78.-Marco Moreno
Jimmy Liu
Dallin Olander
BJ Rodriguez
50.05aWAWest Valley-YakimaSelah, Ellensburg at WVJHTue, Apr 29
79.-David Harris
Chandler Kelly
David Nosack
Cameron Straton
50.09aORHorizon ChristianMCL DistrictsThu, May 15
80.-Allan Williams
Sean Williams
Ren Phillips
F Onodera
50.14cOSSt Marys Middle InternationalInt`l Schools MeetSat, Apr 12
-Ethan Williams
Chandler Gotfried
Andrew Tygart
Thomas Spratt
50.14cORAzaleaBlanco vs Brookings, Myrtle Crest, Riley CreekThu, Apr 17
-Cory Moore
Andy Guddermuth
Travis Sanders
Troy Myers
50.14cMOSt. ClairPacific InvitationalSat, Apr 26
83.-David Land
Hutson Burg
Dylan Sandlin
Dillon Smith
50.17aTXFort Bend Christian AcademyHouston Christian HS Middle School 7-AWed, Mar 26
84.-Chrisuel Macagba
Patrick Pineda
Yamada Lucas
Dondre Barnes
50.23aOSFB Leon GuerreroMeet 4Tue, May 6
85.-Kas Bahry
Mic Nienaber
Greg Hutchins
Chase Fraser
50.24cCOTurnerEaton OpenerWed, Mar 26
-Parker Victor
Caleb Strassler
Dakota Schefke
Jordan Allen
50.24cINOtter CreekOtter Creek Vs. Chauncey RoseWed, Apr 23
-Relay Team 50.24cWAMarcus WhitmanOkland Bay Vs Marcus Whitman Jr HighThu, Apr 24
-Relay Team 50.24cNEBayardMorrill JH Lion InviteTue, Apr 29
-Tyler Weaver-Villa
Luke Papps
Mike MacKinnon
Grant Faddis
50.24cCAOlive PeirceOlive Peirce vs MeadowbrookThu, May 15
-Brandon Beaulieu
Lane Colyer
Yeej Moua
Arata Young
50.24cMTTarget RangeCopper League MeetMon, May 19
91.-Relay Team 50.27aWAJohn SedgwickOlympic League Sub-DistrictsTue, May 20
-Relay Team 50.27aWAMeridian (Kent)Kent-Tahoma Track FinalsThu, Jun 5
93.-Nathan Rice
Larry Uttecht
Skyler Manville
Taylor Lackey
50.34cNEMorrillMorrill JH Lion InviteTue, Apr 29
-Push Dhinsa
Branden Hanson
Elijah Manning
Ben Whitenack
50.34cORWalkerAll-City ChampionshipsThu, May 15
-John Green
Brandon McFarland
RJ Morgan
Chase Mackey
50.34cORScenicMiddle School State MeetSat, May 31
96.-Dominic Jones
Cole Gilpin
Matt Irish
Tate Leake
50.39aILDallas CityIESA State MeetSat, May 10
97.-Edwin Garcia
Dylan Haupt
Jonathan Singhai
Donovan Walker
50.41aORRon RussellCOUNTYMEET*Tue, May 20
98.-Relay Team 50.44cORNewportNewport/Toledo/WaldportTue, Apr 22
-Taylor Page
Andrew Wettlaufer
Otto Van Leeuwen
Jeff Pettenger
50.44cORCrosslerCrossler vs ParrishThu, May 1
100.-Wil Opitz
Kevin Affeld
Alex Saenz
David Abernathy
50.44cORFern RidgeSky-Em Youth DistrictsWed, May 14
101.-Miles Smith
Josh Witt
Dan Kottman
Josh Porter
50.49aTXLiberty ChristianTrinity Valley MS InvitationalSat, Mar 29
102.-Jake Curreri
Jared Steele
Micah Thornton
Bryan Ball
50.54cTXGrace PrepTCPS Informal #3Thu, Mar 13
-Josh Kurth
Nick Weeks
Cameron LaRue
Juan Nunez
50.54cIDNew PlymouthNew Plymouth vs Melba,Parma,NyssaThu, Apr 17
-Relay Team 50.54cWAPioneer-SteilacoomPioneer vs EatonvilleThu, May 29
105.-Relay Team 50.64cORCrook CountyElton Gregory, JCMS, Crook County, OMS, TerrebonneWed, Apr 23
-John Johnson
Connor Meyers
Peter Carrol
Sonny Tupua
50.64cORSiuslaw8th Grade Sub-District Coquille, Myrtle Crest, Reedsport, SiuslawSat, May 3
-Chris Smith
Sam Gesicki
Roel Abrigo
Emory Everson
50.64cWAFairviewMarcus at FairviewMon, May 12
-Michael PrinceDeno
Kaden MacAulay
Noah Forrest
Donovan Brooks
50.64cORSandySANDY7/8@ALICEOTT7/8Tue, May 13
-Jeffery Brown
Josh Francisco
Edgar Torres
Derek Landon
50.64cORH.B. LeeHBLEE7/8@RONRUSSELL7/8Tue, May 13
110.-Jonathan Faltynski
Cole Martin
Bo Nicholson
Nathaniel Plemons
50.71aTXOakridgeTCPS Championships - Field Events & Running FinalsSat, Apr 26

View Next Page -> (Total stats: 598)
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.