Team Results Management

Mens

100 Meters
1.10Taquan Kelly11.42MOMaconMay 02Clarence Cannon Conference
2.11Jonathan Huff11.56MOBrookfieldMay 02Clarence Cannon Conference
3.11Korbin Alderton11.84cMOHighlandMar 31Macon
11Blake Warner11.84cMOMarcelineMay 02Lewis & Clark Conference
5.11Josh Berry11.85MOMonroe CityMay 02Clarence Cannon Conference
6.12Michael Patterson11.86MOSouth ShelbyApr 11Centralia Invitational - Boys
7.10Tyrone Walker11.92MOMaconMay 02Clarence Cannon Conference
8.11Krey Cowans11.94cMOFayetteApr 01Fayette Relays
9.12Trae' Allen12.03MOFayetteMay 07Class 2 District 4
10.11Roshawn Wilson12.04cMOFayetteApr 01Fayette Relays
10Austin Egley12.04cMOClark CountyApr 12Highland Invt- Jerry Ball
10Jacob Vestal12.04cMOPutnam CountyMay 07Class 2 District 4
11Dakota Schmitter12.04cMOSchuyler CountyMay 07Class 2 District 4
10Angel Lopez12.04cMOMarcelineApr 07Moberly Quad
View full rankings...
200 Meters
1.11Jonathan Huff23.44cMOBrookfieldMay 07Class 2 District 4
2.11Dakota Schmitter23.94cMOSchuyler CountyMay 07Class 2 District 4
3.10Taquan Kelly24.04MOMaconMay 02Clarence Cannon Conference
11Blake Warner24.04cMOMarcelineMay 02Lewis & Clark Conference
5.11Josh Berry24.09MOMonroe CityMay 02Clarence Cannon Conference
6.12Jeremy Logsdon24.12MOClark CountyMay 02Clarence Cannon Conference
7.11Krey Cowans24.14cMOFayetteApr 01Fayette Relays
8.10Zac Miller24.24cMOScotland CountyMay 07Class 2 District 4
9.10Tyrone Walker24.34cMOMaconMay 07Class 2 District 4
10Mason Thompson24.34cMOMilanMay 07Class 2 District 4
View full rankings...
400 Meters
1.11Rhett Cook51.14cMOSchuyler CountyMay 07Class 2 District 4
2.11Jonathan Huff52.04MOBrookfieldMay 02Clarence Cannon Conference
3.11Andrew Baum53.42MOBrookfieldMay 02Clarence Cannon Conference
4.12Rod Sears53.94cMOScotland CountyMay 07Class 2 District 4
5.12Josh Hughart54.00MOSouth ShelbyApr 11Centralia Invitational - Boys
6.12Cameron Beard54.49MOCentraliaMay 02Clarence Cannon Conference
7.11Luke Wright55.14cMOMarcelineMay 02Lewis & Clark Conference
8.12Michael Patterson55.44cMOSouth ShelbyMay 07Class 2 District 4
9.11Nic Hamilton55.54MOMaconMay 02Clarence Cannon Conference
10.10Jacobey Preston56.04MOMaconMay 02Clarence Cannon Conference
View full rankings...
800 Meters
1.11Dax Dollens2:02.08MOCentraliaApr 26Hermann Invitational
2.12Josh Hughart2:05.0hMOSouth ShelbyMay 07Class 2 District 4
3.12Rod Sears2:05.8hMOScotland CountyMay 07Class 2 District 4
4.10Levi Walker2:07.8hMOMaconMay 07Class 2 District 4
5.12Steven Berry2:11.15MOMonroe CityMay 02Clarence Cannon Conference
6.10Josiah Huff2:12.59MOBrookfieldMay 02Clarence Cannon Conference
7.12Cole Hayward2:13.7hMOMarcelineApr 01Fayette Relays
8.10Austin Moudy2:14.0hMOMarcelineApr 21Brookfield Relays
9.11James Curry2:14.9hMOHallsvilleMay 07Class 2 District 4
10.11Trevor Liptak2:15.00MOCentraliaMay 02Clarence Cannon Conference
View full rankings...
1600 Meters
1.11Dax Dollens4:42.60MOCentraliaMay 02Clarence Cannon Conference
2.11James Curry4:43.0hMOHallsvilleMay 07Class 2 District 4
3.10Andrew Daw4:53.1hMOClark CountyApr 12Highland Invt- Jerry Ball
4.12Cole Hayward4:53.87MOMarcelineApr 05Central Methodist HS Invite
5.9Logan McKenzie4:55.4hMOSouth ShelbyMay 07Class 2 District 4
6.11Austin Hall5:03.36MOSouth ShelbyApr 11Centralia Invitational - Boys
7.9Bazil Keller5:05.55MOPalmyraMay 02Clarence Cannon Conference
8.12Dustin Duran5:09.94MOCentraliaMay 02Clarence Cannon Conference
9.9Adam Castaneda5:10.6hMOMilanMay 07Class 2 District 4
10Nickie Foland5:10.6hMOFayetteMay 02Lewis & Clark Conference
View full rankings...
3200 Meters
1.12Cole Hayward10:45.32MOMarcelineApr 11Centralia Invitational - Boys
2.10Andrew Daw10:53.4hMOClark CountyApr 12Highland Invt- Jerry Ball
3.9Logan McKenzie10:55.8hMOSouth ShelbyMay 07Class 2 District 4
4.11Kris Mayfield10:57.1hMOMonroe CityApr 12Highland Invt- Jerry Ball
5.10Nickie Foland10:58.4hMOFayetteMay 07Class 2 District 4
6.11Andrew Wood11:01.51MOMarcelineApr 05Central Methodist HS Invite
7.11Ty McClure11:13.85MOSouth ShelbyMay 02Clarence Cannon Conference
8.11James Curry11:17.70MOHallsvilleApr 11Centralia Invitational - Boys
9.9Adam Castaneda11:23.2hMOMilanMay 07Class 2 District 4
10.9Zach Motley11:36.96MOCentraliaMay 02Clarence Cannon Conference
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.10Brennen Floray16.34cMOMarcelineMay 02Lewis & Clark Conference
2.12Jonathan Howren16.37MOClark CountyMay 02Clarence Cannon Conference
3.10Skylar Baird16.54cMOSouth ShelbyApr 07Moberly Quad
4.9Van Windsor16.69MOSouth ShelbyMay 02Clarence Cannon Conference
5.11Dalton McCarty17.21MOClark CountyMay 02Clarence Cannon Conference
6.9Hamilton Washington17.28MOCentraliaMay 07Class 2 District 4
7.10Blake Grice17.34cMOMonroe CityMay 07Class 2 District 4
8.9Blake Cochran17.74cMOHarrisburgMay 07Class 2 District 4
9.9Lucas Howard17.84cMOScotland CountyMay 07Class 2 District 4
10.9Dillian McDonald18.14cMOFayetteApr 29South Callaway Relays
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Dalton McCarty43.50MOClark CountyMay 02Clarence Cannon Conference
2.9Lucas Howard43.54cMOScotland CountyMay 07Class 2 District 4
3.10Blake Grice44.84cMOMonroe CityMay 07Class 2 District 4
4.10Brennen Floray44.94cMOMarcelineMay 02Lewis & Clark Conference
5.9Jacob Parker45.04cMOPutnam CountyMay 07Class 2 District 4
6.10Chris Sparks45.44cMOHighlandMar 31Macon
7.12Jonathan Howren45.85MOClark CountyMay 02Clarence Cannon Conference
8.9Van Windsor46.04cMOSouth ShelbyApr 07Moberly Quad
9Blake Cochran46.04cMOHarrisburgMay 07Class 2 District 4
10.10Skylar Baird46.43MOSouth ShelbyMay 02Clarence Cannon Conference
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Taquan Kelly
Ragan Kothe
Jakeb Linear
Levi Walker
45.04cMOMaconMay 07Class 2 District 4
2.-Rhett Cook
Trevor Nolte
Dakota Schmitter
Tad Steen
46.44cMOSchuyler CountyMay 07Class 2 District 4
3.-Matt Thompson
Mason Thompson
Brad Hisel
Caleb May
46.74cMOMilanMay 07Class 2 District 4
-Gabe Breuer
Miles Drummond
Taylor Kliethermes
Daniel Mahurin
46.74cMOHallsvilleMay 07Class 2 District 4
5.-Dylan Clubine
Brennen Floray
Angel Lopez
Luke Wright
46.94cMOMarcelineMay 07Class 2 District 4
6.-Laine Sly
Derick Smith
Kruse Anthony
Corbin Alderton
47.34cMOHighlandMar 31Macon
-Jesse Arnold
Cameron Beard
Joel Bohlmeyer
Tye Hawkinson
47.34cMOCentraliaApr 09Blair Oaks Relays
8.-Bryce Boudreau
Jayvin Ray
Seth Williams
Austin Egley
47.54cMOClark CountyMay 07Class 2 District 4
9.-Trae' Allen
Mavrick Frerking
Krey Cowans
Dillan McDonald
48.24cMOFayetteApr 01Fayette Relays
10.-Josh Berry
Ryan Blankenship
Austin Hawker
Kenny Smithey
48.64MOMonroe CityApr 07Centralia Open
View full rankings...
4x200 Relay
1.-Rhett Cook
Trevor Nolte
Dakota Schmitter
Tad Steen
1:35.5hMOSchuyler CountyMay 07Class 2 District 4
2.-Nic Hamilton
Taquan Kelly
Ragan Kothe
Jakeb Linear
1:35.8hMOMaconMay 07Class 2 District 4
3.-Blake Warner
Angel Lopez
Brennen Floray
Luke Wright
1:36.3hMOMarcelineMay 02Lewis & Clark Conference
4.-Bryce Boudreau
Seth Williams
Dalton McCarty
Jeremy Logsdon
1:36.8hMOClark CountyMay 07Class 2 District 4
5.-Mason Thompson
Matt Thompson
Brad Hisel
Caleb May
1:37.0hMOMilanMay 07Class 2 District 4
6.-Jesse Arnold
Cameron Beard
Joel Bohlmeyer
Holden Meyers
1:37.7hMOCentraliaMay 07Class 2 District 4
7.-Kenny Davis
J.J. Jackson
Cody Johnson
Tyler Rork
1:38.3hMOSalisburyMay 02Lewis & Clark Conference
8.-Josh Dodsworth
Preston Harlan
Jacob Vestal
Brett Thomas
1:38.6hMOPutnam CountyMay 07Class 2 District 4
9.-Korbin Alderton
Anthony Kruse
Derick Smith
Jesse Porter
1:38.8hMOHighlandMay 07Class 2 District 4
10.-Relay Team1:40.83MOMonroe CityMay 02Clarence Cannon Conference
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Lucas Howard
Zac Miller
Rod Sears
Sabe Sears
3:36.4hMOScotland CountyMay 07Class 2 District 4
2.-Relay Team3:38.58MOBrookfieldMay 02Clarence Cannon Conference
3.-Cameron Beard
Dax Dollens
Tye Hawkinson
Denver Horn
3:39.12MOCentraliaMay 14Class 2 Sectional 2
4.-Relay Team3:47.27MOMaconMay 02Clarence Cannon Conference
5.-Relay Team3:48.06MOSouth ShelbyApr 11Centralia Invitational - Boys
6.-Blake Warner
Cole Hayward
Austin Moudy
Luke Wright
3:49.0hMOMarcelineApr 01Fayette Relays
7.-Relay Team3:50.21MOClark CountyMay 02Clarence Cannon Conference
8.-Relay Team3:50.74MOPalmyraMay 02Clarence Cannon Conference
9.-Kody Karr
Brady Baker
Todd Terrill
Josh Berry
3:55.4hMOMonroe CityApr 12Highland Invt- Jerry Ball
10.-Zach Borland
Justin Crum
Gabe Breuer
Levi Howard
3:56.4hMOHallsvilleMay 07Class 2 District 4
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Blake Warner
Luke Wright
Cole Hayward
Austin Moudy
8:51.0hMOMarcelineMay 07Class 2 District 4
2.-Relay Team8:55.61MOSouth ShelbyApr 11Centralia Invitational - Boys
3.-Dax Dollens
Dustin Duran
Peyton Horton
Trevor Liptak
8:56.1hMOCentraliaMay 07Class 2 District 4
4.-Steven Berry
Kody Karr
Kris Mayfield
Gus Jones
9:04.8hMOMonroe CityApr 12Highland Invt- Jerry Ball
5.-Relay Team9:07.79MOMaconMay 02Clarence Cannon Conference
6.-Relay Team9:15.70MOClark CountyMay 02Clarence Cannon Conference
7.-Adam Castaneda
Jordan Eddy
Dalton Stover
Luis Zelaya
9:43.3hMOMilanMay 07Class 2 District 4
8.-Garrett Carothers
Kenny Davis
Collin Fitzgerald
Cody Johnson
9:55.5hMOSalisburyMay 02Lewis & Clark Conference
9.-Jesse Anderson
Dillon Crossgrove
Logan Dilks
Gary Grimm
9:59.8hMOPutnam CountyMay 07Class 2 District 4
10.-Devin Ward
Brandon Wuebker
Garren Howard
Tyler Richie
10:17.2hMOSchuyler CountyMay 07Class 2 District 4
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Tanner Ramsey48' 4.5MOClark CountyMay 02Clarence Cannon Conference
2.11Josh Hockman48' 1MOCentraliaMay 14Class 2 Sectional 2
3.10Brenden Williams44' 11MOMonroe CityMay 07Class 2 District 4
4.12Ethan Decker44' 10.5MOSouth ShelbyMay 02Clarence Cannon Conference
5.10Brandon Bourgeois44' 6.25MOClark CountyMay 07Class 2 District 4
6.10Jacob Hockman44' 4MOCentraliaApr 26Hermann Invitational
7.11Blayne White44' 3MOPalmyraMay 07Class 2 District 4
8.10Dilan Parrish43' 6MOPalmyraMay 07Class 2 District 4
9.11Matt Forbes42' 9.25MOBrookfieldMay 02Clarence Cannon Conference
10.12Allen Bennett42' 9MOSalisburyMay 02Lewis & Clark Conference
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Josh Hockman138' 2MOCentraliaApr 26Hermann Invitational
2.10Jacob Hockman136' 8MOCentraliaMay 14Class 2 Sectional 2
3.11Derek Scates122' 9MOBrookfieldMay 02Clarence Cannon Conference
4.11Brice Reams121' 4MOBrookfieldMay 02Clarence Cannon Conference
5.12Ethan Humphreys119' 0MOHighlandMay 07Class 2 District 4
6.11J.T. Gray118' 10MOHighlandApr 29Mark Twain/Becky Thatcher Relays
7.12Allen Bennett117' 2MOSalisburyMay 02Lewis & Clark Conference
8.11Ryan McCann114' 10MOCentraliaApr 14Marceline Quad.
9.11Lance Olson113' 6MOMaconApr 07Moberly Quad
10.11Brice Caldwell112' 6MOPalmyraApr 07Moberly Quad
View full rankings...
High Jump
1.10Austin Francis6' 5.5MOSalisburyMay 07Class 2 District 4
2.12Sabe Sears6' 2MOScotland CountyMay 07Class 2 District 4
3.11Tad Steen6' 0MOSchuyler CountyMay 07Class 2 District 4
12Ragan Kothe6' 0MOMaconApr 07Moberly Quad
5.9Denver Horn5' 8MOCentraliaMay 07Class 2 District 4
10Tyrone Walker5' 8MOMaconMay 07Class 2 District 4
7.11James Curry5' 6MOHallsvilleMay 07Class 2 District 4
9Khaldoon Saleh5' 6MOCentraliaMay 02Clarence Cannon Conference
10Matt Neeley5' 6MOBrookfieldMay 07Class 2 District 4
9Zack McConkey5' 6MOBrookfieldMay 07Class 2 District 4
11Keegan Brown5' 6MOHighlandMar 31Macon
9Daniel Mahurin5' 6MOHallsvilleApr 11Centralia Invitational - Boys
10Ethan Williams5' 6MOHarrisburgApr 11Centralia Invitational - Boys
View full rankings...
Pole Vault
1.11Mike Grinde14' 0MOMonroe CityMay 02Clarence Cannon Conference
2.10Austin Kinkead12' 0MOCentraliaMay 14Class 2 Sectional 2
3.9Richard Arnold11' 6MOCentraliaMay 02Clarence Cannon Conference
4.11Shawn Bertrand11' 0MOSouth ShelbyApr 11Centralia Invitational - Boys
12Dustin Duran11' 0MOCentraliaApr 05NOBOCO Spectacular
6.10Micheal Hays10' 6MOMonroe CityApr 18Bowling Green Invitational
7.11Andrew Wood10' 3MOMarcelineApr 19Marceline Relays
8.10Homer Cochran10' 0MOHallsvilleMay 07Class 2 District 4
10Nickie Foland10' 0MOFayetteApr 29South Callaway Relays
10.12Sebastian Sem9' 6MOHallsvilleMay 07Class 2 District 4
View full rankings...
Long Jump
1.10Taquan Kelly19' 11MOMaconApr 28Centralia 9/10 Invitational
2.11Josh Dodsworth19' 10.5MOPutnam CountyMay 07Class 2 District 4
3.12Michael Patterson19' 9MOSouth ShelbyApr 11Centralia Invitational - Boys
4.10Austin Francis19' 8.5MOSalisburyMay 07Class 2 District 4
5.11Andrew Baum19' 8MOBrookfieldMay 07Class 2 District 4
6.10Derick Smith19' 3MOHighlandApr 12Highland Invt- Jerry Ball
7.11Austin Hawker19' 0MOMonroe CityApr 16Cunningham invitational
8.10Jacob Vestal18' 10MOPutnam CountyMay 07Class 2 District 4
9.12Rod Sears18' 9.5MOScotland CountyMay 07Class 2 District 4
10.10Tyrone Walker18' 6.25MOMaconApr 28Centralia 9/10 Invitational
View full rankings...
Triple Jump
1.11Andrew Baum41' 9.5MOBrookfieldMay 07Class 2 District 4
2.12Sabe Sears40' 8.25MOScotland CountyMay 07Class 2 District 4
3.12Ragan Kothe39' 7MOMaconMay 02Clarence Cannon Conference
4.11Jakeb Linear39' 6MOMaconMay 02Clarence Cannon Conference
5.11Chris King38' 11.25MOBrookfieldMay 02Clarence Cannon Conference
6.9Denver Horn38' 11MOCentraliaApr 28Centralia 9/10 Invitational
7.10Brennen Floray38' 8.75MOMarcelineMay 02Lewis & Clark Conference
8.12Michael Patterson38' 1.25MOSouth ShelbyMay 02Clarence Cannon Conference
9.11Brady Baker38' 0MOMonroe CityApr 12Highland Invt- Jerry Ball
10.10Ryan Mayes37' 9.25MOSouth ShelbyMay 07Class 2 District 4
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.