Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Tyler Kern11.42WAMontesanoApr 16League Meet @Rainier
2.10Jacob Neiman11.44cWAKalamaMay 07League Meet at Tenino
3.10Steven Spaude11.54cWAKalamaApr 16League Meet @ Onalaska
4.10Evan Nystrom11.56WAColumbia (White Salmon)Apr 16League Meet @Rainier
5.10Sal Hewitt11.57 (1.9)WAOnalaskaMay 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
6.12Enrique Granados11.62WAColumbia (White Salmon)Apr 16League Meet @Rainier
7.12Winston Sanders11.64cWATeninoMay 15SWW 1A Evergreen League Sub-Districts
8.11Zachary Mart11.72WAColumbia (White Salmon)May 05League meet @ Stevenson
9.11Ryley Reese11.84cWARainierApr 30League Meet @Rochester
10.12Lucas Dixon11.94cWAForksApr 09League Meet @ Forks
View full rankings...
200 Meters
1.12Luis Roque23.34cWAColumbia (White Salmon)May 01Mt Adams Invitational
10Jacob Neiman23.34cWAKalamaMay 07League Meet at Tenino
3.10Evan Nystrom23.44WAColumbia (White Salmon)May 22SWW 1A District 4 Championships
4.12Tyler Kern23.64cWAMontesanoApr 18Ocosta Invitational
5.10Sal Hewitt23.94cWAOnalaskaMay 15SWW 1A Evergreen League Sub-Districts
6.10Steven Spaude23.95WAKalamaApr 18Portland Christian Invitational
7.10Josh Dibble24.14WAOnalaskaMay 22SWW 1A District 4 Championships
8.10Derek Roundtree24.34cWAOnalaskaMar 26League Meet @Montesano
9.11Ryley Reese24.44cWARainierApr 30League Meet @Rochester
10.12Jimmy Soto24.44cWARainierApr 30League Meet @Rochester
11.10Jimmy Baker24.44cWATeninoMay 15SWW 1A Evergreen League Sub-Districts
View full rankings...
400 Meters
1.12Luis Roque51.25WAColumbia (White Salmon)May 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
2.10Frank Krause51.73WAOnalaskaMay 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
3.10Jacob Neiman51.83WAKalamaMay 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
4.12Tyler Kern52.74cWAMontesanoApr 30League Meet @ Ilwaco
5.10Kyle Kosak53.57WALa CenterMay 05League meet @ Stevenson
6.10Josh Bell53.67WAColumbia (White Salmon)May 22SWW 1A District 4 Championships
7.12Michael Dempsey53.81WALa CenterMay 22SWW 1A District 4 Championships
8.11Evin LaPlatney53.88WAIlwacoMay 05Pacific County Invite
9.12Jared Larsen54.24cWAMontesanoApr 09League Meet @ Forks
10.10Jonathon Frost54.64cWAColumbia (White Salmon)Apr 23League meet Columbia
View full rankings...
800 Meters
1.12Jared Larsen2:01.1hWAMontesanoMay 08S.W. Washington Invitational
2.10Kyle Kosak2:02.70WALa CenterMay 22SWW 1A District 4 Championships
3.11Evin LaPlatney2:04.4hWAIlwacoApr 30League Meet @ Ilwaco
4.12Tyler Eccles2:05.15WACastle RockMay 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
5.11Andrew Olsen2:05.47WAStevensonMay 22SWW 1A District 4 Championships
6.10Jonathon Frost2:07.24WAColumbia (White Salmon)May 22SWW 1A District 4 Championships
7.10Brian Santman2:07.3hWAForksMay 15SWW 1A Evergreen League Sub-Districts
8.12Mark Lyons2:09.82WALa CenterApr 23League Meet @ Montesano
9.9Josh Rose2:10.0hWAWinlockMar 26League Meet @Montesano
10.12A.J. McKnight2:11.25WAWinlockMay 22SWW 1A District 4 Championships
View full rankings...
1600 Meters
1.12Jared Larsen4:31.52WAMontesanoMay 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
2.9Josh Rose4:35.40WAWinlockMay 22SWW 1A District 4 Championships
3.11Andrew Olsen4:39.80WAStevensonMay 22SWW 1A District 4 Championships
4.11Jarran Harris4:43.0hWATeninoMay 02Lewis River Invitational
5.9Tanner Weidner4:44.08WAIlwacoMay 22SWW 1A District 4 Championships
6.12Ryan Chiodo4:45.32WAKalamaMay 22SWW 1A District 4 Championships
7.12Mark Lyons4:52.35WALa CenterMay 05League meet @ Stevenson
8.12Stephen Berglund4:54.2hWAIlwacoApr 30League Meet @ Ilwaco
9.11Ronnie Neumann4:55.0hWAToledoApr 30League Meet @Rochester
10.10Ryan Kulla4:55.14WALa CenterMay 22SWW 1A District 4 Championships
View full rankings...
3200 Meters
1.9Josh Rose10:18.29WAWinlockMay 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
2.12Ryan Chiodo10:27.7hWAKalamaMay 08S.W. Washington Invitational
3.11Jarran Harris10:34.93WATeninoMay 22SWW 1A District 4 Championships
4.12Mark Lyons10:37.01WALa CenterMay 22SWW 1A District 4 Championships
5.12Kolten Anderson10:37.53WARainierMay 22SWW 1A District 4 Championships
6.12Jared Larsen10:41.93WAMontesanoApr 16League Meet @Rainier
7.11Austin Hunt10:44.12WAOnalaskaMay 22SWW 1A District 4 Championships
8.12Stephen Berglund10:54.9hWAIlwacoMay 08S.W. Washington Invitational
9.9Taylor Sawin11:02.03WAMontesanoApr 23League Meet @ Montesano
10.11Tony Devies11:08.23WARainierMay 22SWW 1A District 4 Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.10Garrett Reitz15.94cWAOnalaskaMay 07League Meet at Tenino
2.12Allan Palmerson16.64cWARochesterApr 16League Meet @ Rochester
3.12Jason Huntley16.82WAIlwacoMay 22SWW 1A District 4 Championships
4.11Denman Curry16.93WAColumbia (White Salmon)May 15SWW 1A Trico League Sub-Districts
5.9Collin Hornby17.03WARochesterMay 22SWW 1A District 4 Championships
6.10Brody Pestana17.05WAStevensonMay 22SWW 1A District 4 Championships
7.11Caleb Bell17.19WAColumbia (White Salmon)May 05League meet @ Stevenson
8.12Kevin McCrea17.53WARainierMay 22SWW 1A District 4 Championships
9.11Jenson Ladiges17.88WAColumbia (White Salmon)Apr 09League meet @ Stevenson
10.12Taylor Church18.59WAMontesanoApr 16League Meet @Rainier
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Jason Huntley41.71WAIlwacoMay 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
2.11Denman Curry43.09WAColumbia (White Salmon)May 22SWW 1A District 4 Championships
3.10Frank Krause43.14cWAOnalaskaApr 30League Meet @ Onalaska
4.12Jimmy Soto43.69WARainierMay 22SWW 1A District 4 Championships
5.9Collin Hornby43.75WARochesterMay 22SWW 1A District 4 Championships
6.11Caleb Bell43.86WAColumbia (White Salmon)Apr 18Al McKee Invitational
7.11Matt Swienton44.25WARainierMay 22SWW 1A District 4 Championships
8.11Jenson Ladiges44.47WAColumbia (White Salmon)May 05League meet @ Stevenson
9.10Brody Pestana45.36WAStevensonMay 15SWW 1A Trico League Sub-Districts
10.10Zachary Olivera45.54cWALa CenterMar 26League Meet @ Ilwaco
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Jenson Ladiges
Enrique Granados
Zachary Mart
Sebastian Mael
44.88WAColumbia (White Salmon)May 22SWW 1A District 4 Championships
2.-Sal Hewitt
Frankie Krause
Josh Dibble
Derek Roundtree
44.98WAOnalaskaMay 22SWW 1A District 4 Championships
3.-Aspen Owen
Jacob Neiman
Steven Spaude
Jake Clizbe
45.41WAKalamaMay 22SWW 1A District 4 Championships
4.-Ryley Reese
Jimmy Soto
Kevin McCrea
James Taylor
45.84WARainierMay 22SWW 1A District 4 Championships
5.-Lucas Dixon
Mason Gaydeski
Elijah Chumley
Sebastian Ramos
46.11WAForksMay 22SWW 1A District 4 Championships
6.-Dylan Spencer
Zack Fenn
Kellen Church
Tyler Kern
46.14cWAMontesanoApr 09League Meet @ Forks
7.-Ike Gobel
Cameron Norman
Camden Scheafer
Jesse Wallace
46.32WAToledoApr 23League Meet @Rainier
8.-Jarran Harris
Winston Sanders
Darrin Love
Jimmy Baker
46.54cWATeninoApr 30League Meet @ Onalaska
9.-Tyler Eccles
Jed Lomer
Jon Byerly
Cody Martin
46.68WACastle RockMay 22SWW 1A District 4 Championships
10.-Jason Huntley
Josh Schenk
Nick Hinojosa
Brandon Malmstadt
46.89WAIlwacoMay 22SWW 1A District 4 Championships
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Zachary Mart
Evan Nystrom
Luis Roque
Jonathon Frost
3:35.21WAColumbia (White Salmon)May 15SWW 1A Trico League Sub-Districts
2.-Cody Martin
Zeke Lomer
Jed Lomer
Tyler Eccles
3:36.01WACastle RockMay 15SWW 1A Trico League Sub-Districts
3.-Jared Larsen
Tyler Kern
Doug Bennedict
Gabe West
3:39.10WAMontesanoMay 22SWW 1A District 4 Championships
4.-Cody Scholerman
Austin Masters
Ronnie Neumann
Michael Parkhurst
3:39.53WAToledoMay 22SWW 1A District 4 Championships
5.-Jason Huntley
Stephen Berglund
Tanner Weidner
Brandon Malmstadt
3:40.90WAIlwacoMay 22SWW 1A District 4 Championships
6.-Frankie Krause
Woody Woodruff
Gus Randall
Derek Roundtree
3:44.90WAOnalaskaMay 22SWW 1A District 4 Championships
7.-Michael Dempsey
Mark Lyons
Kyle Kosak
Colten Fox
3:44.98WALa CenterMay 15SWW 1A Trico League Sub-Districts
8.-Jacob Neiman
Steven Spaude
Aspen Owen
Aaron Kyllo
3:46.54WAKalamaApr 23League Meet @Rainier
9.-Lewis Meyers
Andrew Olsen
Matt Maddux
Tanner Taylor
3:52.26WAStevensonMay 05League meet @ Stevenson
10.-Charles Rice
Brian Santman
Vern Ward
Luke Brown
3:52.4hWAForksMay 15SWW 1A Evergreen League Sub-Districts
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Lucas Dixon47' 5WAForksMay 07League Meet @Forks
2.12Taylor Napiontek46' 4WAMontesanoApr 18Ocosta Invitational
3.11Travis Bruhn44' 9.6WATeninoMay 02Lewis River Invitational
4.11Josh Andersen44' 3.5WAStevensonApr 25Bruin Invitational
5.12Bradon Franklin43' 11WARainierApr 30League Meet @Rochester
6.10Jacob Neiman43' 5WAKalamaMar 26Tenino League Meet
7.11Ty Plummer43' 3WAColumbia (White Salmon)May 15SWW 1A Trico League Sub-Districts
8.12Cleave Rengo40' 11WALa CenterApr 10Twilight Meet
9.11Tyson Balzer40' 10WARainierApr 16League Meet @Rainier
10.9Marcus Carter40' 3.5WAStevensonMay 22SWW 1A District 4 Championships
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Bradon Franklin141' 0WARainierMay 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
2.11Travis Bruhn136' 8WATeninoMay 15SWW 1A Evergreen League Sub-Districts
3.11Ty Plummer132' 10WAColumbia (White Salmon)May 15SWW 1A Trico League Sub-Districts
4.10Abel Isguerra127' 0WAOnalaskaApr 30League Meet @ Onalaska
5.11Josh Andersen126' 6WAStevensonMay 08S.W. Washington Invitational
6.10Nicholas Duerr-Nedrow125' 3WARainierMay 15SWW 1A Evergreen League Sub-Districts
7.12Taylor Napiontek123' 9WAMontesanoMay 22SWW 1A District 4 Championships
8.10Ryan Ward117' 10WACastle RockApr 09League meet @ Stevenson
9.12Cameron Erdelbrock117' 1WACastle RockMay 22SWW 1A District 4 Championships
10.10Curtis Bertsch116' 5WARainierMay 15SWW 1A Evergreen League Sub-Districts
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Cleave Rengo175' 7WALa CenterMay 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
2.12Kevin McCrea175' 4WARainierMay 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
3.12Jace Spencer174' 8WACastle RockMay 15SWW 1A Trico League Sub-Districts
4.10Doug Benedict165' 10WAMontesanoMay 08S.W. Washington Invitational
5.9Tre Fess164' 5WAKalamaMay 15SWW 1A Trico League Sub-Districts
6.10Elijah Chumley153' 3WAForksMay 07League Meet @Forks
7.10Sal Hewitt150' 5WAOnalaskaApr 16League Meet @ Onalaska
8.12Bradon Franklin149' 2WARainierMay 22SWW 1A District 4 Championships
9.12Robert Chick147' 0WACastle RockMay 15SWW 1A Trico League Sub-Districts
10.9Joe Benedict145' 7WAMontesanoMay 15SWW 1A Evergreen League Sub-Districts
View full rankings...
High Jump
1.12Lewis Meyers6' 4WAStevensonApr 09League meet @ Stevenson
2.11Austin McCrum6' 2WAStevensonApr 25Bruin Invitational
3.11Jack Aldrich6' 0WAMontesanoApr 18Ocosta Invitational
4.12Travis Wright5' 8WATeninoApr 16League Meet @ Rochester
9Darrin Love5' 8WATeninoApr 16League Meet @ Rochester
10Dillon Ford5' 8WAMontesanoMay 15SWW 1A Evergreen League Sub-Districts
9Jake Clizbe5' 8WAKalamaApr 23League Meet @Rainier
12Fiecke Mitchel5' 8WAToledoApr 16League Meet @ Onalaska
9.9Kaleb Merriman5' 6WAOnalaskaApr 16League Meet @ Onalaska
12Brandon Brown5' 6WALa CenterApr 09League Meet @Kalama
12Zack Fenn5' 6WAMontesanoApr 09League Meet @ Forks
View full rankings...
Pole Vault
1.11Austin McCrum14' 0WAStevensonJul 25Willamette Striders vault comp.
12Wade Holter14' 0WAKalamaMay 15SWW 1A Trico League Sub-Districts
3.10Zachary Olivera12' 0WALa CenterMay 08S.W. Washington Invitational
4.10Ryan Kulla11' 0WALa CenterMay 08S.W. Washington Invitational
9Trenton Green11' 0WARainierApr 16League Meet @Rainier
11Eben Dahl11' 0WARainierMay 22SWW 1A District 4 Championships
7.9Josh Berteaux10' 0WAIlwacoMay 22SWW 1A District 4 Championships
8.11Thomas Blethen9' 6WARainierMay 22SWW 1A District 4 Championships
10Jackson Creaon9' 6WAStevensonMay 15SWW 1A Trico League Sub-Districts
10.11Austin Robinson9' 0WARainierApr 23League Meet @Rainier
9Kevin Pettit9' 0WALa CenterMay 05League meet @ Stevenson
9Evan Truax9' 0WAMontesanoApr 11G.H. All County Championships
10Tanner Taylor9' 0WAStevensonApr 09League meet @ Stevenson
View full rankings...
Long Jump
1.11Zachary Mart20' 8.5WAColumbia (White Salmon)May 22SWW 1A District 4 Championships
2.12Lewis Meyers20' 6WAStevensonMay 15SWW 1A Trico League Sub-Districts
3.9Jake Clizbe20' 1WAKalamaMay 22SWW 1A District 4 Championships
4.12Zack Fenn20' 0WAMontesanoMay 08S.W. Washington Invitational
5.12Dakota Ruege19' 7.5WARochesterMay 08S.W. Washington Invitational
6.12Jon Byerly19' 7WACastle RockMay 22SWW 1A District 4 Championships
7.12Kyle North19' 5WARainierApr 11Tacoma Invitational
8.12Colton Crimmins19' 3WACastle RockMay 15SWW 1A Trico League Sub-Districts
9.12Cleave Rengo19' 2WALa CenterApr 16League Meet @Rainier
10.10Josh Dibble19' 1WAOnalaskaMay 22SWW 1A District 4 Championships
View full rankings...
Triple Jump
1.12Kyle North42' 0WARainierApr 11Tacoma Invitational
2.12Cleave Rengo40' 8.5WALa CenterApr 16League Meet @Rainier
3.9Jet Lawrence40' 7.5WAWinlockApr 30League Meet @Rochester
4.12Dakota Ruege40' 6WARochesterApr 09League Meet @Kalama
5.11Aspen Owen40' 5.5WAKalamaMay 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
6.12Lewis Meyers40' 5WAStevensonMay 15SWW 1A Trico League Sub-Districts
7.10Sal Hewitt40' 4WAOnalaskaApr 23League Meet @Rainier
8.12Zack Fenn40' 3.75WAMontesanoMay 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
9.12James (Tate) Peterson39' 9.5WAColumbia (White Salmon)May 15SWW 1A Trico League Sub-Districts
10.12Wade Holter38' 10.5WAKalamaApr 18Portland Christian Invitational
11Austin McCrum38' 10.5WAStevensonApr 30League Meet @ Onalaska
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.