Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Tye Knebel11.24cWAPomeroyMay 11District 9 - 2B "Sub-Districts"
12Morgan Baker11.24cWAWaitsburg-PrescottMay 11District 9 - 2B "Sub-Districts"
3.10Justin Armstrong11.44cWAWaitsburg-PrescottMay 11District 9 - 2B "Sub-Districts"
4.11Alejandro Battalla11.64cWAWaitsburg-PrescottApr 29Blue Mountain 2B Track Meet
5.11Josh Smith11.74cWAWaitsburg-PrescottApr 29Blue Mountain 2B Track Meet
6.11Tyler Reisdorph11.84cWAPomeroyApr 29Whitman County 2B Track Meet
7.9Tory Knebel11.94cWAPomeroyMay 11District 9 - 2B "Sub-Districts"
11Zac Alexenko11.94cWAWaitsburg-PrescottApr 29Blue Mountain 2B Track Meet
11Jace Zuger11.94cWAWaitsburg-PrescottMar 21Papa Wells Invitational
10.10Garrett Whitney12.06WASt. John-EndicottApr 11Ron Vanderholm Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.11Tyler Reisdorph23.24cWAPomeroyMay 11District 9 - 2B "Sub-Districts"
10Justin Armstrong23.24cWAWaitsburg-PrescottMay 11District 9 - 2B "Sub-Districts"
3.12Tye Knebel23.44 (-.7)WAPomeroyMay 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
4.12Morgan Baker23.64cWAWaitsburg-PrescottApr 29Blue Mountain 2B Track Meet
5.11Chinonso Opara23.74cWAWalla Walla ValleyMay 11District 9 - 2B "Sub-Districts"
6.11Alejandro Battalla24.04cWAWaitsburg-PrescottApr 08District 9 - 2B Meet
7.11Justin Bingman24.24cWAPomeroyApr 08District 9 - 2B Meet
8.11Zac Alexenko24.44cWAWaitsburg-PrescottMay 11District 9 - 2B "Sub-Districts"
9.9Jeff Kent24.51WAGarfield-PalouseMay 22District 9 2B Championships Day 2
10.10Garrett Whitney24.84cWASt. John-EndicottApr 29Whitman County 2B Track Meet
View full rankings...
400 Meters
1.11Tyler Reisdorph52.84WAPomeroyMay 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
2.11Chinonso Opara53.10WAWalla Walla ValleyMay 22District 9 2B Championships Day 2
3.11Jace Zuger53.84cWAWaitsburg-PrescottApr 15Blue Mountain 2B Track Meet
4.11Dylan Schmick55.00WASt. John-EndicottMay 22District 9 2B Championships Day 2
5.12James Jacobs55.33WAAsotinMay 06District 9 2B Track Meet
6.11Justin Bingman55.44cWAPomeroyMar 25District 9 2B Track Meet
7.11Alejandro Battalla56.14cWAWaitsburg-PrescottApr 29Blue Mountain 2B Track Meet
8.10Justin Armstrong56.34cWAWaitsburg-PrescottMar 25District 9 2B Track Meet
9.9Jacob Whittaker56.50WAAsotinMay 06District 9 2B Track Meet
10.11Brandon Hovde57.24cWAOakesdaleApr 29Whitman County 2B Track Meet
View full rankings...
800 Meters
1.11Justin Bingman2:04.16WAPomeroyMay 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
2.11Cody Siegel2:07.6hWASt. John-EndicottApr 29Whitman County 2B Track Meet
3.11Jace Zuger2:09.10WAWaitsburg-PrescottMay 06District 9 2B Track Meet
4.11Chinonso Opara2:12.1hWAWalla Walla ValleyMar 25District 9 2B Track Meet
5.10Jacob Blankenship2:18.37WASt. John-EndicottMay 06District 9 2B Track Meet
6.11Pat Sharkey2:20.2hWADeSalesMar 25District 9 2B Track Meet
7.11Nate Heald2:22.2hWAAsotinApr 29Blue Mountain 2B Track Meet
8.11Matt Ambroson2:22.4hWAAsotinMar 21JV/1A/2A@ Lapwai Invite
9.10Jamell Allbright2:22.64WAAsotinMay 06District 9 2B Track Meet
10.9Damian Loucks2:23.9hWAOakesdaleApr 29Whitman County 2B Track Meet
View full rankings...
1600 Meters
1.11Cody Siegel4:52.59WASt. John-EndicottMay 21District 9 2B Championships Day 1
2.10Nick Carpenter4:59.17WAWaitsburg-PrescottMay 21District 9 2B Championships Day 1
3.10Jamell Allbright5:02.15WAAsotinMay 21District 9 2B Championships Day 1
4.12Chris Carpenter5:08.03WAWaitsburg-PrescottMay 06District 9 2B Track Meet
5.11Otis Montgomery5:09.6hWAWaitsburg-PrescottApr 29Blue Mountain 2B Track Meet
6.9Damian Loucks5:12.5hWAOakesdaleMay 11District 9 - 2B "Sub-Districts"
7.11Chinonso Opara5:12.7hWAWalla Walla ValleyApr 15Blue Mountain 2B Track Meet
8.9Chase Teigen5:13.56WAAsotinMay 21District 9 2B Championships Day 1
9.12Jesse Radelfinger5:20.5hWAWalla Walla ValleyMar 25District 9 2B Track Meet
10.11Nick Powell5:20.6hWADaytonMar 25District 9 2B Track Meet
View full rankings...
3200 Meters
1.12Chris Carpenter10:49.69WAWaitsburg-PrescottMay 22District 9 2B Championships Day 2
2.11Otis Montgomery10:52.42WAWaitsburg-PrescottMay 22District 9 2B Championships Day 2
3.11Cody Siegel10:54.40WASt. John-EndicottMay 22District 9 2B Championships Day 2
4.10Nick Carpenter11:09.37WAWaitsburg-PrescottMay 22District 9 2B Championships Day 2
5.9Chase Teigen11:21.10WAAsotinMay 06District 9 2B Track Meet
6.11Joe Zimmerman11:29.74WADeSalesMay 06District 9 2B Track Meet
7.12Ben Salzman11:30.9hWASt. John-EndicottApr 29Whitman County 2B Track Meet
8.11John Hockersmith11:55.5hWAWaitsburg-PrescottApr 29Blue Mountain 2B Track Meet
9.10Jamell Allbright11:56.1hWAAsotinMar 21JV/1A/2A@ Lapwai Invite
10.10Matthew Montgomery11:56.86WAWaitsburg-PrescottMay 22District 9 2B Championships Day 2
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Morgan Baker15.27 (-.9)WAWaitsburg-PrescottMay 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
2.11Josh Smith15.60 (-1.8)WAWaitsburg-PrescottMay 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
3.12James Jacobs16.24cWAAsotinMay 11District 9 - 2B "Sub-Districts"
4.10Chad Redman16.64cWAGarfield-PalouseMay 11District 9 - 2B "Sub-Districts"
5.9Nick Wales17.74cWADeSalesMay 11District 9 - 2B "Sub-Districts"
6.10Cory Schulz18.84cWAOakesdaleMay 11District 9 - 2B "Sub-Districts"
7.10Alex Keeney18.94WAGarfield-PalouseApr 11Rasmussen Invite
8.12David Sackmann20.34WASt. John-EndicottMay 22District 9 2B Championships Day 2
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Morgan Baker40.24WAWaitsburg-PrescottApr 18Pasco Invitational
2.11Josh Smith41.66WAWaitsburg-PrescottMay 21District 9 2B Championships Day 1
3.9Nick Wales41.96WADeSalesMay 21District 9 2B Championships Day 1
4.10Chad Redman43.80WAGarfield-PalouseApr 18Undeberg Invitational
5.11Brad Riehle47.04cWASt. John-EndicottApr 15Whitman County 2B Track Meet
6.10Ben Servatius47.64cWAAsotinApr 17Moscow Twilight Invitational
7.10Cory Schulz47.69WAOakesdaleMay 21District 9 2B Championships Day 1
8.12Reed Harston51.44cWAOakesdaleApr 18Kootenai Invitational
9.9Derrick Bosch51.74cWAGarfield-PalouseMar 25District 9 2B Track Meet
10.12David Sackmann54.54cWASt. John-EndicottMar 21Papa Wells Invitational
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Zac Alexenko
Morgan Baker
Jace Zuger
Justin Armstrong
44.94cWAWaitsburg-PrescottApr 29Blue Mountain 2B Track Meet
2.-Justin Bingman
Tye Knebel
Tory Knebel
Tyler Reisdorph
45.74WAPomeroyMay 06District 9 2B Track Meet
3.-Relay Team47.54WASt. John-EndicottMay 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
4.-Josh Scheel
Derek Kerwin
John Notturno
Michael Matthews
47.94WADeSalesMay 22District 9 2B Championships Day 2
5.-Max Castle
Dillon Glover
Jordan Styner
Nate Dalton
48.14WAAsotinMay 22District 9 2B Championships Day 2
6.-Alex Mueller
Mike Thomas
Steven Trevino
Robert Warner
48.35WAOakesdaleMay 22District 9 2B Championships Day 2
7.-Jeff Kent
Derrick Bosch
Alex Keeney
Chad Redman
48.99WAGarfield-PalouseApr 18Undeberg Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Tye Knebel
Tyler Reisdorph
Justin Bingman
Kevin Curnutt
3:34.97WAPomeroyMay 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
2.-Justin Armstrong
Wyatt Withers
Josh Smith
Jace Zuger
3:38.33WAWaitsburg-PrescottMay 22District 9 2B Championships Day 2
3.-Garrett Whitney
Dylan Schmick
Cody Siegel
Warren Miller
3:40.60WASt. John-EndicottMay 22District 9 2B Championships Day 2
4.-Nick Wales
Derek Kerwin
Pat Sharkey
John Notturno
3:43.29WADeSalesMay 22District 9 2B Championships Day 2
5.-Drake Hinkins
Brandon Hovde
Damian Loucks
Steven Trevino
3:55.00WAOakesdaleMay 06District 9 2B Track Meet
6.-James Jacobs
Antani Walling
Nate Dalton
Jacob Whittaker
3:55.08WAAsotinMay 22District 9 2B Championships Day 2
7.-Jake Jennings
Grant Gustavsen
Jesse Radelfinger
Chinonso Opara
3:59.0hWAWalla Walla ValleyApr 29Blue Mountain 2B Track Meet
8.-Alex Keeney
Chad Redman
Derrick Bosch
Jeff Kent
4:07.7hWAGarfield-PalouseApr 29Whitman County 2B Track Meet
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11James Lehr50' 11.5WAWaitsburg-PrescottMay 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
2.11Ben Kiefel47' 0.75WAWaitsburg-PrescottMay 21District 9 2B Championships Day 1
3.11Chance McDaniel46' 11WAWaitsburg-PrescottApr 29Blue Mountain 2B Track Meet
4.11Brandon Hovde44' 2WAOakesdaleMay 21District 9 2B Championships Day 1
5.11Zach St. John43' 2.5WAOakesdaleApr 25Riverside Invitational
6.12Bryce Hayunga41' 9WADeSalesMay 06District 9 2B Track Meet
7.11Drake Hinkins40' 4WAOakesdaleMay 06District 9 2B Track Meet
8.12Kevin Hurst39' 6WAAsotinApr 15Whitman County 2B Track Meet
9.11Max Castle38' 3WAAsotinMay 11District 9 - 2B "Sub-Districts"
10.12Seth Weeks37' 3WASt. John-EndicottApr 15Whitman County 2B Track Meet
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11James Lehr162' 8WAWaitsburg-PrescottMay 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
2.11Chance McDaniel140' 11WAWaitsburg-PrescottMay 11District 9 - 2B "Sub-Districts"
3.9Eshom Estes127' 7WAWaitsburg-PrescottMay 22District 9 2B Championships Day 2
4.12Kevin Hurst124' 2WAAsotinApr 22Blue Mountain 2B Track Meet
5.11Trevor Dobbins118' 1WADeSalesApr 29Blue Mountain 2B Track Meet
6.12Derek Kerwin116' 2WADeSalesMay 11District 9 - 2B "Sub-Districts"
7.10Jordan Styner114' 4WAAsotinMay 22District 9 2B Championships Day 2
8.10Derek Anderson113' 3WAPomeroyMay 11District 9 - 2B "Sub-Districts"
11Ben Kiefel113' 3WAWaitsburg-PrescottApr 29Blue Mountain 2B Track Meet
10.11Drake Hinkins108' 7WAOakesdaleApr 29Whitman County 2B Track Meet
View full rankings...
Javelin - 800g
1.11Ben Kiefel153' 8WAWaitsburg-PrescottApr 08District 9 - 2B Meet
2.12Bryce Hayunga145' 11WADeSalesMay 21District 9 2B Championships Day 1
3.11Quinn Lautenslager140' 2WAOakesdaleMay 21District 9 2B Championships Day 1
4.11Chance McDaniel138' 7WAWaitsburg-PrescottMay 21District 9 2B Championships Day 1
5.11Isaac Lueck132' 2WAPomeroyApr 15Blue Mountain 2B Track Meet
6.10Justin Ruark131' 2WAPomeroyMay 21District 9 2B Championships Day 1
7.9Eshom Estes129' 11WAWaitsburg-PrescottMay 21District 9 2B Championships Day 1
8.11Tyler Wahl128' 3WADeSalesMar 25District 9 2B Track Meet
9.12Derek Kerwin122' 0WADeSalesApr 18Undeberg Invitational
10.10Jordan Styner118' 11WAAsotinMay 11District 9 - 2B "Sub-Districts"
View full rankings...
High Jump
1.11Warren Miller6' 5WASt. John-EndicottMay 22District 9 2B Championships Day 2
2.11Justin Bingman6' 1WAPomeroyApr 04Clearwater River Invitational
3.11Michael Hanson5' 11WAWalla Walla ValleyApr 15Blue Mountain 2B Track Meet
4.10Chris Wargo5' 10WASt. John-EndicottApr 15Whitman County 2B Track Meet
10Mike Thomas5' 10WAOakesdaleApr 08District 9 - 2B Meet
10Justin Ruark5' 10WAPomeroyMay 06District 9 2B Track Meet
12James Jacobs5' 10WAAsotinMar 21Lewiston Invitational
8.10Chad Redman5' 8WAGarfield-PalouseMar 21JV/1A/2A@ Lapwai Invite
10Ben Servatius5' 8WAAsotinApr 08Blue Mountain 2B Track Meet
10.12Steven Trevino5' 6WAOakesdaleApr 29Whitman County 2B Track Meet
9Nick Wales5' 6WADeSalesApr 08District 9 - 2B Meet
View full rankings...
Pole Vault
1.10TJ Hofer12' 0WAWaitsburg-PrescottMay 21District 9 2B Championships Day 1
12John Notturno12' 0WADeSalesApr 15Blue Mountain 2B Track Meet
3.11Isaac Lueck10' 6WAPomeroyApr 15Blue Mountain 2B Track Meet
4.9Jon Atchley10' 0WAPomeroyMay 21District 9 2B Championships Day 1
11Otis Montgomery10' 0WAWaitsburg-PrescottMay 21District 9 2B Championships Day 1
6.10Alex Keeney9' 0WAGarfield-PalouseApr 29Whitman County 2B Track Meet
7.9Tory Knebel8' 6WAPomeroyApr 15Blue Mountain 2B Track Meet
8.9Jeff Kent8' 0WAGarfield-PalouseApr 15Whitman County 2B Track Meet
View full rankings...
Long Jump
1.11Warren Miller20' 7WASt. John-EndicottMay 06District 9 2B Track Meet
2.12Steven Trevino20' 1.5WAOakesdaleMay 06District 9 2B Track Meet
3.12Kevin Curnutt19' 8WAPomeroyMay 22District 9 2B Championships Day 2
4.11Zac Alexenko19' 2WAWaitsburg-PrescottMar 21Papa Wells Invitational
5.11Dylan Schmick18' 3WASt. John-EndicottMay 06District 9 2B Track Meet
6.9Michael Matthews18' 1WADeSalesMay 11District 9 - 2B "Sub-Districts"
7.12Ben Salzman17' 10WASt. John-EndicottMay 11District 9 - 2B "Sub-Districts"
8.9Nick Wales17' 8.75WADeSalesMay 06District 9 2B Track Meet
9.11Michael Hanson17' 7WAWalla Walla ValleyMay 22District 9 2B Championships Day 2
10.10Justin Ruark17' 5WAPomeroyApr 24Kamiah Invitational
View full rankings...
Triple Jump
1.11Warren Miller41' 7WASt. John-EndicottMay 21District 9 2B Championships Day 1
2.12Steven Trevino41' 2WAOakesdaleMay 06District 9 2B Track Meet
3.10Justin Ruark38' 3.75WAPomeroyMay 21District 9 2B Championships Day 1
4.12Ben Salzman37' 11WASt. John-EndicottApr 08Blue Mountain 2B Track Meet
5.11Zac Alexenko37' 9WAWaitsburg-PrescottApr 29Blue Mountain 2B Track Meet
6.11Jason Swannack36' 8WASt. John-EndicottApr 18Undeberg Invitational
7.12Marcus Spiess36' 7WADeSalesApr 03Carnival of Speed
8.11Brad Riehle36' 5WASt. John-EndicottMay 11District 9 - 2B "Sub-Districts"
9.9Nate Dalton35' 11.75WAAsotinApr 22Blue Mountain 2B Track Meet
10.12Trevor Probert35' 9WAAsotinMar 25District 9 2B Track Meet
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.