Athletic.net Team Results Management

East Track & Field Top 10

 Turn Highlighter On 
Report Filters
Records/event Grade
Record types
Measurement
Help

Mens xshow...

100 Meters
1.11Jordan Evans10.79aMDElkton
2.12Larry Tucker11.00aMDEdgewood
3.12Sheldon Samuel11.54cMDElkton
4.11Eldon Smith11.54cMDWicomico
5.11Keyon Goslee11.60aMDElkton
6.11Darnell Lake11.64cMDNorth Caroline
7.10Xavier Drake11.78aMDEdgewood
8.12Darren Taylor11.94cMDNorth Caroline
11Sigismond Ajegwu11.94cMDWicomico
9Cor'ray Heath11.94cMDWicomico
200 Meters
1.11Jordan Evans22.57aMDElkton
2.11James Liggens22.77aMDEdgewood
3.12Larry Tucker23.00aMDEdgewood
4.11Eldon Smith23.24cMDWicomico
5.12Aaron Bessicks23.40aMDElkton
6.11Keyon Goslee23.57aMDElkton
7.11Brad Bowman23.74cMDNorth Caroline
8.11Brandon Saddler24.04cMDEaston
9.12Darren Taylor24.14cMDNorth Caroline
12Kwame Bryant24.14cMDParkside
400 Meters
1.12Sheldon Samuel50.29aMDElkton
2.11Brad Bowman50.44cMDNorth Caroline
3.12Sam Machulcz50.64cMDKent Island
4.12John Taylor50.94cMDKent Island
5.11James Liggens51.19aMDEdgewood
6.11Kenyatta Carter52.04cMDElkton
7.12Reece Yetter52.64cMDRising Sun
11Zak Osborne52.64cMDParkside
9.12Kris Knox53.74cMDKent Island
10.11Jordan Evans54.04cMDElkton
800 Meters
1.12Bill Steele1:59.41aMDRising Sun
2.11Luke Arbuckle2:00.0MDElkton
3.12Nolan Matthews2:02.0MDKent Island
4.12Sam Guethler2:03.0MDRising Sun
5.12Zachary Temple2:05.0MDParkside
6.10Siare Msackyi2:06.0MDElkton
7.12Dave Hurtt2:07.0MDElkton
8.11Eric Wood2:08.0MDParkside
10Elliott Steimer2:08.0MDKent Island
10.12Jon Frey2:09.0MDKent Island
1600 Meters
1.11Luke Arbuckle4:20.58aMDElkton
2.12Sam Guethler4:24.31aMDRising Sun
3.12Nolan Matthews4:25.93aMDKent Island
4.11Eric Wood4:34.0MDParkside
5.12Chris Eberlin4:37.0MDElkton
6.10Tip Worab4:39.0MDNorth Caroline
7.12Jon Frey4:50.5MDKent Island
8.12Austin Poist4:53.0MDEdgewood
9.11Alex Lee4:59.0MDElkton
10.10Elliott Steimer5:00.3MDKent Island
3200 Meters
1.11Luke Arbuckle9:29.34aMDElkton
2.12Sam Guethler9:51.18aMDRising Sun
3.12Bill Steele9:56.58aMDRising Sun
4.12Zachary Temple9:57.2MDParkside
5.10Tip Worab9:58.4MDNorth Caroline
6.12Chris Eberlin10:29.0MDElkton
7.10Guy Nyland10:31.0MDNorth Caroline
8.9Carleton Stuecker10:39.0MDKent Island
9.10Cody Palmer10:44.0MDRising Sun
10.10Ian Andrews10:44.2MDKent Island
110m Hurdles - 39"
1.12John Taylor14.90aMDKent Island
2.12Sam Machulcz15.27aMDKent Island
3.12Traci Dutton15.74cMDParkside
4.12Josh Lane15.94cMDParkside
5.12Tyrone Fraser16.09aMDElkton
6.12Nathan Weeks16.74cMDWicomico
7.9Andrew Sheard17.10aMDRising Sun
8.12Zach Dorman17.14cMDJames M Bennett
9.11Marquis Stewart17.91aMDElkton
10.10Evan Aki17.98aMDEdgewood
300m Hurdles - 36"
1.12John Taylor40.65aMDKent Island
2.12Blair Norwood41.04cMDNorth East
3.12Sam Machulcz41.46aMDKent Island
4.9Andrew Sheard42.94cMDRising Sun
5.12Traci Dutton43.74cMDParkside
6.12Tyrone Fraser44.09aMDElkton
7.10Billy Wright44.94cMDKent Island
8.11Charles Squires45.04cMDNorth Caroline
9.10Evan Aki45.05aMDEdgewood
10.11Dev Manekporia45.42aMDElkton
4x100 Relay
1.-Relay Team44.34cMDElkton
2.-Relay Team44.54cMDWicomico
3.-Relay Team45.44cMDNorth East
4.-Relay Team45.84cMDEaston
5.-Relay Team46.34cMDParkside
6.-Relay Team46.44cMDKent Island
7.-Relay Team47.92aMDRising Sun
8.-Relay Team48.04cMDEdgewood
4x200 Relay
1.-Relay Team1:31.8MDEdgewood
2.-Relay Team1:32.98aMDElkton
3.-Relay Team1:33.47aMDNorth Caroline
4.-Relay Team1:33.8MDWicomico
5.-Relay Team1:34.71aMDNorth East
6.-Relay Team1:34.81aMDQueen Annes County
7.-Relay Team1:37.2MDRising Sun
8.-Relay Team1:37.5MDKent Island
9.-Relay Team1:37.8MDParkside
4x400 Relay
1.-Relay Team3:29.60aMDElkton
2.-Relay Team3:31.67aMDKent Island
3.-Kvann Purnell
Zach Temple
Kwame Bryant
Zak Osborne
3:31.88aMDParkside
4.-Relay Team3:38.14aMDNorth Caroline
5.-Relay Team3:42.9MDRising Sun
6.-Relay Team3:43.1MDEdgewood
7.-Relay Team3:45.9MDNorth East
8.-Relay Team3:53.9MDQueen Annes County
9.-Relay Team3:56.2MDEaston
4x800 Relay
1.-Relay Team8:21.20aMDParkside
2.-Relay Team8:22.76aMDRising Sun
3.-Relay Team8:30.27aMDKent Island
4.-Relay Team8:32.52aMDElkton
5.-Relay Team8:56.3MDNorth Caroline
6.-Relay Team9:14.6MDEdgewood
7.-Relay Team9:19.2MDJames M Bennett
8.-Relay Team9:29.9MDEaston
9.-Relay Team9:36.0MDNorth East
10.-Relay Team10:16.5MDQueen Annes County
Shot Put - 12lb
1.12Cody Widener42' 10MDNorth East
2.11Curtis Buckland41' 3MDNorth East
3.12Mike Calabrese40' 6.75MDParkside
4.12Josh Ronning40' 5.5MDQueen Annes County
5.11Jeremy Keith39' 4.25MDQueen Annes County
6.11John Cline39' 1.75MDNorth East
7.11Jordon Smothers38' 10.5MDQueen Annes County
8.11Nick Narvesen38' 3.75MDKent Island
9.10Nick Everngam36' 1MDEaston
10.12Trevon Holley35' 2.75MDEdgewood
Discus - 1.6kg
1.11John Cline134' 2MDNorth East
2.11Curtis Buckland129' 10MDNorth East
3.12Josh Ronning125' 2MDQueen Annes County
4.12Cody Widener115' 2MDNorth East
5.12Micah Colston111' 1.5MDParkside
6.10Dominic Massimiano107' 4MDRising Sun
7.12Mike Calabrese105' 8MDParkside
8.12Darry Ames104' 10.5MDParkside
9.11Jeremy Erickson104' 8.5MDNorth Caroline
10.12Bruce Powell102' 6MDNorth Caroline
High Jump
1.12John Taylor6' 6MDKent Island
2.12Darry Ames6' 2MDParkside
3.10Kevin Marshall6' 0MDElkton
10Scott Mitchell6' 0MDElkton
5.10Alex Behnke5' 10MDNorth East
6.12Will Wright5' 6MDElkton
11Joey Buckle5' 6MDNorth Caroline
11Darnell Lake5' 6MDNorth Caroline
10Calvin Murray5' 6MDEaston
11Dontrail Brown5' 6MDQueen Annes County
Pole Vault
1.12Zach Dorman12' 6MDJames M Bennett
2.12Eric Adams12' 0MDNorth East
12Mike Gast12' 0MDKent Island
4.11Matt Clark11' 8MDNorth East
5.11Paul Hinton11' 6MDKent Island
6.11Steven Powell10' 6MDKent Island
12Ryan Moreno10' 6MDJames M Bennett
8.10Garon Clark10' 0MDParkside
9.11Anthony Schilling9' 6MDNorth Caroline
11Desi Guida9' 6MDNorth Caroline
11Lucas Walker9' 6MDEaston
Long Jump
1.11Victor White21' 7MDWicomico
2.12Darry Ames20' 3MDParkside
3.11Dontrail Brown20' 2.75MDQueen Annes County
4.12Blair Norwood19' 11.25MDNorth East
5.12Jonathan Morris19' 9.75MDWicomico
6.10Kevin Marshall19' 7MDElkton
7.9Cor'ray Heath19' 5MDWicomico
8.12Joe Smith19' 3.75MDQueen Annes County
9.10Scott Mitchell19' 2MDElkton
10.11Justin Shields18' 6MDParkside
Triple Jump
1.11Victor White44' 9.5wMDWicomico
2.11Dontrail Brown42' 2.5wMDQueen Annes County
3.11Justin Shields41' 10.5MDParkside
4.10Kevin Marshall41' 1MDElkton
5.12Jonathan Morris41' 0.5MDWicomico
6.12Darry Ames40' 2.5MDParkside
7.12Durell Deal40' 0.5MDParkside
8.12Joe Smith39' 9MDQueen Annes County
9.11Joey Buckle39' 7MDNorth Caroline
10.11Sigismond Ajegwu38' 3.5MDWicomico

Womens xshow...

100 Meters
1.9D'Nique Phillip12.54aMDNorth East
2.12Staci Turner13.09aMDJames M Bennett
3.11Ebony Hammond13.33aMDNorth Caroline
4.9Valerie Fragier13.38aMDElkton
5.10Alicia Grant13.54aMDEdgewood
6.11Jasmine Robinson13.54cMDNorth Caroline
7.9Ajah Barnes13.70aMDElkton
8.11Marchel Burns13.73aMDNorth Caroline
9.9Kandace Racine13.78aMDRising Sun
10.9Marianna Levykina14.09aMDElkton
200 Meters
1.9D'Nique Phillip26.20aMDNorth East
2.12Staci Turner26.24cMDJames M Bennett
3.9Ajah Barnes26.76aMDElkton
4.10Keyona Adams27.14cMDNorth Caroline
5.11Jasmine Robinson27.44cMDNorth Caroline
6.11Deja Acree27.54cMDNorth Caroline
7.10Shayla Lee28.02aMDEdgewood
8.11Adriana Durham28.27aMDNorth East
9.10Joelle Onukwubiri28.44cMDKent Island
10.10Alicia Grant28.51aMDEdgewood
400 Meters
1.10Alex Stoner59.73aMDElkton
2.9Ajah Barnes60.02aMDElkton
3.11Angela Parreco61.44cMDKent Island
4.12Staci Turner61.74cMDJames M Bennett
5.12Meggy Mclean63.14cMDKent Island
6.12Danielle Myers64.72aMDElkton
7.10Michelle Ferre64.74cMDKent Island
8.10Shayla Lee65.14cMDEdgewood
9.12Hayley Tumas65.84cMDElkton
10.10Dannyelle Gordan66.14cMDEdgewood
800 Meters
1.10Charlotte Staver2:19.88aMDQueen Annes County
2.12Hayley Tumas2:28.0MDElkton
3.12Gabby Neri2:31.0MDRising Sun
4.12Brittany Lawson2:33.46aMDParkside
5.11Autumn Irby2:37.0MDNorth Caroline
6.12Ashley Benson2:40.0MDJames M Bennett
7.12Natalie Austin2:40.9MDEdgewood
8.9Emily Masucci2:43.0MDKent Island
9.12Mary Olson2:45.0MDNorth East
10.9Madeline Bailey2:46.0MDElkton
10Erin Cole2:46.0MDNorth East
1600 Meters
1.10Charlotte Staver5:28.0MDQueen Annes County
2.12Leigh Hobson5:34.0MDQueen Annes County
3.10Hailey Spinapont5:39.81aMDParkside
4.9Emily Masucci5:48.1MDKent Island
5.11Autumn Irby5:55.6MDNorth Caroline
6.9Madeline Bailey6:02.0MDElkton
7.11Lindsey Mcginley6:08.6MDRising Sun
8.12Ashley Day6:09.0MDNorth East
9.9Caitlin Mcgrath6:11.0MDKent Island
10.11Margot Bailey6:14.0MDElkton
3200 Meters
1.12Leigh Hobson12:10.39aMDQueen Annes County
2.9Emily Masucci12:42.41aMDKent Island
3.10Hailey Spinapont12:55.0MDParkside
4.11Lindsey Mcginley13:06.0MDRising Sun
5.12Sarah Dagen13:23.4MDKent Island
6.12Brittany Lawson13:31.0MDParkside
9Gina Hostettler13:31.0MDRising Sun
8.11Suzy Stuecker13:40.0MDKent Island
9.11Margot Bailey14:05.0MDElkton
10.9Michelle Beers14:10.0MDElkton
100m Hurdles - 33"
1.9Wilhelmina Austin15.25aMDEdgewood
2.11Briqeque Woodson16.48aMDJames M Bennett
3.12Alexcys Evans16.52aMDElkton
4.10Jasmine Foster17.54cMDNorth Caroline
5.11Cassidy Adam17.91aMDRising Sun
6.12Meghan Blackburn18.14cMDQueen Annes County
7.10Annie Krueger18.64cMDKent Island
8.9Cassie Barton18.89aMDRising Sun
9.11Taisja Edwards18.94cMDEaston
10.10Shelby Cahill19.57aMDElkton
300m Hurdles - 30"
1.12Alexcys Evans49.04aMDElkton
2.12Meggy Mclean49.66aMDKent Island
3.10Jasmine Foster51.45aMDNorth Caroline
4.11Cassidy Adam53.44aMDRising Sun
5.9Kelsey Larger53.64cMDJames M Bennett
6.10Annie Krueger53.84cMDKent Island
7.11Kelsey Whiteley54.04cMDNorth Caroline
8.12Antonia Hamelow55.14cMDRising Sun
9.9Cassie Barton55.59aMDRising Sun
10.9Cecilia Gaultney55.79aMDElkton
4x100 Relay
1.-Adriana Durham
Ariel Jones
Abbie Kraus
D'Nique Phillip
51.29aMDNorth East
2.-Deja Acree
Jasmine Robinson
Keyona Adams
Ebony Hammond
51.43aMDNorth Caroline
3.-Ajah Barnes
Danielle Myers
Valerie Fraiger
Alex Stoner
51.69aMDElkton
4.-Relay Team52.64aMDEdgewood
5.-Relay Team53.34cMDJames M Bennett
6.-Relay Team54.64cMDKent Island
7.-Relay Team57.05aMDRising Sun
4x200 Relay
1.-Relay Team1:49.45aMDElkton
2.-Relay Team1:49.72aMDNorth Caroline
3.-Relay Team1:51.15aMDNorth East
4.-Relay Team1:53.1MDKent Island
5.-Relay Team1:57.8MDEaston
6.-Relay Team1:58.65aMDRising Sun
7.-Relay Team1:58.8MDParkside
8.-Relay Team2:00.5MDQueen Annes County
9.-Relay Team2:01.2MDJames M Bennett
10.-Relay Team2:04.1MDEdgewood
4x400 Relay
1.-Hayley Tumas
Valerie Fraiger
Ajah Barnes
Alex Stoner
4:11.27aMDElkton
2.-Relay Team4:15.1MDKent Island
3.-Relay Team4:25.8MDNorth Caroline
4.-Relay Team4:33.4MDRising Sun
5.-Relay Team4:33.5MDParkside
6.-Relay Team4:37.3MDJames M Bennett
7.-Relay Team4:44.8MDWicomico
8.-Relay Team4:51.0MDQueen Annes County
9.-Relay Team5:13.0MDEaston
4x800 Relay
1.-Relay Team10:34.0MDQueen Annes County
2.-Relay Team10:37.4MDElkton
3.-Relay Team10:43.0MDParkside
4.-Relay Team10:47.92aMDKent Island
5.-Relay Team11:03.6MDRising Sun
6.-Relay Team11:28.6MDNorth Caroline
7.-Relay Team11:58.0MDNorth East
8.-Relay Team11:59.5MDJames M Bennett
9.-Relay Team12:17.6MDEaston
Shot Put - 4kg
1.12Morgan Ostasewski37' 7.5MDNorth East
2.12Amanda Pusey29' 7.5MDParkside
3.11Mary Morgan25' 10.5MDRising Sun
4.10Ashley Selckmann25' 8.25MDKent Island
10Helena Walker25' 8.25MDKent Island
6.12Erica Holecheck25' 4MDEaston
12Ashley Day25' 4MDNorth East
8.11Markinda Freeman24' 11MDEaston
9.12Sabrina Vance24' 4MDElkton
10.12Macy Mccollam24' 3MDElkton
Discus - 1kg
1.12Morgan Ostasewski115' 10MDNorth East
2.12Sabrina Vance85' 10MDElkton
3.10Ashley Selckmann82' 11MDKent Island
4.12Amanda Pusey82' 10MDParkside
5.10Kelli Adams76' 6MDNorth East
6.10Angel Khanhphane73' 10MDWicomico
7.10Helena Walker68' 11MDKent Island
8.12Meghan Blackburn67' 5MDQueen Annes County
9.12Erica Holecheck67' 1MDEaston
10.12Lauren Johnson63' 10MDElkton
High Jump
1.12Alexcys Evans5' 2MDElkton
2.12Candice Fritz5' 0MDNorth East
3.11Deja Acree4' 10MDNorth Caroline
11Carlee Jackson4' 10MDJames M Bennett
5.11Kelsey Whiteley4' 8MDNorth Caroline
10Joelle Onukwubiri4' 8MDKent Island
11Lauren Morton4' 8MDJames M Bennett
8.10Annie Krueger4' 7MDKent Island
11Cydnee Coker4' 7MDJames M Bennett
10.12Kristen Wright4' 6MDParkside
10Alicia Grant4' 6MDEdgewood
10Shayla Lee4' 6MDEdgewood
Pole Vault
1.9Shelby Gardiner9' 0MDParkside
2.11Nancy Gompers8' 0MDRising Sun
3.12Cari Stammler7' 6MDRising Sun
12Kaitlyn Decker7' 6MDNorth East
5.10April Kelly7' 0MDKent Island
10Maddie Leisten7' 0MDJames M Bennett
7.11Autumn Irby6' 6MDNorth Caroline
9Lauren Engleman6' 6MDJames M Bennett
9.12Mary Olson6' 0MDNorth East
10.9Kristina Migaleddi5' 6MDRising Sun
Long Jump
1.9Wilhelmina Austin16' 8MDEdgewood
2.12Misha Holmes16' 7.5MDNorth Caroline
3.11Briqeque Woodson16' 6MDJames M Bennett
4.12Ariel Jones16' 1MDNorth East
5.11Taisja Edwards15' 11MDEaston
6.11Lauren Morton15' 6.25MDJames M Bennett
12Latoya Richardson15' 6.25MDWicomico
8.10April Kelly14' 6.25MDKent Island
9.12Kaitlin Krueger14' 5.5MDKent Island
10.10Joelle Onukwubiri14' 1.5MDKent Island
Triple Jump
1.11Briqeque Woodson34' 5MDJames M Bennett
2.9Wilhelmina Austin34' 4.5MDEdgewood
3.12Latoya Richardson32' 10MDWicomico
4.12Ariel Jones32' 1.75MDNorth East
5.11Kelsey Whiteley31' 4.5MDNorth Caroline
6.12Kaitlin Krueger31' 0.5MDKent Island
7.11Lauren Morton30' 2.75MDJames M Bennett
8.12Katie Giordano28' 7.75MDKent Island
9.11Jackie Buswell28' 3MDNorth Caroline
10.11Tyffany Hicks28' 2MDElkton
View Top 1 in These Events | View More Events
Log in to embed this report into your website
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.