Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Marques Avery10.70 PR (3.9)WAPascoMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
2.12Lucas Sealby10.96 PR (3.9)WAWenatcheeMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
3.11Jerrod Johnston10.98WAKamiakinMay 14Cbbn-4a District Championships
4.12Jacob Sealby11.02 PRWAWenatcheeApr 29Cbbn-Ha/ri/pa @ Wenatchee
5.12DeVonte Rhea11.18 PRWARichlandApr 29Cbbn-Ha/ri/pa @ Wenatchee
6.11Brandon Search11.33 PRWAPascoMay 05Cbbn-Ww/em @ Pasco
7.12Austin Wilborn11.34 PRWAPascoApr 29Cbbn-Ha/ri/pa @ Wenatchee
12Rainer Luhrs11.34 PRWAPascoMay 05Cbbn-Ww/em @ Pasco
9.12Anthony Corbray11.36 PRWAA.C. DavisMay 14Cbbn-4a District Championships
10.11Tyler Powell11.40 PRWARichlandApr 29Cbbn-Ha/ri/pa @ Wenatchee
View full rankings...
200 Meters
1.12Marques Avery21.35 PR (.8)WAPascoMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
2.12Jacob Sealby21.78 PRWAWenatcheeMay 14Cbbn-4a District Championships
3.12Lucas Sealby22.00 PRWAWenatcheeMay 14Cbbn-4a District Championships
4.12Garrett Gerling22.28 PRWAWalla WallaApr 2425th Kiwanis Invitational
5.11Jerrod Johnston22.44WAKamiakinMay 14Cbbn-4a District Championships
6.12DeVonte Rhea22.72 PRWARichlandApr 29Cbbn-Ha/ri/pa @ Wenatchee
7.12Anthony Corbray22.97 PRWAA.C. DavisApr 14Cbbn-Ike/em/da @ Hanford
8.9Jonah Hoe23.15WAWalla WallaMay 21GSL\CBBN Regionals Day 1
9.11Tyler Powell23.17 PRWARichlandMay 14Cbbn-4a District Championships
10.12Steven Moreno23.18 PRWAKennewickMay 14Cbbn-4a District Championships
View full rankings...
400 Meters
1.12Jacob Sealby47.78 PRWAWenatcheeMay 29Washington 4A State Championships (Day 3)
2.12Lucas Sealby48.63 PRWAWenatcheeMay 14Cbbn-4a District Championships
3.12Tyler Bowers50.40 PRWARichlandMay 14Cbbn-4a District Championships
4.12Steven Moreno50.48 PRWAKennewickMay 14Cbbn-4a District Championships
5.11Cooper Helm50.93WAWenatcheeMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
6.12Marques Avery51.05 PRWAPascoApr 29Cbbn-Ha/ri/pa @ Wenatchee
7.12Josh Ulrich51.58 PRWAEastmontApr 17Pasco Invitational
8.10Presley Powell51.69WAPascoMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
9.11Jerrod Johnston51.91WAKamiakinApr 29Cbbn-Ml/ike/ka @ Walla Walla
10.11Aaron Smith52.04 PRWASouthridgeMar 25Cbbn-Ww/sr/ss @ Hanford
View full rankings...
800 Meters
1.12Casey Casillas1:56.35 PRWARichlandMay 28Washington 4A State Championships (Day 2)
2.11Timothy Cummings1:57.21 PRWAEisenhowerMay 01Shoreline Invitational
3.10Nick Boersma1:57.29WAWenatcheeMay 21GSL\CBBN Regionals Day 1
4.12Quinton Olivas1:57.63 PRWASouthridgeMar 25Cbbn-Ww/sr/ss @ Hanford
5.12Charles Lisle1:57.78 PRWAKamiakinMay 14Cbbn-4a District Championships
6.12Nathan Schweiger1:58.73WARichlandMay 14Cbbn-4a District Championships
7.11German Silva2:00.29 PRWAEisenhowerMay 06Cbbn-Ch/ss/ri @ Eisenhower
8.12Alan Peak2:00.62 PRWAKamiakinMay 14Cbbn-4a District Championships
9.12Kyle Sturdefant2:00.80WASouthridgeMay 21GSL\CBBN Regionals Day 1
10.12Tyler Bowers2:00.83 PRWARichlandApr 24Prosser Rotary Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.11Timothy Cummings4:17.63 PRWAEisenhowerMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
2.12Quinton Olivas4:17.92 PRWASouthridgeMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
3.10Anthoney Armstrong4:17.94WAKamiakinMay 06Cbbn-We/da/sr @ Kamiakin
4.11German Silva4:20.63 PRWAEisenhowerMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
5.12Bryan Simison4:20.67WAEisenhowerMay 01Shoreline Invitational
6.12Justin Yoke4:22.57 PRWAKamiakinMay 06Cbbn-We/da/sr @ Kamiakin
7.12Evan Fiske4:22.70 PRWAKamiakinMay 06Cbbn-We/da/sr @ Kamiakin
8.10Austin Richards4:23.61 PRWAKamiakinMay 06Cbbn-We/da/sr @ Kamiakin
9.10John-Paul Wolpert4:24.88WAWalla WallaMay 14Cbbn-4a District Championships
10.10Jacob Smith4:26.51WAWenatcheeMay 06Cbbn-We/da/sr @ Kamiakin
View full rankings...
3200 Meters
1.10Anthoney Armstrong9:07.25WAKamiakinMay 27Washington 4A State Championships (Day 1)
2.12Bryan Simison9:12.73 PRWAEisenhowerMay 27Washington 4A State Championships (Day 1)
3.11Aaron Nelson9:18.65WAWalla WallaApr 17Pasco Invitational
4.10John-Paul Wolpert9:28.75WAWalla WallaApr 29Cbbn-Ml/ike/ka @ Walla Walla
5.10Jacob Smith9:30.77WAWenatcheeMay 14Cbbn-4a District Championships
6.11German Silva9:35.51 PRWAEisenhowerMay 14Cbbn-4a District Championships
7.12Nathan Seiler9:36.58 PRWASouthridgeMay 14Cbbn-4a District Championships
8.10Austin Richards9:39.10 PRWAKamiakinMay 14Cbbn-4a District Championships
9.12Evan Fiske9:40.98WAKamiakinApr 29Cbbn-Ml/ike/ka @ Walla Walla
10.10Jaziel Rodriguez9:41.65WAEisenhowerMay 14Cbbn-4a District Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Garrett Gerling14.31 PRWAWalla WallaMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
2.12Jason Yale15.02 PRWASouthridgeMay 14Cbbn-4a District Championships
3.11Travis Kafentzis15.09 (1.0)WARichlandMay 27Washington 4A State Championships (Day 1)
4.12Nick Hunt15.27 PRWAWenatcheeMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
5.12Brad Heaston15.55 PRWASouthridgeApr 29Cbbn-Ch/wv/em @ Southridge
6.12Tim McEuen15.59 PRWAWalla WallaMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
7.12Lee Moulton15.61 PRWAPascoMay 05Cbbn-Ww/em @ Pasco
8.11Tim White15.66 PRWAKamiakinMay 06Cbbn-We/da/sr @ Kamiakin
9.12Eric Toften15.78 PRWAEastmontMay 21GSL\CBBN Regionals Day 1
10.12Andrew Arndt15.94 PRWAWenatcheeApr 29Cbbn-Ha/ri/pa @ Wenatchee
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Garrett Gerling37.77 PRWAWalla WallaMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
2.12Rainer Luhrs38.63 PRWAPascoMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
3.12Nick Hunt39.10 PRWAWenatcheeMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
4.12Jordan Le Mieux39.22 PRWAPascoMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
5.12Jason Yale39.63 PRWASouthridgeMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
6.12Eddie Del Toro40.41 PRWAKamiakinMay 21GSL\CBBN Regionals Day 1
7.9Bodie Simpson40.76WAKennewickMay 21GSL\CBBN Regionals Day 1
8.11Addison Quam41.07WASouthridgeMay 21GSL\CBBN Regionals Day 1
9.11Brandon Search41.13WAPascoMar 27Fast Times at Southridge
10.10Blake Gerling41.45WAWalla WallaMar 13Richland Jamboree
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Austin Wilborn
Rainer Luhrs
Anthony Sapp
Marques Avery
42.63WAPascoMay 14Cbbn-4a District Championships
2.-Corey McLean
Codi Nickerson
Jerrod Johnston
Tim White
43.00WAKamiakinMay 14Cbbn-4a District Championships
3.-Gage Reynolds
Tyler Powell
Casey Casillas
DeVonte Rhea
43.21WARichlandMay 14Cbbn-4a District Championships
4.-Jesus Ceron
Garrett Gerling
Jonah Hoe
Austin Schilling
43.45WAWalla WallaMay 14Cbbn-4a District Championships
5.-Anthony Corbray
Jose Lopez
Austin Wagner
Andrew Garcia
43.99WAA.C. DavisApr 17Pasco Invitational
6.-Mitchell Hill
Jordan Wilks
Dylan Moberg
Randy Koon
44.00WAMoses LakeMay 14Cbbn-4a District Championships
7.-Jacob Sealby
Cooper Helm
Kyle Keeler
Lucas Sealby
44.60WAWenatcheeMar 20Ray Cockrum Relays
8.-Jonathan Lee
Joshua Richards
Chris Haueter
John Snider
44.68WASouthridgeMay 14Cbbn-4a District Championships
9.-Pat Jacobus
Justyn Corter
Joey Caron
Brandon Hancock
44.81WAEastmontMay 14Cbbn-4a District Championships
10.-Rowdy Thompson
Bodie Simpson
Grant Woods
Fernando Ayala
45.01WAKennewickMay 14Cbbn-4a District Championships
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Cooper Helm
Lucas Sealby
Nick Hunt
Jacob Sealby
3:18.25WAWenatcheeMay 27Washington 4A State Championships (Day 1)
2.-Rainer Luhrs
Presley Powell
Jordan Le Mieux
Marques Avery
3:22.88WAPascoMay 27Washington 4A State Championships (Day 1)
3.-Tim White
Justin Yoke
Codi Nickerson
Jerrod Johnston
3:23.29WAKamiakinMay 27Washington 4A State Championships (Day 1)
4.-Tyler Bowers
Troy Zuroske
Nathan Schweiger
Casey Casillas
3:25.10WARichlandMay 27Washington 4A State Championships (Day 1)
5.-John Snider
Kyle Sturdefant
Aaron Konzek
Addison Quam
3:31.27WASouthridgeApr 17Pasco Invitational
6.-Timothy Cummings
German Silva
Mike Esparza
Grey Peone
3:34.30WAEisenhowerApr 17Pasco Invitational
7.-Steven Moreno
Devvon Ramos
Alfonso Najera
Bodie Simpson
3:34.88WAKennewickApr 17Pasco Invitational
8.-Austin Morgan
Austin Schilling
Blake Gerling
Brian Done
3:39.27WAWalla WallaApr 08Cbbn-Ke/ww/we @ Chiawana
9.-Relay Team3:39.76WAA.C. DavisMar 27Don Holder Relays
10.-Brayden Countryman
Mitch Meyers
Ian Pierce
Josh Ulrich
3:40.85WAEastmontMar 20Ray Cockrum Relays
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Daniel Hughes55' 1WAChiawanaJun 05BorderDuel Track Classic
2.12Brandon Porter50' 9.5 PRWAWalla WallaMay 14Cbbn-4a District Championships
3.12Chris Pitman50' 7.5 PRWARichlandApr 22Cbbn-Da/wv/ww @ Richland
4.10Dennis Christensen49' 0WARichlandApr 10Davis Invitational
5.12Greg Haste47' 4 PRWASouthridgeApr 29Cbbn-Ch/wv/em @ Southridge
6.12Travis Sharp46' 8.25 PRWAKennewickApr 28Cbbn-Ke/da @ Sunnyside
7.12Jacob Price46' 8 PRWAPascoMay 05Cbbn-Ww/em @ Pasco
8.12Garrett Gallinger46' 1.75 PRWARichlandMay 14Cbbn-4a District Championships
9.11Jacob Sauileone44' 9.25 PRWAEastmontApr 14Cbbn-Ike/em/da @ Hanford
10.11Austin Brinkworth44' 4.5WASouthridgeApr 29Cbbn-Ch/wv/em @ Southridge
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Travis Sharp155' 4 PRWAKennewickMay 21GSL\CBBN Regionals Day 1
2.11Abel Soto145' 4 PRWAEisenhowerMay 06Cbbn-Ch/ss/ri @ Eisenhower
3.12Kris Bragg144' 8 PRWAKamiakinApr 2425th Kiwanis Invitational
4.12Chris Pitman144' 4 PRWARichlandApr 24Prosser Rotary Invitational
5.11Cameron Dahl143' 8 PRWAChiawanaMay 21GSL\CBBN Regionals Day 1
6.10Dennis Christensen141' 6WARichlandMay 21GSL\CBBN Regionals Day 1
7.11Jesse Holm140' 0 PRWAEastmontApr 29Cbbn-Ch/wv/em @ Southridge
8.11Jaden Espinoza139' 4WAChiawanaApr 2425th Kiwanis Invitational
9.12Aaran Smith135' 11 PRWASouthridgeApr 29Cbbn-Ch/wv/em @ Southridge
10.10Jordan Frazier130' 1WAEastmontMay 21GSL\CBBN Regionals Day 1
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Brandon Porter198' 7 PRWAWalla WallaApr 22Cbbn-Da/wv/ww @ Richland
2.12Pat Jacobus178' 10 PRWAEastmontMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
3.12Travis Sharp171' 6 PRWAKennewickApr 22Cbbn-Ike/pa/sr @ Kennewick
4.10Joe Payne169' 7WARichlandMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
5.12Jordan Wilks167' 9 PRWAMoses LakeMar 27Ray Cross Invitational
6.12Jacob Price166' 8WAPascoApr 22Cbbn-Ike/pa/sr @ Kennewick
7.12Jason Yale166' 2WASouthridgeMay 14Cbbn-4a District Championships
8.12Garrett Gallinger164' 3 PRWARichlandMay 14Cbbn-4a District Championships
9.11Jake Robertson163' 8WAWalla WallaMay 14Cbbn-4a District Championships
10.11Keaton Smith158' 10 PRWAWenatcheeApr 29Cbbn-Ha/ri/pa @ Wenatchee
View full rankings...
High Jump
1.11Brandon Search6' 4WAPascoApr 17Pasco Invitational
11Keaton Smith6' 4 PRWAWenatcheeMar 20Ray Cockrum Relays
3.11Travis Kafentzis6' 3WARichlandApr 22Cbbn-Da/wv/ww @ Richland
4.11Tim White6' 2 PRWAKamiakinMar 25Cbbn-Ke/ka/ri @ Eastmont
12Tim McEuen6' 2 PRWAWalla WallaMay 05Cbbn-Ww/em @ Pasco
12Troy Zuroske6' 2 PRWARichlandMar 13Richland Jamboree
11Jake Robertson6' 2 PRWAWalla WallaMay 14Cbbn-4a District Championships
8.12Austin Wilborn6' 0WAPascoMar 20Ram Relays 2010
12Jefrey Moss6' 0 PRWAWenatcheeApr 22Cbbn-We/ss/ml @ Eastmont
11Stephen Walter6' 0 PRWAChiawanaApr 08Cbbn-Ke/ww/we @ Chiawana
12Andrew Arndt6' 0 PRWAWenatcheeMar 25Cbbn-Ike/we @ West Valley
10Chris Haueter6' 0 PRWASouthridgeApr 15Southridge JV
View full rankings...
Pole Vault
1.11Marcus Schooley15' 0WAA.C. DavisMay 29Washington 4A State Championships (Day 3)
2.12Michael Martinez14' 3 PRWAA.C. DavisMay 29Washington 4A State Championships (Day 3)
3.11Joseph Keeton14' 0 PRWAEisenhowerMay 06Cbbn-Ch/ss/ri @ Eisenhower
4.10Berlie Walker13' 6WAEastmontMay 21GSL\CBBN Regionals Day 1
11Joey Caron13' 6 PRWAEastmontMay 14Cbbn-4a District Championships
6.11Alex Mercado13' 1 PRWAKamiakinApr 22Cbbn-Ha/ch @ Kamiakin
7.10Jacob Hino13' 0WAEisenhowerApr 29Cbbn-Ml/ike/ka @ Walla Walla
12Trace Harris13' 0 PRWAWenatcheeMay 06Cbbn-We/da/sr @ Kamiakin
10Arturo Gonzalez13' 0WAKamiakinMay 06Cbbn-We/da/sr @ Kamiakin
10.12Casey Neslin12' 6 PRWASouthridgeApr 29Cbbn-Ch/wv/em @ Southridge
12Troy Williams12' 6 PRWAPascoApr 17Pasco Invitational
View full rankings...
Long Jump
1.12Jacob Sealby22' 9.25 PRWAWenatcheeMay 29Washington 4A State Championships (Day 3)
2.12Anthony Corbray21' 11 PRWAA.C. DavisApr 28Cbbn-Ke/da @ Sunnyside
3.12Austin Wilborn21' 9.25 PRWAPascoMay 29Washington 4A State Championships (Day 3)
4.11Brandon Search21' 8.75WAPascoMay 29Washington 4A State Championships (Day 3)
5.12Lucas Sealby21' 6.25 PRWAWenatcheeApr 17Pasco Invitational
6.9Jonah Hoe21' 3.5WAWalla WallaMay 21GSL\CBBN Regionals Day 1
7.12Marcus Cain21' 1.5 PRWASouthridgeMar 20Ram Relays 2010
8.12Randy Koon21' 0.5WAMoses LakeMay 14Cbbn-4a District Championships
9.12Mitchell Hill20' 11.5 PRWAMoses LakeMay 14Cbbn-4a District Championships
10.12Tyrell McGee20' 11 PRWASouthridgeApr 29Cbbn-Ch/wv/em @ Southridge
View full rankings...
Triple Jump
1.12Dylan Moberg44' 1.25 PRWAMoses LakeMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
2.12Mitchell Hill43' 10.25 PRWAMoses LakeMay 28Washington 4A State Championships (Day 2)
3.12Marcus Cain43' 5.75 PRWASouthridgeMar 25Cbbn-Ww/sr/ss @ Hanford
4.12Austin Wilborn42' 10.5 PRWAPascoMay 14Cbbn-4a District Championships
5.11Alfonso Najera42' 2 PRWAKennewickMay 14Cbbn-4a District Championships
6.11Matt Wildey41' 6 PRWARichlandMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
12Jordan Wilks41' 6 PRWAMoses LakeApr 22Cbbn-We/ss/ml @ Eastmont
8.11Jake Robertson41' 5WAWalla WallaApr 08Cbbn-Ke/ww/we @ Chiawana
9.12Tyrell McGee41' 4.5WASouthridgeMar 25Cbbn-Ww/sr/ss @ Hanford
10.10Bryce Leavitt41' 2 PRWAKennewickApr 10Ron Vanderholm Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.