Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Deonte Thompson10.59FLGlades CentralApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
2.12Willie Geter10.72FLMonsignor Edward PaceApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
3.10Kayvon Webster10.79FLMonsignor Edward PaceApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
4.11Travis Benjamin10.87FLGlades CentralApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
5.11Martavious Odoms11.04FLPahokeeApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
6.11Jared Firestone11.31FLPine CrestApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
7.11Umar Merritt11.32FLFlorida Air AcademyApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
11Brandon Marti11.32FLGulliver PrepApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
9.10Andre Edwards11.61FLSpace CoastApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
10.10Darian Mallary11.63FLGulliver PrepApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
View full rankings...
200 Meters
1.12Deonte Thompson21.29FLGlades CentralApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
2.12Demarcus Van Dyke21.31FLMonsignor Edward PaceApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
3.10Derrick Hopkins21.79FLMonsignor Edward PaceApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
4.10Kayvon Webster21.89FLMonsignor Edward PaceApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
5.9Darion Williams21.98FLCocoaApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
6.12Joe Walker22.42FLCocoa BeachApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
7.12Willie Geter22.63FLMonsignor Edward PaceApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
8.11Brandon Marti22.81FLGulliver PrepApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
9.10Rantavious Wooten23.00FLGlades CentralApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
10.12Andrew Jacobs23.04cFLBelen Jesuit PrepFeb 20Quad Meet (MCD, HC, AC, PTS)
View full rankings...
400 Meters
1.12Joe Walker48.93FLCocoa BeachApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
2.12Ronald Bolden49.51FLKey WestApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
3.11Gus Vasquez-Milan50.08FLArchbishop McCarthyApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
4.9E.J. Johnson50.94FLCocoaApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
5.10Tony McQuay50.96FLSuncoast CommunityApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
6.12Dwight Bentley51.73FLPahokeeApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
7.12Jason Oliver51.74cFLBelen Jesuit PrepFeb 20Quad Meet (MCD, HC, AC, PTS)
8.10Javon Walker51.91FLCocoa BeachApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
9.12Mason Marshall52.06FLKey WestApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
10.12Michael Hudson52.18FLPompano BeachApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
View full rankings...
800 Meters
1.12Jason Oliver1:56.23FLBelen Jesuit PrepApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
2.12Javier Zamparelli1:57.59FLBelen Jesuit PrepApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
3.12Robert Cannon1:59.65FLArchbishop McCarthyApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
4.12Dianiel Silva2:01.99FLBelen Jesuit PrepApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
5.10Patrick Billings2:04.58FLGlades CentralApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
6.12Matt Melvin2:08.06FLPope John Paul IIApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
7.11Daphilo Succes2:09.95FLGlades CentralApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
8.12Austin Moore2:10.10FLWest Shore Jr./Sr.Apr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
9.11Tim Bakels2:10.21FLLincoln Park AcademyApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
10.11Antonio Cajigas2:10.57FLSpace CoastApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
View full rankings...
1600 Meters
1.11Guillermo Echarte4:28.09FLBelen Jesuit PrepApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
2.12Austin Moore4:32.30FLWest Shore Jr./Sr.Apr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
3.11Joseph ( Stocking4:33.00FLCardinal NewmanApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
4.12Mark Bocinsky4:35.75FLMelbourne Central CatholicApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
5.10Larry Duran4:43.26FLBelen Jesuit PrepApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
6.12Jeff Hensley4:43.62FLLincoln Park AcademyApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
7.12Javier Zamparelli4:45.1hFLBelen Jesuit PrepMar 06Quad Meet (R, FtLauChr, MB, AC & PTS)
8.12Dianiel Silva4:46.34FLBelen Jesuit PrepApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
9.12Jason Oliver4:47.2hFLBelen Jesuit PrepMar 06Quad Meet (R, FtLauChr, MB, AC & PTS)
10.10Lucas Simari4:51.50FLLincoln Park AcademyApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
View full rankings...
3200 Meters
1.12Philip Woerner9:43.23FLGulliver PrepApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
2.11Guillermo Echarte9:59.13FLBelen Jesuit PrepApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
3.12Jeff Hensley10:18.26FLLincoln Park AcademyApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
4.10Larry Duran10:24.82FLBelen Jesuit PrepApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
5.10Sean Pulver10:30.67FLCardinal GibbonsApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
6.11Michael Cruz10:37.0hFLBelen Jesuit PrepMar 06Quad Meet (R, FtLauChr, MB, AC & PTS)
7.11Joseph ( Stocking10:38.55FLCardinal NewmanApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
8.12Brandon Oakes10:40.83FLPope John Paul IIApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
9.12Richard Black10:42.90FLCoral ShoresApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
10.11Dougls Chacon10:50.6hFLBelen Jesuit PrepMar 06Quad Meet (R, FtLauChr, MB, AC & PTS)
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Andrew Jacobs14.25FLBelen Jesuit PrepApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
2.11Andrew Robinson14.32FLLincoln Park AcademyApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
3.12Curtis Cross14.35FLGlades CentralApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
4.11Brunarious Mckever14.79FLGlades CentralApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
5.12Patrick Jean15.08FLMonsignor Edward PaceApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
6.9Poblo Alvarez15.21FLBelen Jesuit PrepApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
7.11Alexander Hueck15.65FLArchbishop McCarthyApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
8.12Lionel Brown15.86FLGlades CentralApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
9.12Jerry Ware15.91FLLincoln Park AcademyApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
10.12Keith Durden16.21FLKey WestApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Andrew Jacobs37.43FLBelen Jesuit PrepApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
2.12Curtis Cross37.67FLGlades CentralApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
3.11Brunarious Mckever39.13FLGlades CentralApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
4.12Keith Durden40.56FLKey WestApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
5.12Patrick Jean40.60FLMonsignor Edward PaceApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
6.9Poblo Alvarez40.63FLBelen Jesuit PrepApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
7.11Alexander Hueck40.83FLArchbishop McCarthyApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
8.11Nick Herrare40.94cFLBelen Jesuit PrepFeb 20Quad Meet (MCD, HC, AC, PTS)
9.12Lionel Brown41.77FLGlades CentralApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
10.12Jerry Ware42.53FLLincoln Park AcademyApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Relay Team41.34FLMonsignor Edward PaceApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
2.-Relay Team41.99FLGlades CentralApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
3.-Artis Ford
Dwight Bentley
Nukeese Richardson
Martavious Odoms
43.15FLPahokeeApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
4.-Relay Team43.27FLCocoaApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
5.-Relay Team43.58FLChaminade-Madonna College PrepApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
6.-Ralei Sealey
Brandon Marti
Tony Norona
Darian Mallary
43.95FLGulliver PrepApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
7.-Caleb Decius
Mike Toussaint
Shannon Thomas
Ron Similien
44.37FLInlet GroveApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
8.-Andrew Green
Franklin Aribeana
Matt Abers
Jared Firestone
44.49FLPine CrestApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
9.-Trey Key
Jaxon Coleman
Brian Silva
Robbie Hogan
45.32FLKey WestApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
10.-Manuel Gonzalez
Jason Soares
Robert Howard
Randell Jackman
46.12FLCoral ShoresApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Robert Aran
Andrew Jacobs
Javier Zamparelli
Jason Oliver
3:22.45FLBelen Jesuit PrepApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
2.-Rantavious Wooten
Brunarious Mckever
Travis Benjamin
Curtis Cross
3:22.51FLGlades CentralApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
3.-Mason Marshall
Brian Silva
Keith Durden
Robbie Hogan
3:25.36FLKey WestApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
4.-Patrick Jean
Derrick Hopkins
Fritz Etienne
Claude Casimir
3:27.58FLMonsignor Edward PaceApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
5.-Alfred Fields
Christopher Yong
Tony McQuay
David Wakefield
3:28.60FLSuncoast CommunityApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
6.-Robert Cannon
Alexander Hueck
Jonathan Ramirez
Gustavo Vasquez-Milan
3:32.47FLArchbishop McCarthyApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
7.-Ryan Eton
Edward Walton
Sean Maye
David Edwards
3:33.34FLRansom-EvergladesApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
8.-Joe Walker
Javon Walker
Jared Walker
Jamie Longville
3:33.37FLCocoa BeachApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
9.-E.J. Johnson
Clarence Williams
Ed Cornelius
Darion Williams
3:34.80FLCocoaApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
10.-Alan Olejnik
Randall Curry
Jerry Ware
Jamale Franklin
3:37.43FLLincoln Park AcademyApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Dianiel Silva
Robert Aran
Jason Oliver
Javier Zamparelli
7:53.53FLBelen Jesuit PrepApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
2.-Philip Woerner
Mario Bojorquez
Michael Abreau
Daniel Hernandez
8:06.61FLGulliver PrepApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
3.-Michael Stephan
Sean Maye
Bobby Scola
Travis Edwards
8:25.30FLRansom-EvergladesApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
4.-Jamale Franklin
Tim Bakels
Jeff Hensley
Lucas Simari
8:26.31FLLincoln Park AcademyApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
5.-Patrick Billings
Egbert Johnson
Daphilo Succes
Tye'quan Howze
8:31.15FLGlades CentralApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
6.-Raymond Allicock
Fritz Etienne
Kedarius Harris
Ronnie Dickens
8:44.49FLMonsignor Edward PaceApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
7.-Matt Melvin
Daniel Olivar
Billy O'Connor
Brandon Oakes
8:46.49FLPope John Paul IIApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
8.-Joe Whittaker
Danny Irizarry
Eddie Mauldin
Robert Morgan
8:47.12FLJohn CarrollApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
9.-Alfred Fields
David Wakefield
Thomas Ash
Christopher Yong
8:50.42FLSuncoast CommunityApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
10.-Nick Blankenship
Richard Black
Gabriel Suarez
Tyler Boban
8:54.08FLCoral ShoresApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Brian Moore52' 1.5FLRansom-EvergladesApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
2.11Jeff Pelage51' 2.5FLPine CrestApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
3.11Cornell Sneed50' 8.25FLAmerican HeritageApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
4.9DeAndre Johnson47' 3FLMonsignor Edward PaceApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
5.11Seth Schisler46' 0FLCocoa BeachApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
6.11Andy Palomo42' 10FLRansom-EvergladesApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
7.11Mike Wade42' 1FLCocoaApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
8.12Ron Similien41' 4FLInlet GroveApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
12Andres Gispert41' 4FLImmaculata-LaSalleApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
10.10Yannis Kralievits41' 3.75FLRansom-EvergladesApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Seth Schisler164' 10FLCocoa BeachApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
2.11Jeff Pelage158' 0FLPine CrestApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
3.11Cornell Sneed152' 0FLAmerican HeritageMar 22American Heritage Open
4.12Brian Moore149' 8.5FLRansom-EvergladesApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
5.12David Nau139' 8FLCardinal GibbonsApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
6.12Ernest Mccoy133' 9FLGlades CentralApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
7.12Brandon Gould131' 5FLCocoaApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
8.11Anthony Garofalo129' 10FLCocoa BeachApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
9.10Jordan Bush126' 2.5FLCocoa BeachApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
10.12Ron Similien126' 2FLInlet GroveApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
View full rankings...
High Jump
1.12Alex Delrio6' 4FLBelen Jesuit PrepMar 03Eagle Invite
11Nick Stack6' 4FLWest Shore Jr./Sr.Apr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
3.12Jack Fitzgerald6' 2FLJohn CarrollApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
12Ian Smith6' 2FLChaminade-Madonna College PrepApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
5.12Alex Del Rio6' 0FLBelen Jesuit PrepApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
11Randy Fabre6' 0FLBelen Jesuit PrepApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
11Trevor Gregory6' 0FLJohn CarrollApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
8.10Alex Hamm5' 10FLRansom-EvergladesApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
11Eddie Poole5' 10FLGlades CentralApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
10.12Franklin Aribeana5' 8FLPine CrestApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
12Alberto Lamadrid5' 8FLGulliver PrepApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
11Byron Hankerson5' 8FLAmerican HeritageApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
9Poblo Alvarez5' 8FLBelen Jesuit PrepMar 06Quad Meet (R, FtLauChr, MB, AC & PTS)
9Edward Smit5' 8FLBelen Jesuit PrepMar 06Quad Meet (R, FtLauChr, MB, AC & PTS)
View full rankings...
Pole Vault
1.12Christopher Kunz13' 6FLArchbishop McCarthyApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
12Brian Ingram13' 6FLJohn CarrollApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
3.12Hunter Potalivo13' 0FLKey WestApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
4.12Andrew Robillard12' 6FLArchbishop McCarthyApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
5.12Michael Labrada12' 0FLKey WestApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
10Brien Garcia12' 0FLBelen Jesuit PrepApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
12David Blumberg12' 0FLRansom-EvergladesApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
8.10Jordan Barrios11' 6FLCardinal GibbonsApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
11Giorgio Garrido11' 6FLBelen Jesuit PrepFeb 20Quad Meet (MCD, HC, AC, PTS)
10.12Patrick Duffy11' 0FLJohn CarrollApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
View full rankings...
Long Jump
1.9Darion Williams23' 5FLCocoaApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
2.11Travis Benjamin22' 7.25FLGlades CentralApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
3.11Andrew Robinson21' 6.25FLLincoln Park AcademyApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
4.12Mason Marshall21' 1.5FLKey WestApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
5.8Javier Rodriguez21' 0FLBelen Jesuit PrepApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
6.12James Crowder20' 9.75FLSuncoast CommunityApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
7.12Justin Woodard20' 7FLChaminade-Madonna College PrepApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
8.12Joe Walker20' 3FLCocoa BeachApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
9.11Eddie Poole19' 11FLGlades CentralApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
10.10Ronnie Dickens19' 6FLMonsignor Edward PaceApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
View full rankings...
Triple Jump
1.12Alex Del Rio44' 3.75FLBelen Jesuit PrepApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
2.11Andrew Robinson43' 6.5FLLincoln Park AcademyApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
3.11Jamale Franklin42' 10.5FLLincoln Park AcademyApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
4.12Franklin Aribeana42' 1.5FLPine CrestApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
5.9Phillip Young41' 11.25FLKey WestApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
6.12Craig Barclay40' 9.25FLRansom-EvergladesApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
7.12Jason Johnson40' 8FLPine CrestApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
8.12David Blumberg40' 6FLRansom-EvergladesApr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
9.11Nick Stack40' 3FLWest Shore Jr./Sr.Apr 20FHSAA Class 2A Region 4 Championship
10.12Alex Delrio40' 0FLBelen Jesuit PrepFeb 23Fr. Luis Ripoll S.J. Relays
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.