Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Nick Melone10.75 (3.4)OHColumbianaMay 01Optimist Invitational
2.10Christopher Strup10.80OHTinoraMay 14Green Meadow Conference
3.11Sam Phlipot10.92 (.5)OHMinsterMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 12 - Troy
4.12Larriyon Smith10.93OHRittmanMay 15Wayne County Meet
5.10Steven Hall10.94 (2.1)OHSoutheasternMay 22OHSAAA Southeast - Washington Court House Division II District Track
6.12Ricky Earl10.98 (4.6)OHLorain SouthviewMay 22OHSAA Northeast - Amherst Division I District Track
7.10Mason Minnich11.04OHCrestview (Ashland)May 14Firelands Conference
8.11Greg Blevins11.06OHDalton LocalApr 17Orrville Invitational
12Isaiah Chambers11.06 (1.0)OHSt Peter ChanelMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 9 - Navarre
12Lance Westlake11.06 (1.0)OHSteubenville Catholic CentralMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 9 - Navarre
View full rankings...
200 Meters
1.10Alante Oliver21.86 (.7)OHDayton Jefferson SeniorMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 12 - Troy
2.11Sam Phlipot21.95 (.7)OHMinsterMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 12 - Troy
3.10Christopher Strup22.08 (.2)OHTinoraJun 05OHSAA Division III State Championships
4.12Sam Spallinger22.15 (-1.5)OHPandora-GilboaMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Tiffin
5.11Ashby Welsh22.18 (-.7)OHColonel CrawfordMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 11 - Lancaster Fairfield Union
6.12Oak Haynes22.19 (-.7)OHDawson-BryantMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 11 - Lancaster Fairfield Union
10Steven Hall22.19OHSoutheasternMay 29OHSAA Division II Track Championships - Region 7 - Byesville
12Nick Melone22.19 (1.8)OHColumbianaMay 01Optimist Invitational
9.12Nathaniel Hammersmith22.24cOHArchboldMay 14Northwest Ohio Athletic League
12Roger Guerra22.24 (-1.3)OHLakota (Kansas)Jun 05OHSAA Division III State Championships
View full rankings...
400 Meters
1.11Damian Winner48.39OHVersaillesJun 05OHSAA Division II State Championships
2.12Sam Spallinger48.80OHPandora-GilboaJun 05OHSAA Division III State Championships
3.12Cory Odenkirk49.39OHNorthwestern (West Salem)May 22OHSAA Northeast - Orrville Division II District Track
4.12Gebhard Keny49.43OHColumbus AcademyMay 22OHSAA Central - Gahanna Division III District Track
5.12Ryan Terry49.57OHSt Thomas AquinasJun 05OHSAA Division III State Championships
6.11Kadee Brewer-Nunn49.67OHSt Peter ChanelMay 04North Coast League
7.12Joe Webb49.90OHMechanicsburgMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 12 - Troy
12Mark Ringold49.90OHJohn F Kennedy (Warren)May 28OHSAA Division III Track Championships - Region 9 - Navarre
9.12Ryan Ramey49.93OHCrestview (Convoy)May 28OHSAA Division III Track Championships - Region 12 - Troy
10.11Bryan Maldinger50.20OHCrestview (Ashland)May 27OHSAA Division II Track Championships - Region 6 - Lexington
View full rankings...
800 Meters
1.12Seth Butler1:52.57OHLiberty-BentonJun 05OHSAA Division III State Championships
2.12Micquelle Burton1:54.31OHDeer ParkJun 05OHSAA Division III State Championships
3.12Matt Dougherty1:54.66OHSt Thomas AquinasJun 05OHSAA Division III State Championships
4.12Brian Vogt1:56.08OHHawkenMay 29OHSAA Division II Track Championships - Region 5 - Ravenna
5.12Andrew Wallace1:56.28OHCincinnati Hills ChristianMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 12 - Troy
6.11Dillon Webster1:56.65OHNew BremenMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 12 - Troy
7.12Tyler Cordell1:56.96OHCaldwellMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 9 - Navarre
8.12Eric Rupe1:57.47OHMaplewoodMay 06Trumbull County Meet
9.11Brad Watson1:57.52OHLutheran WestMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 9 - Navarre
10.10Jon Hilsheimer1:57.81OHColumbus AcademyMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 11 - Lancaster Fairfield Union
View full rankings...
1600 Meters
1.12Carson Britton4:15.76OHColonel CrawfordJun 05OHSAA Division III State Championships
2.12Eric Rupe4:16.17OHMaplewoodJun 05OHSAA Division III State Championships
3.9Samuel Prakel4:18.01OHVersaillesJun 05OHSAA Division II State Championships
4.11Luke Pohlman4:19.25OHRussiaMay 22OHSAA Southwest - West Milton Division III District Track
5.12Seth Butler4:22.60OHLiberty-BentonMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Tiffin
6.11Issac Potes4:23.18OHFredericktownMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 11 - Lancaster Fairfield Union
7.10Matt Pelletier4:23.26OHBerkshireMay 21OHSAA Northeast DIV III District Finals - Independence
8.11Nick Gliha4:24.15OHTrinity (Garfield Hts)May 21OHSAA Northeast DIV III District Finals - Independence
9.12Nathaniel Sutton4:24.81OHColumbus AcademyMay 22OHSAA Central - Gahanna Division III District Track
10.12Luke Holubeck4:24.82OHSt John CentralMay 22OHSAA East - Newcomerstown Division III District Track
View full rankings...
3200 Meters
1.12Bart Merkel9:23.29OHGilmour AcademyApr 24Amherst Comet Relays
2.12Luke Holubeck9:29.42OHSt John CentralMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 9 - Navarre
3.11Nick Gliha9:30.11OHTrinity (Garfield Hts)May 28OHSAA Division III Track Championships - Region 9 - Navarre
4.12Jordan McKelley9:35.84OHSt Thomas AquinasJun 05OHSAA Division III State Championships
5.9Samuel Prakel9:39.63OHVersaillesMay 22OHSAA Southwest - West Milton Division II District Track
6.12Tyler Roeth9:42.22OHHoustonMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 12 - Troy
7.12Justin Eilerman9:42.42OHNew BremenJun 05OHSAA Division III State Championships
8.11Drew Trusty9:43.22OHMohawkJun 05OHSAA Division III State Championships
9.10Chris Burns9:45.05OHNorth AdamsApr 09Jesse Owens HS Classic
10.11Mike Rusnaczyk9:45.39OHIndependenceMay 22OHSAA Northeast - Painesville Division II District Track
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Zak Cernansky14.36 (1.9)OHSteubenville Catholic CentralMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 9 - Navarre
2.12Corey Caldwell14.40OHSmithvilleMay 15Wayne County Meet
3.11Tariq Sanders14.50OHLocklandMay 22OHSAA Southwest - New Richmond Division III District Track
4.12Josh Lacko14.60OHNorthwestern (West Salem)May 15Wayne County Meet
5.10Dakota Conkle14.74 (-.2)OHLiberty-BentonJun 05OHSAA Division III State Championships
6.12Eric Zirkle14.90 (-.3)OHWest Liberty SalemMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 12 - Troy
7.12Ryan Jordan14.97 (1.9)OHSt Peter ChanelMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 9 - Navarre
8.12John Wine15.00 (.9)OHNelsonville-YorkMay 22OHSAA Southeast - Chillicothe Division III District Track
9.11Nick Frye15.03 (-1.0)OHBishop ReadyMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 11 - Lancaster Fairfield Union
10.12Zach Speckman15.06 (-.3)OHNew BremenMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 12 - Troy
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Zak Cernansky38.49OHSteubenville Catholic CentralMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 9 - Navarre
2.12Corey Caldwell38.87OHSmithvilleJun 05OHSAA Division III State Championships
3.11Miles Dunlap38.95OHMcDonaldJun 05OHSAA Division III State Championships
4.10Danny Young39.49OHArchboldJun 05OHSAA Division III State Championships
5.12Eric Zirkle39.62OHWest Liberty SalemMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 12 - Troy
6.12Austin Mercer39.72OHSoutheastern LocalMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 12 - Troy
12Zach Speckman39.72OHNew BremenMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 12 - Troy
8.11DeAaron Issacs39.75OHDixieMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 12 - Troy
9.12Lyndon Benecke39.85OHTinoraMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Tiffin
10.12Greg Kasson39.86OHFisher CatholicMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 11 - Lancaster Fairfield Union
View full rankings...
4x100 Relay
1.-John Murray
Cody Minor
Joey Zapolnik
Lance Westlake
42.61OHSteubenville Catholic CentralJun 05OHSAA Division III State Championships
2.-Danny Stewart
Dexter Bensman
Jason Christman
Kameron Knight
43.04OHAnnaJun 05OHSAA Division III State Championships
3.-Dylan Hall
Lyndon Benecke
Phil Stokey
Christopher Strup
43.19OHTinoraJun 05OHSAA Division III State Championships
4.-Jared Sherman
Nate Sherman
Mitch Phillips
Ashby Welsh
43.20OHColonel CrawfordJun 05OHSAA Division III State Championships
5.-Gino Forchione
Nick Hart
Jory Lombardi
Josiah Moore
43.38OHSt Thomas AquinasMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 9 - Navarre
6.-William Brown
Winston Wilks
Louis Harris
Chris Knight
43.68OHShroder PaideiaMay 22OHSAA Southwest - New Richmond Division II District Track
7.-Jacob Dicello
Trevor Patterson
Shane Peterson
Mike Salyers
43.73OHEast PalestineMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 9 - Navarre
8.-Gavin Hackett
Matt Torgler
Will Silvis
Greg Blevins
43.74OHDalton LocalMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 9 - Navarre
9.-Zach Service
Eric Bradt
Justin Wilde
Brian Griffin
43.88OHSt PaulMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Tiffin
10.-Austin Michael
Jake Bradbury
Evan Sechler
John Michael
43.89OHHicksvilleMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Tiffin
View full rankings...
4x200 Relay
1.-Desmond Sleigh
Danny Young
Noah Keefer
Nathaniel Hammersmith
1:28.49OHArchboldJun 05OHSAA Division III State Championships
2.-Jason Christman
Cole Furgason
Dexter Bensman
Kameron Knight
1:29.11OHAnnaJun 05OHSAA Division III State Championships
3.-Louis Harris
Winston Wilks
William Brown
Chris Knight
1:29.99OHShroder PaideiaJun 05OHSAA Division II State Championships
4.-Ryan Terry
Nick Hart
Josiah Moore
Jory Lombardi
1:30.04OHSt Thomas AquinasJun 05OHSAA Division III State Championships
5.-Jared Sherman
Nate Sherman
Mitch Phillips
Ashby Welsh
1:30.23OHColonel CrawfordJun 05OHSAA Division III State Championships
6.-John Murray
Cody Minor
Joey Zapolnik
Lance Westlake
1:30.30OHSteubenville Catholic CentralMay 22OHSAA East - Newcomerstown Division III District Track
7.-Alante Oliver
Jerry Hahn
Shawndale Lewis
Bobby Potter
1:30.35OHDayton Jefferson SeniorJun 05OHSAA Division III State Championships
8.-Adam Howard
Evan McBride
Mark Ringold
Colin Smedi
1:30.54OHJohn F Kennedy (Warren)Jun 05OHSAA Division III State Championships
9.-Mario Cosey
Chris Johnson
Josh Meadows
Logan Norris-Sayres
1:30.92OHYellow SpringsJun 05OHSAA Division III State Championships
-Jonathan Roseler
Tolan Shane
Austen Spurlock
Corey Caldwell
1:30.92OHSmithvilleMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 9 - Navarre
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Clay Hoster
Nathaniel Sutton
Jon Hilsheimer
Gebhard Keny
3:18.65OHColumbus AcademyJun 05OHSAA Division III State Championships
2.-Ryan Terry
Jory Lombardi
Matt Dougherty
Maurice Kirksey
3:19.81OHSt Thomas AquinasJun 05OHSAA Division III State Championships
3.-Zach Speckman
Elliott Westerbeck
Michael Travis
Dillon Webster
3:21.76OHNew BremenJun 05OHSAA Division III State Championships
4.-Mark Ringold
Rob Seger
Mark Groner
Patrick Hull
3:22.14OHJohn F Kennedy (Warren)Jun 05OHSAA Division III State Championships
5.-Hayden Stamm
Danny Young
Nathaniel Hammersmith
Noah Keefer
3:22.54OHArchboldJun 05OHSAA Division III State Championships
6.-James Nell
Jeff Felger
Floyd Kenney
Andrew O'Leary
3:22.70OHSouth RangeMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 9 - Navarre
7.-Mitch Pitsenbarger
Tom Gorman
Keith Schlater
Damian Winner
3:23.34OHVersaillesJun 05OHSAA Division II State Championships
8.-Oliver Barga
Sam Phlipot
Eric Piening
Tyler Whitford
3:23.47OHMinsterMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 12 - Troy
9.-AJ Grayson
Eric Rupe
Aaron Harrison
Morgan Hake
3:23.53OHMaplewoodMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 9 - Navarre
10.-Devaughnte Askew
Brock Avers
Grant Weirich
Justin Garver
3:24.20OHWoodmoreJun 05OHSAA Division III State Championships
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Matt Dougherty
Maurice Kirksey
Ron Maksim
Jordan McKelley
7:50.08OHSt Thomas AquinasJun 05OHSAA Division III State Championships
2.-AJ Grayson
Aaron Harrison
Wyatt Hartman
Eric Rupe
7:50.51OHMaplewoodJun 05OHSAA Division III State Championships
3.-Nathaniel Sutton
Clay Hoster
Jon Hilsheimer
Gebhard Keny
7:53.94OHColumbus AcademyJun 05OHSAA Division III State Championships
4.-Drew Trusty
Craig Parker
Levi Edgington
Kyle Parker
8:00.40OHMohawkJun 05OHSAA Division III State Championships
5.-Michael Travis
Justin Eilerman
Elliott Westerbeck
Dillon Webster
8:01.96OHNew BremenJun 05OHSAA Division III State Championships
6.-Mitch Pitsenbarger
Samuel Prakel
Keith Schlater
Tom Gorman
8:02.33OHVersaillesJun 05OHSAA Division II State Championships
7.-Grant Weirich
Devaughnte Askew
Brock Avers
Justin Garver
8:02.47OHWoodmoreJun 05OHSAA Division III State Championships
8.-Eric Godbey
Nate Babb
Rob Morel
Nick Gliha
8:03.10OHTrinity (Garfield Hts)Jun 05OHSAA Division III State Championships
9.-Andy Toller
Chris Ball
Tyler Barlage
Luke Pohlman
8:05.20OHRussiaMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 12 - Troy
10.-Jeff Felger
Floyd Kenney
Cameron Clarke
James Nell
8:05.67OHSouth RangeJun 05OHSAA Division III State Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Isiah Kent60' 7.5OHColonel CrawfordJun 05OHSAA Division III State Championships
2.12Clay Harris56' 3OHNewark CatholicJun 05OHSAA Division III State Championships
3.12Dylan Vogt55' 9.75OHColumbus GroveMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Tiffin
4.10Stephen Lyons55' 9OHSpringfield (New Middletown)Jun 05OHSAA Division III State Championships
5.12Taylor Miller54' 2.5OHWaynesfield-GoshenJun 05OHSAA Division III State Championships
6.11Jason Welliver54' 1OHMineral RidgeMay 21OHSAA Northeast - Springfield Division III District Track
7.12Tyler Obringer53' 11OHSpencervilleMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Tiffin
8.11Brandon Cross53' 9.25OHColumbianaMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 9 - Navarre
9.11Matthias Tayala53' 7.5OHMcDonaldMay 14Inter-Tri County Leauge
10.12Michael Howell52' 7.75OHSmithvilleJun 05OHSAA Division III State Championships
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Isiah Kent193' 3OHColonel CrawfordJun 05OHSAA Division III State Championships
2.11Matthias Tayala193' 1OHMcDonaldApr 24Poland Invitational
3.12Clay Harris182' 4OHNewark CatholicMay 14MSL Cardinal Division Finals
4.12Dylan Vogt173' 0OHColumbus GroveApr 24Ayersville Diller Invitational
5.12Ethan Lucas169' 9OHRidgedaleJun 05OHSAA Division III State Championships
6.12Teven Eatmon161' 6OHWynfordMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 11 - Lancaster Fairfield Union
7.12Grant Engstrom155' 8OHGarawayMay 14Inter-Valley Conference
8.12Steven Metcalfe154' 1OHSt JohnsJun 05OHSAA Division III State Championships
9.11Isaac Bowling153' 0OHSt Joseph Central CathMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Tiffin
10.12Jacob Martin152' 7OHMapletonJun 05OHSAA Division III State Championships
View full rankings...
High Jump
1.11Greg Schwieterman6' 8OHMarion LocalMay 22OHSAA Northwest - Minster Division III District Track
2.11Travis Eickholt6' 7OHOttoville LocalJun 05OHSAA Division III State Championships
11Brant Reardon6' 7OHSt Joseph Central CathJun 05OHSAA Division III State Championships
4.11Quinton Foss6' 6.25OHLucasMay 04Buckeye Cental Invitational
5.12Mike Johnson6' 6OHEastern LocalApr 24Marietta Noon Lions Invitational
12Mitch Preske6' 6OHGrand ValleyJun 05OHSAA Division III State Championships
11Daren Johnson6' 6OHWestern Reserve (Collins)Jun 05OHSAA Division II State Championships
8.11Shane Highman6' 5OHMonroe CentralMay 01Wesbanco Shamrock Relays
11Mason Hoying6' 5OHRussiaMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 12 - Troy
12Tom Hochstettler6' 5OHPandora-GilboaMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Tiffin
12Roger Guerra6' 5OHLakota (Kansas)May 28OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Tiffin
View full rankings...
Pole Vault
1.12Cody Marshall15' 7OHEast CantonJun 05OHSAA Division III State Championships
2.10Tyler Wolfe15' 4OHColumbus GroveMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Tiffin
3.11Bradley Keller15' 0OHLiberty-BentonMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Tiffin
12Brandon Eddy15' 0OHCuyahoga HeightsJun 05OHSAA Division III State Championships
5.11Tim Weaver14' 0OHVersaillesMay 29OHSAA Division II Track Championships - Region 8 - Dayton
6.12Thomas Hess13' 9OHBerkshireMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 9 - Navarre
7.12Josh Goebel13' 8OHEdgertonMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Tiffin
11Mason Mendenhall13' 8OHNorthwestern (West Salem)May 15Wayne County Meet
9.12David Bronza13' 6OHCuyahoga HeightsMay 21OHSAA Northeast DIV III District Finals - Independence
12Andrew Barlage13' 6OHVersaillesMay 22OHSAA Southwest - West Milton Division II District Track
11Ryan Johnston13' 6OHAyersvilleMay 14Green Meadow Conference
12Rafe Eggeman13' 6OHSmithvilleMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 9 - Navarre
10Jesse Oxley13' 6OHBerne UnionMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 11 - Lancaster Fairfield Union
11Quinton Foss13' 6OHLucasMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 11 - Lancaster Fairfield Union
View full rankings...
Long Jump
1.12Sam Spallinger23' 9OHPandora-GilboaMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Tiffin
2.10Christian Nogueras23' 3.25 (2.7)OHLorain SouthviewMay 28OHSAA Division I Track Championships - Region 2 - Amherst
3.11Dan Skiba22' 11OHMineral RidgeApr 03Joe Lane Invitational
4.11Desmond Sleigh22' 7OHArchboldApr 24Ayersville Diller Invitational
5.12Calen Settles22' 5.25 (-2.2)OHClark MontessoriJun 05OHSAA Division III State Championships
6.11Tariq Sanders22' 1.5OHLocklandMay 22OHSAA Southwest - New Richmond Division III District Track
7.12Brian Griffin22' 0OHSt PaulMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Tiffin
8.12Roger Guerra21' 11.25 (-2.7)OHLakota (Kansas)Jun 05OHSAA Division III State Championships
9.12Jordan Cook21' 8OHVanlueMay 28OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Tiffin
10.12Shane Peterson21' 7.5OHEast PalestineMay 21OHSAA Northeast - Springfield Division III District Track
View full rankings...
View Top 1 in These EventsView More Events...Log in to embed this report into your website.