Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Chad Price11.44cMTLincoln CountyApr 17Big Fork Inv.
2.12Slater Powell11.51MTCorvallisApr 24Seeley-Swan Inv
12Garrett Long11.51MTBelgradeMay 11Belgrade Handfull
11Aaron Johnston11.51MTDarbyMay 08Seeley-Swan Inv.
5.12Rhett Young11.54MTAugustaMay 06Cascade Lions B/C Top 8 Meet
10Cash Ehlers11.54cMTNorth Toole County(Sunburst)Apr 24Cut Bank Booster Invitational
7.12Mark Schulteis11.62MTWest YellowstoneMay 11Belgrade Handfull
8.12Hayden Vick11.64cMTPowerApr 07Cal Wearley Memorial
9.12Neil Mannix11.65MTDrummondMay 14District Track meet
10.11Chico Stipe11.66MTCharloMay 08Seeley-Swan Inv.
View full rankings...
200 Meters
1.12Slater Powell22.69MTCorvallisApr 24Seeley-Swan Inv
2.12Tyler Jacobsen23.01MTSentinelMay 21Western AA Divisionals
3.12Garrett Long23.02MTBelgradeApr 24Belgrade Invitational
12Keenan Evans23.02MTBigforkApr 24Seeley-Swan Inv
5.12Andrew Dorn23.09MTHamiltonApr 24Seeley-Swan Inv
6.11Aaron Johnston23.12MTDarbyMay 08Seeley-Swan Inv.
7.10Cash Ehlers23.24cMTNorth Toole County(Sunburst)Apr 24Cut Bank Booster Invitational
8.12Rhett Young23.28MTAugustaMay 06Cascade Lions B/C Top 8 Meet
12Neil Mannix23.28MTDrummondApr 24Seeley-Swan Inv
10.12Matt Thibault23.30MTBelgradeApr 24Belgrade Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.12Tyler Jacobsen50.50MTSentinelMay 13Greg Rice City
2.11Aaron Johnston51.34MTDarbyMay 14District Track meet
3.12Rhett Young51.66MTAugustaMay 06Cascade Lions B/C Top 8 Meet
4.12Matt Thibault51.82MTBelgradeApr 24Belgrade Invitational
5.10Jacob Senecal52.12MTPowell CountyMay 14District Track meet
6.10Isaac Howard52.14cMTChoteauMay 15District 1-B Track Meet 2010
7.12Garrett Long52.27MTBelgradeMay 11Belgrade Handfull
8.12Kevin Dougherty52.30MTLoyola-Sacred HeartMay 14District Track meet
9.12Jon Beck52.56MTSentinelMay 13Greg Rice City
10.12Neil Mannix52.71MTDrummondMay 14District Track meet
View full rankings...
800 Meters
1.12Mike Asay1:59.54MTManhattanApr 24Belgrade Invitational
2.10Doug Raymer1:59.58MTDarbyMay 14District Track meet
3.12Mike Evans1:59.76MTLoyola-Sacred HeartMay 14District Track meet
4.12Caleb Bentley2:00.34MTFergusApr 24Belgrade Invitational
5.11Jake Turner2:01.97MTSentinelMay 21Western AA Divisionals
6.12Seth Garbett2:02.1hMTDarbyMar 31Alberton & Drummond Inv.
7.11Chris Jessop2:03.0hMTCorvallisApr 24Seeley-Swan Inv
8.11Levi Morris2:04.03MTSentinelMay 13Greg Rice City
9.11Sean Abrahamsen2:04.55MTDarbyMay 14District Track meet
10.11Joey Vaughn2:05.05MTBelgradeMay 11Belgrade Handfull
View full rankings...
1600 Meters
1.12Mike Asay4:29.70MTManhattanApr 24Belgrade Invitational
2.12Gavin Owens4:33.8hMTEnnisApr 24Seeley-Swan Inv
3.11Jake Turner4:33.88MTSentinelMay 21Western AA Divisionals
4.12Mike Evans4:34.26MTLoyola-Sacred HeartMay 14District Track meet
5.12Seth Garbett4:35.01MTDarbyMay 14District Track meet
6.12Jager Warner4:35.7hMTBroadwaterApr 24Seeley-Swan Inv
7.11Joey Vaughn4:37.90MTBelgradeApr 24Belgrade Invitational
8.11Sean Abrahamsen4:40.23MTDarbyMay 14District Track meet
9.12Ryan Humphrey4:41.2hMTThompson FallsApr 24Seeley-Swan Inv
10.10Colby Henderson4:41.5hMTCorvallisApr 24Seeley-Swan Inv
View full rankings...
3200 Meters
1.12Seth Garbett9:48.39MTDarbyMay 14District Track meet
2.11Jake Turner9:54.85MTSentinelMay 08Archie Roe Meet
3.11Mark Messmer9:59.13MTSentinelMay 08Archie Roe Meet
4.12Jager Warner10:05.4hMTBroadwaterApr 24Seeley-Swan Inv
5.9Hunter Guthrie10:15.47MTSentinelMay 21Western AA Divisionals
6.12Bryan Schmidt10:22.12MTManhattanApr 24Belgrade Invitational
7.11Joey Vaughn10:23.59MTBelgradeApr 24Belgrade Invitational
8.12Ryan Humphrey10:25.9hMTThompson FallsApr 24Seeley-Swan Inv
11Sean Abrahamsen10:25.9hMTDarbyApr 24Seeley-Swan Inv
10.12Josh Hamilton10:26.81MTSentinelMay 08Archie Roe Meet
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Heath Hunter14.57MTBozemanJan 01Stats-Records2010
2.12Cody Nitchske15.09MTCharloMay 08Seeley-Swan Inv.
3.12Neil Gebhardt15.18MTCascadeMay 06Cascade Lions B/C Top 8 Meet
4.11Slade Allen15.34MTFairfieldMay 08Seeley-Swan Inv.
5.12Reiley Winebrenner15.94cMTHot SpringsApr 24Seeley-Swan Inv
6.12Nick Kozub15.95MTFergusApr 24Belgrade Invitational
7.12Alex Mitchell16.11MTFlorence-CarltonMay 14District Track meet
8.12Hayden Vick16.14cMTPowerApr 07Cal Wearley Memorial
9.10Hunter Price16.24cMTLincoln CountyMay 15District
10.12Daniel Hane16.32MTDrummondMay 14District Track meet
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Josh Hamilton39.04cMTSentinelMay 13Greg Rice City
2.12Nick Kozub40.00MTFergusApr 24Belgrade Invitational
3.11Slade Allen40.74cMTFairfieldMay 22NorthEastern B Divisional
4.12Neil Gebhardt40.81MTCascadeMay 15District 1-B Track Meet 2010
5.12Cody Nitchske41.47MTCharloMay 08Seeley-Swan Inv.
6.10Stephen Delaney41.52MTCharloMay 08Seeley-Swan Inv.
7.12Alex Mitchell41.54MTFlorence-CarltonMay 14District Track meet
8.12John Perrodin41.74cMTHavreMay 08Havre Triangular
9.12Reiley Winebrenner41.94cMTHot SpringsApr 24Seeley-Swan Inv
10.11Levi Cade41.97MTBelgradeApr 24Belgrade Invitational
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Dylan Miller
Brandon Riphenburg
Taylor Erskine
Tyler Molyneaux
41.84cMTChinookApr 07Cal Wearley Memorial
2.-Relay Team44.79MTBelgradeApr 24Belgrade Invitational
3.-Relay Team45.02MTBeaverhead CountyApr 24Belgrade Invitational
4.-Lance Andra
Luke Walden
Slater Powell
Mahlone Jessop
45.04cMTCorvallisApr 24Seeley-Swan Inv
-Austin Bauer
Tra Ludeman
Chico Stipe
Chance Firestone
45.04cMTCharloApr 24Seeley-Swan Inv
6.-Relay Team45.37MTManhattanApr 24Belgrade Invitational
7.-Austin Jordt
Carter Sorenson
Keenan Evans
Ian Lorang
45.44cMTBigforkApr 24Seeley-Swan Inv
8.-Kevin Berland
Kevin Dougherty
Nick Osellame
Morgan Griffin
45.50MTLoyola-Sacred HeartMay 14District Track meet
9.-Andy Newman
Boone Helm
Colin Hoeffner
Zane McAuthur
45.54cMTBroadwaterApr 24Seeley-Swan Inv
10.-Aaron Johnston
Christian Hammersmith
Jesse Moore
Ben Robbins
45.60MTDarbyMay 08Seeley-Swan Inv.
View full rankings...
4x200 Relay
1.-Cody Phillips
Preston Schubert
Dominique Holt
Seth Thom
1:42.1hMTThompson FallsApr 17Kootenai Invitational
2.-Relay Team1:49.10MTDarbyApr 15Salmon Invitational
3.-Relay Team1:50.0hMTNoxonMar 27Bonners Ferry Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Ben Robbins
Doug Raymer
Seth Garbett
Aaron Johnston
3:30.16MTDarbyMay 14District Track meet
2.-Kevin Berland
Mike Evans
Kevin Dougherty
Morgan Griffin
3:32.92MTLoyola-Sacred HeartMay 14District Track meet
3.-Isaac Howard
David Lightner
Anthony Skinner
Adam DeBruycker
3:33.32MTChoteauMay 06Cascade Lions B/C Top 8 Meet
4.-Relay Team3:34.22MTManhattanApr 24Belgrade Invitational
5.-Relay Team3:35.83MTBeaverhead CountyApr 24Belgrade Invitational
6.-Matt Campbell
RJ Fredrick
Garrett Stephens
Bajin Smith
3:36.68MTSuperiorMay 14District Track meet
7.-Tyler Jacobsen
Jake Messerly
Josh Seeberger
Levi Morris
3:37.94MTSentinelApr 17MCPS Invitational
8.-Colby Henderson
Drew Zieler
Stephen Jessop
Chris Jessop
3:38.8hMTCorvallisApr 24Seeley-Swan Inv
9.-Chance Firestone
Jame Petersen
Chance Rosenbaum
Chico Stipe
3:41.1hMTCharloApr 24Seeley-Swan Inv
10.-Chase LaPlaunt
Ryan Elam
Logan Gondeiro
Corbin Keaster
3:41.5hMTBeltMay 14District 8C Track Meet
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Relay Team9:27.81MTLaurelApr 24Dan Hansen Memorial
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.-Relay Team4:09.17MTDarbyApr 15Salmon Invitational
2.-Steve Block
Charlie Knapp
Cody White
Ryan Humphrey
4:32.1hMTThompson FallsApr 17Kootenai Invitational
3.-Relay Team5:11.0hMTNoxonMar 27Bonners Ferry Invitational
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Tent Thompson50' 5MTPlainsApr 24Seeley-Swan Inv
2.11Brandon Forson49' 10MTPowell CountyMar 31Alberton & Drummond Inv.
3.12Robert VanHyfte48' 2.5MTLincoln CountyMay 04County Meet
4.11Shayne Durbin45' 11.75MTFergusApr 24Belgrade Invitational
5.11Zac Rossman45' 9MTBelgradeApr 24Belgrade Invitational
6.11Gus Somerfeld45' 4MTPowerMay 06Cascade Lions B/C Top 8 Meet
7.12Cody Sellers45' 0.5MTHamiltonApr 24Seeley-Swan Inv
8.10Bo Harris44' 3.25MTFairfieldMay 06Cascade Lions B/C Top 8 Meet
9.11Tim Krenke44' 3MTVictorMay 14District Track meet
10.10Johnny Medeiros44' 2.5MTLoyola-Sacred HeartApr 24Seeley-Swan Inv
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Brandon Forson175' 11MTPowell CountyApr 24Seeley-Swan Inv
2.12Sean Condon161' 7MTLaurelApr 24Dan Hansen Memorial
3.12Brian Maus157' 0MTSentinelApr 10Sentinel vs Belgrade, Capital
4.12Tent Thompson155' 9MTPlainsApr 24Seeley-Swan Inv
5.12Trevor Rehm151' 1MTBeaverhead CountyApr 24Belgrade Invitational
6.12Robert VanHyfte147' 2MTLincoln CountyMay 21Divisional Meet
7.12Blake Brumwell140' 7MTBig SandyMay 06Cascade Lions B/C Top 8 Meet
8.12Sean Ferriter138' 2MTButte Central CatholicApr 16Belgrade 5 Team Meet
9.11Zac Rossman137' 7MTBelgradeApr 24Belgrade Invitational
10.11Shayne Durbin137' 1MTFergusApr 24Belgrade Invitational
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Justin Meyer195' 5MTSentinelApr 10Sentinel vs Belgrade, Capital
2.12Austin Landis190' 6MTCorvallisApr 24Seeley-Swan Inv
3.12Will Dalby187' 2MTThompson FallsMar 31Alberton & Drummond Inv.
4.11Howard Juneau183' 7MTSentinelApr 24Dahlberg Invitational-Boys
5.12Mike Wood178' 0MTThompson FallsMar 31Alberton & Drummond Inv.
6.12Brandan Haggarty174' 11MTLoyola-Sacred HeartMay 14District Track meet
7.12Chase LaPlaunt170' 7MTBeltMay 06Cascade Lions B/C Top 8 Meet
8.10Kurt Manely168' 8MTVictorMay 01RCIA/Bob Reed Invite
9.12Tent Thompson164' 9MTPlainsApr 24Seeley-Swan Inv
10.12Devonn Jessop162' 10MTCorvallisApr 24Seeley-Swan Inv
View full rankings...
High Jump
1.12Dillon Fryxell6' 6MTPlainsApr 24Seeley-Swan Inv
2.12Zack Wagenmann6' 4MTSentinelApr 27Top Ten
12Alex Mitchell6' 4MTFlorence-CarltonMay 14District Track meet
12Charlie Knapp6' 4MTThompson FallsMar 31Alberton & Drummond Inv.
5.12Nick Kozub6' 3MTFergusApr 24Belgrade Invitational
6.10Isaac Howard6' 0MTChoteauMay 15District 1-B Track Meet 2010
10Ben Moerkerke6' 0MTConradMay 15District 1-B Track Meet 2010
11Porter Sturm6' 0MTRoyMay 06Cascade Lions B/C Top 8 Meet
11Tim Crawford6' 0MTSimmsMay 06Cascade Lions B/C Top 8 Meet
12Michael Bent6' 0MTGardinerApr 24Belgrade Invitational
View full rankings...
Pole Vault
1.12Tyson Gruber13' 6MTHavreApr 24Belgrade Invitational
2.-Kelby Dorn13' 3MTHardinApr 24Dan Hansen Memorial
3.11Josh Seeberger13' 0MTSentinelMay 21Western AA Divisionals
11Layne Waid13' 0MTHavreApr 24Belgrade Invitational
12Stephen Jessop13' 0MTCorvallisApr 24Seeley-Swan Inv
6.12Chance Firestone12' 6MTCharloApr 24Seeley-Swan Inv
12Steve Block12' 6MTThompson FallsApr 24Seeley-Swan Inv
12Jame Petersen12' 6MTCharloMar 31Alberton & Drummond Inv.
12Nick Cline12' 6MTCut BankMay 15District 1-B Track Meet 2010
10.12Jake Whaley12' 3MTLaurelApr 24Dan Hansen Memorial
View full rankings...
Long Jump
1.11Taylor Firestone21' 3MTPlainsApr 24Seeley-Swan Inv
2.11Zack Murphy20' 9.25MTSentinelMay 08Archie Roe Meet
3.12Charlie Knapp20' 8MTThompson FallsApr 17Kootenai Invitational
4.12Shawn Evans20' 7.5MTSeeley-SwanMay 14District Track meet
5.11Ryan Elam20' 6.75MTBeltMay 08Stillwater meet
6.12Kenzie McGrath20' 3MTBeaverhead CountyApr 24Belgrade Invitational
11Aaron Johnston20' 3MTDarbyApr 15Salmon Invitational
8.11Riley Shaw20' 0.5MTFort BentonApr 01Spring Break Meet
9.11Bo Descheemaeker19' 11.25MTFergusApr 24Belgrade Invitational
10.12Chase LaPlaunt19' 10.75MTBeltMay 20Northern C Divisional
View full rankings...
Triple Jump
1.11Taylor Firestone43' 9.5MTPlainsApr 24Seeley-Swan Inv
2.12Michael Bent42' 5.25MTGardinerApr 24Belgrade Invitational
3.12Pete Drishinski42' 4.75MTFairfieldMay 15District 1-B Track Meet 2010
4.11Reed Jenkins41' 7MTFlorence-CarltonApr 24Seeley-Swan Inv
5.12Charlie Knapp41' 5MTThompson FallsApr 24Seeley-Swan Inv
6.11Porter Sturm41' 1MTRoyMay 06Cascade Lions B/C Top 8 Meet
7.10Tyler Coorough40' 11.75MTVictorMay 14District Track meet
8.11Ryan Elam40' 11.5MTBeltMay 06Cascade Lions B/C Top 8 Meet
9.11Ross Mangun40' 8.75MTFlorence-CarltonMay 14District Track meet
10.11Slade Allen40' 5.25MTFairfieldApr 27Cut Bank Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.