Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Nate Taylor11.00 PRWVTyler ConsolidatedApr 24Cline Stansberry Invitational
2.12Shawn Burns11.05WVWeirMay 22WVSSAC State Meet
3.11Brendan Kacor11.20WVMagnoliaMay 08 OVAC Class 1A/2A Championship Meet
11Brenden Kacar11.20 PRWVMagnoliaApr 27WTTL Meet
5.12Nathan Roberts11.40 PRWVPoint PleasantApr 06Dick Darby Classic
6.9Steven Ragowski11.50 PRWVMagnoliaApr 27WTTL Meet
7.10Daniel Humphreys11.54 PRWVRoane CountyMay 01Friends of Coal Gazette Relays
8.9Alex Doak11.60WVTyler ConsolidatedApr 27WTTL Meet
9.11Christopher Blankenship11.65 PRWVPoint PleasantMar 23Point Pleasant Tuesday Night I
11Jewaan Williams11.65 PRWVPoint PleasantApr 06Dick Darby Classic
View full rankings...
200 Meters
1.12Nate Taylor22.54 PRWVTyler ConsolidatedMay 22WVSSAC State Meet
2.12Shawn Burns22.75WVWeirMay 22WVSSAC State Meet
3.11Cole Starcher23.34cWVRavenswoodApr 13Point Pleasant Tuesday Night III
4.11Brendan Kacor23.38WVMagnoliaApr 06Wetzel Tyler Track League
5.12Nathan Roberts23.48 PRWVPoint PleasantMay 06Cardinal Conference Championships
6.9Alex Doak23.56WVTyler ConsolidatedMay 22WVSSAC State Meet
7.11Brenden Kacar23.79 PRWVMagnoliaApr 10Dick Dei Track Classic
8.9Zach Canterbury23.95WVPoint PleasantApr 27Gallia Academy vs Point Pleasant
9.12Cory Ash23.99 PRWVRoane CountyMay 22WVSSAC State Meet
10.11Christopher Blankenship24.01 PRWVPoint PleasantApr 01Carlos Akers Memorial
View full rankings...
400 Meters
1.12Derek Burch50.92WVOak GlenMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
2.12Nate Taylor51.44WVTyler ConsolidatedMay 22WVSSAC State Meet
3.11Cole Starcher51.47WVRavenswoodApr 30Erickson All-Sports Invitational
4.9Zach Canterbury51.82WVPoint PleasantMay 22WVSSAC State Meet
5.12Chris Echard53.21 PRWVRitchie CountyApr 24Cline Stansberry Invitational
6.9Josh Weltner53.82WVOak GlenMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
7.11Christopher Blankenship54.25 PRWVPoint PleasantMar 23Point Pleasant Tuesday Night I
8.10John Kinnard54.31WVPoint PleasantApr 20Point Pleasant Tuesday Night IV
9.11Tyler Salko54.32 PRWVWeirMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
10.10Nick Blatt54.70WVMagnoliaApr 27WTTL Meet
View full rankings...
800 Meters
1.11Jeffery Britton2:01.02WVRitchie CountyMay 22WVSSAC State Meet
2.11Cody Masters2:03.14WVRitchie CountyMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
3.12Aaron Estep2:03.81 PRWVTyler ConsolidatedMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
4.10John Kinnard2:04.79 PRWVPoint PleasantMay 22WVSSAC State Meet
5.11Matt Knowlton2:07.36WVRavenswoodApr 01Sam LeRose & Stan Smith Memorial Track Meet
6.12Andy Lipscomb2:07.77 PRWVRitchie CountyMay 22WVSSAC State Meet
7.10Nick Blatt2:11.21WVMagnoliaMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
8.12Joe Feeney2:11.40 PRWVMagnoliaApr 27WTTL Meet
9.12Joseph Feeny2:11.47WVMagnoliaMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
11Ryan Lockhart2:11.47 PRWVRavenswoodApr 30Erickson All-Sports Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.12Aaron Estep4:37.67 PRWVTyler ConsolidatedApr 30Erickson All-Sports Invitational
2.12Joseph Feeny4:39.60 PRWVMagnoliaMay 22WVSSAC State Meet
3.12Joe Feeney4:42.10 PRWVMagnoliaApr 27WTTL Meet
4.10Alec Hinerman4:53.21WVMagnoliaApr 24Bellaire Relays Boys
5.11Jeffery Britton4:53.50 PRWVRitchie CountyApr 27WTTL Meet
6.12Nathan Harshberger4:55.78 PRWVMagnoliaApr 06Wetzel Tyler Track League
7.11Matt Knowlton4:55.8h PRWVRavenswoodApr 13Point Pleasant Tuesday Night III
8.10Clint Hardman5:03.59WVRitchie CountyApr 24Cline Stansberry Invitational
9.10Bill Feeney5:04.90WVMagnoliaApr 27WTTL Meet
10.10John Kinnard5:09.18 PRWVPoint PleasantApr 27Gallia Academy vs Point Pleasant
View full rankings...
3200 Meters
1.12Aaron Estep10:03.48 PRWVTyler ConsolidatedMay 22WVSSAC State Meet
2.12Nathan Harshberger10:15.50 PRWVMagnoliaApr 10Dick Dei Track Classic
3.10Alec Hinerman10:21.75WVMagnoliaMay 22WVSSAC State Meet
4.10William Feeney10:38.95WVMagnoliaMay 22WVSSAC State Meet
5.11Matt Knowlton10:48.12WVRavenswoodApr 24Paul Wood Memorial Invite
6.10Bill Feeney10:49.23WVMagnoliaApr 24Bellaire Relays Boys
7.11Jeffery Britton10:54.70 PRWVRitchie CountyApr 27WTTL Meet
8.10Clint Hardman11:10.03 PRWVRitchie CountyApr 10Chup Robinson Memorial
9.12Joe Feeney11:11.93 PRWVMagnoliaApr 06Wetzel Tyler Track League
10.-Christian Woods11:42.91 PRWVPoint PleasantMar 30Point Pleasant Tuesday Night II
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Marty Zangus14.82 PRWVWeirApr 10Dick Dei Track Classic
2.12Chauncey McClanahan15.49 PRWVPoint PleasantMay 01Friends of Coal Gazette Relays
3.12Rhett Atkinson16.00 PRWVRoane CountyMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
4.12Sean Tallman16.70 PRWVRitchie CountyApr 27WTTL Meet
5.11Greg Rood16.92 PRWVOak GlenMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
6.9Jessie Hilvers17.10WVRitchie CountyApr 24Cline Stansberry Invitational
7.12Alex Jones17.24 PRWVTyler ConsolidatedMay 22WVSSAC State Meet
8.10Jeremy Smith17.60WVTyler ConsolidatedApr 30Erickson All-Sports Invitational
9.9James Haught18.38 PRWVMagnoliaMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
10.12Kyle Fields18.44 PRWVOak GlenMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Chauncey McClanahan40.08 PRWVPoint PleasantMay 22WVSSAC State Meet
2.12John Perry40.28 PRWVRitchie CountyMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
3.12Marty Zangus40.86 PRWVWeirApr 17Shadyside Relays
4.12Sean Tallman41.52 PRWVRitchie CountyMay 22WVSSAC State Meet
5.12Rhett Atkinson42.52 PRWVRoane CountyMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
6.12Craig Stipec43.21 PRWVOak GlenMay 22WVSSAC State Meet
7.12Tyler Dolan44.14cWVRoane CountyMar 30Roane County Quad
8.10Jeremy Smith44.48WVTyler ConsolidatedApr 30Erickson All-Sports Invitational
9.12Alex Jones44.56 PRWVTyler ConsolidatedMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
10.11Isaac Graham45.13WVTyler ConsolidatedMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Dirk Fletcher
Alex Doak
Nate Taylor
Isaac Graham
44.28WVTyler ConsolidatedMay 22WVSSAC State Meet
2.-Timothy Shreve
Stephen Rogalski
Lance Anderson
Brendan Kacor
44.30WVMagnoliaMay 22WVSSAC State Meet
3.-Preston Rairden
Anthony Darst
Jewaan Williams
Nathan Roberts
45.32WVPoint PleasantMay 01Friends of Coal Gazette Relays
4.-Cory Ash
Tyler Dolan
Daniel Humphreys
Ethan Tyree
45.95WVRoane CountyMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
5.-Keith Anderson
Marty Zangus
Aaron Foglio
Shawn Burns
45.96WVWeirMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
6.-Alex Brightwell
Chris Echard
Parker Holden
John Perry
46.07WVRitchie CountyApr 30Erickson All-Sports Invitational
7.-Andrew Gurtis
Nicholas Nutter
John Scritchfield
Cole Starcher
47.75WVRavenswoodApr 30Erickson All-Sports Invitational
8.-Don Longstreth
Josh Weltner
Clayton Flowers
Chance Rowland
48.71WVOak GlenMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
View full rankings...
4x200 Relay
1.-Timothy Shreve
Stephen Rogalski
Lance Anderson
Brendan Kacor
1:32.37WVMagnoliaMay 22WVSSAC State Meet
2.-Zach Canterbury
Chauncey McClanahan
Jewaan Williams
Nathan Roberts
1:33.46WVPoint PleasantMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
3.-Tyler Salko
Marty Zangus
Les Washington
Shawn Burns
1:33.86WVWeirMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
4.-Parker Holden
Sean Tallman
John Perry
Chris Echard
1:34.47WVRitchie CountyMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
5.-Alex Doak
Dirk Fletcher
Isaac Graham
Joseph Semple
1:36.12WVTyler ConsolidatedApr 06Wetzel Tyler Track League
6.-Austin Nichols
Brad Reichard
Cory Ash
Daniel Humphreys
1:37.58WVRoane CountyMay 01Friends of Coal Gazette Relays
7.-Don Longstreth
Clayton Flowers
Josh Weltner
Chance Rowland
1:40.37WVOak GlenMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
8.-Andrew Gurtis
John Scritchfield
Nicholas Nutter
Patrick Watson
1:43.93WVRavenswoodApr 30Erickson All-Sports Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Sean Tallman
Cody Masters
John Perry
Chris Echard
3:31.31WVRitchie CountyMay 22WVSSAC State Meet
2.-Josh Weltner
Chance Rowland
Craig Stipec
Derek Burch
3:32.82WVOak GlenMay 22WVSSAC State Meet
3.-Stephen Rogalski
Cameron Benson
Timothy Shreve
Nick Blatt
3:32.98WVMagnoliaMay 22WVSSAC State Meet
4.-Zach Canterbury
John Kinnard
Anthony Darst
Jewaan Williams
3:34.67WVPoint PleasantMay 22WVSSAC State Meet
5.-Calvin McCune
Joseph Semple
Alex Doak
Marvin Sole
3:46.80WVTyler ConsolidatedApr 27WTTL Meet
6.-Tyler Salko
Keith Anderson
Matt Kopp
Lucas Dankovchik
3:50.40WVWeirMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
7.-Brad Reichard
Austin Nichols
Cory Ash
Tyler Dolan
3:51.15WVRoane CountyMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
8.-Ryan Lockhart
Benjamin Schindler
Andrew Gurtis
Andrew Ely
3:56.63WVRavenswoodMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Cody Masters
Andy Lipscomb
Clint Hardman
Jeffery Britton
8:22.38WVRitchie CountyMay 22WVSSAC State Meet
2.-Nathan Harshberger
Timothy Shreve
Joseph Feeny
Nick Blatt
8:35.43WVMagnoliaMay 22WVSSAC State Meet
3.-Nate Manypenny
Chance Rowland
Alec James
Craig Stipec
8:46.41WVOak GlenMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
4.-Brandon Riggle
Matt Kopp
Charles Swanson
Lucas Dankovchik
8:50.63WVWeirMay 22WVSSAC State Meet
5.-Matt Knowlton
Ryan Lockhart
Benjamin Schindler
Luke Sadecky
8:58.03WVRavenswoodMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
6.-Zach Canterbury
Anthony Darst
John Kinnard
Matthey McCormick
9:09.47WVPoint PleasantApr 20Point Pleasant Tuesday Night IV
7.-Brandon Frey
Calvin McCune
Marvin Sole
Jordan Smith
9:29.09WVTyler ConsolidatedMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
8.-Relay Team10:06.2hWVRoane CountyMar 26Early Bird Invitational
View full rankings...
4x55 Shuttle Hurdles - 39"
1.-Isaac Graham
Alex Jones
Jeremy Smith
Jordan Smith
1:00.94WVTyler ConsolidatedMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
2.-Orrin Chason
Christopher Blankenship
Jewaan Williams
Chauncey McClanahan
1:01.40WVPoint PleasantMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
3.-Rhett Atkinson
Tyler Dolan
Sam Harper
Ethan Tyree
1:02.36WVRoane CountyMay 01Friends of Coal Gazette Relays
4.-Sean Tallman
Duncan Mapes
John Perry
Donovan Burgess
1:03.24WVRitchie CountyMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
5.-Clayton Flowers
Greg Rood
Kyle Fields
Craig Stipec
1:05.35WVOak GlenMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Mark Britton54' 10 PRWVRitchie CountyApr 30Erickson All-Sports Invitational
2.11Matthew Riggs48' 0WVMagnoliaApr 24Bellaire Relays Boys
3.12Nicco Mills47' 10.25 PRWVOak GlenMay 22WVSSAC State Meet
4.11Jared Shipe45' 7WVRitchie CountyApr 30Erickson All-Sports Invitational
5.12Jacob Minney45' 4 PRWVRoane CountyMar 26Early Bird Invitational
6.12Early Brogden43' 5 PRWVWeirMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
7.11Chad Small42' 8 PRWVRavenswoodApr 24Paul Wood Memorial Invite
8.11Dustin Spencer42' 7WVPoint PleasantMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
9.-Carry Payne42' 0 PRWVPoint PleasantMay 06Cardinal Conference Championships
10.12James Jones41' 5 PRWVTyler ConsolidatedApr 24Cline Stansberry Invitational
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Mark Britton173' 4WVRitchie CountyApr 24Cline Stansberry Invitational
2.11Matthew Riggs154' 5WVMagnoliaMay 08 OVAC Class 1A/2A Championship Meet
3.12Nicco Mills148' 2 PRWVOak GlenMay 22WVSSAC State Meet
4.10Ethan Delekta141' 5WVOak GlenMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
5.11Jared Shipe128' 3WVRitchie CountyMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
6.12James Jones125' 3 PRWVTyler ConsolidatedApr 06Wetzel Tyler Track League
7.11Justin Wade123' 2.5WVMagnoliaApr 27WTTL Meet
8.11Cameron Benson122' 11 PRWVMagnoliaMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
9.11Chad Small121' 2 PRWVRavenswoodMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
10.12Coty Ensminger120' 3 PRWVRitchie CountyMar 20Richie County Tri Meet
View full rankings...
High Jump
1.12Rhett Atkinson6' 2 PRWVRoane CountyApr 20Lindsey Mann Memorial Inviatation
11Matt Knowlton6' 2 PRWVRavenswoodMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
3.9Brady Reymond6' 0 PRWVPoint PleasantMay 01Friends of Coal Gazette Relays
9Steven Ragowski6' 0 PRWVMagnoliaMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
10Daniel Humphreys6' 0WVRoane CountyMay 01Friends of Coal Gazette Relays
9Stephen Rogalski6' 0 PRWVMagnoliaMay 22WVSSAC State Meet
7.11Cole Starcher5' 10 PRWVRavenswoodApr 01Sam LeRose & Stan Smith Memorial Track Meet
8.12Chauncey McClanahan5' 8 PRWVPoint PleasantMar 20Point Pleasant First Call Invitational
12Kyle Fields5' 8WVOak GlenMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
12Andy Lipscomb5' 8WVRitchie CountyMar 27Ryan Jobes Spring Special
View full rankings...
Pole Vault
1.11Cody Masters14' 0WVRitchie CountyMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
2.9Hunter Lemasters12' 0WVTyler ConsolidatedMar 27Ryan Jobes Spring Special
12Sam Harper12' 0 PRWVRoane CountyMay 01Friends of Coal Gazette Relays
4.10Paige Haught11' 6WVRitchie CountyApr 27WTTL Meet
5.12Matthey McCormick11' 0 PRWVPoint PleasantMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
6.11Jordan Smith10' 6WVTyler ConsolidatedMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
7.11Morgan Flora10' 0WVPoint PleasantMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
8.9Andrew Raines9' 6 PRWVRoane CountyMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
9Noah Searls9' 6WVPoint PleasantMay 01Friends of Coal Gazette Relays
10.10Luke Hottle9' 5WVRoane CountyMar 26Early Bird Invitational
View full rankings...
Long Jump
1.11Brendan Kacor21' 1.75 PRWVMagnoliaMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
2.9Brady Reymond20' 1WVPoint PleasantMay 22WVSSAC State Meet
3.11Keith Anderson20' 0 PRWVWeirApr 01Pepsi-Tweedlie Invitational
4.9Patrick Watson19' 5WVRavenswoodMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
5.11Tyler Salko19' 3.75 PRWVWeirMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
6.11Christopher Blankenship19' 3.25WVPoint PleasantApr 01Carlos Akers Memorial
7.11Brenden Kacar18' 10.5 PRWVMagnoliaApr 10Dick Dei Track Classic
8.12Tyler Dolan18' 8.25 PRWVRoane CountyMay 13WVSSAC Region 1AA and 1A Championships
9.12Donovan Burgess18' 6 PRWVRitchie CountyMar 20Richie County Tri Meet
10.12Cory Ash17' 11.25 PRWVRoane CountyMar 26Early Bird Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.