Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Kody Williams10.77 PRWYSheridanApr 30Wyoming Track & Field Classic
2.11Justin Melton10.78WYDouglasMay 22WHSAA 3A State Track & Field Championships
3.10Kolby Kester10.96WYGreen RiverMay 15WHSAA 4A West Regional Track & Field Championships
4.12Taylor Vilegas10.97 PRWYNatrona CountyMar 30Kelly Walsh/Natrona Dual
5.11Ethan Thomas11.08 PRWYRock SpringsMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
6.12Brandon Fuhr11.10 PRWYNatrona CountyApr 30Wyoming Track & Field Classic
7.10Ridge Hillyard11.16 PRWYStar ValleyMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
12Cody Henderson11.16 PRWYGreen RiverMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
9.11Jerit Degering11.22 PRWYNiobrara CountyMay 22WHSAA 2A State Track & Field Championships
10.12Tanner May11.24c PRWYSoutheastApr 23George Calvert Invite
View full rankings...
200 Meters
1.12Taylor Vilegas21.65 PRWYNatrona CountyMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
2.11Justin Melton21.78 PRWYDouglasMay 22WHSAA 3A State Track & Field Championships
3.12Kody Williams22.05 PRWYSheridanMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
4.11Jerit Degering22.15 PRWYNiobrara CountyMay 22WHSAA 2A State Track & Field Championships
5.12Jazz Bozner22.29 PRWYRock SpringsMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
6.12Mitch Schlager22.35 PRWYTorringtonMay 22WHSAA 3A State Track & Field Championships
7.11Ethan Thomas22.40 PRWYRock SpringsMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
10Kolby Kester22.40 PRWYGreen RiverMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
9.12Cody Henderson22.45 PRWYGreen RiverMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
12Eric McNiven22.45 PRWYBurlingtonMay 22WHSAA 1A State Track & Field Championships
View full rankings...
400 Meters
1.12Taylor Vilegas48.97 PRWYNatrona CountyMay 15WHSAA 4A West Regional Track & Field Championships
2.12Lucas Nolan49.39 PRWYKelly WalshMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
3.11Jerit Degering49.63 PRWYNiobrara CountyMay 22WHSAA 2A State Track & Field Championships
4.12Cole Shimmin49.99 PRWYKemmererMay 22WHSAA 2A State Track & Field Championships
5.12Eric McNiven50.12 PRWYBurlingtonMay 15WHSAA 1A-2A West Regional Track & Field Championships
6.12Jazz Bozner50.24WYRock SpringsMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
7.10Slade Spoonhunter50.91 PRWYWyoming IndianMay 15WHSAA 1A-2A West Regional Track & Field Championships
8.12Colin Herold51.09 PRWYThermopolisMay 22WHSAA 3A State Track & Field Championships
9.12Eric Inman51.19WYWind RiverMay 15WHSAA 1A-2A West Regional Track & Field Championships
10.12Derek Wood51.20WYGreen RiverMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
View full rankings...
800 Meters
1.12Caleb Her Many Horses1:56.53 PRWYWyoming IndianMay 15WHSAA 1A-2A West Regional Track & Field Championships
2.11K c Hunsicker1:57.39 PRWYNatrona CountyMay 15WHSAA 4A West Regional Track & Field Championships
3.12Garrett Zans1:57.52 PRWYRock SpringsMay 15WHSAA 4A West Regional Track & Field Championships
4.12Lucas Nolan1:58.05 PRWYKelly WalshApr 19Natrona Invite
5.10Slade Spoonhunter1:58.52 PRWYWyoming IndianMay 15WHSAA 1A-2A West Regional Track & Field Championships
6.10Jerome Krysl1:58.95 PRWYGreen RiverMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
7.12Trevor Polson1:59.02 PRWYCampbell CountyApr 19Natrona Invite
8.12Cody Francom1:59.81 PRWYGreen RiverMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
9.12Andy Phillips2:00.39 PRWYJacksonMay 22WHSAA 3A State Track & Field Championships
10.12Derek Wood2:01.01WYGreen RiverMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
View full rankings...
1600 Meters
1.12Garrett Zans4:24.83 PRWYRock SpringsMay 15WHSAA 4A West Regional Track & Field Championships
2.12Caleb Her Many Horses4:26.38 PRWYWyoming IndianMay 15WHSAA 1A-2A West Regional Track & Field Championships
3.11Dylan Morin4:32.30WYSheridanApr 24Dan Hansen Memorial
4.12Trevor Polson4:34.05 PRWYCampbell CountyApr 30Wyoming Track & Field Classic
5.11KC Hunsicker4:34.82 PRWYNatrona CountyApr 30Wyoming Track & Field Classic
6.12Andy Phillips4:34.85WYJacksonMay 15WHSAA 3A West Regional Track & Field Championships
7.12Michael Smith4:35.07WYWind RiverMay 15WHSAA 1A-2A West Regional Track & Field Championships
8.11K c Hunsicker4:36.19WYNatrona CountyMay 15WHSAA 4A West Regional Track & Field Championships
9.12Seth Ulvestad4:36.45 PRWYSheridanApr 24Dan Hansen Memorial
10.11c Hunsicker4:37.90 PRWYNatrona CountyMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
View full rankings...
3200 Meters
1.12Garrett Zans9:25.70 PRWYRock SpringsMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
2.12Caleb Her Many Horses9:38.85 PRWYWyoming IndianMay 22WHSAA 2A State Track & Field Championships
3.11Alex Sorensen9:41.59WYEvanston SeniorApr 03Alpha Invitational
4.12Trevor Polson9:41.61 PRWYCampbell CountyMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
5.11Dylan Morin9:41.86 PRWYSheridanMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
6.12Michael Smith9:45.97 PRWYWind RiverMay 22WHSAA 2A State Track & Field Championships
7.11Austin Reitsma9:51.11WYLaramieMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
8.11KC Hunsicker9:52.77 PRWYNatrona CountyApr 17Track-O-Rama
9.11K c Hunsicker9:55.61WYNatrona CountyMay 15WHSAA 4A West Regional Track & Field Championships
10.11Erik Boss9:56.63WYLaramieApr 20Fort Collins City Meet 2010
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Taylor Vilegas13.87 PRWYNatrona CountyApr 30Wyoming Track & Field Classic
2.12Colin Herold14.41 PRWYThermopolisMay 22WHSAA 3A State Track & Field Championships
3.11Kyle Sullivan14.65WYPowellApr 30Wyoming Track & Field Classic
10Kolby Kester14.65 PRWYGreen RiverMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
5.12Steve Turpin14.88 PRWYCampbell CountyMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
12Jordan Sparks14.88 PRWYCokevilleMay 15WHSAA 1A-2A West Regional Track & Field Championships
7.12Doug Jordan14.99 PRWYWind RiverMay 22WHSAA 2A State Track & Field Championships
8.12Riley Copeland15.13 PRWYDuboisMay 22WHSAA 1A State Track & Field Championships
9.12Chris Gorman15.18 PRWYPine BluffsMay 22WHSAA 2A State Track & Field Championships
10.12Brandon Taylor15.24 PRWYStar ValleyMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Taylor Vilegas37.59WYNatrona CountyMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
2.10Kolby Kester38.18 PRWYGreen RiverMay 15WHSAA 4A West Regional Track & Field Championships
3.12Colin Herold38.36 PRWYThermopolisMay 22WHSAA 3A State Track & Field Championships
4.11Kyle Sullivan39.25WYPowellMay 22WHSAA 3A State Track & Field Championships
5.12Connor Long39.64 PRWYCheyenne CentralMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
6.12Jordan Sparks39.71 PRWYCokevilleMay 22WHSAA 1A State Track & Field Championships
7.12Doug Jordan40.23 PRWYWind RiverMay 22WHSAA 2A State Track & Field Championships
8.12Pierre Etchemendy40.44 PRWYDouglasMay 22WHSAA 3A State Track & Field Championships
12Kyle Nighswonger40.44 PRWYTorringtonMay 22WHSAA 3A State Track & Field Championships
10.12Riley Copeland40.46 PRWYDuboisMay 15WHSAA 1A-2A West Regional Track & Field Championships
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Relay Team43.83WYSheridanApr 24Dan Hansen Memorial
2.-Micheal Winget
Isaac Brown
Kyle Nighswonger
Mitch Schlager
44.03WYTorringtonMay 15WHSAA 1A-2A-3A East Region Track & Field Championships
3.-Steven Asire
Jim Shellenberger
James Wiggins
Brandon Fuhr
44.04WYNatrona CountyMay 15WHSAA 4A West Regional Track & Field Championships
4.-Steven Buford
Casey Jackson
Michael Hughes
Zachariah Espinoza
44.08WYCheyenne CentralMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
5.-Baylor Sieg
Pierre Etchemendy
Mitch Espeland
Justin Melton
44.19WYDouglasMay 22WHSAA 3A State Track & Field Championships
6.-Devin Harrison
Cody Henderson
Drew Martinez
Skyler Bloom
44.36WYGreen RiverMay 15WHSAA 4A West Regional Track & Field Championships
7.-Flynn Shelton
Thomas Manning
Riley Moore
Lucas Nolan
44.44WYKelly WalshMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
8.-Jon Sorenson
Joe Ortegon
Josh Morgan
Brody Hilgenkamp
44.46WYLaramieMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
9.-Dalton Underwood
Joe Whitmire
Patrick Cunningham
Jeremiah Hunter
44.51WYCheyenne EastMay 14WHSAA 4A East Regionals
10.-Ridge Hillyard
Brendon Welker
Cody Rich
Brandon Taylor
44.54WYStar ValleyMay 15WHSAA 4A West Regional Track & Field Championships
View full rankings...
4x200 Relay
1.-Tyler Gentleman
Steven Buford
Josh Reid
Zach Lain
1:37.51WYCheyenne CentralApr 03Foot of the Rockies Invitational 2010
2.-Relay Team1:39.7hWYStar ValleyApr 09Preston Invite
3.-Relay Team1:40.03WYNatrona CountyApr 17Track-O-Rama
4.-Relay Team1:44.48WYKelly WalshApr 17Track-O-Rama
5.-Relay Team1:45.66WYCampbell CountyApr 17Track-O-Rama
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Connor Long
Josh Braunschweig
Michael Hughes
Zachariah Espinoza
3:28.44WYCheyenne CentralMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
2.-Lucas Nolan
Riley Moore
Shawn Burridge
Flynn Shelton
3:29.73WYKelly WalshMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
3.-Cody Henderson
Brian Wilson
Cody Francom
Derek Wood
3:30.37WYGreen RiverMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
4.-Trent Jordan
Doug Jordan
Brandon Jennings
Eric Inman
3:31.54WYWind RiverMay 15WHSAA 1A-2A West Regional Track & Field Championships
5.-Kyle Sullivan
Zach Thiel
Colby Gilmore
Josh Cragoe
3:31.59WYPowellMay 15WHSAA 3A West Regional Track & Field Championships
6.-Ryan Anaya
Jim Shellenberger
Camilo Martinez
Steven Asire
3:32.61WYNatrona CountyMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
7.-Relay Team3:33.05WYLaramieMay 14WHSAA 4A East Regionals
8.-Anthony Munoz
Micheal Winget
Mitch Schlager
Isaac Brown
3:33.60WYTorringtonMay 22WHSAA 3A State Track & Field Championships
9.-Zach Burke
Nick Suhr
Alex Kendall
Jazz Bozner
3:33.84WYRock SpringsMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
10.-Ethan Carlson
Dalton Underwood
Colter Radomsky
Sete Odtiambo
3:34.09WYCheyenne EastMay 14WHSAA 4A East Regionals
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Derek Wood
Brian Wilson
Jerome Krysl
Cody Francom
8:05.55WYGreen RiverMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
2.-Caleb HerManyHorses
Alvin Spoonhunter
Marlin MedicineHorse
Slade Spoonhunter
8:16.06WYWyoming IndianMay 15WHSAA 1A-2A West Regional Track & Field Championships
3.-Zach Vaporis
Erik Boss
Austin Reitsma
Todd Anderson
8:19.83WYLaramieMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
4.-Connor Long
Josh Braunschweig
Michael Hughes
Taylor Whitmore
8:20.45WYCheyenne CentralApr 30Rocky Mountain Round Up 2010
5.-Aaron Strom
Alex Kendall
Zach Burke
Garrett Zans
8:22.43WYRock SpringsMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
6.-Damon Smith
Jack Maguire
Kinsley Smith
Andy Phillips
8:23.34WYJacksonMay 22WHSAA 3A State Track & Field Championships
7.-Relay Team8:29.59WYSheridanMay 14WHSAA 4A East Regionals
8.-Matthew Smith
Michael Smith
Lex Leonhardt
Jesse Brown
8:31.91WYWind RiverMay 22WHSAA 2A State Track & Field Championships
9.-Boone Bowker
Zach Wenz
David Lavato
Bruce Stoutenburg
8:34.21WYBig PineyMay 22WHSAA 2A State Track & Field Championships
10.-Hank Jackson
Duston Daiss
Dakota Forkner
Lance Berry
8:34.65WYLingle-Fort LaramieMay 22WHSAA 2A State Track & Field Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Tyler Anderson56' 8.5 PRWYLovellMay 15WHSAA 1A-2A West Regional Track & Field Championships
2.11Gary Bolinger52' 4 PRWYDouglasMay 15WHSAA 1A-2A-3A East Region Track & Field Championships
3.12Paul Miller50' 6 PRWYNatrona CountyApr 30Wyoming Track & Field Classic
4.11Lucas Rowley50' 0WYNatrona CountyApr 09Oakie Blanchard Invitational
5.11Brandon Struble49' 10WYTorringtonMay 15WHSAA 1A-2A-3A East Region Track & Field Championships
6.11Sam Middelstadt49' 6WYWind RiverMay 15WHSAA 1A-2A West Regional Track & Field Championships
7.12C.J. Kent49' 4 PRWYCampbell CountyMay 14WHSAA 4A East Regionals
8.11Kenny Reed48' 7.5WYPinedaleMay 22WHSAA 3A State Track & Field Championships
9.11James Bushnell48' 7WYCodyApr 30Wyoming Track & Field Classic
10.10A.J. Montanez48' 6.25WYLovellApr 30Wyoming Track & Field Classic
10Aj Montanez48' 6.25WYLovellMay 22WHSAA 2A State Track & Field Championships
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Lucas Rowley170' 5WYNatrona CountyMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
2.12Tyler Anderson169' 6 PRWYLovellMay 22WHSAA 2A State Track & Field Championships
3.10Kevin Allen159' 2WYUptonApr 30Wyoming Track & Field Classic
4.12Zack Ellis157' 0 PRWYLingle-Fort LaramieApr 29Goshen County Invite
5.12Dane Hansen155' 5 PRWYSoutheastMay 15WHSAA 1A-2A-3A East Region Track & Field Championships
6.12Jonathan Whipps155' 0 PRWYKelly WalshMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
7.12Paul Miller149' 8 PRWYNatrona CountyMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
8.11Blayne Gilbert148' 11WYPine BluffsApr 29Goshen County Invite
9.12Jed May146' 9 PRWYNatrona CountyApr 09Oakie Blanchard Invitational
10.12Tyler Vandersloot145' 1 PRWYCampbell CountyMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
View full rankings...
Javelin - 800g
1.11Lincoln Sorenson89' 0.25 PRWYStar ValleyMar 19Cougar Relays
2.10Paul Schwab84' 1.25 PRWYStar ValleyMar 19Cougar Relays
3.12Jacob Horton83' 1 PRWYStar ValleyMar 19Cougar Relays
4.12Sean Smith79' 0 PRWYStar ValleyMar 19Cougar Relays
5.9Benjamin Call78' 0.25 PRWYStar ValleyMar 19Cougar Relays
View full rankings...
High Jump
1.12Kolten Irby6' 6 PRWYWheatlandMay 15WHSAA 1A-2A-3A East Region Track & Field Championships
2.12Josh Reynolds6' 5 PRWYCheyenne CentralApr 09Oakie Blanchard Invitational
12Jazz Bozner6' 5 PRWYRock SpringsApr 09Oakie Blanchard Invitational
12Lucas Nolan6' 5 PRWYKelly WalshApr 17Track-O-Rama
5.10Tanner Simpson6' 4WYLander ValleyMay 15WHSAA 3A West Regional Track & Field Championships
10Jerome Krysl6' 4 PRWYGreen RiverMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
11Kyle Sullivan6' 4 PRWYPowellMay 22WHSAA 3A State Track & Field Championships
8.12Kyle Nighswonger6' 2 PRWYTorringtonMay 22WHSAA 3A State Track & Field Championships
9Ben Mancuso6' 2WYBurlingtonMay 15WHSAA 1A-2A West Regional Track & Field Championships
11Lorenzo Underwood6' 2 PRWYWyoming IndianMay 15WHSAA 1A-2A West Regional Track & Field Championships
10Derrek May6' 2WYLaramieMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
12Matt Jones6' 2 PRWYSheridanMar 27Yellowstone Sports Med. Invite
11Trent Johnson6' 2WYNiobrara CountyMay 15WHSAA 1A-2A-3A East Region Track & Field Championships
View full rankings...
Pole Vault
1.12Steve Turpin15' 6 PRWYCampbell CountyMay 14WHSAA 4A East Regionals
2.12Alex Gwinn15' 0WYCodyMay 22WHSAA 3A State Track & Field Championships
10Quinn Rivera15' 0WYCodyMay 22WHSAA 3A State Track & Field Championships
4.12Brandon Forister14' 6WYSheridanMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
5.12Ethan Carlson14' 0 PRWYCheyenne EastMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
11Devon Flower14' 0 PRWYCampbell CountyMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
12Shawn Christiansen14' 0WYBurlingtonMar 27Yellowstone Sports Med. Invite
12Brandon Grove14' 0 PRWYRivertonMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
9.12Jesse Duncan13' 7 PRWYLingle-Fort LaramieApr 01Bayard Invite
10.11Auhusten Buckallew13' 6WYKelly WalshMar 27Greeley Central Invitational
9Leighton Blanchard13' 6WYCodyMay 22WHSAA 3A State Track & Field Championships
12Tanner Whitlock13' 6 PRWYDuboisMay 22WHSAA 1A State Track & Field Championships
View full rankings...
Long Jump
1.12Kody Williams23' 10 PRWYSheridanMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
2.11Ethan Thomas23' 3.5 PRWYRock SpringsMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
3.12Dustin Worthington22' 11.5 PRWYGlenrockMay 22WHSAA 3A State Track & Field Championships
4.11Justin Melton22' 7 PRWYDouglasMay 22WHSAA 3A State Track & Field Championships
5.12Jake Brunette22' 5.5 PRWYPinedaleMay 22WHSAA 3A State Track & Field Championships
6.11Jeremiah Hunter21' 11 PRWYCheyenne EastMay 14WHSAA 4A East Regionals
7.12Drew Martinez21' 3.75 PRWYGreen RiverMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
8.12Steven Buford21' 3.5 PR (-.5)WYCheyenne CentralApr 17Nike/Valor Christian Invite 2010
9.11Drew Magill21' 2.5 PRWYPowellMay 22WHSAA 3A State Track & Field Championships
10.11Baylor Sieg21' 1.5 PRWYDouglasMay 22WHSAA 3A State Track & Field Championships
View full rankings...
Triple Jump
1.11JJ Westbrook46' 3WYCheyenne EastApr 09Oakie Blanchard Invitational
2.12Kody Williams45' 9.5 PRWYSheridanMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
3.12Kolten Irby45' 9 PRWYWheatlandMay 22WHSAA 3A State Track & Field Championships
4.9Ty Etchemendy44' 7.5WYDouglasMay 22WHSAA 3A State Track & Field Championships
5.11Ramon Robinson44' 6.5WYCheyenne EastMay 22WHSAA 4A State Track & Field Championships
6.11Ethan Thomas44' 4.25 PRWYRock SpringsMay 15WHSAA 4A West Regional Track & Field Championships
7.12Dustin Worthington44' 4 PRWYGlenrockMay 15WHSAA 1A-2A-3A East Region Track & Field Championships
8.12Antoine Butler44' 2 PRWYCheyenne EastApr 09Oakie Blanchard Invitational
9.11Jeremiah Hunter43' 7.5WYCheyenne EastApr 24PBHS Invite
10.12Jordan Sparks43' 3 PRWYCokevilleMay 22WHSAA 1A State Track & Field Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.