Athletic.net Team Results Management

Women's Washington 3200 Meters

   Turn Highlighter On 
Report Filters
Standard - 773 Relay Splits Wheelchair Ambulatory 
Record types Grade

Measurement
Help
1.12Katrina Drennen10:31.79aWASumnerSingle School ResultsMon, Jan 1
2.11Nicole Cochran10:35.22aWABellarmine PrepWest Central District Championships, 4ASat, May 19
3.11Bronwyn Crossman10:35.96aWASqualicum4A State Championships, Day 1Fri, May 25
4.12Kenna Patrick10:39.07aWAThomas JeffersonWest Central District Championships, 4ASat, May 19
5.12Kesslee Payne10:44.03aWAGig Harbor4A State Championships Fri, May 25
6.12Chelsie Jorgensen10:48.53aWAPuyallupWest Central District Championships, 4ASat, May 19
7.12Amanda Andrews10:51.56aWAGig Harbor4A State Championships Fri, May 25
8.10Shannon Porter10:51.8WAHockinsonDistrict 4 "2A" Track & Field ChampionshipsFri, May 18
9.10Sarah Lord10:54.6WARedmondPasco InvitationalSat, Apr 14
10.10Torin Shriver10:56.0WACentraliaDistrict 4 "2A" Track & Field ChampionshipsFri, May 18
11.11Kayla Evans10:56.04aWABellarmine Prep4A State Championships Fri, May 25
12.9Annie Moore10:56.37aWASehome"City Meet" - Bellingham, Squalicum, at SehomeThu, Apr 5
13.12Lizzie Jewson10:57.41aWACharles Wright AcademyArcadia InvitationalSat, Apr 7
14.12Paige Pattillo11:00.39aWABothellKingco 3A/4A FinalsFri, May 11
15.10Taylor Bolibol11:04.62aWAWoodinvilleKingco 4A/Greater St. Helens District MeetFri, May 18
16.10Theresa Edwards11:05.24aWABonney Lake4A State Championships, Day 1Fri, May 25
17.12Janae Larson11:05.45aWABethelWest Central District Championships, 4ASat, May 19
18.11Mikayla Irle11:05.5WAFife2A State ChampionshipsFri, May 25
19.12Brittney Williams11:08.2WAColville2A State ChampionshipsFri, May 25
20.9Laura Sauvage11:09.0WASeattle PrepPasco InvitationalSat, Apr 14
21.12Kara Sporrong11:09.4WASnohomishSnohomish/Monroe/MarysvilleThu, Apr 26
22.11Mckenzie Barney11:10.26aWASkylineNewport, Burlington-Edison, Stanwood, Bellevue & Skyline JamboreeThu, Mar 15
23.11Ellie Bonner11:11.8WASnohomishSnohomish, Lake Stevens at StanwoodWed, Apr 18
24.12Sarah Porter11:13.1WAHockinsonDistrict 4 "2A" Track & Field ChampionshipsFri, May 18
25.11Bridget Berg11:18.9WABallardWestling InvitationalSat, Apr 21
26.11Lyndy Davis11:20.4WAMonroeWESCO North ChampsFri, May 11
27.12Melissa Conlin11:22.57aWAHazenWest Central District Championships, 3ASat, May 19
28.10Alyssa Andrews11:23.10aWAGig HarborGig Harbor v. BellarmineFri, May 4
29.11Joscelyn Minton11:23.70aWANW Christian-Lacey2B State Championships Day 2Sat, May 26
30.11Amanda Wright11:23.73aWACapital4A State Championships Fri, May 25
31.10Annie Dear11:23.83aWAOlympiaWest Central District Championships, 4ASat, May 19
32.9Marisa Vander Malle11:25.29aWAPascoCBL 4A District ChampionshipsFri, May 11
33.9Alex Rudd11:25.3WAMt SiPersonal Records 2007Fri, Jun 1
34.9Lisa Vandenburg11:25.5WANW Christian-ColbertRiverside InvitationalSat, Apr 28
35.10Jillian Jaccard11:26.2WARedmondDual vs. InglemoorThu, Apr 19
36.9Marissa Landeis11:26.31aWATahomaWest Central District Championships, 4ASat, May 19
37.9Clare Kane11:26.71aWAOlympiaWest Central District Championships, 4ASat, May 19
38.10Eden Lake11:28.01aWACentral ValleyEastern 3A/4A Regional ChampionshipsFri, May 18
39.9Veronica Stinnett11:28.09aWABonney LakeWest Central District Championships, 3ASat, May 19
40.12Katy Gordon11:28.22aWASouth WhidbeyDistrict 1 2A ChampionshipsFri, May 18
41.9Krista Beyer11:28.28aWASeattle PrepSea-King District 3AWed, May 16
42.12Emily Schick11:29.15aWASqualicum"City Meet" - Bellingham, Squalicum, at SehomeThu, Apr 5
43.9Alyssa Olsen11:30.0WAPascoCBL 4A District ChampionshipsFri, May 11
44.11Breanna Deutsch11:30.6WAEastside CatholicMetro Meet Semi Finals 3A/4AWed, May 9
45.12Breihof Lauren11:31.0WAMountain ViewMtn View vs PrairieTue, May 1
46.10Chelea Bronn11:31.2WASnohomishSnohomish/Monroe/MarysvilleThu, Apr 26
10Kristi Fairbanks11:31.2WASnohomishWESCO North ChampsFri, May 11
48.12Annie Laweryson11:32.28aWARogers-PuyallupSPSL Subdistrict Day 2Fri, May 11
49.9Missy Dowd11:32.30aWACedarcrestCascade Conference ChampionshipsWed, May 9
50.9Ashley LLapitan11:33.34aWAWhite RiverWest Central District Championships, 3ASat, May 19
51.11Amber Drumm11:33.56aWATahomaWest Central District Championships, 4ASat, May 19
52.12Zara Lukens11:34.32aWAColumbia RiverWest Central District Championships, 3ASat, May 19
53.10Molly Billingham11:34.89aWABush1A State ChampionshipsFri, May 25
54.12Corrine Gogert11:36.39aWALakewoodCascade Conference ChampionshipsWed, May 9
55.9Erin Hull11:37.50aWAGig HarborNarrows League Championships Day 2Fri, May 11
56.10Julia Freeburg11:39.58aWABellarmine PrepNarrows League Championships Day 1Wed, May 9
57.11Christina Alexander11:40.4WATumwater43rd Shaner InviteFri, May 4
58.9Alicia Doohan11:40.71aWAGonzaga PrepEastern 3A/4A Regional ChampionshipsFri, May 18
59.11Cory Druffel11:42.42aWAPullmanArcadia InvitationalFri, Apr 6
60.9Rici Morrill11:42.50aWASultanDistrict 1 2A ChampionshipsFri, May 18
61.10Erika Martin11:43.80aWACurtisWest Central District Championships, 4ASat, May 19
62.11Mietra Smollack11:44.34aWAOak HarborOak Harbor, Cascade at Lake StevensThu, Apr 26
63.10Erin Kearney11:45.1WACedarcrestArch.Murphy, S.Whidbey @ CedarcrestThu, Apr 5
64.11Michelle Steiger11:45.34aWALynden ChristianKings InviteSat, Apr 21
65.10Kalee Cipra11:45.9WAAuburn RiversideBonney Lake vs Auburn RiversideThu, Apr 26
66.10Alison Ponce11:46.40aWAHenry JacksonWESCO South ChampionshipFri, May 11
67.10Camryn Patrick11:46.96aWAThomas JeffersonWest Central District Championships, 4ASat, May 19
68.9Carissa Gwerder11:47.81aWAEnumclawKent-Meridian InvitationalSat, Mar 31
69.9Gabriela Guillen11:48.09aWAChelanDistrict Six/Seven RegionalFri, May 18
70.11Sierra Cook11:48.1WAKlahowyaKlahowya vs Port TownsendThu, Apr 26
71.9Mikel Elliott11:48.62aWAWhite Pass2B State Championships Day 2Sat, May 26
72.9Ashley Taylor11:49.55aWAYelmWest Central District Championships, 3ASat, May 19
73.10Maria Ujifusa11:50.6WASnohomishSnohomish, Lake Stevens at StanwoodWed, Apr 18
74.11Cassidy Robey11:51.0WAThomas JeffersonBellevue InvitationalSat, Apr 21
75.12Anne Hinckley11:51.68aWAHazenWest Central District Championships, 3ASat, May 19
76.9Natasha Verma11:51.7WAStanwoodWESCO North ChampsFri, May 11
77.11Emily Farrar11:52.5WABainbridgeWestling InvitationalSat, Apr 21
78.11Stephanie Shuel11:53.54aWAWest Valley-YakimaEastern 3A/4A Regional ChampionshipsFri, May 18
79.12Hannah Ohnstad11:53.69aWASequim2A Olympic league Sub-DistrictsSat, May 12
80.9Breanna McCloud11:54.0WALakesideMooberry Relays Sat, Apr 21
81.9Madison Sheppley11:55.0WASnohomishSnohomish, Cascade @ Edmonds-WoodwayThu, Apr 12
9Ashlee Sincraugh11:55.0WASumnerSumner v Franklin PierceThu, May 3
83.10Stevie Gildehaus11:55.29aWAUniversityPasco InvitationalSat, Apr 14
84.10Stacy Johnson11:56.4WAHockinsonDistrict 4 "2A" Track & Field ChampionshipsFri, May 18
85.10Breanna Huschka11:56.62aWACascade-EverettOak Harbor, Cascade at Lake StevensThu, Apr 26
86.10Emily Paxson11:57.42aWATrout Lake1B State ChampionshipsSat, May 26
87.11Ida Nordestgaard11:57.50aWACharles Wright Academy47th Shelton Invitational (B&G)Sat, Apr 28
88.11Justinne Ross11:57.54aWARogers-PuyallupSPSL Subdistrict Day 2Fri, May 11
89.10Marissa Schafer11:58.4WAMarysville-PilchuckWESCO North ChampsFri, May 11
90.12Melanie Ramsey11:58.48aWAKentlakeSPSL Subdistrict Day 2Fri, May 11
91.11Rachel Greco11:58.84aWAGig HarborNarrows League Championships Day 2Fri, May 11
92.11Kaitlynn Pecha11:59.4WAOmakRay Cross Invitational - Qualifiers OnlySat, Mar 31
93.10Hannah Kiser11:59.5WAWenatcheeDavis InviteSat, Apr 7
94.12Bailey Granstrom12:00.13aWALake StevensStanwood Invitational/Last qualifierSat, May 5
95.10Caroline Habel12:00.33aWASouth WhidbeyDistrict 1 2A ChampionshipsFri, May 18
96.10Hillary Norris12:00.6WASumnerSPSL 3ASat, May 12
97.9Jessica Denmon12:00.9WAOak HarborWESCO North ChampsFri, May 11
98.9Senaida Monroy12:01.0WAWest Valley-SpokaneWest Valley Ram Relays XVSat, Mar 24
99.11Justine Ross12:01.17aWARogers-PuyallupTacoma InvitationalSat, Apr 14
100.12Theresa Hailey12:02.0WAGonzaga PrepLewiston InvitationalSat, Mar 17
101.11Krista Foster12:02.21aWABellarmine PrepNarrows League Championships Day 1Wed, May 9
102.9Hannah Mittelstaedt12:02.5WATahomaTJ vs. Tahoma DualThu, Apr 5
103.9Janette Rodriguez12:02.74aWAPascoWalla Walla Varsity MeetThu, Apr 26
104.10Jennifer Collen12:03.35aWAGig HarborNarrows League Championships Day 2Fri, May 11
105.9Kelly Besmer12:03.4WAMt SiPersonal Records 2007Fri, Jun 1
106.10Erica Jensen12:03.9WAShorewoodDistrict 1 4A ChampionshipWed, May 16
107.12Nikkol Sipes12:04.0WAColvilleColville, Pullman, West ValleyThu, Apr 26
108.12Valerie Bauer12:04.03aWAVashon Island1A Tri-District 1,2,3 ChampionshipFri, May 18
109.10Shawna Williams12:04.05aWANorth KitsapNarrows League Championships Day 2Fri, May 11
110.12Jasmine Duffy12:04.07aWASehomeDistrict 1 2A ChampionshipsFri, May 18

View Next Page -> (Total stats: 773)
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.