Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Devin St. Clair10.73WAKentwoodMay 02Shoreline Invitational
2.11Trenton Pinson10.81 (1.9)WAFederal WayMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
12Duran Ward10.81 (1.9)WATodd BeamerMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
4.12Wesley McCann10.82WARogers (Puyallup)Apr 22Bethel vs Rogers
5.11Alex Lee10.87WASkylineMay 234A District Meet
6.11Marques Avery10.90 (1.9)WAPascoMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
12Zach Smith10.90 (3.2)WAKentlakeMay 22West Central District 3A, 4A (Both Day Full Results)
8.12Justin Veltung10.94 (1.9)WAPuyallupMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
9.12Zach Robinson10.95 (1.9)WALewis and ClarkMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
10.12Christian Blanks10.98WAGarfieldMay 234A District Meet
View full rankings...
200 Meters
1.12Devin St. Clair21.40WAKentwoodMay 02Shoreline Invitational
2.12Duran Ward21.58 (2.8)WATodd BeamerMay 22West Central District 3A, 4A (Both Day Full Results)
3.11Trenton Pinson21.81 (2.8)WAFederal WayMay 22West Central District 3A, 4A (Both Day Full Results)
4.10BJ Arceneaux21.89 (2.7)WAKent MeridianMay 22West Central District 3A, 4A (Both Day Full Results)
5.12Josh DeVaughn21.91 (2.8)WACentral KitsapMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
6.11Marques Avery21.95 (3.1)WAPascoMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
7.12Wesley McCann22.17 (2.7)WARogers (Puyallup)May 22West Central District 3A, 4A (Both Day Full Results)
8.12Ron Baines22.19 (2.7)WAMt TahomaMay 22West Central District 3A, 4A (Both Day Full Results)
11Anthony Rathbun22.19WASpanaway LakeMay 13SPSL Sub-District Meet
10.12Christian Blanks22.25WAGarfieldMay 234A District Meet
View full rankings...
400 Meters
1.11Jacob Sealby49.01WAWenatcheeMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
2.10Derrick Daigre49.04WAKent MeridianMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
3.11Dimitri Mandapat49.27WAA.C. DavisMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
4.10Rahmel Dockery49.34cWACurtisApr 15Spanaway Lake vs Curtis
11Jesse Jorgensen49.34WAPuyallupApr 18Larry Eason Invitational Track and Field Meet
6.10Austin Thummel-Gravitt49.43WARogers (Puyallup)May 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
7.12Devin St. Clair49.45WAKentwoodApr 23Thomas Jefferson, Auburn-Riverside @Kentwood
8.12Jordan Ness49.51WAWalla WallaMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
9.12Jimmy Ramos49.56WAEastmontMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
10.11Brandon Cole49.81WAEastlakeMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
View full rankings...
800 Meters
1.11Justin Zimmerman1:51.69WAJoel FerrisMay 15GSL 4A District Meet
2.12Jordan Curnutt1:52.46WAMeadMay 15GSL 4A District Meet
3.10Derrick Daigre1:52.57WAKent MeridianMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
4.12Brad Whitley1:52.95WACentral ValleyMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
5.11Tim Pettit1:53.29WAKentwoodMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
6.11Jesse Jorgensen1:53.58WAPuyallupMay 22West Central District 3A, 4A (Both Day Full Results)
12Trey Parry1:53.58WABothellMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
8.11Kenny Krotzer1:53.63WAAuburn RiversideApr 18Pasco Invitational
9.12Simon Sorensen1:54.81WASkylineMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
10.12Jon Phillips1:55.19WASouth KitsapMay 22West Central District 3A, 4A (Both Day Full Results)
View full rankings...
1600 Meters
1.11Shane Moskowitz4:11.75WACentral KitsapMay 13Narrows League Championships (Full Results Both Days)
2.11Kenny Krotzer4:12.48WAAuburn RiversideMay 02Shoreline Invitational
3.12Emmanuel Contreras4:13.46WAA.C. DavisMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
4.12Steven Kutsch4:14.58WAMeadMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
5.11Adam Thorne4:14.67WAJoel FerrisMay 15GSL 4A District Meet
6.11Mack Young4:14.97WARedmondMay 0249th Shelton Invitational Track & Field Meet
7.12Trey Parry4:16.50WABothellMay 132009 Kingco Championships
8.12Jon Phillips4:16.80WASouth KitsapMay 22West Central District 3A, 4A (Both Day Full Results)
9.12Andrew Gonzales4:17.02WASouthridgeMay 15CBBN 4A District Meet
10.11Conner Peloquin4:18.78WAGig HarborMay 22West Central District 3A, 4A (Both Day Full Results)
11Jesse Jorgensen4:18.78WAPuyallupMay 13SPSL Sub-District Meet
View full rankings...
3200 Meters
1.11Shane Moskowitz8:59.53WACentral KitsapMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
2.11Conner Peloquin9:05.37WAGig HarborMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
3.12Kevin Rosaaen9:05.85WAWoodrow WilsonMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
4.12Andrew Gonzales9:10.59WASouthridgeMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
5.11Adam Thorne9:10.65WAJoel FerrisMay 02Shoreline Invitational
6.12Julian Blake-Cowan9:15.70WAAuburn RiversideMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
7.12Ben Lance9:16.17WAHenry JacksonMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
8.11Evan Fiske9:16.63WAKamiakinMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
9.12Chip Jackson9:20.11WAShorewoodMay 15WESCO South Championships - Finals
10.11Bryan Simison9:20.55WAEisenhowerApr 18Pasco Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Steven Warner14.23 (2.9)WAKentwoodMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
2.12Anthony Hogan14.41 (2.3)WATodd BeamerMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
3.11Cory Okazaki14.51 (2.9)WAEmerald RidgeMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
4.10Alec Fellows14.60 (2.9)WAEdmonds-WoodwayMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
5.11Adam Scalesse14.64cWAKelsoApr 28Evergreen vs Kelso
6.12Darrius Coleman14.69 (2.3)WAKentwoodMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
7.11Robert Shelby14.70WAFederal WayMar 18Bethel vs. Federal Way
8.11Robert Hanke14.74WAStanwoodMay 224A DISTRICT 1 Championships-FINALS
9.11Mark Pangilinan14.81WAMarysville-PilchuckMay 224A DISTRICT 1 Championships-FINALS
10.11Casey Monahan14.89 (2.9)WAMeadMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Adam Scalesse38.37WAKelsoMay 15GSHL 4A District Meet
2.11Robert Hanke38.57WAStanwoodMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
3.12Anthony Hogan38.63WATodd BeamerMay 13SPSL Sub-District Meet
4.11Robert Shelby38.79WAFederal WayMay 13SPSL Sub-District Meet
5.11Leon La Deaux39.04WASouth KitsapMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
6.12Devon Neary39.21WAStadiumMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
7.12Zach Pattison39.26WAInglemoorMay 152009 Kingco Championships
8.12Steven Warner39.28WAKentwoodMay 22West Central District 3A, 4A (Both Day Full Results)
9.12Ricardo Tucker39.35WAKentwoodApr 16Kentwood, Kentlake @ Auburn
10.11Kale Schmidt39.39WAStanwoodMay 09Stanwood Invitational
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Anthony Hogan
Travis Koch
Dominique Maxie
Josh Seals
42.17WATodd BeamerMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
2.-Phillip Thomas
Harion Gaulden
Josh DeVaughn
Kevin Lacanlale
42.29WACentral KitsapMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
3.-Relay Team42.71WAJoel FerrisMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
4.-Tayler Angevine
Matthew Cowan
Zach Smith
Cody Arp
42.76WAKentlakeMay 13SPSL Sub-District Meet
5.-Relay Team42.77WAWoodrow WilsonMay 08CK v Wilson v Lincoln
6.-Jacob Sealby
Chaese Sewell
Garrett Smith
Lucas Sealby
42.78WAWenatcheeMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
-Relay Team42.78WAKamiakinMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
8.-BJ Arceneaux
Brandon Harris
Andrew Smith
David Jones
42.90WAKent MeridianMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
9.-Ronnie Dudley II
Rahmel Dockery
Jamiel Lowery
Christian Porter
42.96WACurtisMay 13SPSL Sub-District Meet
-Jeffrey Forbes
Robert Shelby
Jamal Forbes
JaJuan Davis
42.96WAFederal WayMay 22West Central District 3A, 4A (Both Day Full Results)
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Cooper Helm
Chaese Sewell
Lucas Sealby
Jacob Sealby
3:19.36WAWenatcheeMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
2.-Anthony Arena
Austin Terry
Zach Pattison
Paul Ena
3:20.77WAInglemoorMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
3.-Relay Team3:20.94WAMeadMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
4.-Jon Phillips
Corey Galligan
Dan Nadeau
Leon La Deaux
3:22.03WASouth KitsapMay 22West Central District 3A, 4A (Both Day Full Results)
5.-Andrew Smith
David Jones
BJ Arceneaux
Derrick Daigre
3:22.26WAKent MeridianMay 13SPSL Sub-District Meet
6.-Relay Team3:22.44WARichlandMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
7.-Eliot Lee
Keenan Clinch
Paul Kupcis
Brandon Cole
3:22.80WAEastlakeMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
8.-Autin Thummel
Ronelle McGraw
Carl Spencer
Will Brauneis
3:23.26WARogers (Puyallup)May 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
9.-Nico Curran
Trenton Pinson
Robert Shelby
Jeffrey Forbes
3:23.31WAFederal WayMay 13SPSL Sub-District Meet
10.-IV Reeves
Clint Montague
Kyle Tylor
Jesse Jorgensen
3:23.64WAPuyallupMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Marlyn Anderson59' 4.75WASnohomishMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
2.11Kjelby Oiland57' 1.25WAJoel FerrisMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
3.10Danny Shelton55' 3.5WAAuburnMay 22West Central District 3A, 4A (Both Day Full Results)
4.12Marlowe Brim54' 1WAKent MeridianMay 22West Central District 3A, 4A (Both Day Full Results)
5.12Robert Henderson53' 9.75WALincolnMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
6.12Casey Fields53' 1.25WASkyviewApr 14Evergreen vs Skyview
7.12Eric Huswick53' 0WALake StevensMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
8.12Andru Pulu52' 11WAFederal WayMar 18Bethel vs. Federal Way
12Michael Banta52' 11WAMeadMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
10.10Billy Rowell52' 10WACentral ValleyMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Marlyn Anderson168' 10WASnohomishMay 15WESCO North Championships - Finals
2.12Steven Forgette163' 11WAHeritageMay 05Heritage @ Kelso
3.11Sam Wright160' 0WAMeadApr 30GSL#4 - Mead/Shadle Park/University
4.12Pita Unga156' 2WAWoodrow WilsonApr 15Stadium Vs. Wilson
5.12Michael Banta155' 11WAMeadMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
6.12Andru Pulu155' 10WAFederal WayApr 18South Kitsap Invitational
7.12Scott Christensen155' 1WARichlandMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
8.12Eric Huswick155' 0WALake StevensMay 224A DISTRICT 1 Championships-FINALS
9.12William Broadlick153' 8WAEdmonds-WoodwayMay 15WESCO South Championships - Finals
11John Froland153' 8WAGlacier PeakMay 22NW District 3A Finals
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Joe Zimmerman208' 4WALewis and ClarkMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
2.12Jimmy Brookman204' 0WARedmondMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
3.12Jacob Wilson203' 10WAHeritageMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
4.11Derek Eager203' 7WATahomaJun 26USATF Junior Nationals
5.12Justin Graff203' 1WAMeadMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
6.11Levi Taylor201' 8WALewis and ClarkMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
7.12Steven Forgette194' 9WAHeritageMay 15GSHL 4A District Meet
8.12Sean Allison191' 5WASouth KitsapMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
9.10Cody Melnrick186' 7WAMonroeApr 16Stanwood/Monroe@Lake Stevens
10.12Ethan Morgan185' 4WAKamiakinMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
View full rankings...
High Jump
1.10Rahmel Dockery7' 0WACurtisMay 22West Central District 3A, 4A (Both Day Full Results)
11AJ Maricich7' 0WAMeadMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
3.10Kasen Williams6' 10WASkylineMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
4.12Adrien Black6' 8WAMarinerMay 204A DISTRICT 1 Championships-Prelims
12Brennan Boyes6' 8WAPuyallupApr 30Todd Beamer vs Spanaway Lake vs Puyallup
11CJ Wright6' 8WALincolnApr 15Lincoln v Olympia
12Anthony Johnson6' 8WAGarfieldMay 02Shoreline Invitational
12Tyler Lane6' 8WASkyviewApr 07Skyview @ Battle Ground
9.10Isaiah Davis6' 7WASouth KitsapMar 21Kitsap Classic (Kitsap Schools Only meet
9Max Bryson6' 7WAArlingtonMar 21Chuck Randall Relays
View full rankings...
Pole Vault
1.12Kyle Brown15' 6WACentral ValleyApr 18Pasco Invitational
12Keith Webber15' 6WAMeadApr 18Pasco Invitational
3.12John Brenteson15' 3WAMountain ViewMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
4.12Scott Kolb15' 0WAJoel FerrisApr 23GSL Meet #3- Ferris/G Prep/Mead
5.12Justin Hurtubise14' 6WAMeadMar 28Mead Invitational
6.12Robert Jessop14' 3WAKennewickMay 07Eastmont/Kamiakin/Richland @ Kennewick
7.11Curtis Flolid14' 0WAWoodinvilleApr 23Mercer Island/Woodinville/Juanita
11Ross Quarre14' 0WANewport (Bellevue)Apr 16Inglemoor at Newport
10Marcus Schooley14' 0WAA.C. DavisApr 30Wenatchee/Davis/Southridge @ Kamiakin
10.12Chris Terronez13' 9WABellarmine PrepMay 08Bellarmine & Gig Harbor
View full rankings...
Long Jump
1.12Julian Bardwell24' 7WAMt TahomaApr 14Foss vs. Mt. Tahoma
2.12Justin Veltung24' 5WAPuyallupMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
3.12Zach Smith24' 1.5WAKentlakeApr 18Pasco Invitational
4.10Rahmel Dockery23' 6.75WACurtisMay 22West Central District 3A, 4A (Both Day Full Results)
5.10Kasen Williams23' 5WASkylineMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
6.12Andre Barrington23' 2.25WAFederal WayMay 22West Central District 3A, 4A (Both Day Full Results)
7.12Thomas Hartwell22' 11WAAuburn RiversideApr 18Pasco Invitational
8.12Desmond Trufant22' 8WAWoodrow WilsonApr 17Mountain Invitational
9.11Kale Schmidt22' 6.47WAStanwoodJun 05State Multi Event Championships - (Full Results)
10.12Shannon Winnant22' 5WAJoel FerrisApr 23GSL Meet #3- Ferris/G Prep/Mead
View full rankings...
Triple Jump
1.12Zach Smith48' 1WAKentlakeMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
2.10Kasen Williams47' 10.25WASkylineMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
3.12Andre Barrington47' 2.75WAFederal WayMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
4.11Levi Taylor46' 9.5WALewis and ClarkMay 15GSL 4A District Meet
5.11CJ Wright45' 9.5WALincolnMay 13Narrows League Championships (Full Results Both Days)
6.12Julian Bardwell45' 7.5WAMt TahomaApr 11Tacoma Invitational
7.12Desmond Trufant45' 7WAWoodrow WilsonApr 15Stadium Vs. Wilson
8.12Dan Truong45' 1WAHenry JacksonMay 224A DISTRICT 1 Championships-FINALS
9.10Alec Fellows45' 0.5WAEdmonds-WoodwayMay 15WESCO South Championships - Finals
12IV Reeves45' 0.5WAPuyallupApr 30Todd Beamer vs Spanaway Lake vs Puyallup
View full rankings...
Hammer - 16lb
1.11John Froland145' 8WAGlacier PeakApr 18Larry Eason Invitational Track and Field Meet
2.11Andrew Jowett135' 9WADecaturMar 14Wilkins Concordia hammer meet
3.12Eddie Crossen134' 9WACentral ValleyMay 319th Annual Washington State HS Hammer Championships
4.10Michael Barnhart116' 0WACentral ValleyMay 09Blue Bear Hammer Festival #3
5.11Andre Monton104' 10WAOlympiaApr 18Larry Eason Invitational Track and Field Meet
6.12Sam Taylor90' 9.75WAUniversityApr 11Mooberry Relays
7.12Michael Banta90' 7.5WAMeadApr 11Mooberry Relays
8.12Trey Heck84' 11WAOlympiaApr 18Larry Eason Invitational Track and Field Meet
9.10Griffin Boudia72' 11WAOlympiaApr 18Larry Eason Invitational Track and Field Meet
10.11Quinn Reilly58' 3.5WAOlympiaApr 11Mooberry Relays
View full rankings...
View Top 1 in These EventsView More Events...Log in to embed this report into your website.