Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Kenny Lopez11.12WAHockinsonApr 09Twilight Meet
2.12Kody Cassidy11.24cWAR A LongApr 20RA Long vs Woodland & Washougal
3.11Erik Ackerman11.26WAWashougalApr 09Twilight Meet
4.10Niko Asbell11.44WAMark MorrisApr 23Kalama Twilight Invitational
5.11Josh Gleason11.94cWAWoodlandApr 20Washougal vs. R.A. Long, Woodland
6.10Jacob Banta11.95WAWashougalMay 14GSHL 2A Sub District
7.11William Davis11.96WAWoodlandJun 05State Multi Events Championships
8.11Sam Sharp12.04cWAWashougalApr 20Washougal vs. R.A. Long, Woodland
9.11Juan Valencia12.06WARidgefieldApr 09Twilight Meet
10.10Colton Edwards12.14cWAHockinsonApr 27Hockinson vs Woodland
View full rankings...
200 Meters
1.12Kenny Lopez22.84cWAHockinsonApr 14R A Long vs Hockinson
2.12Jeremiah Roffler23.47WAMark MorrisMay 14GSHL 2A Sub District
3.10Niko Asbell23.76WAMark MorrisApr 09Twilight Meet
4.11Byron Brink24.14cWARidgefieldApr 15Ridgefield @ Washougal
5.11Josh Gleason24.24WAWoodlandMay 14GSHL 2A Sub District
6.9Jamie Culver24.44cWAMark MorrisApr 22Hockinson, Mark Morris @ Ridgefield
7.11Erik Ackerman24.54cWAWashougalMar 20Tiger Invite
8.12Jordan LiDrazzah24.57WAWoodlandMay 14GSHL 2A Sub District
9.12Andrew Galloway24.64cWAR A LongApr 20RA Long vs Woodland & Washougal
10.10Jacob Banta24.74cWAWashougalApr 15Ridgefield @ Washougal
11Sam Sharp24.74cWAWashougalApr 15Ridgefield @ Washougal
View full rankings...
400 Meters
1.11Chase Bussing50.94cWAMark MorrisMay 04RA Long @ Mark Morris
2.12Jeremiah Roffler52.11WAMark MorrisMay 21District IV 2A Championships
3.12Kenny Lopez52.14WAHockinsonApr 17Gorge Invite
4.11Byron Brink53.14cWARidgefieldMay 01Lewis River Invitational
5.10Andriy Boyko54.80WAMark MorrisMay 14GSHL 2A Sub District
6.9Jamie Culver54.81WAMark MorrisMay 21District IV 2A Championships
7.10Alex Brown54.89WAWashougalApr 30Washougal Twilight Invitational
8.11Jake Jones55.24cWARidgefieldApr 22Hockinson, Mark Morris @ Ridgefield
9.9Sean Eustis56.14cWAWashougalApr 15Ridgefield @ Washougal
10.10Abe Weiss56.24cWAHockinsonApr 22Hockinson, Mark Morris @ Ridgefield
View full rankings...
800 Meters
1.11Chase Bussing1:56.25WAMark MorrisMay 29Washington 2A State Championships (Day 3)
2.11Byron Brink1:59.79WARidgefieldMay 28Washington 2A State Championships (Day 2)
3.11Dylan Croeni2:04.0hWAWashougalApr 23Bruin Invite
4.9Sean Eustis2:05.69WAWashougalApr 17Gorge Invite
5.9Blake Bussing2:09.11WAMark MorrisApr 23Kalama Twilight Invitational
6.12Kelly Loch2:09.7hWAMark MorrisMay 04RA Long @ Mark Morris
7.11Collin Meharg2:10.0hWAR A LongMay 04RA Long @ Mark Morris
8.11Grant Baird2:10.3hWARidgefieldApr 15Ridgefield @ Washougal
9.11Nate Starr2:10.7hWAMark MorrisApr 15Mark Morris @ Woodland
10.11Garrett Wittrock2:12.36WAR A LongApr 30Washougal Twilight Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.11Chase Bussing4:25.39WAMark MorrisMay 29Washington 2A State Championships (Day 3)
2.11Dylan Croeni4:31.7hWAWashougalMar 20Tiger Invite
3.9Sean Eustis4:34.73WAWashougalApr 23Bruin Invite
4.11Nate Starr4:36.31WAMark MorrisApr 23Kalama Twilight Invitational
5.11Grant Baird4:45.3hWARidgefieldApr 09Twilight Meet
6.9Blake Bussing4:46.40WAMark MorrisMay 21District IV 2A Championships
7.12Nathan Richards4:48.0hWAR A LongMar 25Ridgefield, RALong, LaCenter @ Bay
8.11Byron Brink4:48.5hWARidgefieldMar 25Ridgefield, RALong, LaCenter @ Bay
9.10David Klinginsmith4:52.8hWAMark MorrisMay 04RA Long @ Mark Morris
10.10Andres Rodriguez4:53.97WAMark MorrisMay 21District IV 2A Championships
View full rankings...
3200 Meters
1.11Dylan Croeni9:29.59WAWashougalMay 27Washington 2A State Championships (Day 1)
2.11Nate Starr9:33.35WAMark MorrisMay 27Washington 2A State Championships (Day 1)
3.9Sean Eustis9:53.18WAWashougalMay 21District IV 2A Championships
4.12Nathan Richards9:59.33WAR A LongMay 21District IV 2A Championships
5.9Blake Bussing10:15.23WAMark MorrisApr 30Washougal Twilight Invitational
6.10David Klinginsmith10:23.7hWAMark MorrisApr 09Twilight Meet
7.10Andres Rodriguez10:36.1hWAMark MorrisMay 04RA Long @ Mark Morris
8.10Kyle Estes11:09.84WAR A LongMay 14GSHL 2A Sub District
9.10Noah Collins11:12.0hWAWashougalApr 09Twilight Meet
10.12Kelly Loch11:32.0hWAMark MorrisApr 22Hockinson, Mark Morris @ Ridgefield
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11William Davis15.24cWAWoodlandMay 14GSHL 2A Sub District
2.12Chris Reeves15.84cWAMark MorrisMay 14GSHL 2A Sub District
3.12Michael Oman16.44cWARidgefieldApr 22Hockinson, Mark Morris @ Ridgefield
4.12Nathan Wilson16.84cWAMark MorrisMay 14GSHL 2A Sub District
5.10Travis Millbrandt17.24cWAMark MorrisMay 14GSHL 2A Sub District
6.12Luis Ramos17.34cWAR A LongApr 20RA Long vs Woodland & Washougal
7.11Keagan Foss18.24cWAWoodlandMay 14GSHL 2A Sub District
8.9Joe Harris18.66WAWashougalApr 09Twilight Meet
9.11Trevor Wolff18.84cWAMark MorrisMay 14GSHL 2A Sub District
10.11Drew Wilmoth19.34cWAWashougalApr 20Washougal vs. R.A. Long, Woodland
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11William Davis42.16WAWoodlandMay 21District IV 2A Championships
2.12Nathan Wilson42.26WAMark MorrisMay 14GSHL 2A Sub District
3.12Jordan LiDrazzah43.90WAWoodlandMay 14GSHL 2A Sub District
4.10Brian Troske44.84cWAMark MorrisApr 22Hockinson, Mark Morris @ Ridgefield
5.12Michael Oman45.64cWARidgefieldApr 22Hockinson, Mark Morris @ Ridgefield
6.10Kaidyn Campbell45.84cWAWashougalMay 14GSHL 2A Sub District
7.10Travis Millbrandt45.95WAMark MorrisMay 14GSHL 2A Sub District
8.11Jake Elliott46.64cWAWoodlandApr 27Hockinson vs Woodland
9.12Luis Ramos46.94cWAR A LongApr 20RA Long vs Woodland & Washougal
10.11Drew Wilmoth47.24cWAWashougalApr 20Washougal vs. R.A. Long, Woodland
11Trevor Wolff47.24cWAMark MorrisMay 04RA Long @ Mark Morris
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Erik Ackerman
Jacob Banta
Caylem Nunes
Brendan Casey
45.20WAWashougalMay 21District IV 2A Championships
2.-Nathan Wilson
Niko Asbell
Jamie Culver
Willie Fujioka
46.00WAMark MorrisApr 23Kalama Twilight Invitational
3.-Zach Mcelvany
Abe Weiss
Aaron Hanson
Kenny Lopez
46.10WAHockinsonMay 21District IV 2A Championships
4.-Relay Team47.54cWAWoodlandMay 01Lewis River Invitational
5.-Michael Oman
Grant Baird
Byron Brink
Jake Jones
48.14cWARidgefieldMay 04Ridgefield @ Woodland
6.-Relay Team49.24cWAR A LongMar 25Ridgefield, RALong, LaCenter @ Bay
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Chase Bussing
Andriy Boyko
Nathan Wilson
Jeremiah Roffler
3:31.14WAMark MorrisMay 21District IV 2A Championships
2.-Michael Oman
Grant Baird
Jake Jones
Byron Brink
3:38.0hWARidgefieldMay 07S.W. Washington Invite
3.-Kenny Lopez
Aaron Hanson
Atticus Hoffman
Abe Weiss
3:47.8hWAHockinsonMar 23Hockinson/Vancouver Christian/Seton
4.-Dylan Croeni
Alex Brown
Joshua Banks
Sean Eustis
4:02.0hWAWashougalApr 20Washougal vs. R.A. Long, Woodland
5.-Ray Nugent
Jason Johnson
Garrett Wittrock
Corbin Peltier
4:03.0hWAR A LongApr 20RA Long vs Woodland & Washougal
6.-Relay Team4:14.9hWAWoodlandApr 08Woodland, White Salmon, Stevenson, LaCenter, Ridgefield, Ilwaco, Castle Rock
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Jacob Welch55' 9.5WAMark MorrisApr 30Washougal Twilight Invitational
2.11Chase VanCleef49' 9WAWoodlandMay 01Lewis River Invitational
3.11James Oman49' 7WARidgefieldApr 09Twilight Meet
4.11Tra Givens49' 4WAWoodlandMay 21District IV 2A Championships
5.12Angelo Folz-Edwards49' 0.75WAR A LongMay 28Washington 2A State Championships (Day 2)
6.12Thomas McCall44' 7WAR A LongApr 09Twilight Meet
7.11Erik Cottrell44' 4.5WAR A LongApr 20RA Long vs Woodland & Washougal
8.12Evan Koering43' 11WAWoodlandMar 26Louise Rota co-ed relays
9.10Evan Earnest42' 5.5WAR A LongMay 14GSHL 2A Sub District
10.12Lewis Richardson41' 8WAHockinsonMay 04Hockinson @ Washougal
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Angelo Folz-Edwards168' 4WAR A LongMay 21District IV 2A Championships
2.12Evan Koering158' 6WAWoodlandMay 21District IV 2A Championships
3.11James Oman151' 3WARidgefieldMay 21District IV 2A Championships
4.12Steven Graham134' 3WAWoodlandMay 07S.W. Washington Invite
5.12Patrick Wille133' 8WAR A LongMay 21District IV 2A Championships
6.9Alex Olson131' 6WARidgefieldMay 08 Freshman Invite
7.9Zach Lacey127' 8WAWoodlandMay 07S.W. Washington Invite
8.12Jacob Welch123' 10WAMark MorrisApr 22Hockinson, Mark Morris @ Ridgefield
9.10Isaac Bischoff119' 1WAWashougalMay 04Hockinson @ Washougal
10.12Michael Falk112' 6WAWoodlandMay 04Ridgefield @ Woodland
View full rankings...
Javelin - 800g
1.11Brendan Casey166' 1WAWashougalMay 21District IV 2A Championships
2.11Juan Valencia158' 9WARidgefieldMay 14GSHL 2A Sub District
3.12Edison Earnest158' 1WAR A LongMay 21District IV 2A Championships
4.11Travis Schlosser155' 5WARidgefieldApr 27RA Long @ Ridgefield
5.12Morgen Glessing150' 1WAWoodlandApr 20Washougal vs. R.A. Long, Woodland
6.11Jake Elliott149' 2WAWoodlandMay 14GSHL 2A Sub District
7.12Aaron Hanson147' 7WAHockinsonApr 09Twilight Meet
8.11Jake Jones145' 9WARidgefieldMay 14GSHL 2A Sub District
9.12Caylem Nunes142' 11WAWashougalMay 14GSHL 2A Sub District
10.12Patrick Warner139' 10WAWoodlandMay 04Ridgefield @ Woodland
View full rankings...
High Jump
1.12Andrew Galloway6' 7WAR A LongMay 21District IV 2A Championships
2.10Brian Troske5' 10WAMark MorrisApr 22Hockinson, Mark Morris @ Ridgefield
3.10Colton Edwards5' 8WAHockinsonApr 27Hockinson vs Woodland
4.11Juan Valencia5' 6WARidgefieldApr 27RA Long @ Ridgefield
11Atticus Hoffman5' 6WAHockinsonApr 22Hockinson, Mark Morris @ Ridgefield
12Don Gable5' 6WAWashougalMar 20Tiger Invite
11Keagan Foss5' 6WAWoodlandMay 21District IV 2A Championships
8.9Joe Harris5' 4WAWashougalApr 17Gorge Invite
11Travis Schlosser5' 4WARidgefieldMay 01Lewis River Invitational
12Chris Reeves5' 4WAMark MorrisApr 15Mark Morris @ Woodland
11William Davis5' 4WAWoodlandMar 26Louise Rota co-ed relays
View full rankings...
Pole Vault
1.12Kody Cassidy15' 6WAR A LongJun 05BorderDuel Track Classic
2.12Brian Jackson14' 6WAR A LongMay 14GSHL 2A Sub District
3.11Brendan Casey14' 4WAWashougalMay 04Hockinson @ Washougal
4.12Andrew Galloway14' 0WAR A LongApr 23Kalama Twilight Invitational
5.12Derrick Lecker12' 5WAMark MorrisMay 14GSHL 2A Sub District
6.9Austin Johnson12' 4WAR A LongJul 10Alki Swashbuckler Beach Vault
7.11William Davis11' 7.76WAWoodlandJun 05State Multi Events Championships
8.9Jimi Roundtree11' 6WAR A LongMay 04RA Long @ Mark Morris
12Caylem Nunes11' 6WAWashougalApr 30Washougal Twilight Invitational
11Alex Anagnostou11' 6WAMark MorrisApr 27Washougal @ Mark Morris
View full rankings...
Long Jump
1.11Erik Ackerman21' 3WAWashougalApr 23Bruin Invite
2.12Andrew Galloway20' 7.75WAR A LongMay 21District IV 2A Championships
3.11Atticus Hoffman20' 0WAHockinsonApr 27Hockinson vs Woodland
4.10Brian Troske19' 9.5WAMark MorrisMay 14GSHL 2A Sub District
5.10Kaidyn Campbell18' 11.25WAWashougalMay 21District IV 2A Championships
6.11William Davis18' 11WAWoodlandApr 27Hockinson vs Woodland
7.9Jamie Culver18' 9WAMark MorrisMay 04RA Long @ Mark Morris
8.10Abe Weiss18' 1WAHockinsonApr 27Hockinson vs Woodland
9.12Brian Jackson17' 10WAR A LongMay 14GSHL 2A Sub District
10.10Dylan Patterson-Hegwine17' 6WAMark MorrisApr 22Hockinson, Mark Morris @ Ridgefield
View full rankings...
Triple Jump
1.10Brian Troske41' 4WAMark MorrisMay 21District IV 2A Championships
2.12Chris Reeves41' 0WAMark MorrisMay 21District IV 2A Championships
3.11Atticus Hoffman40' 4.5WAHockinsonApr 22Hockinson, Mark Morris @ Ridgefield
4.11William Davis40' 2.5WAWoodlandMay 14GSHL 2A Sub District
5.12Brian Jackson39' 11WAR A LongMay 14GSHL 2A Sub District
6.10Abe Weiss38' 7WAHockinsonMar 23Hockinson/Vancouver Christian/Seton
7.12Jordan LiDrazzah36' 9.75WAWoodlandApr 08Woodland, White Salmon, Stevenson, LaCenter, Ridgefield, Ilwaco, Castle Rock
8.11Travis Schlosser36' 3.5WARidgefieldApr 15Ridgefield @ Washougal
9.12Luke Harris36' 1.5WAHockinsonApr 17Gorge Invite
10.10Dylan Patterson-Hegwine35' 7WAMark MorrisApr 22Hockinson, Mark Morris @ Ridgefield
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.